Floorball: nem bírta el az SZFE a második harmadbeli kisiklást a kupában

2016. január 19., kedd
floorball_mj73

A Magyar Kupa első fordulójában 5-13-as vereséggel búcsúzott a további küzdelmektől a Szegedi Floorball Egyesület az Origo SE ellen.

A találkozóra a hazaiak 9+1 fővel tudtak kiállni, míg a rivális három teljes sorral érkezett meg a Tisza-parti városba. Bozsóék a mérkőzés elején hátul emberfogással, elöl zónázással igyekeztek elejét venni az Origo akcióinak, amely csapat viszont letámadásával, támadásban pedig gyors, pontos passzaival komoly feladat elé állította a vendéglátók alakulatát. Elsőként aztán a Szeged talált a hálóba, amint az 5. percben

Papdi

kotorta be, megduplázva ezzel sajátjai előnyét. (2-0) Az első negyedóra végére aztán kiegyenlített a fővárosi gárda, és bár erre

Feil

büntetője révén volt érdemi válasza az SZFE-nek,

Lődör

a középkezdés után ismét egálra alakította az állást. (3-3) Sajnos, amilyen jól játszottak a hazaiak az első felvonásban, olyan katasztrofálisan sikerült számukra a második játékrész.

Papp Zoltán

remekbe szabott találata csak szépségtapasznak volt jó, mivel azt kilenc Origo-gól előzte meg a 38. percig bezárólag. (4-12) Papp a harmadi harmad elején is betalált

Csordás

átadásából, miközben az SZFE ismét feljavult játékban. Mozgalmas, eseménydús percek zajlottak a pályán, a végeredményt pedig a vendégek alakították ki az 57. minutumban

Takács

révén. A Szegedre legközelebb már a bajnokságban vár kihívás, hiszen január 24-én a Phoenix Wizards SE látogat a Fodor József Szakközépiskolába.

Férfi floorball Magyar Kupa:

Szegedi FE - Origo SE 5-13 (3-3, 1-9, 1-1)

Szeged, Fodor József Szakközépiskola. Vezette: Balogh Norbert, Hollósi Richárd.

A szegedi pontszerzők:

Bozsó (0+1) 2 perc; Csordás (0+1); Feil (1+0); Keszthelyi (1+0); Őze (0+2); Papdi (1+0); Papp Z. (2+0).