Vízilabda: bejutott a Szeged a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé

2015. november 22., vasárnap
szeged_kaposvar25_gs

A hazai döntetlen után idegenben már legyőzte a Szeged Diapolo a Kaposvárt, ezzel Varga Péter legénysége bejutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe.

Kisebb meglepetésre

10-10-re végzett

a Kaposvár az első mérkőzésen Szegeden, így az esélyesebb szegedieknek oda kellett tenni magukat a visszavágón. Elsősorban védekezésben kellett javulniuk a második találkozóra, amelyet a sátorproblémák miatt Pécsett rendeztek - írja tudósításában a

waterpolo.hu

. Jól is ment a védekezés az elején, hiszen 1-0-ra hozta az első negyedet a csapat, és a másodikban is jól haladt, egészen a 6. percig, amikor 3-1-es szegedi előnynél 4 perces kiállítást kapott brutalitásért

Aljosa Kunac

!

Kovács Olivért

állították ki róla, alighanem nagy volt a kakaskodás kettejük között. Ahogyan az ilyenkor lenni szokott, a másik fél élt az emberelőnyével, a nagyszünetre 3-3-ra alakult az állás, és még a harmadik negyedben is 1 perc 44 másodpercig előnyben maradhatott a Kaposvár. Lőttek is rendre, főleg

Parezanovic

, de nem voltak pontosak a „hazaiak” (ő például 1/5-ös mutatóval állt a harmadik negyed második percére), így elfogyott az emberelőnyük, szép lassan. Mellesleg a Kaposvár is kapta a hátrányokat (11 személyi hibánál jártak a meccs ezen szakaszára),

Sántavy Máté

, a csapat egyik legjobbja ki is pontozódott a 20. percben, és kisvártatva

Lukas Seman

megszerezte ismét a vezetést a Szegednek (3-4). Nagyon izgalmas volt a párharc, a bajnokságban gyengén szereplő Kaposvár becsületére legyen mondva, miközben a két kapus is tett azért, hogy szoros legyen a küzdelem. Fontos előnyt hagyott ki a 21. percben a Kaposvár,

Manhercz Ádám

blokkja kellett ehhez, hogy aztán a tesó,

Krisztián

növelje a vendégek előnyét (3-5). A negyed 6. percében ötméterest lőhetett a Kaposvár a grúz

Jhmnaishvili

hibája nyomán, sárga lapot is kapott a kispad, a büntetőt azonban

Berta József

kihagyta! És büntetett, csak másképp, a Szeged:

Palotás Gergely

emberelőnyből 6-3-ra növelte az előnyt, először volt háromgólos a különbség. Sőt, még belefért egy büntető is a szegedieknek, így 4-1-re nyerték a harmadik szakaszt, merthogy a negyed végén még Berta emberelőnyben betalált a hazaiak részéről (4-7). Aztán emberfórból a fiatal

Dobos Dávid

csökkentette kétgólosra a vendégek előnyét (5-7), kapaszkodni próbált a Kaposvár.

Sedlmayer Tamás

viszont a lehető legjobbkor lőtt először kapura, merthogy hálót ért az első próbálkozása emberelőnyben (5-8). Más kérdés, hogy többet nem próbálkozhatott, mert 20 másodperccel később kipontozódott. Az előnyt Kovács Olivér váltotta gólra, hat és fél perc izgalom volt még hátra.

Kiss Csaba

például nyomban kihagyott egy büntetőt, majd ziccerben védett nagyot

Szécsi Zoltán

. Négy perccel a vége előtt Dobos Dávid emberelőnyből lőtt újabb gólt, már csak eggyel vezetett a Szeged! De nem hagyták magukat, Manhercz Krisztián gólpassza után

Chilkó Márton

talált be (7-9). A meccs 2 perccel a vége előtt dőlt el, amikor

Sánta Dániel

lőtt akciógólt (7-10). A Szeged ezzel bejutott a Magyar Kupa legjobb négy együttese közé.

Férfi vízilabda Magyar Kupa negyeddöntő, visszavágó:

Kaposvári VK - Szeged Diapolo 9-12 (0-1, 3-2, 1-4, 5-5)

Pécs, Abay Nemes Oszkár Sportuszoda. Vezette: Vogel Gábor, Kovács Cs. Tamás.

Kaposvár:

Szécsi - Kovács 1, Berta 2, Nikolov 1, Parezanovic 1, Juhász-Szelei 2, Polovic.

Ács, Palotás S., Klinovszky, Dobos 2, Vindisch, Sántavy.

Berta József.

Meixner - Sedlmayer 1, Kiss, Seman 3, Varga II., Manhercz K. 1, Kunac.

Bognár (kapus), Sánta 1, Pellei 2, Palotás G. 1, Manhercz Á. 1/1, Jmnaishvili, Chilkó 2.

Varga Péter.

Emberelőny:

11/8, ill. 15/5.

Ötméteres:

1/-, ill. 2/1.

Sántavy (20'), Parezanovic (25'), Palotás S. (30'), ill. Sedlmayer (26'), Sánta (32').

Másodjára már legyőzte a Szeged a Kaposvárt - Kiss Csabáék bejutottak a Magyar Kupa négyes döntőjébe! KLIKK: http://szegedma.hu/?p=591327

Szerző: Szegedma Hírportál2015. november 22.