Labdarúgás: három ponttal távozott a Felső Tisza-partról a Csongrád + FOTÓK

2015. augusztus 29., szombat
fk_csongrad_fb15

Hétközi idegenbeli bravúros sikere után hazai pályán szenvedett vereséget az FK 1899 Szeged: Tóth János tanítványai a Csongrád ellenében maradtak alul a harmadik fordulóban.

Kiváló győzelemmel kezdte a szezont az FK 1899 Szeged, a diszkoszvetősök

Mórahalmon szereztek három pontot

a hétközi fordulóban, szombaton pedig az a Csongrád várt rá, amely a hétközben megnyerte a szomszédvári derbit a Szentes ellen hazai környezetben. Kezdetben mélyen visszahúzódott a Csongrád, amely nem ízlett a több játékosát nélkülöző FK Szegednek, a hazaiak pontrúgásai sem jelentettek ezúttal olyan veszélyt, mint szerdán. Gyakorlatilag az első hibát máris megbüntette a Csongrád,

Szabó Márk

nem hibázott a kapu előtt, és megszerezte a vezetést - azonban ez nem változtatott nagyot a játék képén. A folytatásban sem találták az ellenszert a szegediek a csongrádi védelmen, sőt, alig öt perccel a szünet előtt

Rácz Dezső

már kettőre növelte a vendégek előnyét. Nehéz helyzetből várhatta tehát a második 45 percet az FK Szeged,

Tóth János

próbált is frissíteni csapatán, és hármat is cserélt a félidőben, azonban ez sem hozta el a gólt a hazaiak számára, akiknek játékából ezúttal hiányzott az a kreativitás, ami feltörhette volna a jól és zártan védekező vendégek védelmét. A hajrában egyre többet kockáztattak a hazaiak, de a szépítés nem jött össze - ellenben akárcsak az első félidőben, a lefújás előtti percekben ezúttal is a Csongrád szerzett gólt, Szabó Márk duplájával bebiztosította a győzelmet csapata számára. Ezzel az FK Szeged elszenvedte az első vereségét a bajnokságban,

Turján Györgyékre

a jövő hétvégén egy nehéznek ígérkező mérkőzés vár Sándorfalván. A Csongrád zsinórban a második győzelmét aratta ezzel a győzelemmel, Szűcs Róbert tanítványai pedig a Mórahalmot fogadják a következő szombaton hazai pályán.

Labdarúgó Csongrád megyei I. osztály, 3. forduló

FK 1899 Szeged - Csongrád TSE 0-3 (0-2) Szeged, Felső Tisza-parti stadion, műfű. Vezette: Dobai János (Kócsó Tibor Zsolt, Török Tamás). FK Szeged: Garamvölgyi Cs. - Makai, Dóra T. (Frankó, 70'), Turján, Barta, Tóth A., Csuka, Prontvai, Zsilák (Szalai - a szünetben), Füle (Lengyel - a szünetben), Király B (Garamvölgyi D. - a szünetben). Vezetőedző: Tóth János. Csongrád: Bíró - Bánfi, Gáleg (Koncz, 32'), Szentirmai, Mészáros M., Szabó M., Bodor, Huszka (Győri, 89'), Fodor, Nagy Á. (Sarusi-Kis, 85'), Rácz (Kovács S., 74'). Vezetőedző: Szűcs Róbert. Gól: Szabó M. (20', 84'), Rácz (40'). Sárga lap: Dóra T. (59'), Tóth A. (62'), Csuka (68'), Barta (87') ill. Koncz (53'), Bodor (66'), Szentirmai (74') Tóth János: "Ellenfelünk könyörtelenül kihasználta hibáinkat." Szűcs Róbert: "Szervezett játékunk ma értékes három pontot ért."

Nem tudta feltörni a jól védekező Csongrádot az FK Szeged, a vendégek mindhárom pontot elvitték Szegedről.http://szegedma.hu/?p=563762

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. augusztus 29.