Jégkorong: ismét tízet lőtt, és nyert a Volán + FOTÓK

2015. november 28., szombat
tisza_volan-ns_stars09kf

A győztes hazai nyitány után ismét tíz gólt szerezve verte ellenfelét a Tisza Volán Szegedi Vízmű SC: a Kalocsa-tanítványok az NS Starsnak is tízszer köszöntek be.

A múlt heti magabiztos siker után ismét hazai jégen lépett pályára a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC, amelynek második fordulós ellenfele az újvidéki Novi Sad Stars volt. Nem kezdődött könnyen a meccs a szegediek számára, az első percek a vendégek fölényét hozták, majd Fekti egy kiváló egyéni megmozdulás végén bolondította meg a szerb védőket, útját pedig a kapus sem tudta állni, így megszerezte a vezetést a Volán. (1-0) A következő majd' 10 perc a Szegedről szólt: megannyiszor tesztelhették Aranicki kapust, volt, hogy kettős emberelőnyben is játszott a szegedi csapat, de nem jött a második gól, ezt pedig megbüntette a vendég gárda, miután emberhátrányból is képesek voltak egy gyors kontrára, Pajic pedig védője szorításában is mattolni tudta Szabó Gergelyt. (1-1) Fájó volt ez a gól, hiszen jóval aktívabb volt támadásban ellenfelénél a Szeged, amelynek kellett is néhány perc, hogy ebből a "sokkból" magához térjen, de két perccel a harmad vége előtt Ódry váltotta gólra Szabó Dávid passzát, amivel újra vezetett Kalocsa László együttese. (2-1) A látottak alapján nagyobb különbség is kialakulhatott volna, de Aranicki remekül védett. A folytatásban mindössze 29 másodperc kellett a szegedi gólhoz, Fekti löketénél most egy kisebb hibát vétett az addig remekül védő Aranicki. (3-1) Maradt lendületben a szegedi csapat, és ezúttal az emberelőnyt is sikerült kihasználni: Bontovics lövése után Csáti érkezett remek ütemben, és passzolt Aranicki mellett az újvidéki kapuba. (4-1) Egy pillanatig sem adta fel a Novi Sad Stars: Plavsic góljával zárkózott a vendég csapat. (4-2) Négy-a-négy ellen nem született gól, ám ahogy letelt, Fekti megint villant: ezúttal sem volt ellenszere a meginduló csatár ellen az újvidéki védelemnek. (5-2) Alig egy perccel később az addigi legnagyobb különbséggel vezetett a Volán: Ambrus a kipattanót már kihasználta, ezáltal magabiztos előnyről várhatta a záró harmadot a Tisza-parti együttes. (6-2) Az utolsó húsz perc az addigiakhoz képest kevesebb akciót és gólt hozott kezdetben: emberelőnyből sem ment egyik csapatnak sem, miközben egyre "keményedett" a játék, nem mintha addig panaszkodhattunk volna ilyen szempontból a meccsre. Babic mintegy tíz perccel a meccs vége előtt esett gólja után még egy utolsó rohamot indíthatott a rendületlenül küzdő újvidéki gárda, azonban egy perccel a később a fiatal Annus Döme válaszolni tudott, (7-3), de ezt is egy gyors gólváltás követte: ismét közelebb lépett a Novi Sad Stars, de Annus remekül érkezett a kipattanóra, és megszerezte második gólját is. (8-4) Fekti újból villant - nagyszerűen játszott ezúttal is, majd a végén, hogy igazán szép legyen a szegedi siker, Fülöp bevarrta a tizediket is, így akárcsak egy hete, most is tízig jutott a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC, amely második bajnokiját is megnyerte a szerb bajnokságban. Kalocsa László tanítványai legközelebb a HK Vitez ellen játszanak, ám azt még nem tudni, hogy melyik csapat pályaválasztásával: a folytatást tekintve az viszont biztos, hogy december 12-én a Partizan vendégei lesznek a szegediek, míg az év zárásaként december 19-én a Crvena Zvezda ellen egy vélhetően kiváló rangadó vár a két meccs után hibátlan Volánra.

Szerb I. osztályú bajnokság, 2. forduló

Tisza Volán-Szeged Vízmű SC - HK NS Stars 10 - 4 (2-1,4-1,4-2)

Szeged, műjégpálya, 600 néző. Vezette: Davor Bogdan, Fazekas Tibor, Darko Popovic.

Szabó G. (Szalai) - Szabó D., Vígh, Fekti, Ódry, Annus - Bontovics, Csáti, Bosnyák, Major, Ambrus - Zekov, Fülöp, Kovács, Komáromi.

Kalocsa László.

NS Stars:

Aranicki (Vidakovic) - Tumbas, I. Mirkovic, Radoslavjevic, Papic, Babic - F. Mirkovic, Damjanovic, Popovic, Pajic, Pjavsic, Vasic, Bjekic, Sljapic, Dulic.

)

12 perc ill. 18 perc. Kalocsa László:

"Ez a tíz gól önmagáért beszél, ezt nem kell megmagyarázni. Ettől függetlenül azt mondom, ez egy sokkal erősebb csapat volt, mint a múlt heti ellenfelünk. Döcögősen indult, de aztán nagyon belerázódtunk, és a végén minden bejött. Még mindig csak erősebb csapatokkal fogunk játszani."

VÉGEIII. harmad 10-460' Három másodperc maradt az órán: már nem indítják el az órát a sporik, a Tisza Volán ismét tíz gólt lőve veri ellenfelét, jár a vastaps a nézőtérről! 60'GÓÓÓÓÓL! Ott a tizedik! Sokat tett ezért a Szeged, és végül Fülöp remek ütemben lő balról, a korong pedig a jobb alsóba vágódik, 10-4! 59' A szegedi kapuba érkezik Szalai. 59' GÓÓÓÓÓL! Viszont másodpercekkel az után, hogy kiegészül az NS Stars, gólt üt a Volán, ez már a kilencedik szegedi találat! Fekti talál be ismét egy jobb oldali akciót követő centerezés után, ezzel már négy gólos, Ódry pedig a harmadik asszisztját osztja ki, 9-4! 58'Letelik Vígh kiállítása, és még egy percet fórban is játszhat a Szeged: nincs azonban most helyzet ebből. 57'63 másodpercet játszott csupán hátrányban a Szeged, mert hogy Radoslavjevicet megint kiállítják, miután bottal akasztotta hátulról Fülöpöt. 56'Emberhátrányba kerül a Volán, Víghet kiküldik ismét két percre: ez talán egyben az utolsó esélyt jelenti a végsőkig küzdő újvidékiek számára. 54' GÓÓÓÓL! És megint itt a válasz, elképesztő meccs! Elsőre Ambrus lövését fogja Aranicki, de a kipattanót már Annus beemeli a kapus mellett, 8-4, második gólját szerzi ezzel, Ódry pedig második gólpasszát adja! 53'Gól, megint csak három közte, az újvidékiek nem adják fel! A bal oldalon egy lövés utáni lecsorgót Plavsic tartott meg , majd a középen üresen álló Pajic passzolt, akinek nem volt nehéz dolga ziccerben, 7-4. 53'Mindkét fél reklamál egy-egy meg nem ítélt kiállítást, és kisebb dulakodás is kialakul végül a szegedi kapu mögött, de a bunyó elmarad a játékvezetők közbelépésének köszönhetően - a hangulat azért igen csípős a pályán. 51' GÓÓÓÓÓL! Máris ismét négy közte! Egy végletekig kijátszott támadás végén Annus már pontosan "varrja fel" a vas alá balról, Ódry zseniálisan szolgálta ki a társat, 7-3! 51' Majdnem ott a válasz a szegediektől: Csáti zörgeti meg a jobb oldali kapuvasat! 50' Gól, zárkózik az NS Stars: egy gyors kontra végén Babic talál be egy kapáslövés után, visszajön háromra az újvidéki együttes. 49'Dulic kerüli meg a kaput, majd fonákkal visszahúzza, de Szabó lábai között ez nem megy át. Letelik Bontovics kiállítása, még negyven másodperc a szegediek fórjából: úh, ez de szép volt Fektitől, a jobb oldalon húzott el, és mindenki arra számított, hogy ő is a kapu túloldaláról fog majd passzolni, ehhez képest az utolsó pillanatban váratlanul visszatette Ódry elé, de a rövidre tartó kapáslövését fogta Aranicki. 47'Kiállítás a szegediektől is: Bontovicset küldik ki két percre akadályozásért, így kicsit "enyhül" a szerbek hátránya, hiszen mintegy 50 másodperc eltérés van a két óra között, ami a kiállításokat jelzi. 46' Az újvidékiek kezdik egyre nehezebben viselni a vereséget: ez egy irtózatosan kemény palánkra lökés volt, de Ambrus jelzi Kalocsa László felé is, hogy jól van, tudja folytatni a játékot, még ha egy pillanatra el is terült a jégen. 46'Szép védés Szabótól, három a kettőben indulhattak meg a vendégek, de végül Radoslavjevic lövését védte remekül a szegedi kapus. Kiállítás, Radoslavjevicet ki is küldik már az újvidéki kapu mögött történtek miatt négy percre: testre ütésért és bottal ütésért kap kétszer két percet. 44' Most a jobbról a kapu elé lőtt korongra érkezik a hosszún Annus, de fölé emel! Okosan akarta, de ezt most egy picit elmérte. 43'Csáti keresztpassza elcsúszik a bal oldali vas mellett a nélkül, hogy bárki hozzáérne - ez ígéretes lehetőség volt. Egyelőre kevesebb helyzet az utolsó harmad elején, mint eddig. 41'Annus fordulna be középen, de az utolsó pillanatban elcsúszik - miképp a szegedi kéken álló sporttárs egymás után kétszer is a jégre kerül, kisebb derültséget kiváltva ezzel. II. harmad 6-240'Bosnyák takarásból próbálta meg meglepni Aranickit, de picit hosszan húzta át a jobb alsó felé - így ér véget a második harmad, amelyet ugyan remekül kezdett a Szeged, de ez sem törte meg az NS Starst, viszont innen azért fájó lenne, ha ezt nem nyerné meg a szegedi együttes, amely jóval veszélyesebben és pontosabban játszik ellenfelénél. 39'Babic lőhetett közelről, kissé balról, de Szabó remekül zárta a szöget. Az hátrány alatt a kontrákra játszik érthetően a Volán, de ezekből nem sikerült helyzetig jutni - mindenesetre kiegészült a Szeged. 37'Kiállítás, Fülöp második két percét kapja gáncsolásért, emberhátrányban a Volán. 36'Higgadtan játszhat a Volán négygólos előnyének tudatában: a szegediek jól is tartják most a korongot a támadóharmadban, Ódry egy remek fonákkal próbálkozik közelről, de ezt fogja Aranicki. 34' GÓÓÓÓÓL! Rögtön kihasználja a fórt a Volán, Ambrus közelről üti be a ziccert Csáti kiváló átadása után, már néggyel vezet a Szeged, 6-2! 34' Kiállítás, Damjanovic nagyon látványosan akasztotta Kovácsot, ezért jár a két perc. 33'GÓÓÓÓÓL! Nincs gól kisebb létszámnál, viszont rögtön a letelte után megint hárommal vezet a Volán! Fekti kiválóan játszik ma is, ezt a ziccert egy keresztpassz után nem hibázza el, 5-2! 32' Ajj, de kár hogy ezt nem tudta pontosan átvenni Csáti, aki ziccerben volt a jobb oldalon, de a kapáslövés helyett még igazított volna rajta egyet, ez viszont már nem fért bele. 31' Páros kiállítás: Fülöp és Dulic ülnek le egy kis kakaskodás után, így négy-a-négy ellen a csapatok. 30'Gól, szépít az NS Stars: az utóbbi időben valóban egy kicsit veszélyesebben játszottak az újvidékiek, most egy kőkemény palánk melletti ütközés után középre tudja tenni a pakkot Sljapic, ahol Plavsic teljesen üresen volt, és a bal felsőbe lőtt, Szabó tehetetlen volt, 4-2. 29'Szabó véd a lepkéssel ismét Bjekic bombája után: Bjekic-el Bosnyák elbeszélget egy kicsit lefele jövet, de végül békében válnak el. 28'Egy kapu mögül való veszélyes visszajátszást tud felmutatni az NS Stars emberelőnyben: nem tudnak tehát zárkózni a vendégek, kiegészül a Szeged. 26' Kiegészülnek a góllal az újvidékiek, viszont most a Szeged kerül emberhátrányba: testre ütésért megy ki Fülöp. 26'GÓÓÓÓÓL! Rögtön gólra váltja előnyét a Volán! Egy szép figura végén Bontovics remekül látja meg a bal vasnál üresen álló Csátit, aki a felső léc alá bombáz, 4-1! 25' Emberelőnybe kerül a Volán: Mirkovic megkapja második kiállítását is: meg nem engedett testjátékért küldik ki újból az újvidékit. 25'Ez szépen, kicsiben kijátszott akció volt, de a végén nem tudta pontosan befejezni az agilisan játszó Fekti. Kisebb felhördülést vált ki a nézőktől Popovic megmozdulása, aki kiváló helyzetben nem találja el a korongot. 23' Bontovics távoli bombáját öleli magához Aranicki, majd Szabó véd nagyot Papic közeli lövése után. Kicsit most beszorult a Volán, nehezen tudja kihozni a korongot a szegedi csapat a saját harmadából. 21'GÓÓÓÓL! Jobban nem is kezdődhetne a harmad! A támadóharmadban szerez korongot Fekti, aki egy remek fonáklövéssel kilövi a rövid felsőt, 3-1! I. harmad 2-120'Véget ér az első harmad: a Volán mindenképp megérdemelten vezet az NS Starssal szemben: az újvidékieknek alig volt lehetőségük, éppen ezért fájó is egy picit, hogy emberhátrányból egyenlíteni tudtak, de szerencsére egy szép játék végén Ódry visszavette a vezetést. 19' Nem tudja befejezni a gyors kontrát most a Szeged, Major centerezését jól blokkolják. 18' GÓÓÓÓÓL! Újra vezet a Volán, 2-1! Egy nagyon kemény párharcot nyer meg Vígh a kapu mögött, majd a visszatett korongot remekül teszi tovább a hosszún üresen érkező Ódry elé Szabó Dávid, előbbinek nem volt nehéz dolga, 2-1! Vasic hejj, de idegesen csapja le az eltört botját a kispadnál! 18'Kicsit alábbhagy most a szegediek dominanciája: ráadásul az emberhátrányban kapott gól miatt sajnálhatják azt a temérdek lehetőséget, ami a harmad elején adódott Kalocsa László tanítványai előtt. Kis szünet után Odry indul meg a jobb szélen, de a bal felsőbe tartó korongja nem talál utat Aranicki kapujába. 16'Kivédekezi az emberhátrányt a Szeged: az utolsó pillanatokban még Pajic tűzi rá a pakkot, de a lepkéssel véd Szabó. 14'Sőt, emberhátrányba is kerül a Volán: Víghet küldik ki a sporik, nem a legjobban jött ki az előbbi fórból a szegedi együttes, most pedig hátrányban védekezhet. 12'Csáti ereszti el középről, de de pont Aranickit találja meg. Ki tudja, mikor járt legutóbb a szegedi kapunál az NS Stars, most viszont gólt lőnek, méghozzá emberhátrányból: Pajic ugrott ki középen, és fordulásból Szabó Gergely mellett is el tudta tenni közelről, 1-1. 11'Újabb vendég kiállítás: Popovic áll ki két percre bottal akasztásért. 10'Tumbas valósággal felökleli középen Fektit, de nincs kiállítás. Szép csel Bosnyáktól a bal szélen, majd visszakészíti lövésre Majornak, de ezt is "lenyeli" Aranicki. 9' Középről teljesen üresen lőhetett Fülöp, de nagy erejű lövése nem találta el a kaput, ez nagy helyzet volt. Aranicki újabb bravúrja, Ódry lépett meg ziccerben, de a rövid alsóba tartó korongját védeni tudta az újvidéki kapus. 8' Kiegészültek a vendégek, "túlélték" a kettős emberhátrányt, ami alatt bár szinte végig a Volánnál volt a korong, de nem tudott igazán nagy helyzetet kidolgozni, marad az 1-0. 6' Majd egy perc letelik a két fórból, mire lőni tud a Szeged, most jól védekeznek az újvidékiek: sajnos végül Szabó Dávid nem találja el jól a korongot tiszta lövőhelyzetből a jobb szélen. Bosnyák a háta mögött teszi kapura jobbról, látványos és váratlan mozdulat volt, de Aranickit ezzel nem tudta meglepni. 5'Emberelőnybe, méghozzá kettős emberelőnybe kerül a Szeged: Mirkovicot és Babicot küldik ki a sporik egyszerre, ez azért nagy esély a Volán előtt! 4'Szép védés Aranickitól Bontovics lövése után, a kapus jobb kezével "szedte ki" a sarok elől a labdát. Egyelőre támadásban jóval veszélyesebb ellenfelénél a szegedi együttes. 3' GÓÓÓÓÓL! Vezet a Volán! Egy szép védekezés után indult meg Fekti, aki védőjét kicselezve varrta fel a kapu felső léce alá egy remek csuklómozdulattal, 1-0! 2' Fülöp éppen a támadóharmadból tüzel, ami majdnem meg is vicceli Aranickit, de végül nem csorog át a gólvonal a kapus lábai között. 1' Rögtön egy lövéssel nyit az NS Stars: Pajic igyekszik meglepni Szabó Gergőt, de nem céloz eléggé a sarokra. Ambrusé az első szegedi próbálkozás: távolról lő magas ívben Ambrus, ami után magabiztosan véd Aranicki. 18:03 - A kapuk a helyén, túl a bemutatáson: a Volán kékben, az újvidékiek fehérben lépnek pályára. 17:53 - A szegediek új igazolásai közül ketten, Major Tamás és Komáromi Dávid mutatkozhatnak be az NS Stars ellen, Győri Tamás játékengedélye egyelőre még nem érkezett meg. 17:42 - Köszöntjük olvasóinkat a műjégpályáról, a csapatok már a pakkokkal dolgoznak, és melegítik a kapusokat is, miképp a nézőtéren is gyűlnek már a nézők a Volán második hazai meccsére. Reméljük, a szegediek részéről a folytatás olyan lesz, mint a nyitány! A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

Ezen a hétvégén is hazai pályán játszanak a Tisza Volán jégkorongozói - az újvidéki NS Stars elleni derbit ÉLŐben közvetítjük 18 órától ITT: http://szegedma.hu/?p=592172

Szerző: Szegedma Hírportál2015. november 27.