Vízilabda: nem találta a Szolnok ellenszerét a Szeged Diapolo + FOTÓK

2015. október 13., kedd
szeged_szolnok04_gs

Nehezen talált résen a szolnoki védekezésen a Szeged Diapolo, így a címvédő végig vezetve behúzta a kedd esti derbit.

A bajnokságban eddig hibátlan címvédő, a Szegedhez hasonlóan szintén nemzetközi kupaselejtezőre készülő Szolnokot fogadták kedden este Kiss Csabáék. A Szolnok

Varga Dániel

góljával szerezte meg a vezetést, a szegedi támadások során pedig rendre ott volt egy jó blokk, vagy

Nagy Viktor

, már amikor kapura tudott lőni a Szeged Diapolo, amely egy kiválóan védekező Szolnokkal találta szemben magát. Támadásban továbbra sem működött a szegedi gépezet, fórból sem sikerült szépíteni, miközben a Szolnok szépen lassan ellépett, a második negyed derekán már öttel vitt a címvédő. (0-5) A szegediek gólcsendjét végül

Varga II Zsolt

törte meg egy igazán remek góllal, és a harmadik játékrész elején lett is volna esélye még közelebb férkőznie

Varga Péter

együttesének, de Varga II Zsolt kihagyta az ötméterest - ellenben rögtön ezt követően a szolnoki támadás végén a remekül játszó

Kis Gábor

bedobta a ziccerét, így három helyett újra öttel vitt a Szolnok. (1-6) A meccs előtt is tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolga a Szeged Diapolónak, de innen óriási bravúr kellett volna a feltámadáshoz: a Szolnok pedig ma játszott olyan magabiztosan, hogy innen már ne rontsa el a meccset. Ugyan a negyedik negyedben volt egy megingása

Cseh Sándor

tanítványainak, de két gyors szegedi gól után Mitrovic gyorsan letörte a megmaradt hazai reményeket, végül pedig a Szolnok héttel, 13-6-ra győzött az újszegedi sportuszodában. Ezzel elszenvedte első vereségét a bajnokságban a Szeged Diapolo, amely szerdán Splitbe utazik, hogy az Euro Kupa második selejtezőkörében a két horvát csapat, a Jadran és a Mornar Split mellett a Canottieri Napoli ellen harcolja ki a továbbjutást, a Szolnok pedig a Montpellierrel csatázik majd a BL-ben.

Férfi vízilabda OB I, A csoport, 2. forduló

Szeged Diapolo - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 6 - 13 (0-2,1-3,2-5,3-3)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 250 néző. Vezette: Molnár Péter, Marosvári Attila.

Meixner, Bognár (kapusok), Sánta 1, Pellei 1, Sedlmayer 1, Palotás, Kiss Cs., Seman 1, Varga II Zs. 1, Manhercz K. 1, Manhercz Á., Kunac, Imnashvili, Chilkó.

Varga Péter.

Szolnok

: Nagy V., Decker (kapusok), Gocic, Madaras 1, Vámos 2, Hangay, Mezei, Aleksic, Younger, Varga Dániel 1, Varga Dénes 2/1, Kis 4, Mitrovic 3, Jansik.

Cseh Sándor.

Emberelőny:

12/3 ill. 7/3.

Ötméteres:

1/0. ill. 1/1.

Younger (27'), Mezei (28') Varga Péter:

"Az elején megilletődötten játszottunk, úgy érzem, hogy a körülményekhez képest helyt álltunk. Támadó játékunkon akad javítani való."

Cseh Sándor:

"Csupán az emberelőnyös játékunk miatt van bennem hiányérzet, a póló meg a vízilabda további játékelemeit magas színvonalon műveltük."

VÉGEIV. negyed 6-1332' Kis Gábor még megpróbál lefordulni középen, de ebből már nincs lövés: ez a vége, a végig vezető, címvédő Szolnok elviszi a két pontot az újszegedi sportuszodából. 32'Sedlmayer roppant pontos kintről, erre még Nagy Viktor sem érhetett oda, 6-13. 32' Kiállítás, Kunacnál egy hiba még az utolsó percben: Vámos pedig pattintva lő a rövid alsóba, 13-5. 31'Manhercz Krisztián távolról elvállalja, de nem talál kaput. 30' Manhercz Krisztián úszik meg a jobb oldalon, majd Pelleinek passzol középre, de kissé erőtlen lövését fogja Nagy Viktor. Vámos bepattintja Meixner mellett a túloldalon, 12-5 a Szolnoknak. 30' Pontatlan a passz Pelleinek a bal oldalra, ezzel el is veszítjük a labdát. MEIXNER! Ziccert fog a kapus, Hangay 100%-os helyzetből sem tudja mattolni Meixnert. 29'Kiállítás, Jansiknál a hiba:ej, de kevés hiányzott most, a lepattintott lövés Manhercz Krisztiántól a felső lécről vágódik a kapu elé. Mitrovic viszont gyorsan büntet, tüntet a közönség, de a bírók nem fújják vissza, Mitrovic talán túlságosan is kemény volt, de 11-5-re vezet a Szolnok. 28'Kis Gábor most nem tudja megoldani centerben, ez jó védekezés volt vele szemben. 28' Meixner és a védelem dolgozik együtt remekül ismét, támadásban is valami hasonló kellene: Kiállítják Mezeit is, neki is a harmadik: ebből is eredményesek vagyunk, Pellei gyorsan bevágja az emberelőnyt, 5-10. Időt kér a Szolnok! 27' Kiállítás: Younger ezzel pedig kipontozódik. Mekkora gól, ez igen! Sánta kapásból svédcsavarral, gyönyörű gól volt, 4-10! 26' Sántával szemben kemény a védekezés, a center nem tudja átvenni a labdát, amit meg is szereznek a vendégek. Ez viszont most nagyon a "sűrűjébe" ment, ott nem sok esélye volt megkaparintania Mezeinek. 25'MEIXNER! Remekül véd ma a kapus, rá nem lehet panasz, ezt a távoli próbálkozást is jól olvasta. 25'Az utolsó ráúszást megnyeri Madaras. III. negyed 3-1024'Nagy Viktor megint védeni tud, ezúttal Varga II Zsolt ziccerét fogja az ex-szegedi kapus. Ez a negyed vége, magabiztosan vezet az utolsó negyed előtt a Szolnok. 24' Kis Gáborral nehezen bírunk: centerben megint nem tudtuk megállítani, közelről pedig nem hibázott, 3-10. 23'Meixner remek védése után Manhercz Krisztián úszik meg, de csak a kapufát találja el... 23' Az első fórból nincs gól, viszont Mitrovic nyomja le Manhercz Krisztiánt, így újra emberelőnybe kerülünk: ezt már kihasználjuk, Seman húzza be középről, 3-9. Időt kér a Szolnok. 22' Nagy Viktor igazolja megint klasszisát, ezt az átlövést is könnyedén fogja. Vámos azonban kiállítja magát, miután Kunaccal szemben "keménykedik", időt is kér Varga Péter. 21'Támadóhiba, megint jöhet a Szolnok, azonban Kunac labdát tud lopni Kistől. 21'Jól jön ki Nagy Viktor a bejátszásra, és közbe is tud szúrni, a Szolnoké a labda. Kis Gábor már a harmadik találatát szerzi, ezúttal egészen távolról lő a jobb alsóba, 2-9. 20' Sántánál a hiba, amit Madaras egy igazi tipikus Madaras-góllal büntet gyorsan, pokolian pontos lövésével 2-8. 20'Ez is fölémegy most a vendégektől, egy esély a zárkózásra. Varga II Zsolt majdnem elveszti, Pellei pedig már csak fault árán tudja megakadályozni a gyors kontrát. 19'Kiállítás: Younger hibája után vagyunk előnyben és ott az első kihasznált fórunk: Manhercz Krisztián zúdítja balról a felső léc alá, 2-7. 19'A Szolnok továbbra is jól zár hátul, nagyon kevés helye van a szegedieknek. Mitrovic üresen marad a bal kapufánál, ez ziccer, bent is van, 1-7. 18' Kis Gábor viszont ziccerben centerből nem hibázik, egyet lóbál, majd Meixner mellett elteszi, 1-6. Lehetett volna 2-5 is, e helyett megint öt közte. 17'Kiállítás, Mezei második hibája után kerül fórba a Szeged: Varga II Zsolt a jobb felsőt lőtte volna középről, de Nagy Viktor tolta ki a léc alól. Marad azonban nálunk, majd a centerezés után ÖTMÉTERES! Aleksic faultja után lőhetünk büntetőt: Varga II Zsolt azonban kihagyja, Nagy Viktor jobb kézzel hárít! 17'Ezt a ráúszást is megnyeri Manhercz Krisztián. II. negyed 1-516' Még 37 másodperc, azaz még egy minimális időnk lesz támadni, ha a Szolnok végigjátsza a támadóidejét is. Mitrovic a rövid fölső fölé tűzi a labdát, de ebből már nem tudunk felépíteni egy támadást: két negyed után 5-1-re vezet az eddig remekül védekező, és támadásban pontosabb Szolnok. 15'Ha nem a blokk, akkor Nagy Viktor, most ő üti ki Chilkó lövését. Roppant jól védekezik ma a Szolnok, tegyük hozzá. GÓÓÓÓL! Micsoda gól, Varga II Zsolt húzza be háttal a kapunak centerből, bravó, 1-5! 15'Eladott labda a jobb szélen, megint jöhet a Szolnok. Már kontra a túloldalon, hiába emelné be Varga Dénes közelről. Varga Dénes elöl marad, így kerül lövőhelyzetbe, de most nem találja el a szegedi kaput. 14' ÖTMÉTERES! Az első büntetőt a Szolnok lőheti, Varga Dénes lesz a végrehajtó: jobbra lövi, Meixner a másik irányba megy, 0-5. 14'Ez is jó blokk, ebből a fórból sincs gól, Manhercz Krisztián lövésébe kapnak bele,mielőtt Nagy Viktort tesztelhette volna. 13' Kiállítás, Sánta fordulna be centerben, de Gocic nem engedi, kiküldik, neki ez a második hibája, rögtön időt is kér Varga Péter. 13'Továbbra sincs szegedi gól, Pellei addig lóbált, amíg már nem volt helye lőni. Manhercz Krisztián erőszakosan szerez labdát Vámostól, ez az! 12'Mit fogott Meixner! Vámos csavarta el remekül a jobb alsó fele, de Meixner valahogy kiszedte! Ezt viszont már ő sem tudja hárítani, Varga Dénes üresen maradt a jobb kapufánál, és közelről bepofozta, 0-4. 12' Kiállítás nálunk is, Kunacot küldik ki, és rögtön időt is kér a Szolnok. 12' Kiállítás: emberelőnyből azonban gyorsan lövünk, ez viszont pontatlan, és nem talál kaput, de kár ezért... 11' Ez a középre passz is hosszú Semannak, ezt is lehúzzák a szolnokiak. Mitrovic lövését blokkoljuk, ez most jó védekezés! 10'Kiss Csaba emelné be lehelet finoman középre, de egy hajszálnyival hosszú a passz, viszont Madaras átadása is pontatlan a szélre, újra miénk a labda. 10' Seman felé ment volna a bejátszás, de két szolnoki között nehéz dolga volt, nem is tudott kapura fordulni. Mitrovic ellenben bepöccinti, 0-3. 9' Madaras ellövi kapásból, de jócskán fölé durrant. 9'A második ráúszást Younger nyeri, jöhet a Szolnok. I. negyed 0-28' Pellei ezt a passzt most nagyon leleste, még egy támadásnyi idő van: így nincs, középen Kunac már nem tudott kapura fordulni, egy negyed után 2-0-ra vezet a Szolnok. 7'Nem találjuk a rést a szolnoki védelmen, majd Manhercz Ádám kezéből ki is perdül a labda, és a visszatérő szolnoki megszerzi a labdát. 7' Madaras nyomja le a víz alá Manhercz Ádámot, ez kiállítás, Varga Péter pedig ki is kéri az idejét: nincs mese, ezt gólra kell váltani. 6' Meixner, bravó! Gocic nem túl kidolgozott lövését fogja a kapus, jöhetünk mi: de Manhercz Krisztián ejtett passza pontatlan, ráadásul kiállítás van a faultból: Chilkó gyűjt be egy hibát. Nem jó a centerezés viszont, Palotás remekül előzte meg emberét. 6'Kontrát fújnak most a bírók, egyelőre támadásban nem tud hatékony lenni a Szeged. Kiállítás, Sedlmayert küldik ki, és Cseh Sándor időt kér. 5' Kis maradt nagyon üresen középen, igaz, kevés ideje volt már a Szolnoknak, de ezt még meg tudták játszani, Meixner erre nem érhetett vissza, 0-2. 5' Meixner most résen van, övé a labda. Nagyon kellene egy gól: ez sincs bent, Kiss Csaba kapásból a rövid alsót nézte meg, de Nagy Viktor és a kapufa közösen hárítanak. 4' Gocicot is kiküldik, Varga II Zsolt középről tűzi rá, de ezt olvasta Nagy Viktor. És ezt is, Sánta próbálta a rövid oldalról mattolni a kapust, de jól zárta a szöget Nagy Viktor. 3' Nem jó a passz Kiss Csabának, ezt a támadást is lövés nélkül fejezzük be. Kiálllítás, Seman volt túl kemény középen, emberelőnyben a Szolnok: egy egészen jó emelés Mitrovictól, de az oldalsó kapufáról jön vissza a labda. Emberelőnyből eddig egyik csapat sem lőtt gólt. 2' Vezet a Szolnok, Varga Dániel közelebbről már nem hibázott, Meixner csak a képzeletbeli gólvonal mögül tudta kikotorni a labdát, 0-1. 2' Kiállítás, Mezei az első hibázó: nézzük fórból mit érünk el, szépen járt a labda, majd Manhercz Krisztián lőtt, de az oldalhálót találja el. 1' Kunac lövése lejön a blokkról, jöhet a Szolnok. Jó védekezés centerben, megszerezzük a labdát! 1' Az első ráúszást Manhercz Krisztián nyerte, így az első támadás joga a Szegedé. 18:27 - Túl vagyunk a bemutatáson, hamarosan már vízben a csapatok: a hangulatra nem lehet panasz, pedig még el sem kezdtük... 18:24 - A túloldalon ott lesz az egykori szegedi kapus, Nagy Viktor: vele ma minden bizonnyal meg kell küzdenie a szegedieknek, ha nyerni szeretnének. 18:12 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportuszodából, hamarosan kezdődik a címvédő Szolnok elleni összecsapás a szegediek számára. A nézők is gyülekeznek már a parton, immáron a sátor alatt. A mérkőzés 18.30-kor kezdődik!

Nincs sok idő a pihenésre a Szeged Diapolo számára: a csapat azt követően, hogy az Euro Kupában sikerrel vívta meg az első selejtezőkört, a múlt héten két bajnokit is játszott - azonban ez a hét is igen sűrű lesz Kiss Csabáéknak, hiszen kedden a szintén az európai porondra készülő Szolnokot fogadják, majd Splitbe utaznak, ahol a két spliti együttes, a Mornar és a Jadran mellett a Canottieri Napoli ellen játszanak csoportmeccseket a továbbjutásért. A Szolnokra is nemzetközi meccs vár még a héten: a bajnoki címvédő szombaton a francia Marseille-t fogadja a Bajnokok Ligája főtáblájára jutásért vívott párharc első mérkőzésén. A klasszisok sorát felvonultató Szolnok eddig hibátlan a bajnokságban: a legutóbb a szegediek által legyőzött Tatabányát, a Kaposvárt és a BVSC-t is megverte Cseh Sándor együttese, amely ellen mindenképpen a legjobb formájukra lesz szükségük a szegedieknek, ha pontot, pontokat akarnak csenni a szolnokiaktól.

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. október 13.