Kézilabda: heroikus csatát nyert a Montpellier ellen a MOL-Pick Szeged + FOTÓK

2015. október 24., szombat
pick-montpellier57kf

Végig kiélezett, elképesztően szoros csatát nyert a francia ezüstérmes Montpellier ellen a MOL-Pick Szeged a BL hatodik fordulójában, ezzel lépéselőnybe került a továbbjutást tekintve riválisával szemben.

Talán az első olyan meccs várt a Bajnokok Ligája idei kiírásában a MOL-Pick Szegedre, amelyen valamelyest esélyesebbnek tartották riválisánál, ugyanakkor a francia Montpellier ellen senki sem mehet biztosra. A szegediek keretében ugyan már ott voltak a korábban hiányzó szélsők, és Robledo sérülése is rendbe jött erre a meccsre, de Ancsin Gábor kisebb vállsérüléssel várta a szombati derbit, ami azért is volt fontos, mert a két csapat egyaránt négy-négy ponttal állt a tabellán, így a győztes lépéselőnyre tehetett szert. Nehezen indult be a Pick szekere: az első szegedi gól a negyedik percben született, Ilyést nem bírták megfogni, és átlövésével egyenlített Juan Carlos Pastor együttese. Bombac bedobta a hetest, ez volt a szlovén irányító 100. Bajnokok Ligája gólja Pick-mezben, ezzel pedig már előnyhöz juttatta csapatát. (2-1) Fej-fej mellett haladtak tovább a csapatok, majd a 11. percben Simonet hibája után négy perces kiállítást kapott, ami hatalmas lehetőség volt a Pick előtt, azonban nem igazán tudott élni ezzel a szegedi csapat, amely bár megfordította a meccset, de nem tudott több góllal elmenni. (7-6) A folytatásban is felváltva estek a gólok, egyre jobban "bemelegedett" a Pick, majd a 22. percben Simonet megint hibázott: megkapta harmadik két percét, amivel egyben véget ért az irányító számára a meccs. Egy perccel később Robledo remek passzát Zubai váltotta gólra - ezzel vezetett először két góllal, majd Parrondo ziccere után már hárommal a Szeged. (12-9) Ezt viszont egy 4-0-s francia roham követte, így három perccel a szünet előtt időt kellett kérnie Juan Carlos Pastornak. (12-13) Ezt követően Balogh és Källman két gyors góljával még megfordította a meccset a félidő vége előtt a Pick, azonban Gaber ziccere után csak Wyszomirski hatalmas bravúrja után nem fordulhatott előnnyel a Montpellier. A szünet után is hasonló mederben zajlott a meccs: egynél nagyobb különbség nem alakult ki, a Pickből Bombac nagyon magabiztosan dobta be a büntetőket, Balogh pedig továbbra is jól tört be a két védője között, azonban a Montpellier olykor egy-egy gyors kontrával rögtön eltüntette a minimális különbséget. Mintegy tíz perc elteltével Bombac remek egyéni megoldása után vezetett újból a Pick (20-19), és ezt pár percig ugyan tartani tudta a szegedi csapat, de az indulásból szerzett gólok mellett Dolenec a szaggatottról rendre pontosan tüzelt, így tíz perccel a vége előtt már a franciák vezettek. (23-24) Bombac továbbra is zseniális cselekkel verte át a franciákat, emberhátrányból szerzett gólja roppant fontos volt, majd Robledo átlövése után megint a szlovén dobta be a hetest, hatból hat értékesített büntetővel zárt - mindez azt jelentette, hogy másfél perccel a vége előtt kettővel vezetett a MOL-Pick Szeged. (28-26) Sierra egy nagyon fontos bravúrral járult hozzá az összteljesítményhez a végén, Gajic hetesét azonban ő sem tudta fogni, és mivel az utolsó szegedi támadásból nem lett gól, ezért a döntetlenért támadhatott a Montpellier: két másodperc volt csak hátra, a helyzet pedig egyértelmű volt, ha bedobják a szabaddobást, akkor döntetlen, egyébként nyer a Pick. A lekészített labda azonban a falban halt el - ezzel pedig ezt a végig kiélezett, roppant fontos meccset meg tudta nyerni a MOL-Pick Szeged, amely sajnos a meccs folyamán elvesztette Ilyés Ferencet, aki rosszul fogott talajt, és bokasérülést szenvedett. Ezzel megelőzte a Montpelliert a csoportban a MOL-Pick Szeged, amely ismét hatalmasat küzdve, egy pokolian kiélezett meccsen itthon tudta tartani a két pontot, így már három győzelemnél jár a BL-ben. Juan Carlos Pastor együttese legközelebb a Bajnokok Ligájában ismét hazai pályán játszik, november 14-én a svéd Kristianstad érkezik az újszegedi sportcsarnokba, a magyar bajnokságban pedig szerdán Tatabányán játszik a Pick.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 6. forduló

MOL-Pick Szeged - Montpellier HB 28 - 27 (14-14)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Matija Gubica, Boris Milosevic (horvátok)

MOL-Pick Szeged:

Sierra, Wyszomirski (kapusok), Mindegía, Källman 3, Robledo 3, Thiagus Petrus 2, Zubai 2, Ilyés 1, Balogh 6, Blazevic, Prodanovic 1, Bombac 8/6, Parrondo 2, Curuvija, Vranjes, Ancsin.

Juan Carlos Pastor.

Montpellier:

Gerard, Siffert (kapusok), Simonet 1, Toumi, Dolenec 6, Esteki 3, Guigou 2, Costa 1, Felipe Borges, Gaber 3, Bonnefond 3, Faustin, Fabregas 1, Gajic 5/2, Mackovsek 2.

Patrice Canayer.

6/6. ill. 2/2.

6 perc ill. 8 perc.

Piros lap:

Simonet (22') Juan Carlos Pastor:

"Nagy volt a nyomás a csapaton a mai meccsen, nem játszottunk nagy meccset sem a védekezésben, sem a támadásban. A mai meccsen a győzelem volt a legfontosabb, nagy szívvel játszottunk, és nagyon türelmesek voltunk, hiszen a Montpellier vezetett a második időben szinte végig. Ellenfelünk nagyon jól és nyugodtan játszott, így nehéz volt ellenük kézilabdáznunk. A legnagyobb gondunk, hogy meg kell néznünk, hány sérültünk van a meccs után. Mindegyik BL-csapatnál megtörténik ez, kezelünk kell ezt és tovább kell lépnünk. Le a kalappal a játékosaim előtt, valamint a szurkolóknak is köszönöm ezt a hangulatot."

José Manuel Sierra:

"Először is gratulálok a Montpelliernek, nagyon jó meccset játszottak. Nagy nyomás volt a csapatunkon, mert ez volt az első meccs, ahol muszáj volt nyerni, ez meglátszott rajtunk, de mindenki beleadott mindent, és sikerült nyernünk. Fontos védés volt, amit a végén bemutattam, ott kijött belőlem az összes emóció."

Patrice Canayer:

"Gratulálok a MOL-Pick Szegednek, nagyon nehéz meccs volt, és nagyon csalódott vagyok."

Dragan Gajic:

"Csalódottak lehetünk, mert az 50-55. percig vezettünk. Szégyen, hogy nem nyertünk ma, nagyon jó esélyünk volt erre. Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz Szegeden, de ilyen a sport, a Szeged nyert ma, várjuk őket Montpellierben."

VÉGE60'Bombac mellépattintja a támadás végén, és jöhetnek az egyenlítését a franciák! Két másodperc maradt: Zubai kap két percet, miután nem ment távolabb a szabaddobásnál. JÓ A BLOKK! JÓ A BLOKK!!!! ÉS EZZEL MEGVAN A MECCS! Eszméletlen nagy csatát nyer meg a MOL-Pick Szeged, és roppant fontos két pontot szerez ezzel! BRAVÓ! 59'Robledo átlövését most fogja Gerard, így még élhetnek a francia remények. Fölépattintja Gaber, de hetest kap a Montpellier: Gajic jön a büntetőhöz, a kapuban marad Sierra: nem tudja megfogni a spanyol, Gajic a bal alsóba lő, 28-27. 59' Sierra nevét skandálja az újszegedi sportcsarnok: alig másfél perc még. Időt kér Juan Carlos Pastor: jogos, ha ebből gólt lő a Pick, minden bizonnyal a meccset is megnyeri. 58' Alig ötven másodperc lesz a meccs végééig, amikor kiegészülnek majd a franciák, viszont most kétgólos hátrányban muszáj valamit csinálniuk. Üres a kapu természetesen a franciáknál, nekik kockáztatniuk kell most: SIERRAAAAA! MIT FOGOTT A SPANYOL! MOST GABER SEM TUD TÚLJÁRNI AZ ESZÉN! 58'Zubai ziccere a lécről pattan ki, majd Gerardról a kapuba - de már visszafújják, hetes, és két perc: így sem jártunk persze rosszul, de Bombacnak be kell dobnia a hetest: BENT IS VAN! PATTINTVA LŐ A KAPUBA BOMBAC! 28-26! Időt kér a Montpellier! 57'LÉPÉS! LÉPÉSHIBA! Ez most egy hatalmas esély, kettővel vezethetünk! 56' Gaber marad üresen megint, és két lábról felugorva fejezi be, 26-26. Kiegészülünk közben. ROBLEDOOOO! Kiváló betörés után lő a felső léc alá, 27-26. 55'Egy perc már eltelt az emberhátrányból, ha gólt sikerülne ebből az akcióból szerezni, az nagyon sokat érhetne. BOMBAAAAC! Hát az őrületbe kergeti a franciákat, emberhátrányos gól, 26-25! 54' Mackovseknél belemenés, majd Källman ziccerig mehetne - mert visszafújják a horvátok. Hogy mit láttak, azt talán csak ők tudják... 54'Thiagus Petrus lábbal ér a labdába - ezért pedig két percet kap. Ezt most valahogy túl kell élni! 53'SIERRA! Ez nagyon fontos védés volt most a spanyoltól, és ROBLEDO pedig egyenlít! Ez most erőt kell, hogy adjon, 25-25! 52'Bombac passzát lefülelik, ez nem jut el Parrondóig. Kettővel léphet meg a Montpellier, ez akár döntő is lehet, elnézve ezt a mai meccset. 52'Mackovsek átlövése nagyon pontos, jól húzta vissza a jobb alsóba, 24-25. 51'Thiagus Petrus is jól tartotta most Gabert, de maradhat a franciáknál a labda. 50'Robledót fogják meg középen, majd továbbra is jól védekezik a Montpellier, de Zubainak sikerül feltörnie ezt beállóból, 24-24. 50'Ez viszont szép volt Giugoutól, aki jól készítette elő Dolenecnek, neki pedig kilencről ez ziccer ma, 23-24. 49'Azért Dolenecnek sem jöhet be minden, ez most a felső lécről vágódik a kapu fölé. Zubai ellen az ítélet, komoly párharc volt, de ezt most a francia nyerte. 48' Baloghot csak a hatoson belül tudják megállítani, hetes! Bombac eddig mindet bedobta, most is ő áll oda, azonban jön a kapuba Siffert: de ez ellen ő is tehetetlen, remek lövés a bal alsóba, 23-23. 47' BLAZEVIC! Ez kell, ez a kőkemény védekezés! Megint le tud indítani a Montpellier, Gajic pedig ezeket nagyon érzi, 22-23. 46' Balogh! Neki ma is összejön az, ami a Kielce ellen is, ha valahogy is, de begurul, csorog a lövése, 22-21. Indul a Montpellier, Gajicot most nem lehet megfogni, ezért kár, 22-22. Robledo átlövését olvassa Gerard. 45' Dolenec addig forgolódott átlövőben, amíg végül ziccerbe került - ez kissé esetleges támadás volt a Montpelliertől,de eredményre vezetett, sajnos, 21-21. 44' Parrondo használja ki a helyzetét a jobb szélről, szépen tekerte el Gerard mellett, újra vezetünk, 21-20! 43'Passzívot jelezne a bírók, így lőnie kell nagyon távolról Mackovseknek: Wyszomirski és a kapufa közösen véd. 43'Nincs ítélet, így megszerzik a franciák a labdát Bombac akciója után. Bár gólt lő a Montpellier, már korábban lerakták az időkérő táblát, így érvénytelen a gól. 42' Dolenec már négygólos, derékból lő óriási gólt az alsóba, 20-20. 41'Gaber fájlalja az ujját, de végül folytatja a játékot. BOMBAC! Hogy látja meg a rést, micsoda testcsel volt, és pontos a lövés is a hatosról, 20-19! 41'Megint egy kínai a Montpelliertől, de a "plafonról" Mackovsek a kapufát találja telibe! 40' Sőt! Ennél a betörésnél már állhatna elé akárhány francia, őt most nem lehetett megállítani, 19-19. 39'Thiagus Petrus javítja előző hibáját, és labdát szerez. 38'Belemenés Thiagus Petrusnál - ezt most jól csinálták a franciák, ketten összezártak a brazil előtt. 38' Mackovsek eredményes a meccsen először, 18-19. Zubait hárman borítják fel, Gaber kap két percet "közülük". 37' Balogh ziccere elsőre kimarad, majd Parrondo a kipattanót két franciával a "hátán" dobja be - de már hetes: Bombac áll oda, egy pillanatra elhallgat az egész csarnok, de Bombac bepattintja a negyediket is, 18-18. 36' BALOGH! Remekül játszik ma Zsolti, ezt is megoldja betörése után, de erre gyorsan jön a válasz Bonnefondtól egy egyéni akció után, 17-18. 36'Elcsúsztunk most egy picit a védekezéssel, Fabregas maradt üresen két ember között, majd még a szerencse is vele van, mert a kapufa éléről befele pattan, 16-17 - sőt, Thiagus Petrus két perces kiállítást kap. 35' HETES! BOMBAC pedig ezt sem hibázza el, lövőcsel nélkül vágja a felsőbe, 16-16! 34'Källman megszerzi a labdát, majd Parrondo rutinosan inkább lassítja a játékot. 33'Gajic beállóból felvarrja a hosszú támadás végén a léc alá, 15-16. Robledo derékból, de ezt Gerard könnyedén fogta. 32'WYSZOMIRSKI! Ez igen! Talán még nagyobb védés, mint amit az első félidő végén mutatott be, most a kínai végén "rúgja ki" a labdát. Gajic ellépi! Källman mesterien cunderez... de csak a kapufát találja el,de kár ezért! 31' Esteki gólja nyitja a második félidőt, amire Robledo válaszol egy hatalmas bombával, 15-15. 31' A Montpellier kezdi a második félidőt. SZÜNET30'WYSZOMIRSKI! Micsoda bravúr kezdésként a lengyeltől, Fabregas került ziccerbe beállóból, de Wyszomirski véd lábbal. Sajnos a támadásból nem tudunk már gólt lőni, így döntetlennel ér véget az első félidő: 14-14-ről folytatják, nüanszok dönthetnek a második játékrészben. 30'Bombac átlövését most olvasta Gerard, és időt kér a Montpellier negyvenöt másodperccel a szünet előtt. 29'Gaber megint beállóból, vele eddig nehezen bírunk, 14-14. 29'Jó védekezés, amiből Källman mehet ziccerig - bent is van, gyorsan fordítunk, ez kell! 14-13! 28'Balogh pattintása valahogy becsorog Gerard mellett - de mindegy is, hogy hogy, a lényeg, hogy bent van! 13-13! 27'Zubaival beszélget el a játékvezető: a horvát sporikat most annyira nem szeretik itt Szegeden... Megint indul a Montpellier, Esteki is bevágja a ziccert, zsinórban négy francia gól - időt is kér Juan Carlos Pastor 12-13-nál. 26' Lejár Källman kiállítása, újra teljes létszámban játszhatunk. Parrondót állítják meg, talán a hatoson belülről, de csak szabaddobás: Thiagus Petrus átlövése a bal kapufáról jön vissza, majd lerohan a Montpellier, és ledolgozza a háromgólos hátrányát, Gaber beállóból, 12-12. 25' Dolenec nagyon könnyedén jutott el most a hatosig, és pontosan küldi a labdát a bal felsőbe, 12-11. 25'Bombacnak üt oda Gaber, már fent a bírók keze, így Bombacnak lőni kellett a szabaddobás után, de ez a blokkban elhal. 24' Esteki talpról lövi ki a bal alsót, 12-10. Egy percig emberhátrányban leszünk még. 23' Jó labdaszerzés, Parrondo roboghat ziccerig: bent van! Hárommal vezetünk, ezt kellene valahogy megtartani! 12-9. 23' Källman kap két percet, 44 másodpercig azonban még egyenlő létszámban ezáltal a felek. 23'Zubai fejezi be ezt a kiváló akciót, Robledo remekül látta meg, hogy mögötte érkezik a kapitány, aki be is pattintotta a ziccert, először vezetünk két góllal, 11-9! 22' Ilyés rosszul fogott talajt, miután Källmannak tette le a szélre: rögtön érkezik a segítség, nem jönne jól, ha elvesztenénk őt a folytatásra. Bicegve jön le a pályáról Ilyés. 22'Zubait tüntették el beállóban, ezért jár a szabaddobás, sőt: Simonet megkapja a harmadik két percét, és pirosat kap! Ez nagyon fontos lehet még! 21'Kőkemény a csata, de mindkét csapat számára óriási is a tét, hiszen aki nyer, az meglép a másiktól a csoportban. Elsőre gólt ítéltek a bírók Simonet átlövése után, de végül visszafújják, hiszen csak az oldalhálót érte a labda. 20'BOMBAC! Aztamindenit', micsoda passz volt ez a szélre Källmannak, aki be is lőtte a ziccerét, már mindenki azt hitte, ez a beállónak megy,de Bombac valahogy a szélre tudott passzolni, 10-9! 20' Thiagus Petrus szerez remekül labdát, majd Zubaival szemben védekeznek kőkeményen, de csak sárga, és szabaddobás. 18' Sárga Blazevicnek, majd egy szép kombináció után Toumi ugrik be beállóban, jó a kínai, 8-9. Thiagus Petrus átlövése most ül, 9-9. 17'Bonnefond nagy erejű átlövésébe csak beleérni tud Sierra, de védeni nem, 7-8. Balogh válaszol, már a harmadik gólját szerzi, lábbal nehezen tudják őt levédekezni, 8-8. 17'Thiagus Petrus megy fel a szaggatottról, de ezt fölé durrantja. 16' Dolenec egyenlít egy kissé ütemtelen átlövésből, 7-7. 16'Ilyés derékból lövi el, de ez pont Gerardot találja el. 15' Ellépi Esteki, de közben kiegészül a Montpellier, letelt a négy perces kiállítás. 14'Ezt fölélövi Gajic, és hiába csodálkozik, nem történt semmi. SZÉP! Egy remek passz után Balogh maradt üresen megint, aki ezúttal is megbünteti, ha nem lépnek ki rá, először vezetünk, 7-6! 13'Eladják a labdát a franciák,de Bombac nem indulhat, mert szegediről ment ki. Szépen "csalják" az időt a franciák, majd Ilyés kap sárgát. Már csak két perc az iménti kiállításból, meddig támadhatnak vajon? Gólig... Guigou lő kiszorított helyzetből Sierra mellett a kapuba, 5-6. BALOGH! Most összejött az, ami az előbb nem, szép betörés után 6-6. 12' Balogh szépen látja meg a rést a francia védelmen, de betörése után nem tudja befejezni, viszont kiharcol egy hetest: Bombac Gerard lábai alatt pattintja be, 5-5. 11' Bonnefond lő egy óriási gólt átlövésből a felső léc alá, 4-5. Négy perces kiállítás! Ez igen, Simonet az első két perce után kap még egyet, ez most nagy esély a Pick előtt! 11' Prodanovic ezúttal már nem hibázik a szélről, szépen lőtte Gerard mellett a hosszú felsőt, 4-4. 10' Hetes, Costa forgatta be ismét Vranjest, a bírók pedig megítélték a büntetőt, amihez Gajic jön: ő sem cselezi túl, egyből a bal felsőbe lövi, 3-4. 9'Guigou a bal szélről lő a rövidbe, 2-3. Källman gyorsan egyenlít ugyanonnan a túloldalon, 3-3. 8' Megint egy hiba támadásban, egyelőre nem működik a Pick elképzelése elöl. 8' Costa le tud fordulni beállóban, és a bal alsóba lő, gyorsan egyenlít a Montpellier, 2-2. 6'Dolenec talpról csúnyán mellé lő, majd Prodanovic most nem tud felkanyarodni a szélről. Megint pontatlanság támadásban, ezúttal Bombac mérte el a passzt, de szerencsére van síp. Ilyés bejátszásába közbenyúlnak: a sarokból folytathatja a Pick. Bombac betör, és bepattintja a felső léc alá, de belefújnak, érvénytelen, viszont lőhetünk egy hetest: Bombac áll oda, és első szándékból bedobja, ez volt a 100. szegedi színekben lőtt BL-gólja, 2-1! 5'Elveszik a labdát a szegediektől hosszas adogatás után támadó szabálytalanság miatt, majd ugyanezt reklamálja Juan Carlos Pastor is, de jöhet a Montpellier. 4'Ilyést elsőre megfogják, de tovább tud menni, és csuklóból a bal alsóba lő a hatosról, 1-1. 3'A szegedi kispad mutatja, hogy a Picknek kellene jönnie a labdával, miután az oldalt ment ki, de marad a franciáknál, azonban támadófault végén Vranjesre jött ki pont a kontra: őt hamar beérték, és már nem tudta sarok felé dobni, de marad a Picknél a labda a szabálytalanság után. 2' Balogh passzába belenyúlnak középen, eddig elég szívósan védekeznek a franciák. Ez most jó volt a szegedi faltól is, majd Prodanovic még a levegőben is kivár, miután a szélről fel tudott kanyarodni: ezt Gerard hárítja. 1' Üresen maradt Fabregas, de az az ejtés gyenge, Sierra könnyedén fogja. Vranjest eltakarítják középen, majd indul a Montpellier: Dolenec már belövi a ziccert, 0-1. 1'Az első támadás nem jó, Ilyés Balogh háta mögé passzolt. 1'A Pick kezdte a mérkőzést. 16:52 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból: a hangulat már egészen remek a kezdés előtt, az biztos, hogy ma a közönség nagyon sokat segíthet a Picknek! A mérkőzés 17 órakor kezdődik!

Jönnek a franciák! 17 órától a Montpellier ellen játszik a BL-ben a Pick, mi pedig ÉLŐben közvetítjük a találkozót ITT: http://szegedma.hu/?p=582908Hajrá Szeged!

Szerző: Szegedma Hírportál2015. október 24.