Labdarúgás: az FK sem tudta az Algyő útját állni + FOTÓK

2015. szeptember 12., szombat
fk-algyo23kf

Látványos összecsapáson megszerezte zsinórban ötödik bajnoki győzelmét az Algyő az FK 1899 Szeged vendégeként a megyei I. osztály 5. fordulójában.

Rögtön egy hazai lehetőséggel indult a találkozó, a 3. percben

Tóth Attila

beadását

Makai Árpád

fejelte a keresztléc fölé senkitől sem zavartatva. Rögtön az ellenakció végén

Hatvani József

lökete zúgott el a jobb felső mellett, majd pár perccel később ugyancsak ő készített le kiválóan a tizenhatoson belül

Podonyi Norbert

elé, a csapatkapitány lövését azonban Tóth blokkolni tudta. A vendégek magukhoz ragadták a kezdeményezést, és többször is veszélyt tudtak teremteni a szegedi kapu előtt, a vezetést mégis a szurkolók csapata szerezte meg. A 22. minutumban

Dóra János

tartotta meg a labdát a felezőtől nem messze az oldalvonalnál az őt kísérő

Pénzváltó Bencével

szemben. A rutinos támadó végül remekül passzolt vissza középre az átadást hangosan kérő

Gyurkovics Tamás

elé, aki így egy az egyben mehetett

Révész Mátéra

, hogy aztán 16 méterről a bal alsóba gurítson a kapus lába mellett. (1-0) A bekapott gól ugyanakkor nem törte le az algyőiek támadási kedvét, aminek fél óra elteltével meg is lett az eredménye. Ekkor

Gonda Attila

adott be jobbról, Hatvani pedig 10-11 méterről egy falevélként aláhulló fejessel mattolta a kissé meglepett

Brunczvik Dánielt

. (1-1) Sőt, újabb pár perc elteltével már

Takács Zoltán

legénységénél volt az előny, amihez egy némiképp könnyen befújt büntető, illetve az azt elvégző Podonyi jobb alsóban kikötő lövése kellett. (1-2) A válaszra sem kellett sokat várni: a 41. percben Dóra és

Szélpál Attila

csaptak össze a levegőben egy felívelésnél. A hazai csatár nagyot üvöltve elterült védője mellett,

Csöngető Endre

sporttárs pedig ezt az esetet is befújta tizenegyesnek. A labda mögé Makai állt, aki szintén kiváló ítéletvégrehajtónak bizonyult. (2-2) Szünet után alaposan bekezdtek a vendégek, az FK beszorult saját térfelére, olykor igen komoly nyomást elszenvedve. Érett a gól, ahogy mondani szokás, és a 69. percben valóban a hálóba is jutott a labda. Ekkor

Szűcs Krisztián

adott be szögletet jobbról, a beívelés pedig átszállt a fejek fölött a hosszúra, ahol

Busa Bence

16 méterről nagyszerűen tüzelt dropból a jobb kapufa mellé. Brunczvik már csak beleérni tudott a lövésbe, hárítani azt nem. (2-3) A hajrában a diszkoszvetősök mindent megtettek az egyenlítés érdekében, de a fegyelmezetten visszazáró Algyő védekezésével nem tudtak mit kezdeni. A Takács-legénység így ötödik idei bajnokija után továbbra is hibátlan, és legalább egy napra a táblázat élére áll. Az FK második hazai találkozóját is elveszítette a bajnokságban.

Tóth János

tanítványai egy hét múlva a Makó vendégeként javíthatnak. Az Algyő a Mórahalom ellen vív rangadót a 6. fordulóban.

FK 1899 Szeged - Algyő SK 2-3 (2-2)

Szeged, Felsőt Tisza parti stadion, műfű, 200 néző. Vezette: Csöngető Endre (Lászlai Róbert, Gáleg Ferenc Lajos).

FK 1899 Szeged:

Brunczvik - Tóth, Turján, Prontvai, Lajkó, Makai, Imre (Zsilák - a szünetben), Gyurkovics (Dóra T. 79'), Csuka (Dedovics 83'), Dóra J., Szalai.

Tóth János.

Algyő:

Révész - Szűcs K., Szélpál, Pénzváltó, Daróczi, Gonda (Csányi 84'), Németh (Vellai 58'), Podonyi, Busa, Sebők, Hatvani.

Takács Zoltán.

Gyurkovics (22'), Makai (42' - tizenegyesből), ill. Hatvani (30'), Podonyi (35' - tizenegyesből), Busa (69').

Tóth (34'), Csuka (39'), Prontvai (72'), Turján (87'), ill. Szélpál (41'), Szűcs K. (57'), Sebők (75'), Busa (90+2'), Daróczi (90+3'). Tóth János:

"Úgy gondolom, érdemes minden mérkőzésre készülnünk. Ezúttal is sikerült felkészülnünk az ellenfélből, és jól dolgozott a csapat, ezért is lett ilyen szoros az eredmény. A pontszerzéshez egyénileg kellett volna több, mert amit a csapatjátékban megbeszéltünk, azt betartották a fiúk. Sajnálom, hogy egy ilyen szöglet utáni átlövéssel szereztek győztes gólt az algyőiek, de gratulálunk nekik!"

Takács Zoltán:

"Nagyon nehéz mérkőzés volt, azért is, mert abszolút nem fekszik nekünk ez a talaj, illetve önmagunknak is tettük nehézzé. Azt gondolom, hogy ma nem játszottunk úgy, ahogy tudunk. Ennél azért jobb teljesítményt kell nyújtanunk. Ettől függetlenül nyertünk, és ezért gratulálok a csapatnak, hiszen ez volt a legfontosabb. Sajnos az első félidőben megint kihagytuk a helyzeteinket, aztán olyan védekezési hibát követtünk el, amilyet a szezonban még nem, illetve kaptunk egy tizenegyesgólt. Nyögvenyelős volt nagyon, erre is számítottunk, de a lényeg, hogy a három pontot megszereztük."

90+3'
Vége! Alaposan megizzadt, de megszerezte az Algyő zsinórban ötödik bajnoki győzelmét az FK vendégeként.
90+3'
Daróczi taktikai faultja sárgát ért.
90'
Kettő perc hosszabbítást jelzett Csöngető sporttárs.
87'
Turján jobb megoldás híján rálépett az őt egy kontránál lefutó Hatvani lábára. Villant a sárga.
85'
Minden megmaradt erejét mozgósítja az FK az egyenlítés érdekében, az algyőiek azonban stabilan védekeznek, nem hagynak területet Dóráéknak.
84'
Takács mester pedig Gondát hívta le Csányi javára.
83'
Csuka helyét Dedovics vette át a hajrára.
79'
Gyurkovics helyett Dóra Tamás a pályán az FK-nál.
77'
Hatvani sarkazva adta vissza a háromszöget Vellai elé, aki aztán egy csel után Turján mellől lőtt laposan. Nem volt erős, nem volt igazán helyezett, de az összjáték nagyon szépre sikerült előtte.
75'
Sebők Lajkónak rúgott oda egy kártyáért.
72'
Prontvai nagyjából három ütem késéssel rúgta térden Hatvanit, ez most jogos sárga.
71'
Gyurkovics emelt kapura a tizenhatos sarkától az elcsúszó Szélpál mellett, a labda azonban éppen Révész ölébe hullott.
69'
GÓÓÓL!!! Szűcs Krisztián jobb oldali szöglete Busához jutott el a hosszún, aki 16 méterről dropból lőtt a jobb kapufa mellé. Brunczvik már csak beleérni tudott az íves löketbe. 2-3!
69'
Jobbról-balról záporoznak a labdák a hazai kapu elé. Érik a gól, ahogy mondani szokás.
67'
Szűcs Krisztián jobb oldali beadását Daróczi bombázta kapásból, félfordulatból kapu fölé 10 méterről.
64'
Gonda távoli lövése megpattant Turján sarkán, lelassulva pedig nem tudta már meglepni Brunczvik Dánielt. Egyelőre állja a sarat az FK védelme.
63'
Egészen mélyen védekeznek a diszkoszvetősök, olykor komoly nyomás helyeződik a szegedi kapura.
59'
Szűcs Krisztián szögleténél Busa rúgott luftot a hosszún, de így lett jó a tizenhatosra berobbanó Podonyinak. A cséká lapos lövését Brunczvik spárgázva védte.
58'
Védekező játékos helyett támadót küldött be Takács Zoltán: Vellai állt be Németh helyett.
57'
...Gonda csavarása magasan a kapu felett zúgott el.
57'
A sorfalba beékelődő Szűcs Krisztián sárga lapot kapott.
56'
Lajkó eltolta a mellette elhúzó Podonyit, 22 méterről középről lőhet szabadot a vendég együttes.
53'
A félpályától ívelt fel szabadrúgást Gonda, Busa pedig az ötös sarkától stukkolhatott, de a rövidre tartó labda nem okozott gondot Brunczviknak.
52'
Letámadnak az algyőiek, igyekszenek kihasználni mihamarabb, hogy kibújt a nap a felhők mögül, és egyenesen Brunczvik szemébe tűz.
46'
Imre Zoltánt Zsilák Tamás váltotta a második felvonásra.
46'
Folytatódik az összecsapás, egyetlen csere történt a szünetben.
45'
Hajszálpontosan fújta le a félidőt Csöngető Endre. Az biztos, hogy látványos 45 percen vagyunk túl, négy góllal. Ha a folytatás is legalább ilyen lesz, nem lesz okunk a panaszra.
44'
Podonyi! Flipperként pattogott a labda a hazai tizenhatoson belül, a vendégek csékája végül 7-8 méterről bombázott a keresztléc fölé. Jó a meccs!
42'
GÓÓÓL!!! Makai a bal alsóba lőtt, Révész jobbra ment, 2-2!
41'
Szélpál is kapott egy sárga kártyát.
41'
Ha egy üzlet beindul! Dóra és Szélpál ütközött meg egy felívelésnél, a szegedi aztán nagyot üvöltve elterült. A bíró erre is befújta a büntetőt. Talán vonalon kívül volt, talán nem volt érdemi kontakt, mindenesetre az iménti tizi után ezt is meg lehetett adni.
39'
Csuka is kapott egy lapot, miután odalépett Busának. Némiképp ez is erős, talán elejét kívánja venni Csöngető sporttárs a további szabálytalanságoknak.
35'
GÓÓÓL!!! Brunczvik balra mozdult, Podonyi pedig a jobb alsót lőtte ki tanárian. 1-2!
34'
Tóthnak még egy sárga is jutott.
34'
Tizenegyes! Meglehetősen erős az ítélet! Busa futott versenyt Tóth Attilával a tizenhatos szélén, a szegedi egy leheletnyit rántott az algyői mezén, majd Csöngető egyből a mészpontra mutatott.
30'
GÓÓÓL!!! Egyenlítenek a vendégek! Gonda beadását Hatvani fejelte magas ívben 11 méterről a hosszú felsőbe. A labda falevélként hullott a kapuba, Brunczvik nem érhetett oda a csalafinta kísérletre. 1-1!
28'
Továbbra is igyekszik dominálni a mezőnyben az Algyő, a játék képe a gól óta voltaképpen változatlan.
24'
Dóra János ismét kiosztott egy gólpasszt, ezúttal is Gyurkovicsnak. A dolog szépséghibája, hogy a partjelző zászlaja már lobogott a labda hálót érésekor les miatt.
22'
GÓÓÓL!!! Micsoda gól?! Gyönyörű volt! Dóra tartotta meg a labdát a felezőnél Pénzváltó szorításában, majd vakon, csak a társ hangját követve gurított egy váratlan pillanatban középre. Gyurkovics a szélre kimozgó Pénzváltó helyén egyedül mehetett kapuig, 16-ról pedig magabiztosan gurított Révész lába mellett a bal alsóba. 1-0!
20'
Szépen húzott be a szélről Busa, a hosszú alsóra pattogó, kellemetlen próbálkozását Brunczvik fogta levetődve.
19'
Takács Zoltán legénysége a felezővonalra húzott fel falat, annál tovább egyelőre nem nagyon jutnak a szegedi akciók.
17'
Hihetetlen! Turján szaladt alá egy felívelésnek, Hatvani így szabadon léphetett ki a balon. Busa elé készített le, de a csatártárs első lövését Brunczvik védte, az ismétlést pedig Szalai pörgette a felső léc fölé szinte a gólvonalról.
14'
Daróczi felívelt szabadrúgásánál Busa maradt váratlanul üresen, de a csúsztatása nem jelentett igazi veszélyt Brunczvik kapujára.
11'
Hatvani! Gyönyörűen fordult le őrzőjéről az alapvonalnál, befelé indult meg, lekészítését pedig Podonyi durrantotta rá kapásból, de Tóth Attila blokkolta a kísérletet a ketrec előtt.
10'
Heves reklamálásban törtek ki a vendégek, miután Gonda esett el gyanús körülmények közepette Turján szorításában a tizenhatos előterében. A játékvezető mindenesetre nem látott szabálytalanságot.
8'
Makai szépen cselezte be magát az alapvonal mentén balról, Szélpál viszont útját állta az ötös szélénél. Az első percek lendülete után mostanra rendezte sorait a két gárda, így főként mezőnyben pattog a labda.
3'
Ott a válasz! Hatvani sistergős, 18 méteres lökete zúgott el a jobb felső mellett keresztbe.
3'
Mi maradt ki?! Takács mester nagyon dühös védőire! Tóth Attila mentett meg egy labdát egy hatalmas sprinttel az oldalvonalnál, elrobogott az alapvonalig, beadására pedig teljesen tisztán érkezett középen Makai és Dóra. Előbbi fejelt végül - fél méterrel a keresztléc fölé.
1'
A szurkolók dalától kísérve a diszkoszvetősök indították útjára a labdát.
16.27: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, az imént megérkezett a játékvezetői hármas is. Pillanatokon belül kezdődik a mérkőzés, amelyet valódi futballidő fogad a Felső Tisza parti stadionban. A hazaiak szokásos kék-fekete szerelésükben lépnek pályára, a vendégek tiszta fehérben. A mérkőzés Csöngető Endre sípjelére 16.30-kor kezdődik!

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. szeptember 12.