Kézilabda: az Ózd sem jelentett akadályt az FKSE Algyőnek

2015. november 29., vasárnap
algyo_pick35_gs

Újabb fontos rangadót nyert az NB I/B Keleti csoportban a Levendula Hotel FKSE Algyő, amely ezúttal a negyedik Ózd csapatát verte egy tucattal.

A mérkőzés első hét percében még fej-fej mellett haladtak a csapatok, 6-5 után azonban az algyőiek egy rendkívül erős periódussal már 14-6-ra húztak el. A tökéletesen védekező hazaiak

Kiss Olivér

bravúrjaival megtámogatva még azt is elbírták, hogy a félidő vége előtt

Laluska Balázst

úgy lerántották, hogy meghúzódott a válla, és így nem is tért már vissza a pályára a továbbiakban. A szünetre 25-10-es állás mellett vonultak a csapatok.

Dankó Ervin

a második felvonás során a teljes keretét játszatni tudta, a 46. minutumra például már senki sem maradt a parketten a kezdők közül. Győzelmével az FKSE Algyő továbbra is két ponttal vezeti a tabellát a második Nyíregyháza előtt. Legközelebb, december 5-én éppen ez a két együttes találkozik egymással a liga csúcsrangadóján a szabolcsiak pályaválasztása mellett.

Férfi kézilabda NB I/B Keleti csoport, 11. forduló:

Levendula Hotel FKSE Algyő - ÓAM-Ózdi KC 39-27 (25-10)

Algyő, 200 néző. Vezette: Ágnecz Tamás, Sipos Ottó.

Algyő:

KISS O. - Teimel 3, LALUSKA 4, Vadkerti 3/1, Gazsó 2, SIMON 5/1, Kardos 2.

DEÁK (kapus) RAFFAI 1, Ambrus 3, Kocsis 6/4, MOLNÁR 5/1, Szepesi 1, Béleczki 1, Valaczkai 1, Varga 2/1.

Dankó Ervin.

12 perc, ill. 16 perc.

10/8, ill. 4/3. Dankó Ervin:

"Tartottunk a meccstől, nagyon felkészültünk. Viszont a srácok olyan első félidőt produkáltak, ami engem is meglepett. Gyakorlatilag hiba nélkül hozták le a harminc percet. A második játékrész már arról szólt, hogy mindenki megmutathassa magát. Ha így tudunk játszani Nyíregyházán..."

Az Ózdon is fék nélkül robogott át a továbbra is listavezető FKSE Algyő! KLIKK: http://szegedma.hu/?p=592608

Szerző: Szegedma Hírportál2015. november 28.