Kézilabda: győzelemmel kezdett a Pick Magyarkanizsán

2015. augusztus 15., szombat

A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata 17-10-es félidő után 29-23-ra nyert a Kanizsa-kupa nyitófordulójában Szaúd-Arábia ellen Magyarkanizsán.

Mint azt a klub hivatalos honlapján megjelent

beszámoló írja

, a nap azzal indult a vajdasági Magyarkanizsán, hogy a csapat masszőrének,

Djodrje Igjnatovicnak

mindenki gratulált, a héten megszületett második gyermeke,

Vukasin

, így mindenki átölelte a csapat terapeutáját.

Vladimir Vranjes

hátsérülés miatt kihagyta a meccset, így ő a kispadról szorított a fiúknak a nyitómeccsen, Szaúd Arábia válogatottja ellen. Az arab együttes szerzett vezetést, jött

Balogh

, majd

Parrondo

gólja után már a szegedieknél volt az előny. Potyogtak a gólok a nagy melegben, az 5. percben 4-3 volt a MOL-Picknek. Nem adta olcsón magát az ellenfél, amely rendre egyenlíteni tudott. A 15. percben emberhátrányban sikerült először 2 góllal meglépnie a magyar csapatnak, 8-6. A 23. percben már négy volt közte, sőt a következő percben

Ilyés

bombája után már 13-8-as szegedi vezetést mutatott a Banja eredményjelzője. A közel 50 fős MOL-Pick Szeged tábor tapsolt is a vezetés láttán.

Robledo

szórta a gólpasszokat,

Hegedüs Márk

pedig rendre értékesítette ezeket. Éppen Robledo gólja zárt az első 30 percet, 17-10.

Mindegía

helyzetével indult a második félidő, majd Balogh Zsolt a félpályáról szerezte a második játékrész első gólját. A 41. percben hosszú idő után zenghette a szurkolótábor Mindegía nevét, Niko sérülése után első gólját szerezte (21-14).

Sierra

is bemutatott néhány bravúrt, így nem tudott igazán közel kerülni Szaúd-Arábia. A hajrára is maradtak Sierra-bravúrok, ami után érkezett is a taps a lelátóról. A vége 29-23 lett, így győzelemmel kezdte a Pick a tornát. Szombaton 20 órakor a horvát Nexe lesz a MOL-Pick Szeged ellenfele.

V. Kanizsa-kupa nemzetközi férfi kézilabdatorna B csoport, 1. forduló:

MOL-Pick Szeged - Szaúd-Arábia 29-23 (17-10)

Magyarkanizsa, 500 néző.

MOL-Pick Szeged:

Wyszomirski - Bombac, Källman, Blazevic, Thiagus Petrus 3, Zubai 1, Parrondo 4/2.

Sierra (kapus), Balogh 4, Ilyés 1, Prodanovic 1/1, Curuvija 3, Ancsin 2, Robledo 3, Hegedüs 6, Mindegía 1.

Juan Carlos Pastor.

6 perc, ill. 6 perc.

3/3, ill. 6/4.

A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata 17-10-es félidő után 29-23-ra nyert a Kanizsa-kupa nyitófordulójában Szaúd-Arábia ellen.KLIKK: http://szegedma.hu/?p=559767

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. augusztus 15.