Kézilabda: a Nyíradony ellen begyűjtötte első győzelmét a KSZSE

2015. november 2., hétfő

Idénybeli első bajnoki sikerét aratta a Kézilabda Szeged SE a vendég Nyíradony ellen az NB I/B Keleti csoport 6. fordulójában.

Az első játékrész közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a 28. percre négygólos előnyt harcoltak ki Homokiék. Nem sokáig, hiszen a félidő végére csak kettő maradt belőle. A második játékrész elején ötgólosra hízott a hazai vezetés (22-17), majd állandósult a 3-4 gólos különbség. A végjátékig ki is tartott az előny, de a végső 3 perc sok izgalmat hozott. Végül

Mézes Laura

10. góljával az utolsó percre kétgólos előnnyel érkeztek a szegediek, amiből egy megmaradt, így a szezonban első győzelmét ünnepelhette a KSZSE a lefújást követően.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport, 6. forduló:

Kézilabda Szeged SE - Nyíradony VVTK 29-28 (11-11)

Szeged, Etelka sori sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Babity Máté, Balogh Ádám Sándor.

KSZSE:

FODOR - Farkas 1, MÉZES 10/3, HOMOKI 5/2, Lehmann-Dobó 3, GERCSÓ 5, Tóth 3.

Kürti (kapus), Alföldi, Vér, Debreczeni, Huszka, Török 2, Forgó.

Buchholcz-Huba Dóra.

A Nyíradony gólszerzői:

Erdei 5, Fábián 9/2, Sütő 8/2, Vancsa 2, Láng 2, Smid 1, Barta 1.

14 perc, ill. 14 perc.

6/5, ill. 5/4. Buchholcz-Huba Dóra:

"Örülök első győzelmünknek, gyakorlatilag végig kezünkben volt a mérkőzés. Kár, hogy a hajrá szoros lett."

A juniorok mérkőzésén:

Kézilabda Szeged SE - Nyíradony VVTK 34-22 (16-14)

KSZSE:

Kürti, Koncz (kapusok) - KERTÉSZ 8/2, Benák 4, SZEPESI 9, Fejes 1, Karácsonyi 3, Kónya 2, Szathmáry, SÁVAI 4, Bitó, Juhász 2, Szabó 1.

2 perc, ill. 14 perc.