Floorball: győzelemmel zárta az évet az SZFE + FOTÓK

2015. december 14., hétfő
szfe-cartoon_heroes010kf

Idei utolsó mérkőzését játszotta szombaton a Szegedi Floorball Egyesület, amely hazai környezetben az IBK Cartoon Heroes csapatát verte magabiztosan.

A két gárda először találkozott tétmérkőzésen. A hazaiak Ujvári és Marosi nélküli is két teljes sorral várták a mérkőzést, akárcsak az ellenfél. A szegedi a megszokott taktikájukat követték: a védők és a center embert fogott, míg a két csatár zónázással zárt, szűkítette a területet az ellenfél előtt, míg a vendégek a zárt védekezésből indított gyors támadásokra alapoztak. Az első lehetőség

Keszthelyi

előtt adódott, és bár ez még kimaradtt, nem sokkal később Keszthelyi passzát

Papp Zoltán

egy igazítás után a hosszú felső sarokba lőtte. (1-0) Ezután is a SZFE támadott, míg a vendégek egy-egy távoli lövéssel próbálkoztak. Az idő előrehaladtával a szegediek játéka kezdett görcsössé válni, mindig a legjobbat akarták a támadók kihozni a helyzetből. Ez oda vezetett, hogy a betömörülő ellenféllel szemben nem tudtak újabb gólt, gólokat lőni. A második harmad első percében

Papp Tamást

akadályozták gólhelyzetben, így büntető következett. Ezt a kínai légiós,

Chen Zhe

végezte el abban a reményben, hogy az utolsó mérkőzésén megszerezheti első pontját a csapatban. Sajnos lövését a kapus kivédte. A hazai együttes játéka továbbra is elég pontatlan volt, a helyzeteket még mindig a 100 százalékos ziccerig próbálták kijátszani. A vendégek ráadásul a 26. percben - némiképp váratlanul - kiegyenlítettek: egy kapu mögötti visszatett labdát ütött

Dragolovics Mátyás

a kapuba. (1-1) Sőt, a vezetést is majdnem megszerezték, de a

Bak Péter

a rajta átcsorgó labdát még a gólvonal előtt megfogta. A 39. percben aztán Keszthelyi játszott a támadáshoz fellépő

Őzéhez

, aki balról kilőtte a kapu rövid oldalát. (2-1) Az utolsó harmad előtti taktikai megbeszélés áthatóan eredményre vezetett az SZFE-nél. A 46. percben Bak egy védett lövést követően indította egyből Keszthelyit, ő meg a mellette futó

Papp Bálinthoz

passzolt, aki egyből a hálóba lőtt. (3-1) A 47. minutumban Papp Zoltánhoz emberhátrányban továbbította a lukacsos labdát a kapuba. (4-1) Innentől már jószerével csak a Szeged volt a pályán, a Mesehősök csak elvétve jutottak helyzetig. Az 53. percben

Feil

lódult meg a balon, majd önzetlenül

Papdihoz

passzolt, aki korábbi sérüléséből visszatérve rögtön meglőtte első gólját. (5-1) Az 57. percben egy félpályáról elengedett fonák ütésből találtak a hazaiak Bozsó révén, kialakítva ezáltal a 6-1-es végeredményt. A szegedi floorballosok tehát győzelemmel zárták a 2015-ös esztendőt. A csapat legközelebb 2016. január 24-én lép parkettre.

Férfi floorball OB II, 7. forduló:

Szegedi FE - IBK Cartoon Heroes 6-1 (1-0, 1-1, 4-0)

Szeged, Fodor József Szakközépiskola. Vezette: Görög Gergő, Balogh Norbert.

SZFE:

Bozsó, Bak, Feil, Marosi, Őze, Papdi, Papp T., Papp Z., Ujvári, Keszthelyi, Pataki, Papp B., Chen Zhe, Csordás.

A szegedi pontszerzők:

Bozsó (1+0), Feil (0+1, 2perc), Keszthelyi (0+5), Őze (1+0), Papdi (1+0), Papp B. (1+0), Papp Z (2+0).

Parádés sikert arattak idei utolsó meccsükön a szegedi floorballosok - KLIKK után fotóözön ITT: http://szegedma.hu/?p=596537

Szerző: Szegedma Hírportál2015. december 14.