Hosszú Katinka két, Gyurta Dániel egy aranyat nyert szombaton

2015. május 30., szombat

Hosszú Katinka két számban nyert, Gyurta Dániel pedig egyben győzött szombaton Bergenben a norvégiai nemzetközi viadal első döntős napján - közölte az MTI.

Az úszófesztiválként meghirdetett verseny honlapjának tanúsága szerint a Vasas világ- és Európa-bajnoka 200 méter pillangón 2:11.84, 200 méter háton pedig 2:09.78 perccel végzett az élen. Emellett további négy alkalommal állhatott még a dobogóra, mindannyiszor annak második fokára, merthogy ezüstérmes lett 200 méter gyorson (1:56.90 p), 100 méter háton (1:00.59), 50 méter gyorson (25.50 mp) és 50 méter pillangón (27.40) egyaránt. A szokás szerint módfelett gazdag programot lebonyolító

Hosszú

egyetlen számban, 100 méter mellen maradt csak érem nélkül, itt a döntőben nyolcadikként zárt (1:13.91). A 200 méteres férfi mellúszás londoni olimpiai bajnoka, a vb- és Eb-aranyérmes

Gyurta Dánie

l 100 méter mellen is verhetetlennek bizonyult Bergenben: a finálét 1:00.42 perces idővel nyerte. Öccse,

Gergely

négy szám döntőjében is érdekelt volt: 200 méter háton harmadik lett (2:03.87), míg 200 méter pillangón a negyedik (2:01.51), 100 méter háton az ötödik (1:00.29), 200 méter gyorson pedig a nyolcadik helyet szerezte meg (1:51.96).