Kézilabda: a tizediket is behúzta a MOL-Pick Szeged + FOTÓK

2015. október 20., kedd
pick-balatonfured21kf

Bár az első félidőben akadozott a támadójátéka, de a Balatonfüred ellen a tizedik bajnokiját is megnyerte a bajnokságban a MOL-Pick Szeged.

Két Bajnokok Ligája-mérkőzés között fogadta a 11. fordulóban a MOL-Pick Szeged a Balatonfüredet, amelyben ott volt az a

Bánhidi Bence

, aki jövő nyártól már a szegedieket erősíti, hiszen korábban szerződést kötött vele a klub. Jól is kezdte a meccset a Pick,

Thiagus Petrus

Vranjes

gyors góljaival 2-0-ra vezetett, majd

Bombac

hetesével már három volt a szegediek előnye. (6-3) Bánhidi Bence két perces kiállítását azonban nem tudta kihasználni

Juan Carlos Pastor

együttese, sőt, éppen ellenkezőleg: zsinórban három gólt dobott a Balatonfüred, amely így előbb kiegyenlített, (6-6) majd

Zdolik

góljával már vezetett is. (6-7) Kétgólos vendég előnynél a 11. percben időt kellett kérnie Juan Carlos Pastornak, de ez sem törte meg igazán a fürediek lendületét, húsz perc játék után is vezetett a Balatonfüred, még ha csak egyel is. (12-13) A 22. percben aztán a remekül játszó Thiagus Petrus góljával vezetett újra a Pick, a brazil találatát pedig további három gól követte válasz nélkül, így a meccs legnagyobb különbsége alakult a 25. percre. (18-14)

Parrondo

már ötre növelte a hazai fórt a hajrában, a félidő pedig egy-egy védéssel zárult mindkét kapus részéről. A második félidő is két szegedi góllal indult, hétgólos hátrányból pedig ugyan tartotta magát a Balatonfüred, de a Pick védekezése már jóval "keményebb" volt, mint az első félidőben, és nem engedte közelebb az ellenfelét - sőt, ahogy telt az idő, úgy tudta egyre jobban növelni a különbséget a szegedi csapat, a közönség kilenc perccel a vége előtt számolhatott. (33-23) A végére nem lett meg a "tíz közte", de a második harminc percben már egyértelmű volt a MOL-Pick Szeged fölénye, amelyben végül Thiagus Petrus hat gólig jutott, de Parrondo is jól szállt be a meccsbe. Ezzel tizedik bajnokiját is megnyerte és továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a bajnokságot a MOL-Pick Szeged, amely így győzelemmel melegített a szombati, 17 órakor kezdődő, Montpellier elleni hazai Bajnokok Ligája-találkozóra.

Férfi kézilabda NB I, 11. forduló

MOL-Pick Szeged - Balatonfüredi KSE 34 - 26 (20-15)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Herczeg Péter, Südi Péter.

MOL-Pick Szeged:

Sierra, Wyszomirski (kapusok), Mindegía 1, Källman 2, Thiagus Petrus 6, Zubai 4, Ilyés, Balogh 5/2, Blazevic, Prodanovic 3, Hegedüs, Bombac 3/1, Parrondo 7/3, Curuvija, Vranjes 2, Ancsin 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Balatonfüred:

Fazekas, Rózsavölgyi (kapusok), Gerdán, Németh B., Győri 4, Bóka 2, Törteli 3, Bánhidi 2, Deák, Nemes, Ligetvári 1, Gábori 1, Vasvári, Zdolik 5, Petrovski 6/1, Kasparek 2. Vezetőedző: Csoknyai István.

9/6, ill. 1/1 .

8 perc ill. 12 perc.

VÉGE60' Mindegía átlövését tolja ki oldalra Rózsavölgyi: ez a meccs utolsó momentuma, nyolc góllal, 34-26-ra nyer a MOL-Pick Szeged a Balatonfüred ellen. 60'Nem sietteti a támadást a végén a MOL-Pick Szeged, de hát nincs is miért: viszont üres a kapunk, hiszen emberhátrányban vagyunk, Bánhidi saját hatosáról íveli kapura, de a kapufát találja el! 59'Vranjest állítják ki két percre, Bánhidivel szembeni faultjáért, emberhátrányban fejezzük be a meccset. Wyszomirski éri el Bánhidi ejtését, bravó! 58' Bánhidi látja meg a rést a falon, és a rövidbe lő a hatosról, 34-26. 57'Kasparek a másik kapufát is eltalálja, de szabálytalanságot láttak a bírók. Bánhidi nem fér labdához középen, Parrondo pedig javít, és remekül fordul le emberéről ziccerben, 34-25. 56'Parrondo tör be, és a hatoson belül állítják meg, ez is hetes: Parrondo ezt most fölépattintja. 55' Ilyés passza volt pontatlan balra, ebből jöhetnek a vendégek. Talpról engedi el Törteli, Wyszomirski lába mellett megy be, 33-25. 54'Már majdnem megszerezte a labdát a Balatonfüred, de visszafújják a bírók, maradhat a Picknél. Mindegía lövését blokkolják, majd Hegedüs kissé kiszorítva a jobb kapufa mellé lő. 53' Jön Hegedüs beállóba a Pickben. Támadófault itt is, most nagyon szellős volt a védekezés, Törteli oldotta meg a ziccert, 33-24. 52'Rövid a bejátszás Deáktól, de lefújják a sporik. Kasparek lő mellé a kilencesről talpról. 51'Belemenés Törtelinél is, Parrondo védekezett vele szemben remekül. Zubai marad üresen, és büntet is: ezzel tíz közte, 33-23. 50'Belemenés Kaspareknél, Källman remekül állta útját. Zubai bedobja a hatosról, de már sípszó után, azonban maradhat a Picknél a labda: Parrondót lerántják a levegőből, Zdolik kap két percet, a sértett pedig lőhet egy hetest: lehelet finoman bepattintja, 32-23. 49'Kasparek találja el átlövésből a bal kapufát, majd Zubai ezt a ziccert már bedobja, 31-23. 48'Balogh szépen találja meg Zubait a hatoson, de Rózsavölgyi megfogja a ziccert. 47'Törteli elhajolva lő hat méterről, Sierra csak beleér, de nem tudja megfogni, 30-23. 47'Szép bejátszás Zubainak, aki a hatosról lő Rózsavölgyi kapujába, sőt, egy két percet is kiharcol Ligetvárinak, 30-22. 46'Kasparek átlövését Sierra és a kapufa együttesen hárítja, de maradhat a vendégeknél a labda: Győri ezt már gólra váltja a hatosról, 29-22. 45'Ligetvári lő a felső léc alá, 29-21. Ez az átlövés Thiagus Petrustól viszont a gólvonal elé pattan a felső kapufáról. 45'Győri bejátszása pontatlan, ebből indulhat ziccerig Prodanovic, bent is van, 29-20. 44'Thiagus Petrus megy fel szépen középen, és zúdítja a kapuba, 28-20. 43' Betörése után a jobb kapufát találja el Ligetvári, majd egy gyors indítás után Bóka pattintja be, 27-20. 42'Újabb gyors akció végén Thiagus Petrus harcol ki egy büntetőt, ezt is Parrondo dobja: ezt is bedobja a jobb felsőbe, 27-19. 41'Bombac végigszáguld a pályán, de mellélő, majd az indítást Ancsin húzza le, ebből pedig Bombac másodjára már megoldja, 26-19. 41'Källman állítja meg keményen Zdolikot - méghozzá kétszer is. Időt kér a Balatonfüred. 40'Zubai harcol ki egy újabb hetest, bár nagyon csodálkozik ezen Csoknyai István, de ziccerben egy picit meglökték Zubait. Parrondo jön a heteshez: bepattintja Fazekas jobb lába mellett, 25-19. 39' Balogh tör be remekül a megnyílt falon, bepattintja, 24-18. Bánhidi beállóból dobja be Sierra mellett, 24-19. 38' Zdolik bújik ki két ember között, de megállítják: két perc Vranjesnek, és először hetes a vendégeknek: Petrovski dobja be a büntetőt, 23-18. 37'Kiegészülünk, Vranjes küzd megint nagyot Bánhidivel: jövőre már ezt a tréningeken teheti meg. Ancsin hatalmas átlövését fogja Rózsavölgyi. 36' Nem újdonság, emberhátrányban lejön a szegedi kapus, most is ez történi, Curuviján a lyukas mez. Vranjes harcol ki hetest beállóban: ezúttal is Balogh jön, de most Fazekasnak lövi a hetest. A keresztlécre dobja Balogh a hetes, amiből indulhat a Balatonfüred, Gábori értékesíti, 23-17. 35' Zdolik elhajolva lő, de Sierra megfogja, a kipattanót pedig a hatoson belülről kellett volna összeszedniük... Rózsavölgyi is megfog egy átlövést, majd Bombac akaszkodik össze a szélen ziccerben lévő ellenfelével, két percet kap ezért. Sierra bravúrja Zdolik ziccerénél, kezdi elkapni a fonalat a spanyol! 34' Petrovski átlövését blokkolja a szegedi fal, majd Prodanovic lövi ki a hosszú alsót a jobb szélről, 23-16. 34' Szép kínai, ami Thiagus Petrusra jön ki, de Rózsavölgyibe dobja a ziccert. 33' Petrovski csuklóból a bal alsóba, Pastor mester idegesen magyaráz a padnál... 22-16. 33'Ez az átlövés most mellémegy Zdoliktól, majd Vranjes két emberrel a hátán fordulna be - Bánhidi második két perce, és hetest dobhat Balogh: nagyon szépen, lazán dobja el Rózsavölgyi mellett, 22-15. 32'Thiagus Petrus szerez keményen labdát, és indítja a ziccerben lévő Källmant, aki be is vágja, 21-15. 31'Ez rossz passz Gáboritól, Thiagus Petrus pedig megint jól tör be, de most lövését fogja Rózsavölgyi. 31' A második félidőt a Balatonfüred kezdte. SZÜNET30'Ilyés szaggatottról elengedett átlövését fogja Rózsavölgyi, majd Győri hasonló szituációból lő, de ezt meg Sierra védi - ez a félidő, bár megtorpant az első tíz perc után a MOL-Pick Szeged, ezt követően támadásban feljavult, és öt góllal vezet a szünetben. 29'Abból a szögből azért elképesztően nehéz gólt lőni, ahonnan Kasparek megpróbálta, gyakorlatilag a "nulláról" lőtte el., védte is Sierra lábbal. 28'Győri ellépi most, jöhetünk az ötgólos vezetésért. Parrondo pattintja be ismét a füredi kapus támaszkodója mellett a rövidbe, 20-15. 27' Zdolikot küldik ki lökésért két percre, ezt gyorsan gólra is váltja Zubai, 19-15. 27'Ancsin átlövését most kitolja oldalra Rózsavölgyi, majd Curuvija húzza le a szélre szánt passzt, de nincs belőle indulás, inkább okosan megtartja a labdát a Pick. 26'Zdolik átlövését fogja Sierra, de a kipattanót összeszedi Zdolik, és másodjára már bedobja, 18-15. 25'Zubai kap sárgát középen, majd Blazevicet kiállítják, miután ziccerben fogta meg Kaspareket, először kerülünk emberhátrányba. 25'Thiagus Petrus húzza le a bejátszsát, majd Parrondo indul, és bedobja a ziccert Rózsavölgyi feje fölé, 18-14. 24'Keményen védekezik most a Pick, Kasparek pedig megint távolról lő, de ezúttal a kapufát találja telibe. Mindegía alakítja ki a háromgólos Pick-előnyt, 17-14. 23' Kiegészül a Balatonfüred, majd Sierra tolja ki a felső léc alá tartó átlövést. Thiagus Petrus megy be középen remekül, és már az ötödik gólját szerzi, 16-14. 22'Győri átlövése ismét becsúszik a jobb alsóba a szaggatottról, 14-14. Ott a válasz Thiagus Petrustól, remekül érkezett a második hullámban, 15-14. 21'Győri ezt most ellépte, de nem tudunk belőle indulni: végül Parrondo pörgeti el a szélről Rózsavölgyi támaszkodó lába mellett, 14-13. 20' Zubait terítik le ismét középen, ez két perc Kaspareknek, és hetes a Picknek, most Balogh lövi: második szándékból lő a bal alsóba, 13-13. 20'Belemenés Thiagus Petrusnál, felborította ellenfelét. Sierra védi Zdolik alsóba tartó átlövését lábbal. 19' Támadhat az újbóli vezetésért a Balatonfüred: Sierra lábai között ez is becsúszik Kasparektől, 12-13. 18'Sierra még éppen a gólvonalon fogja meg Zdolik átlövését, majd Ligetvári indul kétszer, de ezt nem fújják le. Időt kér a Balatonfüred. 17'Curuvija passzát Zubai szedi össze a hatoson, és harcol ki egy hetest: ezt is Bombac végzi el. RÓZSAVÖLGYI VÉD! Bombac félmagas lövését fogja a füredi kapus. 16'Kasparek tíz méterről pattintja be Sierrának, 12-12. 15' Sierrát Zdolik avatja fel talpról, 11-11. Thiagus Petrus lábbal veri meg ellenfelét, és lő a jobb alsóba ziccerből, 12-11. 15'Kasparek bejátszásába is belenyúlunk, és most Vranjes szerez gólt indításból, mérges is e miatt Csoknyai István, 11-10. 14'Ez most nem jó passz Zdoliktól, indulhat Prodanovic, aki bepattintja a ziccert, egyenlítünk, 10-10. 13' Bombac a bal szélen megy fel, egészen kiszorított szögből mattolja Rózsavölgyit, 9-10. 12'Hosszasan adogat a Balatonfüred, majd mikor már labdát szerezne Blazevic, belefújnak: passzív, Győrinek lőnie kell, de ez lejön a blokkról, a második viszont már bent: Gábori Wyszomirski lábai között lő a kapuba, 8-10. Jön a kapuba Sierra. 11' Jól kezdett a Pick, azonban az emberelőny óta kissé megtört Zubaiék lendülete. Ancsin talpról, szép mozdulattal, derékből lövi el, jó is az a bal felsőbe, 8-9. 11' Az indítás most nem jó Gáborinak, aki nem tudja lehúzni: viszont megint leindíthat a Balatonfüred, miután Bombac és Thiagus Petrus nem érti meg egymást: ezt most Petrovski belövi, 7-9: időt kér Juan Carlos Pastor. 10' Zdolik pontos átlövésével már vezet a Balatonfüred, a szaggatottról ment fel a vendég átlövő, 7-8. 9' Balogh most megoldja, előny újra itt, 7-6. Petrovski elkapta a tritmust, betörése után egyenlít, 7-7. 8' Balogh nem tudja most megverni emberét, majd jöhet az egyenlítésért a Balatonfüred: és meg is csinálják, immáron kiegészülve szerez gólt Zdolik a hatosról, 6-6. 7' Most szerencséje sem volt Wyszomirskinek, már elindult jobbra, de a megpattanó labda balra ment, Petrovski így gólt szerez, 6-4. Sőt, egy indítás után emberhátrányból lövi be a ziccert Bóka, 6-5. 6' Győri ismét eredményes, majd az indulás után Thiagus Petrust fogja meg nagyon keményen Bánhidi: két perc, és hétméteres. Bombac magabiztosan dobja be a hetest, 6-3. 4' Thiagus Petrust most blokkolják, majd ő kap sárgát a védekezésnél. A bejátszást nem tudja összeszedni bent Gábori, viszont Källman ebből indulhat, és belövi a ziccert, 5-2. 3' Egy gyors akció után Bombac csinál helyet Baloghnak, aki Thiagus Petrusnak készíti elő, a brazil az első duplázó, 4-1. Petrovski átlövése is jó, 4-2. 2'Megvan a Füred első gólja, Győri talpról lőtt a jobb alsóba, 2-1. Balogh gyorsan válaszol egy betörés után, 3-1. 2'Jó védekezés után Thiagus Petrus játssza be remekül a labdát Vranjesnek, aki a bal alsóba lő a hatosról, 2-0. 1'Thiagus Petrus jó átlövése nyitja a meccset, rögtön góllal kezd a brazil, 1-0. 1' A Pick kezdte a meccset. 17:42 - Kezdődik a bemutatás, a megszokott kékben a Pick, a Balatonfüred fehérben. 17:29 - A két együttes legutóbb május hatodikán találkozott itt, az újszegedi sportcsarnokban: akkor 12 gólos szegedi győzelem született. 17:21 - A füredieknél ott van az a Bánhidi Bence, akit jövőre már szegediként láthatunk az újszegedi sportcsarnokban: a beállós a nyártól csatlakozik a Pick keretéhez. A vendégek kapuját pedig a rutinos Fazekas Nándor őrzi majd. 17:14 - Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Pick Balatonfüred elleni meccse, már a pályán melegítenek a csapatok. Juan Carlos Pastor ezúttal nem pihentet, gyakorlatilag a legerősebb kerettel állnak fel a szegediek, csupán a sérült Robledo hiányzik. A mérkőzés 17.45-kor kezdődik!

A negyedik helyen álló Balatonfüredet fogadja kedden a tabellát hibátlan mérleggel vezető MOL-Pick Szeged. Balogh Zsolték két Bajnokok Ligája meccs között fogadják ellenfelüket, a Rhein-Neckar Löwen ellen vereséget szenvedett a múlt szombaton az együttes, azonban október 24-én a Montpellier ellen hazai pályán javíthatnak a szegediek. A találkozó érdekessége, hogy a Balatonfüredben ott lesz az a Bánhidi Bence, aki jövő nyártól már a MOL-Pick Szeged játékosa lesz, hiszen már korábban szerződést kötött vele a klub.

Szerző: Szegedma Hírportál2015. október 20.