Kézilabda: a körülményekkel is megküzdött a KSZSE Orosházán

2015. október 27., kedd

Négygólos vereséget szenvedett a Kézilabda Szeged SE idegenben az Orosháza elleni regionális rangadón.

A Békés megyeiek egy hét leforgása alatt már második alkalommal csaptak össze szegedi ellenféllel, azok után, hogy október 18-án győzni tudtak Kiskundorozsmán az

SZKKSE vendégeként

. A KSZSE nem kezdte jól a találkozót, de 3-0 után 4-3-ra tudott zárkózni. A mérkőzés első perceiben az irányító

Homoki Regina

ellen két vitatható kiállítást is fújtak a játékvezetők, így elbizonytalanítva védő- és támadójátékát, ami rányomta a bélyegét a csapat teljesítményére. A második játékrész közepére megnyugtató, hétgólos orosházi vezetés alakult ki. Ekkor védekezést váltottak a vendégek, a statisztika kozmetikázása is megkezdődött, és a 22. percre már 22-21-es állást mutatott a hazai eredményjelző. Ezt követően a bírók megadtak egy vonalasnak tűnő hazai gólt, majd a szegediektől elvettek egy szabályosnak látszót, ami döntőnek bizonyult a meccs kimenetelét illetően.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport, 6. forduló:

OXXO Energy Orosházi NKC – Kézilabda Szeged SE 26-22 (15-10)

Orosháza, Városi Sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Nyitrai Szabolcs, Panyi Lóránd.

ONKC:

MAKAI – Lovistyék 6, TAKÁCS 5/2, Dancsó 4/2, BUTT 2, NYAKÓ 4, Antal 1.

Ádász (kapus), FAZEKAS 2, Domokos, ZVOLENSZKY 2, Molnár, Horváth.

Papp László.

KSZSE:

FODOR - Farkas 1, Gercsó, Lehman-Dobó, Homoki 3, MÉZES 7/4, Török 3.

Kürti (kapus), Tóth 4, Alföldi 3, Forgó 1.

Buchholcz-Huba Dóra.

10 perc, ill. 10 perc.

6/4, ill. 5/4

Kizárás:

Nyakó Rozália (50'). Papp László:

"Sokat vajúdtunk, de megszületett..."

Buchholcz-Huba Dóra:

"Mivel nálunk mindenki munka, vagy iskola mellett játszik, a felkészülésünk, teljesítményünk is ehhez igazodik. Ahhoz, hogy eredményesek legyünk, a játékosoknak többet kell vállalniuk, mind az edzésen, mind a mérkőzésen."

A juniorok mérkőzésén:

Orosházi NKC – Kézilabda Szeged SE 44-28 (23-13)

KSZSE:

Csanádi, Kürti (kapusok), FEJES 5, SZEPESI 11/1, Kónya, Szathmáry, Jakabovits 1, SÁVAI 2/1, BENÁK 4, Kertész 3, Szabó 2, Juhász.

Vojkovics Gyula.

12 perc, ill. 4 perc.