Labdarúgás: a bajnoki cím mellé a kupát is behúzta a HFC + FOTÓK

2015. június 3., szerda
hfc_asotthalom93_gs

Mindkét félidőben három gólt lőve, 6-1-re megnyerte az Ásotthalom elleni kupadöntőt a Hódmezővásárhelyi FC, amely a bajnokság mellett így a kupában is aranyérmet szerzett.

Az már a döntő előtt eldőlt, hogy mindkét együttes, a Hódmezővásárhelyi FC és az Ásotthalmi TE is kvalifikálta magát az 2015/16-os országos főtáblára a Magyar Kupában, azonban a Hódmezővásárhelyen rendezett mérkőzés tétje a kupagyőzelem volt. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, amelyen az első lehetőségek után végül egy pontrúgás eredményezte a HFC vezetését: a hetedik percben bár hárman is a labda mögé álltak egy szabadrúgásnál, végül Maravic lőtte azt kapura, tekerése pedig Ábrahám Tamás kapujának bal felső sarkában kötött ki, 1-0. Nem sokáig volt azonban az előny a vásárhelyieknél, hét perccel később Mihalkó gyűjtötte be a lecsorgó labdát egy jól megszervezett ásotthalmi akció végén, és ballal szépségdíjas gólt ragasztott Kovács Krisztián kapujába, 1-1. Még nem telt el húsz perc, de már a harmadik gól született a mérkőzésen: egy bal oldali beadás után nem tudtak felszabadítani az ásotthalmi védők, Tóth József pedig egy igazítás után lőtte ki a jobb alsó sarkot mintegy 20 méterről,2-1. Az Ásotthalom szervezetten játszott, főleg a kontrákban bízott, míg a hazaiak kreatív játékosaik ütempasszaiból próbálták növelni előnyüket, ezért a legtöbbet Szabó tehette volna, de két nagy lehetőséget is elpuskázott. Fábián viszont nem hibázott a 41. percben, a balról középre érkező labdát az ötös sarkáról pofozta a kapuba, ezzel kettőre növelve a HFC előnyét, 3-1. Rögtön szépíthetett volna az Ásotthalom, egy kontra végén Hatvani játszhatta volna meg a középen érkező Bajit, de átadását lefülelte a vásárhelyi védelem. A szünetre kétgólos vásárhelyi előnnyel mehettek a csapatok. A fordulás után az első negyed órában is mezőnyben dominált a HFC, majd megfogyatkozott Bódi Attila együttese: Szabó Dávidot látta túlzottan keménynek Dobai játékvezető egy félpályánál elkövetett fault miatt, amiért egyből pirossal kiállította a csatárt, felvillant tehát a remény az ásotthalmiak előtt. Azonban alig két percet tölthettek el emberelőnyben Baji Renátóék, mert a 60. percben Vastag becsúszása után is a piros lapot húzta elő a játékvezető, így 10 a 10 ellen folytatták a csapatok. Ezt követően szinte rögtön gólt szerzett a HFC, Faragó egy remek csavarással szerezte meg a negyediket, ami eldöntötte a finálét, 4-1. Innentől egyre nehezebben jutott el a vásárhelyi kapuig az Ásotthalom, majd a remekül futballozó Maravic szerzett egy újabb találatot, a végeredményt pedig a csereként beállt Bertók állította be fejjel nyolc perccel a lefújás előtt. A HFC ezzel a megyeegy aranyérme után a kupában is a csúcsra ért, Tóth Imréék magabiztosan húzták be a SZEGEDma.hu Csongrád megyei Magyar Kupát, és egy évig őrizhetik az ezért járó vándorserleget, míg az Ásotthalom számára nem jött össze a győzelem az első döntő alkalmával. Hétvégén, a megyei I. osztály zárófordulójában ugyanezen párosítás megismétlődik, szombaton ismét összecsap a két csapat a megyeegy 30. fordulójában a vásárhelyi centerpályán, a két együttes pedig remélhetőleg jó és élvezetes mérkőzést, mérkőzéseket játszik majd ősszel a Magyar Kupa főtábláján.

Labdarúgó SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa, döntő:

Hódmezővásárhelyi FC - Ásotthalom TE 6 - 1 (3-1)

Hódmezővásárhely, 500 néző. Vezeti: Dobai János (Szeles Ádám, Szeri Tamás)

Hódmezővásárhely:

Kovács - Tóth J. (Huszár, 78'), Tóth I., Kökény, Marton, Brizik-Bodrogi (Nagy, 68'), Faragó, Szabó, Maravic (Király, 75'), Lazinica (Nikutovic, 63'), Fábián (Bertók, 68').

Bódi Attila.

Ásotthalom:

Ábrahám (Víg, 88') - Németh P., Rencsár (Dóra, 82'), Somlyai, Grósz, Hatvani Z. (Török, 57'), Kothencz L., Csáki (Malatinszki, 75'), Mihalkó, Baji.

Kószó László.

Maravic (7', 72'), Tóth J. (19'), Fábián (41'), Faragó (63') ill. Mihalkó (15')

Marton (45+1'), Nikutovic (70'), Maravic (72'), Bertók (81') ill. Csáki (40')

Kiállítva:

Szabó (58') ill. Vastag (60') Bódi Attila:

"Az első félidőben nem játszottunk jól, illetve nem úgy játszottunk, ahogy megbeszéltük. Lehet, hogy a nagy meleg is rányomta erre a bélyegét. Ugyanakkor nem igazán volt olyan pillanata a mérkőzésnek, ahol nagyon aggódnunk kellett volna, még az egyenlítés után sem. Együtt van a csapat, nagyon szépen dolgoznak, egy rossz szavam nem lehet, talán csak az apróbb fegyelmezetlenségek miatt, mint például Szabó kiállítása, ebből tanulni kell a srácoknak. Nem csak ezen a meccsen nem álltunk le, például Mórahalmon is öt gólt rúgva tudtunk nyerni, csak dicséret illeti a csapatot, nagyon büszke vagyok rájuk."

Kószó László:

"Gratulálok a Vásárhelynek a kupa és a bajnokság megnyeréséhez, be kell látnunk, hogy ők egy nálunk jobb csapat. A második félidőben eldőlt a meccs, amihez csak asszisztáltunk."

20:01 - Kovács Krisztián, csapatkapitány emeli magasba a vándortrófeát: a HFC néhány hete a bajnokságot, most pedig a kupát is megnyerte! 19:58 - Sportszerű jelenet: a közönség és a HFC megtapsolja az Ásotthalom együttesét, akik ezekben a pillanatokban veszik át az ezüstérmeket. Toroczkai László, a település polgármestere és Erdélyi Antal, a klub elnöke is átveszi az érmeket, míg a vásárhelyiek az óvodás labdarúgók kíséretében vehetik át az aranyérmet, illetve a vándortrófeát, amit eddig a SZEOL SC őrzött. VÉGE
90+4'
VÉGE! Dobai lefújja, a HFC tehát a megyeegy mellé a kupát is behúzta. Az Ásotthalom derekasan küzdött, és még volt válasza az első vásárhelyi gólra, utána viszont nem tudta megállítani a HFC rohamait, így Bódi Attila együttese 6-1-s sikerével elhódította a SZEGEDma.hu Csongrád megyei Magyar kupa vándortrófeáját.
90'
Négy percet hosszabbít Dobai játékvezető.
89'
Mit mentett Németh! Nagy lehelet finom labdájával lépett ki Marton a jobb összekötő helyén, majd középen érkezett Kökény, de Németh az utolsó pillanatban szögletre mentett előle.
88'
Kapust cserél az Ásotthalom: Ábrahám helyére Víg Dániel áll az ásotthalmi kapuba.
87'
Baji csapott le egy lecsorgó labdára, miután a belöbbölt labdát nem sikerült tisztáznia Martonnak, azonban Kovács jól jött ki a kapujából, így Bajinak már nem volt helye eltekernie a kapus mellett a labdát.
86'
Nikutovic ugrott ki ziccerben, de védője szorításában mellégurult lapos lövése.
83'
Dobai sporttárs konzultál az asszisztenssel, ugyanis Bertók gólja után a kapuba zuhanó Ábrahám leszakította a hálót az ásotthalmi kapunál: Kökény Tamás áll oda, és az ő segítségével szerelik meg a hálót.
82'
Cserélt az Ásotthalom, Rencsár helyére Dóra érkezett az Ásotthalomnál.
82'
GÓÓÓL! Marton jobb oldali beadására Bertók érkezett az ötös bal sarkánál, aki a léc alá fejelte a labdát, így 6-1-re vezet már a HFC.
81'
A sarokrúgást tisztázták a vásárhelyi védők, majd Marton indul a kontrával a jobb oldalon.
80'
Szép kontrát vitt végig most az Ásotthalom: majd a jobbon induló Grósz lőtte el a hosszú alsó felé, de végül Kovács kapus tolta ki szögletre.
78'
Ismét cserél a HFC: Tóth József számára ér véget a kupadöntő, őt Huszár váltja.
77'
A sarokrúgást kifejelik az ásotthalmi védők, majd Bertók terül el a tizenhatoson belül, fájlalja a bokáját, de végül folytatja a játékot.
76'
Bertók kapta meg a labdát a leshatáron, majd lövése éppen a röviden álló Ábrahámot találta el, aki szögletre ütötte a labdát.
75'
Mindkét együttes cserél: a HFC-ben Maravic helyére Király állt be, míg Csákit Malatiniszki váltja az Ásotthalomban.
72'
Mezlevétellel ünnepel Maravic, amiért sárgát ad Dobai játékvezető.
72'
GÓÓÓÓL! Már néggyel, 5-1-re vezet a HFC, miután az Ásotthalom térfelén szerzett labdával négyen indultak meg az ásotthalmi védelemre, Maravic pedig okosan eltekeri, elemeli Ábrahám mellett, 5-1.
70'
Nikutovic be is sárgul rögtön, mert nem enged elvégezni egy ásotthalmi szabadrúgást.
68'
Kettőt cserél a HFC: Fábián helyére Bertók, míg Brizik-Bodrogi helyére Nagy áll be a vásárhelyieknél.
68'
Maravic elképesztő cselekkel veri meg a jobb szélen a védőit, de végül nem tudja középre tekerni a labdát, a harmadik csele már nem jött be a vásárhelyinek.
65'
Fábián húzza meg a bal oldalon a labdát, majd egészen az alapvonalig viszi le a labdát, de a visszatett passzába beleér Németh, és tisztázni tud.
63'
Cserél Bódi Attila a gólt követően, Lazinica helyére Nikutovic érkezik a HFC-be.
63'
GÓÓÓÓL! Az előbb megítélt szabadrúgásból pedig rögtön gólt szerez a HFC! Bár a visszagurított labdát Tóth Imre eltöri, de visszakészítik Faragónak lövésre a labdát, aki remekül teker a jobb felsőbe mintegy 18 méterről, 4-1.
60'
KIÁLLÍTÁS ITT IS! Fábián húzza meg a jobb oldalon, majd Vastag csúszik be neki egy ütemtévesztéssel, és ő is egyből pirosat kap - mindkét kiállítás kissé erősnek tűnt elsőre, bár valószínűleg ebben a pirosban benne volt az előző ítélet is. 10 a 10 ellen folytatják.
58'
Kiállítás! Megfogyatkozik a HFC! Szabó a félpályánál faultolja Csákit, amiért egyből pirosat adott Dobai, így 10 emberrel folytatja a vásárhelyi együttes.
57'
Először Kószó László változtat: Hatvani Zoltán helyére Török András érkezik az Ásotthalomnál.
55'
Fábián ugyan a hálóba lő, de már Szeles partjelző zászlaja fent, így hiába lövi be Szabó kapufáról kipattanó labdáját, érvénytelen a gól.
51'
Tóth József jobb oldali beadására érkezett az ötös bal sarkánál Fábián, azonban erővel már nem tudta kapura csúsztatni a labdát, amely így a kapu mellett pattant ki.
47'
Bár többen is érkeztek középen a sarokrúgásra, de blokkolták Tóth Imre lövését, majd az újabb szögletet rúgott a HFC, de végül érintés nélkül csorgott ki az alapvonalon a labda.
46'
Rögtön egy óriási helyzet, Szabó kapott egy kiváló indítást Maravictól, átlépte a labdát, így előnyt szerzett, de lövésébe beleért az ásotthalmi védő, amely az oldalhálóban kötött ki, így szögletet végezhet el a HFC.
46'
Folytatódik a találkozó.
45+1'
Dobai lefújja az első félidőt, amely alatt bár a vásárhelyi vezetés után ki tudott egyenlíteni az olykor tetszetősen játszó Ásotthalom, viszont a HFC kétgólos előnnyel vonulhat pihenőre.
45+1'
Marton sárgul be a HFC-ből, miután egy ígéretes kontrát akaszt meg Mihalkó buktatásával.
45'
Egy perc hosszabbítást jelez Dobai játékvezető.
43'
Az előbbi akció kontrájából indul meg Szabó most a bal oldalon, majd középre húz, és okosan el akarja tekerni Ábrahám mellett, de nem tudja kellően elcsavarni a kapus mellett. Szabó újabb lehetőséghez jut, de ezt éles szögből Ábrahámba lövi.
43'
De kár ezért! Mihalkó cselezett ki három vásárhelyit, majd laposan indította a balon érkező Hatvanit, akinek centerezése nem jutott el a középen érkező Bajihoz, ez nagy lehetőség volt.
41'
GÓÓÓÓL! 3-1 a Vásárhelynek! Egy bal oldali beadás után előbb Szabó felett még elment a labda, azonban az ötös jobb sarkánál érkező Fábián már a kapuba továbbította azt, kétgólos a HFC előnye ezzel.
40'
Csákié a meccs első sárgája, miután a félpályánál tévesztett ütemet Maravic elleni szereléskísérlete.
39'
Szabó tévedett csupán centiket! A jobboldali oldalvonal mellől indult a HFC csatára, aki Maravic-al kényszerítőzött remekül a tizenhatos előtt, majd jobbal kapura is tekert, de a bal kapufa mellett suhant el labdája.
37'
Dropból, 18 méterről kínálta meg Ábrahámot Brizik-Bodrogi, azonban ballábas lövése a kapu fölött zúgott el. Az első, eseménydús fél óra után most talán kevésbé forognak veszélyben a kapuk.
33'
Ebben több volt! Az Ásotthalom térfelén szerzett labdát a vásárhelyi csapat, majd négyen vihették három ásotthalmi védőre, Szabó ugrott ki, azonban éppen Ábrahám kezeibe emelt a tizenhatos vonaláról.
29'
Csáki szája repedt fel, amiért a játékvezető az oldalvonalon túlra küldi az ásotthalmi játékost: Ábrahám rúgja oldalra a labdát, amit a HFC sportszerűen visszaad.
25'
Lazinica ívelt a jobb oldalon érkező társak felé egy gyorsan végigvitt kontra után, ami abból indult, hogy Mihalkó nem tudta megtartani a labdát egy bal oldali, a tizenhatossal egyvonalból elvégzett bedobást követően, azonban a télen Sándorfalváról érkezett középpályás átadása egy kicsivel hosszúnak bizonyult.
22'
Ismét jó helyről, 22 méterről, kissé oldalról lőhet szabadot a HFC: Kökény végül Maravicnak passzol, aki löbbölve indít, de labdáját nem éri be Szabó.
19'
GÓÓÓÓL! Újra vezet a Vásárhely! Egy bal oldali beadást Vastag fejelt a tizenhatos előterébe, ahol Tóth József gyűjtötte be a labdát, aki egy igazítás után nagy erővel lőtte ki a bal alsót mintegy 20 méterről, 2-1!
18'
Tóth Imre mentett óriásit a saját tizenhatosa előtt becsúszva, Baji szerzett labdát a HFC térfelén, majd laposan indítottat Csákit, aki csak Kovácsra vezethette volna a labdát, de Tóth Imre becsúszva el tudta pöckölni előle a labdát, így azt felvette Kovács.
14'
GÓÓÓÓÓL! Egyenlít az Ásotthalom! Elsőre Baji lépett ki egy remek lapos indítással a jobb szélen, de középre tett labdája után Csáki lövését blokkolták, majd a kipattanóval Mihalkó jó 15 méterről ballal tekert a bal felsőbe, 1-1!
10'
Tóth Imre szánta el magát lövésre a kaputól jó 30 méterre: pattogós lövése nem sokkal kerülte el az ásotthalmi kaput.
7'
GÓÓÓÓÓL! Vezet a HFC! Mintegy 17 méterről végezhetett el szabadrúgást a HFC, a kapuval jóformán szemben: előbb Marton, majd Faragó is átlépte a labdát, és csak a harmadik labda mögött álló játékos, Maravic lőtte kapura: tekerése pedig Ábrahám kapujának jobb felső sarkában kötött ki, vezet a Vásárhely, 1-0!
4'
Szabó válaszol a hazaiak részéről: egy kiugratás után válik le a védőjétől, majd a pattogó labdát lövi el a hosszú irányára, de lövése elkerüli a kaput.
3'
Bajié az első kapuralövés, a csatár a jobb szélen iramodott meg, majd kapu felé húzott, de a jobb összekötő helyéről az oldalhálóba lőtt.
2'
Egy hosszan előreívelt labdával próbálkozik a HFC, de Ábrahám jól él együtt a játékkal, és megszerzi a labdát az érkező Szabó elől.
1'
A HFC kezdte a mérkőzést.
18:01 - A HFC tiszta pirosban, míg az Ásotthalom kék-fehér mezben lép pályára. Rákezdenek a vásárhelyi ultrák, ugyanakkor az ásotthalmiakat is népes szurkolósereg kísérte el a döntőre. 17:59 - Szép jelenet, a vásárhelyi utánpótlás, óvodás korú játékosaival együtt, kézen fogva vonul be a két együttes a kezdőkörbe. 17:56 - A hazaiaknál a kisebb sérüléssel bajlódó Kökény Tamás végül vállalni tudta a játékot, ugyanakkor az elődöntőben kiállított Szilágyi Norbertre nem számíthat ma Bódi Attila. A túlodalon Pálfi Árpád kapott piros lapot a homokháti derbin, Mórahalmon, így ő is kihagyni kényszerül a mai döntőt. Azzal, hogy a két együttes eljutott a fináléba, kvalifikálták magukat a jövő évi országos főtáblára, ahol alanyi jogon szerepelhet majd az NB II-es Szeged 2011-Grosics Akadémia és az NB III-as SZEOL SC. 17:53 - Köszöntjük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, napsütéses időben csaphat össze a kupadöntőben a HFC és az Ásotthalom. Szépen gyűlik a vásárhelyi centerpálya lelátója is, az imént megérkeztek a hazaiak ultrái is. A mérkőzés Dobai János sípszavára 18 órakor kezdődik!

Beharangozó írásunk ide kattintva olvasható.A SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa eddigi győztesei:2014: SZEOL SC 2013: Mórahalom VSE 2012: Csanádpalota FC 2011: Tisza Volán SC Szeged

Út a döntőig

Hódmezővásárhely:1. forduló - Tiszasziget SE – Hódmezővásárhelyi FC 0-1 (0-1). Gól: Szabó D. 2. forduló - Makó FC – Hódmezővásárhelyi FC 0-4 (0-1). Gól: Szabó D., Fábián I., Nagy A., Köteles I. (öngól) Nyolcaddöntő - Nagymágocs SE – Hódmezővásárhelyi FC 0-2 (0-1). Gól: Bertók G., Fábián I. Negyeddöntő - Kiskundorozsmai ESK – Hódmezővásárhelyi FC 0-11 (0-5). Gól: S. Nikutovic (5), Bertók G. (3), Fábián I. (2), Szilágyi N. Elődöntő - FK 1899 Szeged – Hódmezővásárhelyi FC 1-1 (1-0) – büntetőkkel 5-6. Gól: Mihalkó D. ill. Fábián I. Ásotthalom:1. forduló - Pusztaszer – Ásotthalom 1-10 (1-4). Gól: Fodor F., illetve Török A. (3), Baji R. (3), Mihalkó M., Bokányi Á., Szlobodnyik G., Hatvani J. 2. forduló - Üllési ISE – Ásotthalom TE 1-1 (0-0), tizenegyesekkel 4-5. Gól: Kovács S., illetve Kothencz L. Nyolcaddöntő - Csengele KSE – Ásotthalom TE 2-4 (2-1). Gól: Koncz R., Koncz M., illetve Somlyai D., Baji R., Kiszner A., Csáki R. Negyeddöntő - Zsombó SE – Ásotthalom TE 3-6 (0-5). Gól: Mocsári Gy., Németh T., Zetkó Z., illetve Mihalkó M., Kiszner A., Csáki R., Baji R., Pálfi Á., Malatinszki D. Elődöntő - Mórahalom VSE - Ásotthalom TE 0-2 (0-1). Gól: Baji R., Mihalkó M.

Focifanok! Hamarosan kezdődik a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa, a döntő mérkőzést a Hódmezővásárhelyi FC és az Ásotthalmi TE vívja

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. június 3.