Ökölvívás: éremeső a Szeged Box Clubnál

2015. december 8., kedd
box_bokszkesztyu_okolvivas

Nyolc bronzérmet szereztek a Szeged Box Club versenyzői a közelmúltban megrendezett országos magyar bajnokságokon.

A Szeged Box Club azon kevés klubok egyike az országban, amely minden korosztály számára megrendezett Országos Magyar Bajnokságon részt vesz. Az Egerben megrendezett serdülő ob-n két bronzérem, a nagykanizsai ifjúsági versenyen egy harmadik hely, míg a női magyar bajnokságon öt bronzérmet szereztek az szegedi klub ökölvívói.

Serdülő Magyar Bajnokság, szeptember 24.-27., Eger:

Juhász György ( 43 kg) bronzérem Fuksz László ( 65 kg) bronzérem

Junior Magyar Bajnokság, október 21.-24., Debrecen:

Merész Patrik ( 57 kg) 5.hely Balog Milán ( 66 kg ) 5.hely

Ifjúsági Magyar Bajnokság, november 4.-7., Nagykanizsa:

Gál Konrád ( 60 kg ) bronzérem Faragó Antal ( 64 kg) 5.hely Ugrai Attila ( 69 kg) 5.hely Vata Gábor ( 75 kg ) 5.hely Nagy Ádám ( +91 kg) 5.hely

Női Magyar Bajnokság, november 18.-21., Vecsés:

Harmos Bettina (Junior, 57 kg) bronzérem Ocskó Anna (Ifjúsági, 57 kg ) bronzérem Gál Mónika (Felnőtt, 48 kg) bronzérem Kovács Ildikó (Felnőtt, 51 kg ) bronzérem Oláh Lili (Felnőtt, 60 kg ) bronzérem. November 12.-14. között került megrendezésre Budapesten a több fordulóból álló U21-es egész évben tartó Utánpótlásnak megrendezett Bajnokság, döntője, melyen Oroyovwe Onoriode Isaac (69 kg)képviselte a Szeged Boksz Clubot . A nagyon rangos versenysorozat végén a 2.helyezést érte el a szegedi versenyző. A Férfi Felnőtt Magyar Bajnokságon December 2.-5. között Hévízen szintén 2 versenyző indult, és Oroyovwe Onoriode Isaac ( 69 kg), valamint Major Árpád ( +91 kg) is ötödik helyen végzett. December 12-én Dunaújvárosban kerül megrendezésre egy négyes torna,amin Kiss Máté, a klub profi ökölvívója vesz részt. A torna győztese kihívhatja a Magyar Bajnokot, míg december 29-én Budapesten a szintén profi Csala Zoltán Magyar Bajnoki címvédésre készül.

Szerző: Szegedma Hírportál2015. december 8.