Kézilabda: küzdött, de kikapott a MOL-Pick Szeged a címvédőtől + FOTÓK

2015. október 4., vasárnap
mol.pick-szeged--barcelona mj042-_DSC5588

Bár nem egyszer hárommal is vezetett a MOL-Pick Szeged a Barcelona ellen, a katalánok második félidei játéka ellen nem tudott eredményesen kézilabdázni a szegedi együttes.

A címvédő Barcelona ellen folytatta a Bajnokok Ligája csoportkörét a MOL-Pick Szeged: az előző kiírás győztese ugyan elvesztette Nikola Karabaticot, de Filip Jichával igyekezett pótolni a franciát. A szegediek keretében újra ott volt az egyaránt sérüléséből felépült Rajko Prodanovic és Antonio García Robledo is, Roberto Parrondo problémája azonban nem jött rendbe vasárnapra. Teltház és kiváló hangulat fogadta a csapatokat, a Barcelona azonban címvédőhöz méltóan kezdte a meccset, Sigurdsson és Victor Tomas két gyors góljával 2-0-ra vezettek a katalánok. Källman szerezte a Pick első találatát, majd a nyolcadik percben Källman újabb találatával először vezetett a meccsen a Pick. (4-3) Balogh Zsolt két remek megmozdulása után már három volt a szegediek előnye, (7-4) Xavi Pascual ki is kérte idejét a tizedik perc után. 8-5 után elkezdett kapaszkodni a Barcelona, és csak a remekül kezdő Sierra kapusnak köszönhetően nem tudott kiegyenlíteni a címvédő, a spanyol hálóőr megfogta Lazarov hetesét. A félidő utolsó 10 percéra gyorsan szerzett gólokkal visszajött a Barca, sőt, Sorhaindo góljával már a katalánok vezettek, miután 9-7 után zsinórban három gólt is szereztek, így Juan Carlos Pastornak is időt kellett kérnie. Sierra továbbra is tartotta remek formáját, nagyon fontos ziccervédésekket tett bele a közösbe, és 12-10-nél megint volt esélye a Picknek, hogy hárommal menjen, azonban Thiagus Petrus pontatlanul passzolt elöl, az utolsó négy percben pedig csak a Barca szerzett gólt, Jallouz betörése után nem hibázott, és újra megszerezte a katalánoknak a vezetést, így vezetett a Barcelona a szünetben. Az első félidő első felében egészen kiválóan játszott a Pick, azonban utána a spanyolok védekezése ellen nehezebben találta az ellenszert a szegedi csapat. A második félidő eleje is a Barcáé volt: gyorsan potyogtak a gólok, amiből Xavi Pascual tanítványai jöttek ki jobban, Raul Enterrios és Victor Tomas góljaira a szélről Robledo és Källman válaszolt, majd emberhátrányban is remekül tudott védekezni a Barcelona, sőt, elöl Jicha és Raul Entrerrios is gólt tudott dobni a spanyol kiállítás alatt, így ezeket a fontos periódusokat jól tudta le a Barcelona, a Picknek nem sikerült előnyben sem visszajönnie legalább döntetlenre. (16-18) Támadásban továbbra is ellenfelénél nehezebben tudta megbontani a védelmet a szegedi csapat, miközben az első félidőben látott kapusbravúrok is elmaradtak, így nagyon sokat kellett dolgoznia a Pastor-tanítványoknak azért, hogy ne engedjék három gólnál távolabb a Barcelonát. Ezt a különbséget folyamatosan tartani tudta a Pick, amely többször is visszajött egy gólra, azonban mindig volt válasza a Barcelonának, a spanyolok nagyon jól használták ki a szegedi hibákat mind támadásban, mind védekezésben. Alig másfél perccel a vége előtt Lazarov újra kettőre növelte a Barca előnyét, Pastor időkérése után azonban nem tudott gyorsan gólt dobni a Szeged, Bombac óriási bombája után 10 másodperc maradt a meccsből: a Barcelona időkérése után Victor Tomas, mint a meccsen szinte egyszer sem, ezt a ziccerét sem rontotta el, így bebiztosította a címvédő sikerét. Nagy erőbedobásra késztette a Barcelonát a MOL-Pick Szeged, amely a jó kezdés után nem találta a folytatásban azt a támadójátékot, ami eredményes lehetett volna a spanyolok ellen, és a második félidő elején összeszedett háromgólos hátrány végezetesnek bizonyult egy ilyen szintű csapat ellen. Ezzel második vereségét szenvedte el a Bajnokok Ligájában a szegedi csapat, amely kedden a Cegléd ellen játszik hazai bajnokit, majd jövő vasárnap a svéd Kristianstad otthonában lép pályára a BL-ben.

A csoport többi mérkőzésén:

Rhein-Neckar Löwen-Vive Tauron Kielce 32-32 Kristianstad-Vardar Szkopje 25-30 Montpellier-Kolding 30-25

A csoport állása:

1. Vardar Szkopje 6 pont 2. Rhein-Neckar Löwen 5 pont 3. FC Barcelona 4 pont 4. Kielce 3 pont 5. MOL-Pick Szeged 2 pont 6. Kristianstad 2 pont 7. Montpellier 2 pont 8. Kolding 0 pont

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 3. forduló

MOL-Pick Szeged-FC Barcelona Lassa 28 - 30 (12-13)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezette: Ivan Cacado,Eurico Nicolau (portugálok)

MOL-Pick Szeged:

Sierra, Wyszomirski (kapusok), Mindegía, Källman 7, Robledo 1, Thiagus Petrus 3, Fekete, Zubai 2, Ilyés 1, Balogh 7, Blazevic, Prodanovic 1, Bombac 6/3, Curuvija, Vranjes, Ancsin.

Juan Carlos Pastor.

Barcelona:

Perez de Vargas, Saric (kapusok), Nöddesbo 2, Kopljar 1, Victor Tomas 6, Raul Entrerrios 4, Sorhaindo 2, Sarmiento 1, Arino, Gurbindo, Sigurdsson 3/1, Syprzak, Morros, Jicha 5, Jallouz, Lazarov 5.

Xavi Pascual.

3/3 ill. 2/1.

4 perc. ill. 8 perc. Juan Carlos Pastor:

"Gratulálok a Barcelona győzelméhez. Egyezik a véleményem a Barca edzőjével, de hozzáadnám azt, hogy tapasztaltabb játékosok játszanak a Barcában, Raul Enterrios és Lazarov játéka döntő volt, ők el tudják dönteni a meccseket. Lazarov a második félidei játékáa döntő volt. Emberelőnyben két gólt is kaptunk, ez nagyon nagy hiba volt. Ellenfelünk jól játszott emberelőnyben, ebben nekünk jobbnak kell lennünk a jövőben."

Balogh Zsolt:

"Úgy gondolom, több volt ebben a meccsben, csalódott vagyok. Sok hibával játszottunk, egy ilyen szintű csapat ezt könyörtelenül kihasználja. Ez volt a döntő, hogy könyörtelenül kihasználták a hibáinkat, és nem tudtunk közelebb jönni hozzájuk. Nem tudtunk visszakapaszkodni a második félidő elejéről, olyan erőket mozgósítottunk meg, ami felemésztett bennünket a folytatásban. Sokat tanulhatunk ebből a meccsből, a folytatásban fontos meccsek jönnek, megpróbálunk javítani idegenben."

Xavi Pascual:

"Először is gratulálok a Szegednek, egy kiváló meccset játszottak. Az első félidőben mindkét csapat kiegyensúlyozottan játszott, majd csináltunk egy két-három gólos előnyt, amit végig megtartottunk, ez jelentette a különbséget. Szerintem ebben a csoportban nagyon nehéz meccset nyerni."

Morros de Argila:

"Számítottam arra, hogy nehéz lesz, de felkészültünk, tudtuk, hogy hova jövünk. Nagyon örülök, hogy idegenben tudtunk nyerni, mert ebben a rendszerben ez fontos lehet. Nagyon jól játszott a Szeged."

.

VÉGE60'Victor Tomas fel tud kanyarodni, és ő az ilyeneket nem szokta elhibázni, ezzel eldönti: 30-28-ra nyer a Barcelona. Alaposan megizzasztotta a címvédőt a MOL-Pick Szeged, de a második félidőben támadásban nem tudta azt hozni, ami egy ilyen szintű csapat ellen kell, így két góllal alulmaradt Juan Carlos Pastor alakulata. "Szép volt, fiúk"! - azért minden dicséret jár a Picknek, amely megkapja az elismerést a nézőtérről is. 60'Robledót megfogják a falban, de marad nálunk a labda. Még 52 másodperc, kettővel vezet a Barca. Nem jön a gyors gól, ami kellene a Picknek. BOMBAAAC! Micsoda gól,te jó ég, óriási bomba a léc alá! Még 10 másodperc, ez alatt labdát kell szerezni, és gólt lőni, ez nagyon nehéz lesz. Időt kér a Barcelona, egy góllal biztos nyernek. 59' Mindenki talpon a csarnokban, de Lazarov ellen tehetetlenek vagyunk ma, megint kettő közte, 27-29. Időt kér a Juan Carlos Pastor. 59'Nem jó megint a bejátszás, most jöhetünk! THIAGUS PETRUS! Remekül tör be, és lő a jobb alsóba, 27-28! Még szűk két perc! 58' Raul Entrerrios lövése ellen tehetetlen Wyszomirski, 26-28. Megint egy hiba támadásban, ezek nem férnek bele a Barca ellen, könnyen lehet, hogy ez a két eladott labda döntő lesz a végkifejletet illetően. 57'Lazarovnak viszont nagyon ülnek a kinti lövései ma, ez is bent van, 25-27. THIAGUS PETRUS! Ő futott most be középre, talán ezt nem várták a spanyolok, ki is használja a ziccert, 26-27! 56' Blazevic kőkemény volt Victor Tomassal szemben középen, óriásit kapott a földön a beállóstól. Saric elégedetlenkedik a padról, támadhat a Barca: Jicha bejátszása nem jó,de eladjuk a labdát az indításnál! Ezért nagyon nagy kár... 56' KALLMAN! A svéd szenzációsan játszik ma, ezt már Perez de Vargasnak, de belőtte kíméletlenül! 25-26. 55'Ez bent van, Jicha átlövése pokolian pontos volt, 24-26. 54'Balogh lövéseit nagyon nem érzi Saric, sokadik alkalommal csak bele tud érni,de hárítani nem, ezúttal is ez történik, feljövünk egyre! 24-25! A kapuba jön Perez de Vargas, és időt kér a Barca! 54'Még fél perc a kiállításból, Källman labdát szerez, de nem tudunk indulni: na gyerünk, ez még nincs veszve, sőt! 53'ZUBAI! Mit küzdött ott bent, hogy ezt bedobja, bravó! Ancsin passzát váltja gólra a cséká, 23-25! Gyerünk, VÉDEKEZZ! 52' Blazevic kap két percet: várható volt, hogy lesz még kiállítás tőlünk, hiszen eddig csak egy két percünk volt, csak hát most ez nagyon fájó, és nem segít ki bennünket. Nöddesbo beállóból pattintja be, 22-25. 51'BALOGH! OTT A HATODIK GÓLJA! Remek átlövés volt talpról, Saric tehetetlen volt, 22-24. Innen nagyon figyeljünk! 50'Sorhaindo lő nagy gólt, nehéz őt megállítani, ha elindul, de belefújnak már a portugálok. JÓ A BLOKK! Gyerünk, ez kell tovább! Sigurdsson lövéséhez csak hozzáérni tud Wyszomirski, 21-24. 49'Bombac talpról elengedett lövése csak kicsivel megy mellé, de a sáncról teszi ezt. Robledo betör, de Saric fogja ziccerét, a fontos pillanatokban odateszi magát a Barca kapusa, marad a 21-23. 48' Gyorsan jön a Barca-gól, Nöddesbo maradt üresen középen, 21-23. Saric véd egyet, azért nagyon jó kapus ám. Victor Tomas talán először hibázik a szélről, megint jöhetünk az egyért. 47'Bombacra kilép Sorhaindo, majd Balogh átlövése becsúszik, Saric nem tud védeni, csak hozzáérni, visszajövünk egyre! Na gyerünk, védekezz, 21-22! 46'Még a félidő fele van hátra, ha szorosan tudjuk tartani, akkor bármi lehet a vége. Jó védekezés most Ancsintól is, majd Lazarov átlövését Wyszomirski tolja ki! 45'Baloghal szemben elképesztő kemény védekezés Jallouz-tól, csak szabaddobás. Robledo harcol ki hetest Victor Tomas mellett, de nincs két perc. Bombac jön a büntetőhöz, a kapuban továbbra is Saric: Bombac elsőre elpattintja Saric mellett, 20-22! 44'Zubait ellökték, aki még megpróbálta középre tenni, de ez pont Sarmientót találta meg. Megint jöhet a +3-ért a Barca, Victor Tomas nem hibázik a szélről, 19-22. 43' WYSZOMIRSKI! Roppant fontos védés volt ez a lengyeltől, de marad a labda a Barcánál! Ezt is fogja Wyszomirski, Victor Tomastól ez gyenge kísérlet volt, de támadhat tovább a katalán csapat. A hangulat valami fantasztikus, a közönség remekül támogatja a Picket, de sajnos Lazarovot ez nem zavarja meg, 19-21. 42' Jicha mellélövi, lehet tovább zárkózni: OTT IS VAN! Kallman beállóból lő a bal alsóba, 19-20! Figyelni hátul! 41'Fent a bírók keze, Bombac bejátszása nem jó, lőni kell, nincs több idő: Bombac egyből óriási bombagólt ragaszt Saric kapujába, 18-20. Gyerünk, védekezz! 40' Ez hihetetlen jelenetsor volt, Bombac passzát megint olvasta Victor Tomas, most jobban figyelnek már Källmanra, majd ahogy indított volna a Barca, Balogh megszerezte a labdát Raul Entrerrios elöl, ez nagyon fontos volt, ziccerig mehetett volna a spanyol. 40'Sorhaindo lő roppant pontosan Wyszomirski kapujába, megint hárommal megy a Barca, 17-20. 39'Jön a szegedi kapuba Wyszomirski, most valóban kevesebbet tudott hozzátenni Sierra az utóbbi percekben. Nem jön be a kínai, Balogh nem tudta átvenni Bombac passzát. 38' Ha Raul Entrerriosnak megy a játék, akkor Kallmanra mit mondjunk? A svéd szinte minden helyzetét gólra váltja, ez volt az ötödik neki, 17-18. Jön a válasz Lazarovtól, 17-19. 37'Emberhátrányban támadott a Barcelona, Raul Entrerrios pedig nagyon él, ezt is Sierra mozgásával ellentétes irányban küldi a kapuba, 16-18. 36' Rajko visszatért, ez kétségtelen, elképesztő módon varrta fel a szélről a léc alá, 16-17. 36' Robledót állítják meg kőkeményen, majd Vranjes harcol ki egy két percet, Jicha megy ki! Ezt az előnyt jobban kellene kihasználni, mint az imént. 35' Nincs tiszta helyzetünk ebből a támadásból, most nagyon jól zárt a Barca fala még emberhátrányban is. Jicha páros lábbal ugrik fel, ez védhetetlen, 15-17. 34' Victor Tomast küldik ki két percre, aki nem engedi, hogy Bombac gyorsan kezdjen. Raul Entrerrios majdnem elcsípi Bombac passzát, de ezt a vonalról tette. Victor Tomas még mindig reklamál, megváltoztatni aligha fogják az ítéletüket a portugálok. 33' Lazarov átlövését fogja Sierra, jöhetünk az ikszért. Elképesztő tempóban kezdték a csapatok a második félidőt, Ancsin most nem tudott felkanyarodni a szélről, majd Raul Entrerrios fogja meg Baloghot. EZ BENT VAN, EZ BENT VAN! Balogh alsóba tartó labdáját csak a gólvonal mögül tudja kiszedni Saric, de itt a gyors válasz, Victor Tomas, 15-16. 32' Robledo a szélről szerzi első gólját, 13-15. Ez most kimarad a Barcánál, Källman pedig a bal szélről ismét eredményes, itt lehet keresnivalónk, 14-15. 31'Góllal nyitnak a vendégek, Raul Entrerrios betörése után szerez rögtön gólt, 12-14. Balogh derékból ellőtt labdáját fogja Saric, majd indítja Victor Tomast, akinek ez ziccer, 12-14. 31' A Barca kezdte a második félidőt. SZÜNET30'Jallouz hasonló helyzetből megoldja, kíméletlenül a bal felsőbe lő, 12-13. Thiagus Petrus hiába lő a hálóba Saric lábai között, ez már időn túl történt, így marad a Barcelona vezetése: hát, a félidő első fele egyértelműen a Szegedé volt, utána viszont feljavult a Barca védekezése, a Pick nem tudott olyan attraktívan támadni, mint addig, és végül a katalánok kihasználták ezeket a hibákat, és egy góllal vezetnek a szünetben. 30'Thiagus Petrus előtt nyílik meg a terület, de nem talál kaput: nagy kár ezért. 29'Raul Entrerriosnak micsoda szerencséje van: hát mögötti passza nem jut el Sigurdssonhoz, de befújnak neki egy hetest: Sigurdsson a jobb alsóba vágja, ezzel kiegyenlít, 12-12. 28' Thiagus Petrust a levegőben bántják, majd Balogh lő mellé a kilencesről, de a sarokból jöhetünk. Fent a bírók keze, lőni kell, de nincs ebből gól, a Barca pedig rohan máris, de sikerül őket megállítani. 27' Lazarov átlövésénél jó a blokk, de marad a Barcánál: Raul Entrerrios pedig másodjára már belövi középről, 12-11. 26'Belemenés! Jallouznál egyértelmű belemenés, be is fújják a portugálok, megléphetünk megint hárommal, legutóbb 8-5-re vezettünk ilyen arányban. Thiagus Petrus nem tudja továbbpasszolni, majd Lazarov ellen faultol Zubai: ez viszont két perc már a portugáloknál, emberhátrányba kerülünk. 25'Zubait lökik el ziccerben, Saric véd, de hetest kapunk!Bombac jön a büntetőhöz, a kapuban marad Saric: a jobb sarokba lő egy remek csel után Bombac, 12-10! 24'BALOGH! Micsoda gól, talpról, elhajolva a lábak között lövi be, újra vezetünk, 11-10. Labdaszerzés, de nem indítunk belőle, okosan játszunk most. 23'Mindegía passzát nem tudta megszelídíteni Balogh, viszont marad nálunk. Mindegíát a kezénél fogva rántja le Morros, nincs kiállítás. 22' Blazevic remekül fogja meg Lazarovot, már fent a bírok keze, Sigurdsson pedig azt reklamálja: miért nem adták meg a gólját. Jallouznak lőnie kell, de ez kijön a felső lécről! 21' Kicsit támadásban megállt most a Pick - vagy összeállt a Barca védekezése az első negyed órát követően, legalábbis támadásban sokkal kevesebb területe van a szegedeieknek. Lazarov leüti, majd Raul Entrerrios mehet ziccerben a szélen, de SIERRÁVAL ma nehéz lesz csatát nyernie... Thiagus Petrus egyenlít, 10-10. 21' Mindegía ellen ez azért egy nagyon kemény fault volt, de maradhatnak teljes létszámban a spanyolok. Balogh kapott egy óriásit fejre, Morros ezen hiába csodálkozik, ez két perc, azonban a Barcánál lesz a labda, miután mellé lőttük a labdát. 20' Két perc alatt most három nagyon gyors gólt lőtt a Barca, rendezni kell a sorokat a félidő utolsó harmadára. Baloghot megállítják, Gurbindo indulhat, de Sierra megfogja a ziccert! 19' Eladott labda, indulhat a Barca: Lazarov bevágja a ziccert, ebből minél kevesebb kellene, ezeket nagyon könnyen bünteti a Barca, 9-9. Thiagus Petrus átlövése nem jó, Sorhaindo pedig beállóból eredményes, vezet a Barca ezzel, és 9-10-nél időt is kér Juan Carlos Pastor. 18'Remek védekezés Thiagus Petrustól, nem hagyta, hogy Sarmiento ziccerig menjen. Sorhaindo gólja érvénytelen, Zubai kap sárgát az ellene bemutatott megmozdulásért. Támadhat tovább a Barca: Jicha lapos átlövése becsúszik Sierra mellett, 9-8. 17'Zubai! A csékát nem tudták elnyomni középen, és Saric mellett is el tudja lőni, 9-7! 16' Lazarov dobja: de nem tudja átverni a kiválóan kezdő SIERRÁT! Megfogja a hetest a spanyol! 16' Jicha elsőre a felső lécet találja el, majd Vranjessel csatázik a labdáért a hatos vonalán, amiért hetest adnak a portugálok: hát, ez sem az a biztos kategória volt... 15' Bombac most bal átlövőből tör be, de Saric lábbal fogja a ziccert. Källman nem tud felkanyarodni, majd kiesik a kezéből a labda, egyenlíthet a Barca. 15'Ez azért elég könnyelmű síp volt,Prodanovic Sigurdssont szerelni tudta, de visszafújják a bírók. Sarmiento talrpól lő kissé váratlanul, de ezzel sem tudja meglepni Sierrát! 14' Prodanovic részéről ez még nem az igazi, ezt mellélőtte jobbról. Jicha viszont most kintről eredményes, talpról lő óriási gólt, 8-7. 13' Ezt most jól adták el a spanyolok, Jicha futott be a hatosra, aki hasonló cunderrel szerez gólt, 8-6. 13' KALLMAN! Micsoda csavarás a szélről, te jó ég! Remek mozdulattal már a harmadik gólját szerzi a svéd, 8-5 ide! 12' Nem kell sietnünk, jól lassítjuk egy picit a játékot. Balogh jól veszi észre a sarokban üres Källmant, csak pontatlan a passza, jöhet a Barca. Kopljar átlövését most nem foghatta Sierra, 7-5. 11'Letelik a spanyolok kiállítása,újra teljes létszámban a Barcelona. Megint SIERRA! Sarmiento átlövését lábbal hárítja a kapus. 11' Egy újabb remek védekezés, nincs a Barcának lövőhelyzete, elégedett is Pastor, Bombac pedig most nem rohan, nincs is hova. Megint megtalálja a rést Balogh, és ezúttal is remekül használja ki ezt, 7-4! Időt kér a Barca! 10' Fantasztikusan kezdünk, Sierra fog meg egy újabb átlövést, majd Balogh kínaiból lövi ki a rövid sarkot, ez zseniális volt, nem mellesleg 6-4 ide. 9' Ez a kapufáról jön vissza, majd Sierra és Saric is véd egyet. Sarmiento most pontosabb, a léc alá vágja, de nagyon gyorsan indítjuk újra a játékot, és Bombac Kopljar mellett dobja be, 5-4: sőt, kiállítják Kopjlart, emberelőnybe kerülünk. 8'Óriási füttyben támadhat a Barca: Sarmiento átlövését lenyeli Sierra, majd Källman megint mattolni tudja Saricot, már vezetünk, 4-3! 7' Ez mintha a blokkról jött volna le, de a Szeged jöhet, Blazevic volt a helyén. Gurbindo kap sárgát, egyelőre nincs két perc egyik oldalon sem. Balogh mellépattintja, pedig be tudott törni a hatosig. 6' Bombac kétszer is az őrületbe kergette ellenfeleit a lövőcsellel, végül perdítése fölé megy, de dobhat egy hetest: Saric lábai között megy be, 3-3! 5' Källman labdát szerzett volna, de visszafújják: tüntet rendesen a csarnok. Nyitottat védekezünk, Tomas kanyarodhat fel a szélről, és Sierra kezei között, de kár ezért, 2-3. 4' Jicha ritkán szokta ennyivel fölé lőni, most megtette. Ez könnyű gól lett volna, de nem tudtuk kihasználni a Barca védekezésbeli hibáját, jöhetnek a katalánok újra: SIERRA! Az első védése, ez nagyon fontos volt, majd indítása majdnem pontatlan lett, figyelmezteti is őt a higgadtságra Pastor mester. ILYÉS! A tőle megszokott bomba a helyén, 2-2! 3' Kontrázni tud a Barca, ezt nem szabad engedni, Jicha lövőcsele után Victor Tomas beállóból (!) szerez gólt, 0-2. Källman villan a szélről, megvan az első gólunk, 1-2. 2'Vezet a Barca, Sigurdsson dobta be a hatosról Sierra mellett Jicha passzát, 0-1. 1'Vranjes nem tudja összeszedni Ilyés pattintott bejátszását, de maradhat nálunk a labda. Balogh lövését tolja ki a léc alól Saric, ha ő elkapja a fonalat, az nekünk nagyon nem jó... 1'Sierra a szegediek kapujában, előtte Källman, Bombac, Vranjes, Ilyés, Prodanovic és Balogh, ez a Pick kezdője. A szegediek kezdték a mérkőzést, elképesztő a hangulat már a kezdéskor. 16:57: "Veled vagyunk, Bence!" - áll a drukkerek drapériáján, és szól az üzenet a leukémiás beteg Lázár Bencének. 16:52 - Kezdődik a bemutatás, először a Barcelona érkezik a pályára, majd jövünk mi: robban a csarnok, először a cséká, Zubai Szabolcs! 16:48 - Ez mindig feldobja a csarnok hangulatát: körbeszalad a bika a Pick-zászlóval, szépen kékbe öltözött a sportcsarnok, lassan minden helyet elfoglalnak a nézők. A csapatok már befejezték a bemelegítést, mindjárt kezdünk! 16:42 - Annak ellenére, hogy már Prodanovic felépült, Ancsin azért a szélről is gyakorolta a lövéseket: emlékezhetünk, a Kielce ellen micsoda gólt szerzett Ancsin Gabi... 16:36 - A csoportban már szerdán lejátszottak egy meccset: a Löwen hazai pályán 32-32-s döntetlent játszott a Kielcével, ma pedig a mi meccsünk mellett az eddigi meglepetés-csapat, a Kristianstad a Vardart, a Montpellier pedig a Koldingot fogadja. Érkezik a biztatás a szegediek felé a B-középtől: ma rájuk is nagy szükség lesz, hogy itthon tartsa a pontokat a Pick. 16:23 - Most még kedélyesen, mosolyogva vált pár szót Thiagus Petrus és Daniel Sarmiento: a Pick brazil légiósa karrierje korábbi, spanyolországi szakaszából ismerheti a Barca irányítóját - aztán a meccsen meglátjuk, melyikük lesz majd vidámabb. 16:14 - Szépen gyűlnek a nézők is, és ebben a pillanatban megérkezett a Pick is a pályára, a Barca már melegít. Azzal, hogy Prodanovic és Robledo is vállalni tudja a játékot, mindenképp megnőttek Juan Carlos Pastor rotációs lehetőségei a mérkőzés során, ez segítheti a szegedieket ma. 16:11 - Ez lesz a MOL-Pick Szeged 125. Bajnokok Ligája mérkőzése, a Barcelonával szemben pedig tizedjére találkozik a csapat, amely eddig kétszer tudta legyőzni a katalánokat, akik nyolc győzelmet is arattak a Pick ellen. 16:07 - Mindkét együttes idegenbeli győzelemmel készült a mai derbire: a MOL-Pick Szeged Balmazújvárosban nyert, míg a Barcelona a Huescát verte 40-28-ra otthonától távol. 16:01 - Rutenka viszont már nincs ott a Barcelonában: a fehérorosz átlövő, aki korábban például Jonas Källmannal is játszott együtt, Katarba, a Levkija együtteséhez szerződött, miután igencsak komoly ajánlatot kapott a klubtól, így felbontotta szerződését a spanyol csapattal. 15:53 - A Pickben két visszatérő is van: Robledo és Prodanovic már ott van a nevezett keretben, viszont Parrondo ma is kimarad a szegediek keretéből. A túloldalon ott az összes klasszis, elképesztő a névsor, amit a nevezett keretben leadott a Barcelona. 15:45 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, kiváló délután elé nézünk, hiszen a MOL-Pick Szeged a címvédő Barcelonát fogadja hazai pályán. A szegediek egy kis csoportja már a pályán labdázgat - persze még lábbal. A mérkőzés 17 órakor kezdődik!

Ma jön a Barcelona! A Pick BL-címvédő elleni derbijét ÉLŐben közvetítjük 17 órától ITT: http://szegedma.hu/?p=576830

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. október 4.