Kézilabda: Dániában javíthat a MOL-Pick Szeged

2015. október 9., péntek
pick-kielce22kf

A hétközi bajnokiját követően újabb Bajnokok Ligája-mérkőzés vár a MOL-Pick Szegedre: Juan Carlos Pastor tanítványai vasárnap Dániában, a Kolding vendégeként lépnek pályára a negyedik csoportkörben, egyúttal esély nyílik a javításra a szegediek számára.

A múlt hétvégi,

Barcelona elleni hazai vereség

után kedden több kulcsjátékosát is pihentetve

verte a Ceglédet

a MOL-Pick Szeged, amely ezen a héten is két mérkőzést játszik, hiszen vasárnap folytatódik a csapat számára a Bajnokok Ligája csoportköre: a negyedik játéknapon Koppenhágába utazik, ahol a tavalyi dán bajnok Kolding ellenfele lesz. A Kolding valamelyest gyengült tavalyhoz képest, hiszen csupán az orosz átlövőt,

Jacob Pedersen

mellett. A dán bajnok nem kezdett jól a BL-ben, eddigi mindhárom mérkőzését elvesztette a csoportban, miután az első fordulóban meglepetésre hét góllal kikapott a Kristianstadtól (33-26), majd a Löwen elleni hazai vereség (18-30) után a legutóbbi fordulóban a Montpellier vendégeként (30-25) maradt alul. A dán bajnokságban eddig hét meccsen 9 pontot szerzett, már két veresége is van a csapatnak, ezzel pedig a harmadik helyen áll saját pontvadászatában, a szegediek elleni mérkőzésre egy Mors elleni 24-24-es hazai döntetlennel melegített. A csapatban ugyanakkor ott van a rutinos kapus,

Kasper Hvidt

, aki tartást adhat a csapatnak, de mellette az átlövő

Bo Spellerberg

is erőssége lehet a Koldingnak, amelyben minden bizonnyal nem léphet már pályára a már említett Igropulo, aki vakbélműtéten esett át. A MOL-Pick Szeged számára mindenképpen a győzelem lehet a cél az idén eddig gyengélkedő Kolding ellen vasárnap, ebben pedig, ahogy a

klub hivatalos honlapja

fogalmaz, várhatóan csupán a szélső

Roberto Parrondo

nem lehet majd a szegediek segítségére, akinek a sérülése továbbra sem jött rendbe. Az új lebonyolítási rendszerben minden győzelemnek óriási értéke van, de egy idegenbeli győzelem különösen sokat érhet a folytatásra a Picknek, amely először játszik BL-mérkőzést a Koldinggal, korábban más dán csapatokkal találkozott a Bajnokok Ligájában. A Picknek azért is lehet fontos a vasárnapi győzelem, mert a következő fordulóban, jövő hét szombaton Mannheimbe, a Rhein-Neckar Löwenhez utazik, a német csapat otthonából pedig ugyan

tavaly sikerült győzelemmel

hazatérnie a szegedieknek, és

ki is ejtették a BL nyolcaddöntőjében

a Löwent, de valószínűleg egy nagyon komoly meccs vár rájuk ezúttal is, a későbbiekre való tekintettel pedig jelentősen megkönnyítheti a szegediek dolgát, ha a Kielce elleni siker mellett begyűjtenek egy újabb skalpot vasárnap. A Kolding-MOL-Pick Szeged mérkőzés vasárnap 16.50-kor kezdődik, a mérkőzést a Sport1 élőben közvetíti.