Vízilabda Euro Kupa: a másodikat is behúzta a Szeged

2015. október 1., csütörtök
ahidszegedbeton_vizilabda_mj-05

A Ferencváros után a Szeged-Diapolo is megnyerte csütörtökön második mérkőzését a férfi vízilabda Euro Kupa budapesti selejtezőcsoportjában, 10-5-re verte az olasz Acquachiara együttesét a Népligetben.

A selejtezőtorna talán legerősebb alakulata volt a Szeged-Diapolo csütörtök déli riválisa, az olasz Acquachiara. Az a csapat, amelyik tavaly döntőt játszott a sorozatban, akkor a Posillipo Napoli mindössze egy góllal volt jobb a finálé két mérkőzése alapján - írja beszámolójában a

waterpolo.hu

. A Szeged 13-10-es sikerrel nyitott az azóta már a Fradi által is legyőzött

Strasbourg ellen

szerdán, most nehezebb dolga volt a 2009-ben LEN-kupát nyerő csapatnak.

Lukas Seman

remek centergóllal nyitott, rögtön az első szegedi akció góllal zárult, és aztán

Aljosa Kunac

is pazar húzással jelentkezett, 2-0-ra ment el a Szeged. Sőt, két kimaradt olasz előny után

Pablo De Crescenzo

, az olaszok mestere büntetőt reklamált előtte. A 7. percben újra Lanzoni, újra emberelőnyből talált be, szorosabb lett rögvest a meccs.

Chilkó Márton

"nyugtatott", 4-2-vel zárult a negyed. 4-3-as szegedi előnynél az olaszok másodedzőjét elküldték a kispadtól, kétségtelen, hogy minden ítélet alkalmával reklamáltak a nápolyiak.

Sedlmayer Tamás

góljánál nagyon nem tudtak (5-3), Aljosa Kunac távoli bombájánál pedig csak lestek, szépen játszott a Szeged. Mellesleg

Meixner Marcell

is remekelt, két fórból eleresztett közeli lövést is védett a negyedben, 6-3-ra mentek a mieink a nagyszünetben.

Varga III. Zsolt

lövésével már 7-3 volt a Szeged előnye, az olaszok továbbra is inkább játékon túli eszközökkel próbáltak közelebb jönni. Ennek eredménye volt a Sedlmayer Tamás elleni kiállítás, már a 3. percben, jött is az időkérés a létszámfölényben végigvitt akció előtt. Meixner azonban kivédte az olaszok próbálkozását ebben a nagyon fontos szituációban, és aztán egy megúszás után is „megúszta” a Szeged. Lanzoli szépített aztán a 4. perc végén,

Manhercz Krisztián

viszont büntetőből reagált, 8-4. Nagyon jól védekezett a Szeged a mérkőzésen, a blokk háromszor is mentett a negyed végén. Ennek is köszönhető, hogy a harmadik nyolcpercet is a mieink nyerték, ami megágyazott egy nyugodtabb záró szakasznak. A szegediek érezhetően lassították a játékot az utolsó negyedben, miközben az olaszok nem tudtak újítani, hiába próbálkoztak. Még szerencséjük sem volt,

Stefano Luongo

megúszása után Kunac pöckölte ki a labdát az olasz kezéből.

Kiss Csaba

emberelőnyből növelte a szegediek előnyét, akik 3 perccel a vége előtt dörzsölhették a tenyerüket, ez bizony megvolt már akkorra (9-4)! A vége 10-5, remek siker, ami bizakodásra adhat okot a hátralévő négy meccsre.

Férfi vízilabda Euro Kupa A csoport:

Szeged-Diapolo - Acquachiara (olasz) 10-5 (4-2, 2-1, 2-1, 2-1)

Budapest, Népliget. Vezette: Uz, Balzan.

Meixner – Sedlmayer 1, Kiss Cs. 1, Seman 1, Varga Zs. 2, Manhercz K. 1/1, Kunac 2.

Pellei F., Palotás, Manhercz Á., Sánta 1, Chilkó 1,

Varga Péter.

Acquachiara:

Volarevic – Marziali, Lanzoni 3, Ferrone, Gitto, S. Luongo, Perez.

Korolija 1, M. Luongo, Valentino 1, Tozzi, Rossi.

Pablo de Crescenzo.

Emberelőny:

13/2, ill. 13/4.

Ötméteres:

1/1, illetve -

Sedlmayer (32'), ill. Gitto (29') Varga Péter:

"Gratulálok a csapatnak, magam sem gondoltam volna, hogy ilyen sima lesz. Egy-kétgólos sikerben bíztam, de a csapatom Meixner Marcell vezetésével nagyszerűen védekezett, higgadtan, fegyelmezetten és koncentráltan játszottunk. Persze, semmi nem történt, nyertünk egy meccset a sokból. Legközelebb az Esslingen ellen játszunk, azt sem gondolom könnyebbnek, mint a Strasbourg elleni meccsünk volt. Nem szabad leeresztenünk, ki kell pihenni az eddigi két mérkőzést, és aztán következhet a négymeccses sorozat."

Meixner Marcell:

"Örülök, hogy jól ment, de el kell mondanom, hogy a blokkok szenzációsan működtek, főleg a meccs elején, de aztán a folytatásban is. Nagyon összeállt ma a játékunk, a lövések is mentek, a védekezés is szinte tökéletes volt, pörögtünk. Nem számítottam rá, hogy ilyen magabiztos lesz a vége, azt gondoltam, egy-két góllal tudunk nyerni, ha minden összeáll. Megvan az értelme és eredménye a munkának, meccsről meccsre jobbak vagyunk. Tovább kell vinni ezt a játékot, és akkor szépen zárhatjuk a hetet."

Korábban:

FTC-PQS-Waterpolo - Strasbourg 14-12 (3-2, 1-1, 4-4, 6-5) Jadran Split - Esslingen 15-9 (5-3, 1-2, 5-3, 4-1)

Később:

Strasbourg - Esslingen 17.00 Acquachiara - FTC-PQS-Waterpolo 18.40 Primorac Kotor - Jadran Split 20.20

Az olasz Acquachiara csapatát is legyűrte a Szeged-Diapolo a fővárosban zajló Euro Kupa selejtezőn! KLIKK: http://szegedma.hu/?p=576107

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. október 1.