Kézilabda: Egerben nyert a MOL-Pick Szeged

2015. december 9., szerda
pick-mezokovesd013kf

Könnyedén verte az újonc Egert a MOL-Pick Szeged az év utolsó előtti bajnokiján, a Pastor tanítványok kilenccel nyertek idegenben.

Ancsin Gábor

gólja nyitotta a Pick történetének első egri bajnokiját, ugyanakkor a szegediek keretében nem volt ott az a

Balogh Zsolt

, aki csütörtökön könyökműtéten esik át, és ezzel várhatóan két hónapig nem állhat majd a klub rendelkezésére. A tizedik perc végére három eladott labda utáni kontrából növelte az előnyét

Juan Carlos Pastor

együttese, (3-7) majd

Wyszomirski

védéseivel járult hozzá ahhoz, hogy a hajrában már nyolc góllal el tudjon lépni a szegedi csapat az újonctól

Robledo

gólja után. (8-16) Ez a nyolc gól megmaradt a félidőre is, így magabiztos előnyből kezdhette a második félidőt a MOL-Pick Szeged. Nem tudott igazán közelebb férkőzni az Eger a folytatásban, majd a fáradó hazaiak egyre több technikai hibát vétettek, így kontrázhattak a szegediek, a múlt héten a Löwen ellen parádézó Robledo pedig kilencre növelte a különbséget bő tíz perccel a szünet után. (14-23) Mintegy öt perccel a meccs vége előtt lett kétszámjegyű a különbség (20-30), de végül Iváncsik az utolsó pillanatokban szerzett góljával tízen belülre hozta az Egert. A Pick legközelebb, és egyben idén utoljára pénteken 18 órától a Komlót fogadja az újszegedi sportcsarnokban, ezt követően majd csak 2016-ban játszanak mérkőzést