Vízilabda: hatodik helyen zártak a szegedi csajok + FOTÓK

2015. május 4., hétfő
szeged-eger25kf

Korán kétgólos hátrányba került a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem az Eger elleni második meccsen, amelyet nem tudott ledolgozni a folytatásban, így Barna Tamás együttese a hatodik helyen zárta a bajnokságot.

A pénteken elszenvedett vereség után a második mérkőzésen mindenképpen nyernie kellett a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetemnek ahhoz, hogy kiharcolja a döntő, harmadik mérkőzést az ötödik helyért vívott párharcban. A vendég Eger kezdett jobban,

Somhegyi Noémi

ötméteresével a negyedik percre ledolgozta hátrányát a Szeged, azonban az Eger rögtön a következő támadásból visszaszerezte a vezetést, és állandósítani tudta kétgólos fórját, a szegediek támadásban többet hibáztak ellenfelüknél. A második negyed szegedi találattal kezdődött, és újra felvillant a remény, de megint válaszolni tudott az Eger, és hiába zárkóztak vissza többször is egy gólra a szegedi csajok, maradt a kétgólos különbség a nagyszünetre. A harmadik negyedben többször a kapufát találta el mindkét együttes, és egészen a hatodik percig kellett várni az első gólra: ezt megint a Szeged és a remekül játszó

Dalmády Szandra

szerezte, de "menetrend szerint" érkezett az egri válasz, sőt,

Czigány

újabb góljával először volt három gól a két csapat között. (7-10) A záró negyedben pedig végleg eldőlt a meccs, ekkor már nem tudtak visszakapaszkodni Barna Tamás tanítványai, az utolsó játékrészt két egri találat nyitotta, így öttel vezettek már Czigány Dóráék, innen pedig már nem engedték ki a kezükből a mérkőzést, és tulajdonképpen végig vezetve arattak győzelmet, és 2-0-ra megnyerték a párharcot. Bár többször is egyenlíthetett volna a Szeged, de nem tudott élni esélyeivel a mérkőzés közben, míg az Eger határozottabb volt a kapu előtt, és megnyerte a szegedi mérkőzést is. Ezzel a hatodik helyen fejezte be az OB I-et a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem, Dalmády Szandráék számára véget ért az idény, míg az Eger lett az ötödik.

Női vízilabda OB I, rájátszás az 5. helyért, 2. mérkőzés

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem - ZF-Eger-EKF 9 - 15 (3-5,3-3,1-2,-)

Szeged, SZUE, 200 néző. Vezette: Vogel Gábor, Bene Péter.

Szikora – Lengyel Dorottya, Miklós, Dudás, Dalmády Petra 1, DALMÁDY SZANDRA 4, Veréb, Lengyel Anett, Lengyel Dominika 1, SOMHEGYI 3/2. Csere: Árkosy, O-Nagy.

Barna Tamás.

Eger:

Murphy – Zajácz 1, Takács, Ráski 2/1, CZIGÁNY 4, PARKES 5, Miklós 2. Csere: Szeredi, Jenes 1, Szívós, Virág 1, Hornyák.

Megbízott edző:

Rüll Csaba.

Emberelőny:

15/2 ill. 7/3.

Ötméteres:

2/2 ill. 1/1. Barna Tamás:

"Könnyű gólokat kaptunk az elején, pici kommunkációval elkerülhettük volna ezeket. Hamarabb kellett volna döntenünk a kapu előtt, ráadásul amikor gólt lőttünk, mindig kaptunk egyet."

Kelemen Attila:

"Gratulálok a csapatomnak, fegyelmezett játékot nyújtott, és magabiztosan győzte le a Szegedet oda-vissza. Ennyivel jobb csapat az Eger, mint a Szeged."

A két nyert meccsig tartó párharc végeredménye: 2-0 az Egernek.

32'Kontra az Eger ellen, még húsz másodperc: de Parkes megszerzi a labdát, csak Dalmády Petra van vele szemben, az utolsó másodpercben ellövi, Szikora védésével zárul a meccs. Az Eger Szegeden is nyerni tud, és megnyeri a két meccsig tartó párharcot. 32'Megint nem lőnek az egriek a támadás végén, de nincs is szükségük rá, a győzelmük már nem forog veszélyben. Kiállítás, Szeredit küldik ki, de kontra már a visszajátszás után, időt is kér az Eger. 31'Lejár az egri támadóidő lövés nélkül, majd Dalmády Szandrát ketten is eltüntetik ziccerben, de nincs ötméteres. Lengyel Dominika lövését védi Murphy. 30'Dalmády Szandra labdát szerez, majd nagy a birkózás középen, de nincs fújás a bíróktól. 29' Labdát szerzünk középen, de hiába van terület Dalmády Petra előtt, egy fault miatt elveszik a labdát a Szegedtől, Parkes megúszik, és belövi a ziccert, 9-15. 29' GÓL! Dalmády Petra távoli bombája akad be, ez remek lövés volt, 9-14. 28' Az időkérés után azonban rögtön eladjuk a labdát, de szerencsére az Eger sem tud most ebből helyzetet kidolgozni. 28'Gól, már hattal visz az Eger, Jenes is betalál Szikora kapujába, 8-14. Időt kér Barna Tamás. 28' Takács vállalja el a szabaddobás után, de tökéletes ütemben blokkolják őt. Kontra középen, azonban mielőtt megúszhatnánk, visszaadják a labdát az Egernek egy fault után. 27' Gyorsan válaszol Parkes, ketten is lemaradnak róla középen, majd jobbal csavarja be a jobb sarokba, 8-13. 26' Emberelőnybe kerülünk, Jenes a kiállított. Éppen mikor letelne a kiállítás, Somhegyi bombáz a jobb alsóba, 8-12. 26' Gól, már öttel vezet az Eger, Zajácz húzza be a labdát a bal kapufánál, 7-12. Innen pokoli nehéz lesz. 26'Árkosy vállalja el balról a lövést, de Murphy védi lövését - ennek ellenére az Eger jöhet a labdával. 25'Gól, ez szép akció volt most az Egertől, szépen végigvitték, és Parkes üresen maradt a bejátszásnál, aki kapásból a hosszúba lőtt, 7-11. 25'Az utolsó ráúszást ugyan megnyeri Árkosy, de elveszik a labdát a Szegedtől a bírók. III. negyed 7-1024'Gól, először vezet három góllal az Eger, O-Nagy kiállítása után Czigány lő ismét Szikora kapujába, egyetlen másodperccel a negyed vége előtt, így 10-7-re vezet az Eger az utolsó negyed előtt. 24' Csak kiállítás Czigánynál, nincs ötméteres. Ó, ezért nagy kár! Miklós szépen megnézte a hosszú sarkot, de túlhúzta a labdát, és a kapu mellett suhant el lövése. Kiállítás, emberhátrányba kerülünk, az Eger pedig rögtön időt kér. 23'Keményen védekezik az Eger, Czigány szerez labdát, és próbál kontrázni a vendég együttes. Azonban Parkes ellen megint jól védekezünk, nem tudta átvenni a bejátszást a center. 22' Azonnal válaszol azonban az Eger, Czigány egy csel után lő a bal sarokba, máris visszaáll a kétgólos vendég előny, 7-9. 22'GÓL! Dalmády Szandra lövi ki nagyon pontosan a bal alsót középről, ezzel feljövünk egy gólra, ez volt a negyed első találata, 7-8! 22'Czigány ismét a kapufát találja el távolról, nagy szerencsénk volt most. Kontra középen, Takács volt túlságosan kemény centerben. 21'Letelik a kiállítás, majd Dalmády Szandra lövi el, de blokkolt lövése a felső lécről vágódik ki, most sem tudunk közelebb lépni. 21' Kontra, sőt, kiállítás az Egerből: ezzel az eséllyel most élnünk kell, időt is kért Barna Tamás. 20'Árkosy távoli lövése jócskán a kapu felett száll el, továbbra sincs gól ebben a negyedben. 20' Nem tudunk gólt szerezni ebből a támadásból sem, de Szikora megint megszerzi a labdát Czigány elől, bravó! 19' Dalmády Szandra vízen úsztatott lövése csorog el a jobb kapufa mellett, nem tudunk feljönni egy gólra. ÚH! Szeredi a támadóidő utolsó másodpercében lőtte el középről, de a bal kapufát találta telibe. 18' SZIKORA! Megint a kapus véd, majd Árkosy óriásit küzd a védőjével és a kapussal (!), de nincs ítélet. Van azonban kontra a kapunk előtt, így támadhatunk. 17'Kiállítás, emberelőnybe kerülünk a negyed elején. Azonban rövid az ejtés, Murphy könnyedén lehúzza, marad a kétgólos egri előny. 17'Ezúttal megszerezzük a labdát a ráúszásnál. II. negyed 6-816'Kontra középen, még 10 másodpercünk maradt a közelebb lépésre: Kiállítás, két másodperc még: Somhegyi ugyan rá tudja csavarni középről, de Murphy véd, ez a második negyed vége, ezt ikszre hozták a szegedi csajok. 16' Hiába jó a bejátszás Dalmády Petrának, két védő is ráront, így nem tudja ellőni a labdát, még 37 másodperc van a negyedből, időt kér az Eger. 15'Miklós távoli lövését Szikora tolja a felső lécre, most jól védekeztünk, de visszakerül a labda az Egerhez. Takács ellen kontrát ítélnek. 15'Lengyel Dorottya passz helyett elvállalta kintről, lövése azonban nem talált kaput. 14' Czigány visszaállítja a kétgólos különbséget, a kritikus pillanatokból eddig kevés alkalommal tudtunk jól kijönni, 6-8. 14' GÓL! Dalmády Szandra remek lövése után megint egy gólra jövünk vissza, 6-7! 14' Gól, Dalmády Petra kiállítása után gólra váltja az emberelőnyt Ráski, megint kettővel vezet az Eger, ezt a hátrányt eddig nem tudjuk ledolgozni, 5-7. 13'GÓL! Dalmády Szandra már ugyan az emberhátrány lejárta után, de belövi a rövid alsóba, ezzel megint feljövünk egy gólra, 5-6! 13' Szívóst állítják ki az Egerből, rögtön időt is kér Barna Tamás. 12' O-Nagy mit hagyott ki! Remekül vette át a labdát két védő között, majd el is lőtte Murpy fölött, de a felső lécen csattant a labda! Szikora is véd, ez most nagyon fontos volt, jöhetünk újra a szépítésért. 11'Parkes-szal szemben most jó a védekezésünk középen, jöhetünk az egyenlítésért. Lengyel Dominikát nyomják le a víz alá, majd kontrát fújnak a bírók, sőt, Árkosyt még ki is küldik: a jobb oldalon üresen maradt Takács, aki ki is használja a ziccerét, egyenlítés helyett újra kettővel vezet az Eger, 4-6. 11' Kiállítás, Ráskit küldik ki a vendégektől, eddig még nem lőttünk gólt emberelőnyből: most sem sikerül, lejár a kiállítás, majd a blokkról a sarokból jöhetünk. GÓL! Dalmády Szandra szánja el magát lövésre, és a vízre pattintva szépít, 4-5! 10'Kiállítás, Dalmády Szandra a kiállított. Czigány lövése megpattan középen, majd még egy egri is hozzáér, de a kapu mellett köt ki a labda. 9' Miklós azonban labdát szerez, bravó, remekül nyúlt bele a passzba Miklós. Somhegyi kezéből kicsúszik a labda, bár nem is volt pontos az átadás, elveszítjük a labdát. 9'A ráúszást ezúttal is a vendégek nyerik, Czigány hozza el a labdát. I. negyed 3-58' Szikora védésével zárul az első negyed, ahol a korai két gól után előnybe került az Eger, majd hiába egyenlített a Szeged, az Eger újra el tudott húzni két góllal, így 5-3-ra vezet az első nyolc perc után. 8' Kiállítás az Egernél is, Parkesnál a hiba: Lengyel Dominika kapta a labdát a bal oldalon, de lövését blokkolták, nem tudunk tehát emberelőnyben gólt szerezni. 7'Sokáig lóbálnak a vendégek, majd Parkes lövése a bal kapufáról jön vissza a mezőnybe, ezt kivédekeztük. 7' Dalmády Szandra zörgeti meg a jobb oldali kapufát egy átlövés után, majd Lengyel Dorottyát állítják ki, és rögtön időt is kér az Eger. 7' Parkes szerez meg egy "csínes" bejátszást, ő ér oda hamarabb a labdára Szikora mellett, és az üres kapuba passzol, megint kettővel vezet az Eger, 3-5. 6'Elkapkodjuk ezt a támadást, pontatlan a passzunk, így Lengyel Dominikának ki kell úsznia a sarokba, nem is tudjuk befejezni. Kontra megint, majd kiállítják az Eger kapusát! Czigány áll az egriek kapujába az ötméteresnél: Somhegyi ezt is belövi, a mezőnyből kapussá avanzsáló Czigány nem tud hárítani, 3-4. 6' Gól, egyelőre ellenállhatatlan az Eger a kapu előtt, Miklós is mattolja közelről Szikorát, 2-4. 5' Gól, gyorsan visszaveszi az előnyt az Eger, nem tudtuk ezt a támadást kivédekezni, Parkes lő nagy erővel a kapuba, 2-3. Lengyel Dominika távoli ejtése a felső lécen csattan. 4' Ráski jobb oldalról célozta meg a bal felsőt, de Szikora remekül védte próbálkozását. Kiállítás, Parkesnál a hiba, emberelőnyben folytatjuk: ÖTMÉTERES! Lengyel Dorottya harcolta ki, Somhegyi lőtte ki a felső sarkot, egyenlítünk, 2-2! 3' GÓL! Lengyel Dominika távoli lövése köt ki a bal sarokban, szépítünk, 1-2! 3'Dalmády Szandra próbálta okosan bejátszani Somhegyinek, de picivel lett csak hosszú a passza, a labda az Egeré, azonban kontrát fújnak a játékvezetők a szegedi kapu előtt. 2' Kiállítás, emberhátrányba kerülünk: azonban Szikora kitolja Takács középről leadott lövését, mehetnénk kontrában, de eladjuk a labdát, üresen marad a bal saroknál Miklós, aki közelről bedobja a ziccert, 0-2. Időt kér Barna Tamás. 2'Majdnem lejárt a támadóidőnk, nem tudtunk gólhelyzetet kialakítani, majd Lengyel Dorottya emelte rá távolról, de fölé ment kísérlete. 1' Rögtön ötméterest kap az Eger egy bejátszás után: Ráski magabiztosan dobja a jobb felsőbe, vezet az Eger, 0-1. 1'A ráúszást az Eger nyeri, így a vendégek támadhatnak először. 17:56 - Még egy utolsó taktikai eligazítás mindkét csapat edzőjétől, a szegediek fehér, míg a vendég Eger kék sapkában fog majd játszani. Gyerünk lányok, kell a győzelem! 17:49 - Köszöntjük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, immáron a nyitott SZUE-medencében játszanak a csapatok. Szép időnk van, így gyűlik is a közönség a parton, már a szurkolók is hangolnak, kell is ma a segítségük, hiszen győznie kell a szegedi csapatnak ahhoz, hogy ne fejeződjön be számára az idény. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

A pénteki, első mérkőzésen bár vissza tudott kapaszkodni az Eger otthonában Barna Tamás együttese, de végül háromgólos vereséget szenvedett a Bitskey Aladár uszodában. A szegedi csajoknak győzniük kell hétfőn este, hiszen a párharc két nyert meccsig tart, ugyanakkor az esetleges harmadik mérkőzést is Egerben rendezik. A szezon során eddig négyszer találkozott a két együttes, ebből három egri győzelemmel zárult, míg március 18-án, idegenben tudott nyerni a Szeged. Döntetlen esetén azonnali büntetődobások döntenek a mérkőzésen, amelyet ha elveszítenek Dalmády Szandráék, akkor a hatodik helyen zárják a szezont, ellenkező esetben Egerben még lehet esélyük az ötödik hely megszerzésére.

Az ötödik helyért folytatnak ádáz küzdelmet a szegedi vízipólós csajok az Egerrel - a párharc második felvonását ÉLŐben közvetítjük ma 18 órától! KLIKK: http://szegedma.hu/?p=533661

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. május 4.