Tájfutás: szegedi sikerek a hazai rendezésű országos bajnokságon

2015. szeptember 17., csütörtök
tajfuto_ob_szvse003

A hétvégén Szeged adott otthont - a Csongrád megyei Tájékozódási Futó Szövetség és a Szegedi VSE rendezésében - a rövidtávú tájfutó országos bajnokságnak. A verseny a Móra Ferenc Múzeum elől indult, ahol több mint 1200 fő állt rajhoz.

Szombaton délelőtt Újszegeden, az Odessza lakótelepen és a partfürdő területén az egyéni verseny selejtezőjét tartották. A selejtezőkből kategóriánként az első 24 fő jutott az "A" döntőbe, ami a SZVSE versenyzői 80 százalékának sikerült is. Szombat délután már a döntőt rendezték, ahol a legjobbak indultak a mezőny végén a selejtező futamok eredményei alapján, így egyre izgalmasabb lett a verseny. Szeged belvárosa még a hazai versenyzőknek is meglepő volt, sok-sok udvar és átjáró nehezítette a tájékozódást a nagy sebesség mellett. A Klinikakert zegzugos épületeivel és sok kapujával szintén komoly tájékozódási feladatot adott a futóknak. A SZVSE két bajnoki címet szerzett, három dobogós helyet, illetve többen is ponthozó helyen végeztek. A felnőtt nőknél

Szerencsi Ildikó

esélyeshez méltóan gyűjtötte be az elsőséget, akárcsak a 14 éves fiúknál

Jónás Ferenc

, aki 14 évesen nyáron a serdülő Európa-Bajnokságon már az első húszban végzett. Vasárnap az első hivatalos rövidtávú váltó ob-t rendezték a szegediek, talán még nagyobb hangulatban, mint az előző napi egyénit, hiszen egy váltóban egymásért is küzdeni kell. Ebben a versenyformában kategóriánként két-két fiú és lány indul kötött sorrendben (lány-fiú-fiú-lány). Mivel a pályák rövidek, így végig nagyon izgalmasan alakult a verseny, hiszen egy kis hiba is nagy hátrányt jelenthetett. A 14 évesek kezdték a versenyt és mindjárt SZVSE győzelemmel! A

Riesing Hanna

,

Szabó Levente

,

,

Apró Vivien

összetételű váltó több mint egy perccel verte a mezőnyt. A felnőtteknél végig szoros volt a küzdelem a Tabáni Spartacus, a PVSK és az SZVSE között, ahol szinte futamonként változott a sorrend. Végül a pestiek nyertek és a

Szerencsi Dóra

,

Vajda Balázs

,

Kovács Ádám

,

alkotta váltó nagy csatában második helyen végzett a pécsiek előtt. A versenyzők és szakvezetők teljes megelégedéssel beszéltek a rendezvényről, ami nagyban emelte a rendezők és Szeged hírnevét is.