Futsal: ötösre vizsgázott az SZTE EHÖK SE Zalaegerszegen, következhet az osztályozó

2015. június 8., hétfő
gocsej_szte_ehok_se5

Magabiztosan, három góllal nyert az SZTE EHÖK SE futsalcsapata a Göcsej otthonában az NB II-es rájátszás utolsó körében. Cserenkó Szabolcs legénysége ezzel kiharcolta az osztályozón való játék lehetőségét az élvonalért.

Szoros, kevés helyzetet hozó játékkal indult a mérkőzés, amiben nagy szerepet játszott, hogy mindkét gárda kiválóan megszervezte a védekezését. A 10. percben

Halmos Máté

emelésénél már

Tombácz Róbert

is verve volt, a kapufa azonban hárított, majd a túloldalon

Teimel Márk

fordult le őrzőjéről, és 9 méterről óriási gólt ragasztott a jobb felső sarokba. (0-1) A folytatásban már felpörögtek az események, mindkét hálóőrt gyakran foglalkoztatták a játékosok. A 19. minutumban aztán érkezett az egyenlítés:

Horváth Elemér

éles szögből leadott lövésénél a kapufa ezúttal a zalaegerszegiek pártjára állt. (1-1) Fordulás után

Szabó Bence

igen hamar megkapta második sárga lapját, a kétperces emberelőny alatt pedig

Fülöp Tibor

révén ismét megszerezte a vezetést az universitas. (1-2)

Szőke Ádám

egalizálhatott volna, de ziccerét Tombácz bravúrral védte, Teimel pedig belőtte saját maga második, csapata harmadik találatát. (1-3) Bár innentől teljes erőbedobással támadott a Göcsej, kicsit több mint fél óra elteltével mégis ismét a hazaiak kerültek szorult helyzetbe, miután

Papp Tamás

is a kiállítás sorsára jutott. Az emberfórból ezúttal csak azért nem született újabb szegedi gól, mert

Schmidt Gábor

a keresztlécre tudta még tolni

Makra Zsolt

12 méteres bombáját. A 35. percben ugyanakkor már a vendéglátók hálóőre is tehetetlen volt, amikor Makra közelről a hálóba pofozta Teimel hibátlan asszisztját. (1-4) Ezzel lényegében el is dőlt a találkozó kimenetele, habár a végére még maradt egy-egy gól a csapatok tarsolyában. Sikerével az SZTE EHÖK SE a három NB II-es csoport bajnokainak részvételével rendezett rájátszásban a második helyen végzett, így

Cserenkó Szabolcs

alakulatára osztályozó vár az NB I-be való feljutásért. Az ellenfél az élvonalban - az UTC kizárása okán - utolsó előttiként végzett, békéscsabai Pioneers VFC lesz.

Férfi futsal NB II rájátszás a feljutásért, 6. forduló:

Göcsej SK - SZTE EHÖK SE 2-5 (1-1)

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Horváth Zoltán, Vass István (Juhász Bálint).

Göcsej:

Schmidt - Papp, Kottán, Horváth, Halmos.

Balikó (kapus), Friss, Szabó, Szőke, Nagy, Tóth Z., Gerencsér, Bogyó.

Szimán Bálint.

SZTE EHÖK SE:

Tombácz - Bullás, Tóth A., Deák, Ferenczi.

Vastag (kapus), Crkvenjakov, Teimel, Fülöp, Csamangó, Cserenkó, Makra, Ördögh.

Játékos-edző:

Cserenkó Szabolcs.

Horváth (19'), Bogyó (40'), ill. Teimel (11', 26'), Fülöp (24'), Makra (35'), Crkvenjakov (39').

Szabó (14'), Papp (26').

Szabó (23'), Papp (31'). Cserenkó Szabolcs:

"A nyírségi vereség után igyekeztünk rendet tenni a fejekben, ami a látottak alapján sikerült is. A hozzáállástól az agresszív védekezésen át a támadások befejezéséig a játékunk minden szegmenséről csak pozitívan tudok nyilatkozni. A csapat megmutatta, hogy igenis tud nyerni idegenben is, és az érdemeinkből az sem von le semmi, hogy a göcsejiek nem voltak különösebben motiváltak a mai napon. Mindkét félidőben jobbak voltunk a hazaiaknál. Úgy gondolom, abszolút megérdemelt győzelmet arattunk. A mérkőzés talán a harmadik gólnál dőlt el, akkor tört meg kicsit a hazai együttes. Ami pedig az osztályozót illeti, most lendületbe jöttünk, úgyhogy nem szeretnénk itt megállni!"

A helyszínen a lefújást követően zajlik a bajnoki érmek átadása. A szegediek nyakába ezüst kerül - szép volt fiúk!

gocsej_szte_ehok_se3

40' Három a kettőben támad a Göcsej, Gerencsérre jön ki a figura, de Tóth Attila blokkolja a közeli lövést.

Gól...

Két másodperccel a vége előtt még

Bogyó

pofoz be egy centerezést, 2-5. De ez már nem oszt, nem szoroz! Második lett a rájátszásban az SZTE EHÖK SE, ezzel Cserenkó Szabolcs tanítványai készülhetnek a Békéscsaba elleni osztályozó párharcra! 39'

GÓÓÓL!!!

Ezzel már alighanem végleg eldőlt! Fülöp passzol jobbról

Crkvenjakovhoz

, aki középen előbb megcsinálja a cselt őrzőjével szemben, majd 6 méterről szépen löbböl alá a labdának, amely így Schmidt felett a hálóba száll. 1-5! 38' Két és fél perc van hátra, amikor Szimán Bálint még időt kér. Azért innen remélhetőleg már nem állnak talpra a hazaiak... 36' Tóth Zoltán suvasztja rá 15 méterről, a rakéta centikkel zúg el a kapufa mellett. 35'

GÓÓÓL!!!

Teimel mehet egy ellentámadással a kitámadó Göcsejiek ellen, keresztbe átad a hosszúra, ahol

Makra

érkezik, és közelről a hálóba pofozza a labdát! 1-4! 34' Kottán egy csel után Bogyó elé tálal, aki Tombácz felett a keresztlécet döngeti meg! 33' Mi maradt ki?! Három másodperc vissza az emberfórból, amikor Makra tüzel rá 12 méterről egy legurított szögletet, Schmidt Gábor bravúrral tolja a felső kapufára a bombát! 32' Kétszer is éles szögből próbálkoznak a kékek, egyszer pedig távolról, de Schmidt a helyén van. 31' Kiállítás megint! Deák szerzett labdát, Papp pedig feltartotta a meginduló szegedit. Ez is sárga, neki is második! Újabb két percig emberelőnyben a vendégek! 30' Szőke durrant 10 méterről kapu mellé. Beszorul az universitas, de igazán nagy ziccerig nem tud eljutni a hazai gárda. A faultarány 1-2. 27' Halmos előtt nyílik meg a lövés lehetőség, 7-8 méterről azonban nem talál kaput. Nagyon nyom a kétgólos hátrányban lévő Göcsej, de a szegediek védekezése jól működik, fegyelmezetten, nagy akarattal játszik a csapat. 26'

GÓÓÓL!!!

Mesteri egyéni megmozdulás! Tombácz dobta fel a labdát

Teimelnek

, aki egy hibátlan átvétel után lefordul őrzőjéről és védhetetlenül spiccel a keresztléc alá! 1-3! Sajátos eset: Teimelt rúgja fel sípszó után Papp, majd még ő reklamál. Összességében jól megdolgozott a sárga lapjáért a hazaiak hatosa. 25' Kiegészül a Göcsej, majd Szőke játssza magát tisztára középen Fülöppel szemben, közelről, ziccerben lő, de Tombácz hatalmasat véd! 24' Bullás passzából Crkvenjakov lő a kapufa tövéhez, de a kísérlet az oldalhálóban landol. Egy perc még vissza az emberfórból, amikor Bullás lő be szögletet, és...

GÓÓÓL!!!

Crkvenjakov kersztlabdáját

Fülöp

tessékeli az üres kapuba! 1-2! 23' Kiállítás! Szabó Bence rántotta le az őt szerelő Crkvenjakovot, amiért megkapja a második sárgáját a zalaegerszegi játékos! Emberelőnyben az SZTE EHÖK SE! 22' Halmos háromszögel Szabóval, ziccerben lőhet a kapu torkából, de Tombácz bele tud vetődni! 21' Folytatódik a találkozó, rögtön egy érdekes jelenettel: Tóth Attila felívelésébe Bullás csúsztat bele,, de a labda Schmidt Gábor fejéről (!) pattan a kapu fölé!

20' Makrának készítettek le a hosszúra egy sarokrúgást, de a kapáslövés a karzaton landol. Tombácz távoli kidobását is kapura teszi Makra, Schmidtnek spárgáznia kell a mentéshez! A sarokrúgásból már nem alakul ki veszély, döntetlenállás mellett mehetnek a szünetre a csapatok. 19' Egy támadáson belül négyszer is bokán rúgják Tóth Attilát, akit ápolni is kell, habár sípszó nem szólt fault okán...

Gól...

Cimbalomszögből is elvállalta

, a kapufáról pattan be a lövése. 1-1. Az egyenlítés után Cserenkó Szabolcs is időt kér. 18' Egy oldalberúgás után Bullás próbálkozik, megtornáztatja Schmidt Gábort, de átverni nem tudja. Összességében elmondható, jól védekezik mindkét gárda, nehezen jutnak el a felek gólszerzési lehetőségekig. A vendéglátók kérik ki a mérkőzés első idejét. 17' Halmos félfordulatból, balról kiváló átadást intéz Horváth elé, Teimelnek kell mentenie az utolsó pillanatban - saját kapujára is veszélyes volt a tisztázás. 16' Horváth közeli bombáját Tombácz hatástalanítja, majd három a kettő ellen mehetnek a szegediek, de nem jön ki a kombináció. 15' Bullás megpróbálja elhúzni a labdát bepassz helyett Schmidt mellett, a kapus azonban szögletre ment előle. A sarokrúgásból érkező lekészítést Tóth Attila vágja fölé. 14' Bozsó marad tisztán egy visszagurításánál, a léc alját veszi célba, de Tombácz óriásit véd! Szabó Bence kap sárgát egy Fülöppel szemben elkövetett belépőért. 13' Szabó Bence robogott el a szélen, Tombácz mellett is elszáguldott volna, de a portás lelopta a lábáról a labdát. Egy félpályánál történt egerszegi szabálytalanság után a faultarány 2-3. 12' Bullás tüzel távolról, de a lábak erdejében elakad a kísérlet, majd Makra labdaszerzése után Crkvenjakovot hozza ziccerbe, Schmidt azonban olvassa a szándékot és szereli a szegedi támadót. 11'

GÓÓÓL!!!

Deák bepasszából

Teimel

mesterien fordul le őrzőjéről, hogy aztán 9 méterről óriási gólt ragasszon a jobb felsőbe! A kapufáról vágódott a hálóba a löket! 0-1! 10' Halmosról nagyon lemarad Bullás, a fehér mezes már Tombácz Róbertet is átemeli, szerencsére a keresztléc véd! 9' Makra vállal el egy átlövést, kevéssel zúg csak mellé. 8' Fülöp jut egy pillanatig lövési lehetőséghez, de a védő lábáról felpördülő kísérletet az elvetődő Schmidt visszanyúlva megfogja. Frisshez jut el tiszta helyzetben a labda a jobb oldalra, az egerszegiek játékosa lő is, de a távoli próbálkozás nem lep meg Tombáczot. 7' Szabó lő jobbról, éles szögből, Tombácznak ez így nem okoz gondot, még ha ki is pattan róla a labda - azt viszont jó helyre. Crkvenjakovról kap szabadrúgást a szegedi együttes, a kilencesről Makra durrantotta rá, de a bomba elakadt Halmosban. 6' Sorcsere után enyhe mezőnyfölényben futballozik az universitas. Mindemellett egyelőre nem kényeztetik el helyzetekkel a helyi publikumot a csapatok, a kapuk ritkán forognak veszélyben. 4' Sikerült elhárítani a gondokat a szervezőknek, már folytatódik a meccs. Az első percekben keresik egymáson a fogást a felek. 3' Kisebb probléma adódott az elektronikai rendszerrel, ezért áll egyelőre a játék. 2' Halmostól érkezik a válasz, spiccel próbálkozik az egerszegiek 13-as mezszámú játékosa, Tombácz azonban résen van és hárít. 1' Elkezdődött a mérkőzés, a fehér mezes hazaiak indították útjára a labdát. A szegediek szokásos kék szerelésükben játszanak. Rögtön az elején Tóth Attila kínálja meg Schmidt kapust, de a hálóőr magabiztosan véd.

18.30:

A kezdőrúgást az egyik hazai játékos, Kottán Krisztián kisfia végezte el.

gocsej_szte_ehok_se2

18.25:

Üdvözöljük olvasóinkat, a csapatok már a pályán melegítenek, hamarosan kezdődik az összecsapás a zalaegerszegi sportcsarnokban. Bár a távolság jelentős, a szegediek útja zökkenőmentes volt. 11.30-kor indultak a Tisza-parti városból, és egy budapesti ebédet követően 16.45-re már a Zala megyei városba értek. Az előkészületek tehát jól sikerültek, most már "csak" a mérkőzésre kell összpontosítania Bulláséknak. A győzelem elengedhetetlen, ezúttal már a döntetlen sem elég, ha a csapat folytatni szeretné az útját az NB I következő szezonja felé.

gocsej_szte_ehok_se

A mérkőzés 18.30-kor kezdődik!

Nyert Zalaegerszegen, így készülhet a osztályozóra az élvonalért az SZTE EHÖK SE futsalcsapata! KLIKK: http://szegedma.hu/?p=545202

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. június 8.