Kosárlabda: nagy falat volt elsőre a Bonyhád a Kosársulinak

2015. május 9., szombat
kosarsuli8

Sima vereséget szenvedett a Bonyhád otthonában a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B elődöntőjének első összecsapásán. A kék-sárgák egy félidő alatt kis túlzással annyi pontot kaptak, mint máskor egy egész meccsen. Vejinovicsék jövő szombaton javíthatnak a Hódtóiban a két győzelméig tartó párharc második felvonásán.

7-3-ra húztak el a hazaiak rögtön az elején, és még percekig megmaradt a differencia. Az egyik oldalon

Hegedűs

, míg a másikon a rájátszásban szárnyaló

Genal

vitte a prímet. Majd

Mócsai

Varga

beállása után fordítottak a kék-sárgák. A negyed végén viszont a bonyhádi hárompontosoknak köszönhetően már 30-21 állt az eredményjelzőn. A második periódus elején sem álltak le Tömösváryék, akik rövid időn belül újabb négy egységet termeltek. Ezt az időszakot jól jellemezte, hogy Vasék 10 próbálkozásból mindössze 1 alkalommal találtak be, míg

Illéssel

nem tudtak mit kezdeni. (38-21) A különbség a nagyszünetre sem csökkent, sőt 17 pontra duzzadt. Rögtön triplával kezdte a második félidőt a Bonyhád, amit ezúttal a remeklő

Gébert

süllyesztett el, ezt követően

Czibere

kettővel kontrázott. (56-42) Ezután pedig Varga Dániel percei következtek,

Rostás Imre

közelijével pedig már csak 10 volt a két együttes között. A felzárkózás azonban csak átmeneti volt, a vásárhelyiek nem tudtak mit kezdeni a Tolna megyeiek támadásaival. 80-55-nél indult az utolsó játékrész, ami az első háromban megszokott forgatókönyv szerint zajlott, így a vendégeknek a tetemes hátrány kozmetikázására sem maradt esélye, pláne nem a 28-ig jutó

Jilling

megfékezésére. A találkozó végül 102-70-nel zárult. Egy biztos, a Kosársulinak több kell a továbblépéshez, amiért először a párharc második mérkőzésén, május 16-án, szombaton 18 órakor tehetnek a kosarasok a Hódtói Sportcsarnokban.

Férfi kosárlabda NB I/B rájátszás elődöntő, 1. mérkőzés:

Metal-Work Bonyhádi KSE – Vásárhelyi Kosársuli 102-70 (30-21, 20-12, 30-22, 22-15)

Bonyhádi Városi Sportcsarnok. Vezette: Rácz Zs., Praksch P., Radnóti M.

Kosársuli:

Vejinovic, Czibere 9/6, Vas 2, Genal 14/6, Gruda 6.

Mócsai 4, Nyilas 8/6, Varga 15, Rostás I. 10, Kelemen 2.

Elek András, Utasi Gábor. Elek András:

"Gratulálok ellenfelünk szenzációs produkciójához, és a fantasztikus bonyhádi közönségnek is!"