Kézilabda: döntetlent játszott az FKSE Algyő a Fradival

2015. szeptember 26., szombat

Végig kiélezett mérkőzésen döntetlenre végzett egymással a Levendula Hotel FKSE Algyő és a vendég FTC az NB I/B Keleti csoport 3. körében.

Nagyon jó hangulatú rangadót játszott a két csapat. Az algyőiek végig uralták az első félidőt,

Laluska Balázs

hozta a lövőformáját,

Kiss Olivér

nagyszerű formát mutatott a kapuban, és a védekezés is szépen működött. Nem úgy a ziccerek kihasználása, ennek ellenére egyszer sikerült ellépnie a hazaiaknak három góllal (7-4), amit aztán rövid idő alatt ellensúlyozni tudott a Ferencváros. A második játékrészben is fej-fej mellett haladt a két alakulat, két gólnál nagyobb különbség nem alakult ki. A 48. percben a meccsen először vezettek a vendégek (17-18), amire válaszul a húszéves

Pál Ádám

három,

Vadkerti Attila

pedig két góllal reagált. Az utolsó két és fél percre 24-22-es hazai előnnyel érkeztek a csapatok, de a végjátékban a végig korrekten fújó játékvezetők is hibáztak, így a Fradi ki tudott egyenlíteni. A második félidőben már pergett a dob, ritkán hallható szurkolásba kezdett a szép számú publikum, amely az elvesztett pont miatt sem lehet bosszús, elvégre a Fradi volt előzetesen az esélyesebb.

Férfi kézilabda NB I/B Keleti csoport, 7. forduló:

Levendula Hotel FKSE Algyő - FTC 24-24 (12-11)

Algyő. 350 néző. Vezette: Nagy Ferenc, Túróczy József.

FKSE Algyő:

KISS O. - Béleczki 1, LALUSKA 5, VADKERTI 3, Gazsó 1, SIMON 6/1, KARDOS 4.

Deák (kapus) Kocsis 1/1, Valaczkai, Ambrus, PÁL Á. 3, Szepesi.

Dankó Ervin.

FTC:

TUBA KOVÁCS - Simányi, VARGA 5, Félegyházi, Rédai 1, POZSGAI 4, Grandjean.

Márkus 4/1, ZALAI 5/1, TAKÓ 4, Nagy, Mogyorósi 1, Nikolicza, Gyurkovics.

Adorján Gábor.

4 perc, ill. 2 perc.

4/2, ill. 5/2. Dankó Ervin:

"Hatalmas, közönségszórakoztató mérkőzés volt. Amit vártam a fiúktól, azt megkaptam. Nem volt olyan pont, amiben fölénk nőtt volna a Fradi. Talán igazságos eredmény született..."