Vízilabda: hátrányba kerültek a szegedi csajok

2015. május 1., péntek
sznve-eger08kf

Az ötödik helyért vívott párharc első mérkőzésén vereséget szenvedett Egerben a Szegedi Vízmű Taylor&Nash, Barna Tamás együttese így hátrányból várhatja a hétfői visszavágót.

A két együttes egyaránt elvesztette a negyeddöntős párharcát, így egymás ellen dönthetik el az ötödik hely sorsát.

Zajácz Hanna

emberelőnyből szerzett góljával indult a találkozó, amelyet követően ugyan

Lengyel Dominika

egy szabaddobást követően egyenlíteni tudott, ám ezt zsinórban négy egri gól követte, így hamar jelentős előnyhöz jutott az Eger. (5-1) A negyed végén még szépíteni tudott a Szeged, amely a második negyedben jobban élt helyzeteivel, és 4-3-ra megnyerte a második nyolc percet. A szegedi csajok jó játéka folytatódott a szünet után is, és hatgólos hátrányukat szinte eltüntetve,

Dalmády Szandra

találatával már csak kettő volt a különbség a csapatok között. (9-7) A folytatásban azonban az Eger újra jobb formát mutatott

Szikora

kapuja előtt, és növelni tudta előnyét, a végén pedig 15-10-nél hiába indított egy utolsó offenzívát

Barna Tamás

együttese, már nem tuda ledolgozni addig összeszedett hátrányát, így az első mérkőzést megnyerte az Eger. A két győzelemig tartó párharcban így 1-0-ra vezet az egri csapat, a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem pedig hétfőn 18 órától a SZUE-ban harcolhatják ki a harmadik mérkőzést, különben véget ér az idényük.

Női vízilabda OB I, rájátszás az 5. helyért, 1. mérkőzés

ZF-Eger-EKF - Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 15 - 12 (6-2,3-4,4-2,2-4)

Eger, Bitskey Aladár uszoda. Vezette: Birri Gabriella, Homonnai Dániel.

Eger:

Murphy - Zajácz 2, TAKÁCS 4, RÁSKI 5, Czigány, Parkes 1, Miklós R 2. Csere: Katona (kapus), Szeredi 1, Janes, Puskás, Szívós, Virág, Hornyák.

Kelemen Attila.

Szikora - Lengyel Dorottya, Miklós 2, Dalmády Petra 1, Dalmády Szandra 2, Lengyel Dominika 1, SOMHEGYI 6. Csere: Tóth (kapus), Árkosy, Dudás, Vidovics, Veréb, Lengyel Anett, O-Nagy.

Barna Tamás.

Emberelőny:

14/6 ill. 12/2.

Ötméteres:

1/1 ill. 4/3.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 az Egernek

Elvesztették az ötödik helyért folyó csata első felvonását a szegedi lányok Egerben.http://szegedma.hu/?p=533329

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. május 1.