Labdarúgás: hároméves átkot törne meg a Sándorfalva a diszkoszvetősök ellen

2015. szeptember 4., péntek
sandorfalva-fk_szeged_-mj-019

Pikáns mérkőzést rendeznek vasárnap a megyei I. osztályban: a Sándorfalva a már-már mumusává váló FK 1899 Szegedet látja vendégül a 4. fordulóban.

Már önmagában az a tény is ígéretes összecsapást jósol, hogy a két gárda az elmúlt két idényben rendre változatos, jó iramú, izgalmas derbiket vívott egymással. Mindezt csak tetézi, hogy Gémes Bencéék már igencsak vágyhatnak a revánsra, hiszen az említett találkozókat kivétel nélkül a szurkolók csapata nyerte. A négy esetből háromszor is hátrányból tudtak fordítani a kék-feketék, legutóbb

visszavágón

1-1-es döntetlent ért el idegenben az akkor még újonc kék-fekete alakulat. Mindez annyit jelent, a Sándorfalva még soha nem győzte le saját közönsége előtt az FK 1899 Szegedet megyeegyes bajnoki találkozón.

Kupathriller után kell ismét felpörögnie a sándorfalviaknak

Online

Vasárnap 16.30-tól folyamatosan frissülő, élő szöveges közvetítést adunk a Sándorfalva SK - FK 1899 Szeged megyei I. osztályú bajnoki mérkőzésről. Szurkoljon velünk kedvenceinek!

Nem kezdte rosszul a bajnokságot

Antal Róbert

legénysége, amely az

Újszentiván

után a Tiszaszigetet is legyűrte, az előző hétvégén azonban kikapott a Szentes otthonában. A mérkőzések sorát a Tápé elleni kupaderbi folytatta szerdán, amelyen a Sándorfalva csak rendkívül nagy küzdelem árán, a nyáron éppen az FK-tól elcsábított

Vékes Martin

mesternégyesének is köszönhetően tudta kiharcolni a továbbjutást. A felsorolt menetelést igen rövid idő alatt kellett teljesítenie az együttesnek, ugyanakkor továbbra sincs megállás, hiszen vasárnap máris folytatódik a kihívások glédája. "Mindenképpen szeretnénk nyerni hazai pályán, a győzelem a legfontosabb. Az elmúlt héten Szentesen balszerencsés vereséget szenvedtünk, amit véleményem szerint nem érdemeltünk meg, de ezzel már nem foglalkozunk, hanem előre tekintünk. Mindig a következő meccs a fontos, most már az FK-ra kell koncentrálnunk. Persze, nagyon sűrű volt a program, 15 nap alatt az ötödik meccsünket játsszuk, ami némiképp kivett a tűzből, de hétvégén lezárjuk ezt a turnust. Utána reményeim szerint már rendesen tudunk edzeni és készülni, mert eddig a sok meccs miatt ez nem volt egyszerű feladat" - fogalmazott portálunknak Antal Róbert vezetőedző, aki egyedül az Újszentivánon fejsérülést szenvedett

Tóth Lukácsra

nem számíthat a szegediek elleni találkozón.

Meghatározó játékosaira vár az FK 1899 Szeged

sandorfalva-fk_szeged_-mj-033

Miközben Sándorfalván egyből "belecsaptak a lecsóba", a diszkoszvetősöknél már nehezebben akart beindulni a szezon. A gárda a megyeegy első fordulójában rögtön szabadnapos volt, majd a kupa első körében sem tudtak 90 percet játszani a szünetre 0-9 után elfogyó Öttömös otthonában Turján Györgyék. Az első valódi erőpróba aztán jól sült el, hiszen az FK idegenben

verte egy góllal

a bajnokaspiráns Mórahalmot. Tóth János tanítványai hét közben a Szentesi Kinizsit

pottyantották ki

a megyei kupasorozatból, a két diadal közben azonban sima,

0-3-as fiaskót

szenvedtek el a vendég Csongrádtól a bajnokságban. Nagy kérdés tehát, melyik arcát mutatja majd vasárnap a szurkolók csapata, ahogy az is, hogy a tavaly meghatározó, jelenleg sérült játékosok, mint például

Dóra János

,

Imre Zoltán

, vagy éppen

Boldizsár Bálint

, mikor lesznek képesek újra munkába állni. "A Sándorfalva is sokat változott nyáron, egy fiatal csapat alakult ott. Jó eredményeik vannak eddig, úgyhogy biztos vagyok benne, hogy egy nehéz mérkőzés lesz. Nálunk is sokat változott a csapat az előző szezonhoz képest, ráadásul sok hiányzónk volt az elmúlt meccseken. A tavalyi kezdőjátékosok közül sokan nem tudtak még játszani, úgyhogy még várjuk, hogy összeálljon a keret. Ezt követően kezdhetünk majd azon gondolkozni, hogy stabilabb, kiegyenlítettebb teljesítményt nyújtsunk mérkőzésről mérkőzésre. Jelenleg még kicsit kiszámíthatatlanok vagyunk" - árulta el portálunknak Tóth János, az FK mestere.

Emlékeztetőül a két csapat legutóbbi egymás elleni bajnokiján (2015. június 6.):

FK 1899 Szeged - Sándorfalva SK 3-1 (0-1)

Szeged, Felső Tisza parti stadion, 150 néző. Vezette: Rabi Zsolt (Patyi Zoltán, Kohajda Árpád Béla).

FK 1899 Szeged:

Vasas - Szalai, Németh (Makai - a szünetben), Turján (Imre - a szünetben), Boldizsár, Barta (Csuka 69'), Molnár, Szőcs, Mihalkó, Gyurkovics (Dóra - a szünetben), Vékes (Füle 71').

Tóth János.

Sándorfalva:

Mikovic - Farkas, Dargó, Bálint, Széll, Kanász N. (Vizin 63'), Mucsi, Törköly (Drogba 69'), Takács, Gémes, Romic.

Antal Róbert.

Dóra (47' - tizenegyesből, 60', 84'), ill. Romic (34' - tizenegyesből).

Turján (33'), Barta (33'), Csuka (73'), ill. Dargó (25'), Gémes (37'), Farkas (45+1'), Kanász N. (53').

Molnár (77'), ill. Farkas (46'), Gémes (65').

11. FK 1899 Szeged 2 1 0 1 1 3 -2 3
12. Mindszent SE 2 1 0 1 3 7 -4 3
13. Tápé ESK 3 1 0 2 5 11 -6 3
14. Kisteleki TE 3 0 0 3 2 9 -7 0
15. Ujszegedi TC 3 0 0 3 1 12 -11 0
16. Szőregi RSE 3 0 0 3 2 14 -12 0
17. Újszentiván SE 3 0 0 3 0 15 -15 0