Kosárlabda: rövidzárlat a harmadik negyedben - kikapott a Szedeák Zalaegerszegen

2015. november 8., vasárnap
zte_szedeak_kosarsport

A szünetbeli döntetlen után tíz ponttal kapott ki a Naturtex-SZTE-Szedeák a ZTE vendégeként a férfi kosárlabda élvonal 7. fordulójában.

Fej-fej mellett kezdtek a csapatok, az első negyedben a hazaiak távolról, a vendégek közelről próbálkoztak többet.

Djordje Pantelic

a 3. percben szerezte meg az első triplát, amelyre

Moravcsik Áron

válaszolt büntetőkkel. (7-6) A 6. minutumban

Chip Armelin

már a Szedeákot juttatta előnyhöz (12-13), sőt, Moravcsik révén már hárommal is vezettek a Tisza-partiak. (12-15) A Zete ugyanakkor nem hagyta magát,

Mohácsi Máté

a negyed vége előtt ismét megfordította az állást. (16-15) A játék érdemben a második felvonásra sem változott, legfeljebb annyiban, hogy még pontosabban céloztak a csapatok. Az egerszegiektől

James Kinney

, a túloldalon pedig Armelin mellett

Ryan Watkins

bizonyult húzóembernek, miközben

Molnár András

szorgosan osztogatta a gólpasszokat. A 17. és 18. percben Armelin egy-egy hármast is beszórt, kiegyenlítve

Gáspár Dávid

és Kinney tripláját. (36-36) A végére még maradt egy-egy kétpontos kosár mindkét részről, így döntetlennel várhatták a folytatást a felek. (38-38) Fordulás után viszont nagyon beragadt a Szedeák.

Darrin Govens

és Kinney révén két triplával ugrott meg a hazai gárda, sőt, utóbbi játékos egy harmadikat is rátett, így hirtelenjében kilencre hízott a differencia. (47-38) Watkins jóvoltából mutatott először életjeleket a Szeged, aztán Molnár zárkóztatta övéit. (47-44) Innentől viszont egy hosszabb gólcsend következett a vendégek részéről, egészen a 28. percig tartóan, amikor

Jozo Brkic

dobott be egy begyűjtött lepattanót. (55-46) Hiába azonban, mert a zöld mezeseknél továbbra sem akadt senki, aki ki tudta volna rántani a csapatot a gödörből a negyedből hátralévő időben, miközben Gáspár, Pantelic és Govens is eredményes tudott lenni. (61-46)

Nikola Lazicnak

kellett rendet tennie a fejekben, hogy aztán a Szedeák elkezdje a felzárkózást. Négy perccel a vége előtt (!)

Andrija Ciric

megszerezte első pontjait a meccsen, rögtön egy hármassal, amit nem sokra rá szintén ő tett hangsúlyosabbá egy duplával. (68-60) Sőt, Ciric még egy büntetőt is értékesített, majd Watkins jóvoltából ötre olvadt a különbség. (68-63) Govens büntetői után

Kiss Zsolt

egy trojkával lökött még egyet a gárda szekerén (70-66), csakhogy innentől elfogyott a lendület. Az utolsó két percben már csak hazai kosár született, összesen hat pont értékben, így a ZTE végül magabiztos győzelmet aratott. A Lazic-legénység hetedik idei fellépésén az ötödik vereségét szenvedte el. Molnárék egy hét múlva vasárnap a MAFC együttesét fogadják az újszegedi sportcsarnokban.

Ami a statisztikát illeti:

Már az első negyedtől kezdve kiütközött, hogy a vendéglátók bátrabban próbálkoznak hárompontosokkal, végül pedig a ZTE-nél 34 kísérletből 11 sikeres akadt, míg a túloldalon ugyanez a mutató 22/6-nál állt meg. Mindeközben a hazaiak közelről pontosabban, hatékonyabban céloztak riválisuknál, hiszen a Szedeák 39/22-es (56,41%) statisztikájára 26/18-cal (69,23%) tudtak válaszolni. Érdekesség, hogy a lepattanók terén jelentősen jobbnak bizonyultak Watkinsék, de a 38-26-os részsiker ellenére e téren az egerszegi Pantelic zárt a legtöbb, összesen tíz ily' módon begyűjtött labdával. Az asszisztoknál ezúttal is Molnár András jeleskedett: nyolc alkalommal szolgálta ki a társakat. A mezőnyből Ciric ás Armelin játszotta végig mind a 40 percet.

Bencze Tamás

kilenc játékosnak adott lehetőséget a mérkőzésen, Lazic mester hétnek.

Férfi kosárlabda NB I/A, 7. forduló:

Zalakerámia-ZTE KK - Naturtex-SZTE-Szedeák 76-66 (16-15, 22-23, 23-8, 15-20)

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok. Vezette: Györffy Pál Attila, Hegedüs Tibor, Söjtöry Tamás.

ZTE:

KINNEY 24/12, Govens 18/9, MOHÁCSI 12, PANTELIC 15/9, Kerpel-Fronius 2.

Gáspár 3/3, Velkey 2, Czinger, Fekete.

Bencze Tamás.

Szedeák:

Moravcsik 6, Ciric 6/3, Molnár A. 4, ARMELIN 13/9, WATKINS 23.

Brkic 6, Kiss 8/6.

Nikola Lazic. Bencze Tamás:

"Egy közvetlen rivális ellen fontos győzelmet sikerült kiharcolnunk. A harmadik negyedbeli jó játékunkkal meg vagyok elégedve, ott olyan előnyt szereztünk, amit meg tudtunk tartani a mérkőzés végéig."

Nikola Lazic:

"Az első félidőben egy egál mérkőzést játszottunk, majd a harmadik negyedben rossz ritmusban kezdtünk és hagytuk, hogy a ZTE komoly előnyt szerezzen. Jereminov ma nagyon hiányzott a csapatból."

IV. negyed 76-66 (16-15, 22-23, 23-8, 15-20)

40' Armelin hármasa sem jó, aztán Govens harcol ki büntetőt. Az elsőt dobja be csak, de így is tíz a különbség, 76-66. Ciric, majd végül Kinney is bevés egy kihagyott hármast az egyéni statisztikájába még. Ezzel vége a mérkőzésnek - a Szedeák a harmadik negyedben mutatott rövidzárlata okán vereséggel távozik Zalaegerszegről. 39' Govens nyugtatja meg átmenetileg a hazai szurkolókat egy trojkával, 73-66. Kiss előtt sajnos ezúttal kimarad a tripla, Kinney pedig kilencre hizlalja a differenciát, 75-66. 38' Armelin szabálytalansága után Govens is állított helyzetből célozhat: neki mindkettő kísérlete sikeres, 70-63. KISS ZSOLT! A legjobbkor villan a csapatkapitány! 70-66! 37' Megint Ciric! Ezúttal közelről eredményes, 68-60! Ciric aztán triplázna, és ugyan nem megy be neki, de Govens már faultolta. Büntetőzhet a szerb: egy kimarad, egy bent, 68-61. Kinney hármasa pontatlan, Molnár nyolcadik (!) asszisztjából pedig Watkins zárkóztatja a Szedeákot! 68-63! 36' ANDRIJA CIRIC! Na, végre! Talán még éppen időben törik meg nála a jég? 68-58! Velkey is megkísérel egy trojkát, de nem jön össze neki. 35' Armelin, Kinney, majd Govens is hiába kísérletezik a vonalon kívülről, egyikük dobása sem süllyed el. Sőt, Mohácsi sem talál be! 34' Govens kosarára Watkinstól jön a válasz, 68-55. Pantelic először hagy ki hárompontost az összecsapáson, ez volt összességében a negyedik kísérlete. 33' Watkins passzából Molnár kozmetikáz, 63-51. Aztán viszont jön Pantelic, aki bedobja a harmadik trojkáját a meccsen, 66-51. Armelin és Watkins összjátéka után utóbbi eredményes, 66-53. 32' Govens triplája nem megy be, a másik térfélen pedig Ciric hibázik távolról. Kinney közelről téveszt, de Mohácsi a lepattanóval javítja a hibát, 63-49. 31' Watkins! Sikeresen tör be, miközben egy faultot is kiharcol! Bent a büntető is, 61-49!

III. negyed 61-46 (16-15, 22-23, 23-8)

30' Megint Mohácsi az előkészítő, a duplát közelről Govens jegyzi az átadással, 61-46. Ezzel vége is a negyednek, amelyben a Szedeák mindössze 8 pontot tudott szerezni, amivel rendkívül nehéz helyzetbe került a záró felvonás előtt. Nagyon hiányzik egy jó formában lévő Andrija Ciric a csapatból! 29' Gáspár szerez labdát, Mohácsi pedig a negyedik asszisztját osztja ki, ezúttal Pantelicnak, 59-46. 28' Brkic! A saját kimaradt dobása után szedi össze a lepattanót, azzal pedig már nem hibázik, 55-46! Moravcsik rossz tripláját Ciric gyűjti be, aztán Kisshez továbbít, aki viszont szintén nem tud betalálni távolról. Gáspár trojkája sem jó, Velkey azonban közelről javít, 57-46. 27' Mohácsi tör be agilisan, 55-44. 26' Armelin trojkája sem akad be, majd Moravcsik faultolja Govenst. Egy tüntető bent, meg még egy, 53-44. Moravcsik Áron már négy faultnál tart. Brkic közelről, Velkey távolról hibázik. 25' Ezúttal maga Mohácsi dob kosarat, 51-44. Kiss Zsolt második triplakísérlete a meccsen már nem megy be, a túloldalon viszont Velkey is hibázik. 21-ből eddig 9 hármast dobtak be az egerszegiek, a szegediek pedig 12-ből 4 esetben jártak sikerrel. 24' Mohácsi szolgálja ki mesterien egy labdaszerzés után Pantelicet, 49-44. 23' Ciric keze megint nem sül el a vonalon túlról, eddig három kihagyott triplánál tart. Molnár viszont eredményes a lepattanóval, 47-44! 22' James Kinney sajnos nagyon beindult... A negyedik hárompontosával 47-38 az állás. Watkins révén végre belekezd a pontgyártásba a Szedeák is, 47-40! Ha egy üzlet beindul! Molnár András ötödik gólpasszából Watkins eredményes újfent, 47-42! 21' Govens trojkával nyitja a mérkőzés második felét, majd Moravcsik eladott labdája után Kinney is betalál távolról. Villámkezdés a ZTE-től, 44-38.

II. negyed 38-38 (16-15, 22-23)

20' Armelin zsinórban harmadik trojkája sajnos nem akad be, aztán Ciric sem tudja megszerezni első pontjait a lepattanóval. Kinney próbálkozik megint hármassal, ezúttal sem túl sikeresen. Eddig hatból kétszer jött össze neki. Molnár kimaradt dobása zárja a negyedet, szünetben döntetlen állással fordulnak a felek! 19' Molnár András kiosztja a harmadik gólpasszát is, Watkins volt a kedvezményezett, 38-38! Kinney triplája kimarad. 18' Kinney tripláz Gáspár átadásából, majd megint Armelin!!! Őrület! 36-36! Kinney pontjaival ismét előny a hazaiaknál, 38-36. 17' Pantelic tör be, de nem talál be, ahogy a lepattanóval Mohácsi sem! Molnár ezúttal Watkinst szolgálja ki, 30-30! Kinney hármasa kimarad, de Mohácsi begyűjti, Gáspárhoz továbbít, aki már betalál kívülről, 33-30. ARMELIN! Ott a méltó válasz! 33-33! 16' Kinney a palánk alól, 30-26. Watkins! Elsőre blokkolja őt Pantelic, de aztán ARmelin passzát másodjára már bedobja, 30-28! 15' Büntető! Kiss Zsolt faultolta Kerpel-Froniust. Az első bemegy, ahogy a második is, 28-24. Armelin triplája nem akad be, de Molnár összeszedi és Kisshez játszik, aki a vonalon belülről eredményes, 28-26! 14' Kinney szerez lepattanót Brkic kihagyott közelijénél, aztán a túloldalon már éppen ő eredményes, 26-21. Ciric hárompontossal válaszolna, de nem sikerül neki. A rutinos légiós eddig hatszor dobott kosárra, de még nincs pontja. Govens sem tud betalálni a vonalon túlról, Armelin gyűjti be a lepattanót. KISS ZSOLT! Hát ezért állt be! A cséká trojkájával 26-24! 13' Velkey labdát veszít, Brkic pedig pontot szerez, 24-21! 12' Brkic javítja némiképp iménti hibáját, 21-17. Kinney triplázni tud, ez már a negyedik a meccsen a hazaiaktól, 24-17. Armelin asszisztjából Moravcsik kozmetikáz, 24-19. 11' Kiss Zsolt is parkettre lép, néhány hármas most jól is jönne a tőle megszokott módon. Ugyanakkor első pontokat Govens jegyzi a játékrészben, éppen egy triplával, 19-15. Pantelic aztán szereli Brkicet, Kinneyhez játszik vele, aki még kettőt told a zalaegerszegiek előnyéhez, 21-15.

I. negyed 16-15

10' Ciric hármasa nem jó, de Brkic begyűjti a palánk alatt. Moravcsik is távolról nézi meg a palánkot, ugyanakkor ő sem tud pontot szerezni, másodjára pedig már Mohácsié a lepattanó. A túloldalon ő is megpróbál egy trojkát, de neki sincs több szerencséje, mint a szegedieknek volt. Mohácsi aztán szereli Armelint, kosárig megy vele, így a Zete vezet az első negyed után. 16-15. 9' Mohácsi már a vonalon belülről céloz, de be is megy neki, 14-15. 8' Armelin egy labdaszerzést követően Moravcsikot hozza helyzetbe, 12-15! 7' Pantelic blokkolja Molnár Andrást, de nem indul meg a ZTE, mert időt kér Bencze Tamás. A hazaiak már négyszer próbálkoztak eddig hárompontossal, kettő be is ment nekik, a Lazic-legénység pedig közelebbről kísérletezik, tíz dobásukból négy volt sikeres. Az időkérés után Velkey is a pályán, de Kerpel-Froniusra jön ki a figura, aki viszont kihagyja a triplát! 6' Ciric remekül szolgálja ki Armelint, 12-13, először vezet a Szedeák! 5' Pantelic szór egy újabb triplát, 12-8. De megy ez a szegedieknek is! Armelin! 12-11! 4' Kinney faultját követően Moravcsik büntetőzhet: egy bent, meg még egy, 7-6! Mohácsi tör megállíthatatlanul, 9-6. Brkic beáll a Szedeákba, rögtön szerez is egy lepattanót a saját palánkja alatt, a túloldalon pedig Armelin szépít, 9-8! 3' Sőt, Pantelic már a meccs első tripláját is megejti, 7-4. 2' Kinney kimaradt hármasát Pantelic gyűjti be a palánk alatt, majd ki is egyenlít vele, 4-4. 1' A zöld mezes vendégek hozzák el a labdát, Watkins szerzi az első pontokat, ráadásul büntetőzhet is Pantelic faultja okán, de ez már kimarad. 0-2! Kinneytől érkezik a válasz, de aztán ismét Watkins eredményes, 2-4!

A mérkőzés 19 órakor kezdődik!

Valami elromlott a harmadik negyedben - tíz ponttal kapott ki a Szedeák a Zalaegerszeg vendégeként. KLIKK: http://szegedma.hu/?p=587040

Szerző: Szegedma Hírportál2015. november 8.