Labdarúgás: elmosta az eső a Szeged-Grosics ígéretesen induló meccsét

szeged_2011_soroksar50_gs

A 28. percben, 1-0-ás hazai vezetésnél a villámokkal érkező vihar miatt félbeszakadt a Szeged 2011-Grosics Akadémia és a Soroksár bajnoki mérkőzése.

Az összecsapást megelőző napokban nagy mennyiségű eső hullott Gyulán, ennek megfelelően már a kezdősípszó pillanatában is állt a víz a pályán. A 3. percben aztán rákezdett a zuhé, de – ha zord körülmények között is – a játékot ekkor még folytatni lehetett. A hazaiak a 24. percben a vezetést is megszerezték, miután Király Patrik szerelte az utolsó emberként bizonytalankodó Valencsik Dávidot, majd Holczer Ádám lába mellett a bal alsóba helyezte a labdát. Hiába azonban a gól, mert a 28. percre felerősödött a vihar, a folyamatosan zuhogó esőt pedig villámlás és égdörgés kísérte. Berger József így előbb félbeszakította a találkozót, majd miután fél óra elteltével sem változtak az időjárási körülmények, végül le is fújta azt. Mivel a meccs az első félidőben ért véget, teljes egészében újra kell majd játszani.

Labdarúgó NB II, 4. forduló:

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Soroksár SC 1-0 – a 28. percben vihar miatt félbeszakadt.
Gyula, Grosics Akadémia, 400 néző. Vezeti: Berger József (Pápai Zoltán, Vígh-Tarsonyi Gergő).
Szeged: Szántai – Szabó P., Balogh, Farkas, Mészáros, Berde, Oláh G., Veselinov, Király, Hegedűs, Oláh L. Vezetőedző: Klausz László.
Soroksár: Holczer – Vass, Pandur, Valencsik, Fülöp, Szalánszki, Kapacina, Huszák, Zsivoczky-Pandel, Pál, Szenes. Vezetőedző: Albert Flórián.
Gólszerzők: Király (24′).

28′
Vége, Berger sporttárs lefújta a meccset. Mivel már az első félidőben félbeszakadt a találkozó, így mindenképpen újrajátszás következik.

18.15: Közel húsz perce áll a játék, az eső pedig nem csitul, sőt, villámok is kísérik az égi áldást. A szabályok szerint a játékvezető ilyen esetben fél órát vár a játékmegszakítástól számítva, és ha addig nem hárulnak el a folytatás természeti akadályai, lefújja a mérkőzést. Az újrajátszás időpontjáról később születhet döntés.

28′
Talán Zeusznak sem tetszett az elmaradt büntető – egy hatalmas villámlás és égdörgés után Berger játékvezető félbeszakította a mérkőzést. Remélhetőleg hamar elcsendesedik az időjárás, és folytatni lehet majd a találkozót.
26′
Reklamálnak a hazaiak bőszen, miután Hegedűs Martint meglehetősen látványosan lerántották a vendégek a tizenhatoson belül. Berger József ugyanakkor továbbot intett.
24′
GÓÓÓL!!! Vezet a Szeged! Valencsik tétovázott sokáig utolsó emberként, Király agilisan letámadta, szerelte, majd Holczer lába mellett a bal alsóba helyezett. 1-0!
19′
Jobbról indított akciót a Szeged, Király passzolt be Hegedűs elé, akinek a lövésébe azonban egy védő a gólvonalon belelépett.
17′
Szabó Péter élesen kanyarított középre egy szabadrúgást, és bár a labda veszélyesen csapódott Oláh Lóránt felé, végül Holczer kezében lelt nyugalomra.
16′
Szántainak is ki kellett merészkednie a mezőnybe: egy hosszú felívelést fejelt el a kapuja felé robogó Szenes elől.
11′
Az iménti akciót ellenakció követte: Pál durrantotta rá a labdát némi rávezetést követően, majd Berdére blokkja után Zsivoczky-Pandel ismétlésébe vetette bele magát Balogh.
10′
Ismét ügyesen építkeztek a hazaiak, Király Patrik, Oláh Lóránt, majd Hegedűs Martin volt a labda útja, de a támadás végül elhalt a védőfalon a tizenhatoson belül.
5′
Formás szegedi akció kezdett kibontakozni, Veselinov ugratta volna ki Hegedűst, de egy tócsa megfogta a passzt. Helyenként áll a víz a pályán.
3′
Csak le kellett írni és valóra vált: szakad az eső. Meglehetősen mély a talaj, így minden bizonnyal a mozgáskoordinációra kiadott plusz is kivesz majd bőségesen a játékosok erejéből.
2′
Az eső délután egy órakor állt el, most azonban ismét fenyegető fellegek gyülekeznek Gyula határában – könnyen elképzelhető, hogy a játékosok nem ússzák meg szárazon ezt a mai összecsapást.
1′
A Szeged kezdte a találkozót. A hazaiakat egy nagyjából 80 főt számláló szurkolói csoport buzdítja a helyszínen, minden segítséget megkap tehát a Klausz-legénység, hogy ezt a mai három pontot megtartsa az eddig még nyeretlen Soroksárral szemben.

17.25: Üdvözöljük olvasóinkat, a csapatok már befejezték a melegítést, hamarosan kezdődik a mérkőzés. A vendéglátók szokásos, kék-fekete színösszeállítású szerelésükben lépnek pályára, míg a soroksáriak tiszta fehérben. Habár az a fehér vélhetően nem sokáig marad mintázat nélkül, miután az elmúlt napok esőzései alaposan feláztatták a játékteret. Mindez persze a kapusok, vagy más szemszögből nézve a lövésre vállalkozók részéről is érdekes lehet – egy a csúszós füvön felgyorsuló labda bármikor a hálóban landolhat.

A mérkőzés Berger József sípjelére 17.30-kor kezdődik!

Alaposan kibabrált az időjárás a Szeged-Grosiccsal – Király Patrik vezető találata után félbeszakadt a meccs. KLIKK: http://szegedma.hu/?p=561144

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. augusztus 22.