Futsal: a kapu előtt jobb volt a Göcsej + FOTÓK

2015. május 18., hétfő
szte_ehok-gocsej04kf

Hiába szerzett előnyt az SZTE EHÖK SE, Halmos triplájával fordított, majd meg is nyerte a találkozót a nyugati bajnok, így nehéz lesz a folytatás az egyetemisták számára.

Az NB I-ért vívott rájátszás harmadik fordulójában az előző körben szabadnapos, első meccsén győzelmet arató SZTE EHÖK SE a Nyírgyulajjal 3-3-s döntetlent játszó Göcsej SK-t fogadta hétfőn este az újszegedi sportcsarnokban. Nagy iramban kezdődött a csapat, nem igazán volt tapogatózás a két csapat között, rögtön egymásnak estek a felek. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, majd az első nagy lehetőség

Tóth Attila

előtt adódott, aki csak

Balikó

kapussal állt szemben, de nem tudta elhúzni mellette a labdát, majd tíz perc elteltével egy látványos akció végén

Teimel

kapásból a bal alsóba vágta, 1-0. Nem sokáig volt azonban előnyben az EHÖK SE, egy perccel később

Halmos

remekül használta ki azt a kis területet, ami adódott előtte, és a jobb sarokba csavart mintegy hét méterről, 1-1. Lendületben maradtak a vendégek, akik előtt több nagy helyzet is adódott, csak

Ferenczi

hatalmas mentése óvta meg a szegediek kapuját az újabb góltól. Hiába kért időt

Cserenkó Szabolcs

, a Göcsej továbbra is veszélyesebb volt, Halmos pedig egy kényszerítő után középről, 7 méterről lőtt Tombácz lábai között a kapuba, ezzel megszerezte a vezetést csapatának. Sőt, még a félidő vége előtt mesterhármasig jutott Halmos:

Bullás

a hatodik faultot követte el a hazaiaktól, így büntetőt lőhetett a Göcsej, amit Halmos nagyon magabiztosan a jobb kapufa belső élére lőtt, ahonnan befele vágódott a labda, így kétgólos vendég előnnyel zárult a félidő. A szünet után veszélyesebben kezdett az SZTE EHÖK SE, de Tóth Attila második nagy lehetőségét sem tudta kihasználni, valamint a kapu előtti utolsó döntések rendre rosszul sültek el az egyetemisták részéről. Tíz perccel a vége előtt gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, még a szerencse is a Göcsejjel volt: három a kettő ellen ugyan nem tudták végigjátszani a zalaiak, de a kipattanó labda éppen úgy pattant meg egy szegedi védőn, hogy az saját kapujában kötött ki, így már hárommal, 4-1-re vezetett a Göcsej. A folytatásban küzdött az EHÖK SE, Balikó kapus is többször nagyot hárított, de nem tudott közelebb férkőzni a szegedi gárda, amely így 4-1-s vereséget szenvedett a Göcsejtől. Bár egy győzelemmel, de még egy döntetlennel is előnybe kerülhetett volna az SZTE EHÖK SE, a nagyon dinamikusan és határozottan futballozó Göcsej 1-0 után fordítani tudott, és elvitte a három pontot Szegedről. Ezzel két forduló után a zalaiak átvették a vezetést a tabellán 4 ponttal, míg az EHÖK SE 3 ponttal az osztályozót érő második helyen áll. A következő fordulóban Pünkösd hétfőn Nyírbátorban egy nagyon fontos meccs vár a szegediekre, hiszen egy győzelemmel bebiztosítanák osztályozós helyüket, míg vereség esetén minden nyitott lenne az utolsó fordulóra.

Férfi futsal NB II Közép csoport, rájátszás az 1.-3. helyért, 3. forduló

SZTE EHÖK SE - Göcsej SK 1 - 4 (1-3)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezeti: Kovács Gábor, Zimonyi Péter (Rábel Alfréd)

SZTE:

Tombácz - Bullás, Ferenczi, Szentes Bíró, Teimel.

Vastag (kapus), Fülöp, Csamangó, Tóth A., Tánczos, Rutai, Cserenkó.

Játékos-edző:

Cserenkó Szabolcs.

Göcsej:

Balikó - Tóth Z., Kottán, Horváth, Halmos.

Schmidt (kapus), Friss, Szabó, Bogyó, László, Szőke, Nagy.

Szimán Bálint.

Teimel (11') ill. Halmos (12', 18', 20' - büntetőből), Szőke (31')

Bullás (29') ill. László (12'), Halmos (17') Cserenkó Szabolcs:

"Jól kezdtük a meccset, a szép gólunk megadta a meccsnek az alaphangot. Viszont az ellenfél irányította a meccset, nagyon labdabiztosak voltak, ők tűnnek a legerősebbnek a három csapat közül. Nem túlzó az eredmény, ma a két csapat között megvolt ez a három gól. Támadásban voltunk tompábbak, voltak ziccereink, de ezeket ilyen meccsen muszáj belőni ahhoz, hogy valamit produkálj. Főleg fizikálisan voltunk lelassulva, fölösleges faultokat követtünk el. Ezek a momentumok ellenfelünket felfele vitték, minket pedig ha nem is a mélybe, de lefele taszítottak. A hátralévő két meccsünk közül legalább egyet meg kell nyernünk, ami nem lesz könnyű, de nem adjuk fel. Lehet, hogy jókor jött ez a pofon."

VÉGE40' Vége, Halmos mesterhármasával olyan előnyre tett szert a Göcsej, amelyet nem tudott ledolgozni az SZTE EHÖK SE, így a vendégek a tabella élére ugranak négy ponttal, míg az EHÖK SE-re két, nagyon kemény túra vár majd a hátralévő fordulókban. 40'Halmos nem a legegyszerűbb módon, rabonával akart gólt szerezni, de nem jött össze neki, az utolsó pillanatban beleléptek labdájába. 39'Teimel "esernyőzi" be ellenfelét a bal oldalon, de centerezésébe Balikó kap bele, remekül véd ma a vendégek kapusa, bár néha a szegediek teszik őt naggyá. 38'Balikó! Három az egy ellen vezethette a labdát a Szeged, majd Bullás talppal elhúzta a bal oldalon, és próbálta kapura tenni, de Balikó nagyon jól zárta a szöget, így elhalt a kapusban a labda. 37'Ez sincs bent, úgy látszik, ma ez van megírva az EHÖK SE-nek: Szentes Bíró lőhetett mintegy öt méterről, de centikkel mellé ment labdája. 36' Bogyó csinál meg egy rendkívül higgadt lövőcselt a jobboldalon a hatoson belül, de középre tett labdájába bele tudnak érni a szegedi védők, így nincs belőle lövés. 35'Továbbra is aktív a Göcsej támadásban, nem igazán tud most helyzetbe kerülni az EHÖK SE - az idő pedig egyre fogy, pedig az egy pont is nagyon sokat érhetne ma. 32'Balikó véd óriásit, miután egy felívelt labdát Teimel remekül tesz vissza lövésre Szentes Bírónak, aki egy igazítás után lő, de a kimozduló Balikó nagy bravúrral fogja löketét. Ma úgy tűnik, semmi sem befele pattan a szegedieknek. 31' Gól, 1-4, innen pokoli nehéz lesz. Labdaszerzés után hárman vitték két szegedi védőre, és bár a felső lécre pattan a lövés utáni felszabadítás, végül Szőke éppen úgy tudja ellőni két szegedi szorításában, hogy egy lábról befele pattan, ezzel hárommal vezet a Göcsej. 30'Rutai szerez labdát a Göcsej térfelén, majd nem jön be a csele, végül visszakerül hozzá a labda, visszapasszába azonban belelépnek, így nem tud lőni Bullás. Kap egy óriásit Teimel Tóth Zoltántól, kilenc méterről lőhet szabadot az EHÖK SE: Bullás nagy erővel kapu mellé lő. 29' Bullás kap sárgát, miután megakaszt egy kontrát a félpályánál. 27'Tóth Zoltán egészen a jobb szélről tud középre húzni, a nélkül, hogy szerelnék, majd egy lövőcsel után kapura is tűzi 10 méterről, de Tombácz lábbal véd. Nagy az iram, kérdés, meddig lehet ezt bírni - ugyanakkor az EHÖK SE-nek mennie, "darálnia" kell, hiszen kétgólos hátrányban van. 26'Tóth Attila! Ez a ziccer is kimarad, az ellenfél térfelén szerez labdát, de nem tudja elhúzni Balikó mellett, 100%-os ziccer volt, de nincs gól ebből sem! 25'Bogyó szerzett labdát a félpályánál Szentes Bírótól, majd talppal még majdnem Tombácz mellett is elhúzta, de végül a kapus odaért labdájára. Szőke lapos lövését üti szögletre Tombácz: a sarokrúgást visszagurítják a vendégek, ők sem lőnek feltétlen ebből. 24'Úh! Bullás bal oldali szabadrúgását nem tudják kivágni középen a védők, az érkező Szentes Bíró pedig nem tud beleérni, talán maga is meglepődött, hogy eljutott hozzá a labda, ez nagy helyzet volt. 23'Az első komolyabb helyzetre eddig kellett várni a szünet után, egy fellőtt labdát Tóth Attila lőtt keresztbe, azonban az érkező védő az utolsó pillanatban kivágta az érkező Bullás elől a labdát. 21' Folytatódik a meccs, az EHÖK SE kezdi a második félidőt. SZÜNET20' Bullás balról keresztbe lőtt labdája zárja az első félidőt, amely alatt ugyan vezetést szerzett az SZTE EHÖK SE, de Halmos mesterhármasával megfordította a meccset a Göcsej, amely így 3-1-re vezet a szünetben. 20'BÜNTETŐ! Bullást szabálytalannak látta a bíró, és mivel ez volt a hatodik, ezért tízméterest végezhet el a Göcsej. A történethez hozzátartozik, hogy előtte Bullással is szabálytalankodtak, de akkor nem fújt a sporttárs. Halmos áll oda: nagyon pontosan a jobb kapufa belső élére lövi, ahonnan befele pattan, pontosabban nem nagyon lehet egy büntetőt lőni, klasszikus mesterhármast szerez Halmos, ezzel 3-1-re vezet a Göcsej. 18' Gól... megint Halmos, egy szép kényszerítő után nyolc méterről, a kapuval szemben lőhetett Halmos, aki Tombácz lábai között, laposan lőtt a kapuba, kár ezért, még ha benne is volt az utóbbi percekben, hogy gólt szereznek a vendégek, 1-2. 17' Halmos kap sárgát, miután megpróbálta eladni, hogy lerántotta őt Bullás, nagy ováció fogadja az ítéletet a nézőtéren. 17'Ezúttal Tóth Attila vágja ki a balon érkező László elől a labdát, bár előtte szabálytalan volt Halmos labdatartása, de nem fújtak a bírók. Szentes Bíró óriási bombája suhan el a bal kapufa mellett, bár beleértek, talán éppen ennyi kellett, hogy ne vágódjon a sarokba a labda. 14'Időt kért Cserenkó Szabolcs, az utóbbi percekben valóban kisebb fölénybe került a Göcsej. 13'Mit mentett Ferenczi, te jó ég! Egy keresztlabdát át tud venni László a bal kapufánál, és már az üres kapuba passzolta volna a labdát, amikor Ferenczi becsúszva blokkolta lövését, óriási mentés volt. 12' Gól, egyenlít a Göcsej. Halmos húzta meg a bal oldalon a labdát, Szentes Bíró mellett is elment, majd kifordította a belsőt, és eltekerte a labdát a hosszú sarokba, 1-1. 12'Egy nagyon szép akció végén Kottán és Horváth játszik össze, előbbi sarokkal teszi vissza társának, majd a blokkról vágódik szögletre a labdát. A sarokrúgásból felszabadít az EHÖK SE. 12' László kap sárgát, miután a kiugró Teimelt lerántotta: a szabadrúgást a kilencesről a sorfalba lövi Bullás. 11'GÓÓÓÓL! Teimel kilövi a bal alsót! Egy oldalberúgás után Bullás lőtt, majd a felpörgő labdáért remekül küzdött meg az EHÖK SE kapitánya, a lecsorgó labdát pedig a hatosról kapásból a bal alsóba küldte Teimel, 1-0! 11'Ez sem sokon múlott... remekül pörgette fel Halmos a lendületből érkező Lászlónak, aki egy átvétel után még Tombácz mellett is el tudta emelni a labdát, azonban kicsit hosszú lett a labdája, így az üres kapu mellett esett le a labda. 10' Itt az ötödik fault is, Csamangó buktatta Lászlót. Kilenc méterről lőhet szabadrúgást a Göcsej, nagyon kecsegtető helyzetből: a legurítás nem volt teljesen pontos, végül Kottán nem tudja jól eltalálni a labdát, de az alsóba tartó bőrt fogja Tombácz. 9' Már a negyedik hazai faultot fújják Fülöp kezezése után, a Göcsej eddig egyszer szabálytalankodott. 9' Bullás lapos átlövése megy kevéssel a bal kapufa mellé, végül Balikó tudta folytatni, és továbbra is ő áll a vendégek kapujában. 8' Most Tombáczra is szükség volt, középen két védő között ugrott ki László, majd megpróbálta eltekerni Tombácz mellett, de lövését fogta a kapus. 7' Lüktető a játék, három szegedi viheti egy vendég védőre a labdát Bullás szerelése után, azonban nem tudjuk végigjátszani az akciót, nem jó a visszapassz középre, így oda lett a ziccer, ez nagyon komoly lehetőség volt, kár érte. Balikót kell ápolni, így áll a játék, és melegít Schmidt, a vendégek cserekapusa. 6'Bogyó húzogatott, majd lövését blokkolta a szegedi védelem. Tóth Attiláé a meccs eddigi legnagyobb helyzete, egy az egyben vezetheti Balikóra, de nem tudja elhúzni mellette talppal a labdát, ez nagy ziccer volt. 6' Tóth Zoltán két kézzel ellöki a meginduló Teimelt, ez talán egy lapot megért volna... Mindenesetre jó helyről, a kaputól 10 méterre lőhet szabadot az EHÖK SE. Bullás lapos lövését tolja szögletre Balikó, a sarokrúgásból azonban ezúttal sincs helyzet. 5' Egy szabadrúgást röviden végeztek el a vendégek, Kottán nem tudott lőni, ebből indult az EHÖK akciója, azonban Halmos egy nagyon fontos mentést mutat be, remek ütemben szúrt közbe Bullás labdájába, ami Teimelt találta volna meg kilenc méterre a kaputól. Végül Teimel lőni tudott, de ez is szögletre vágódott, amiből felszabadít a Göcsej. 3' Bullás csinált meg egy cselt remekül a jobb oldalon, átette a bal lábára, majd lövésébe Balikó dobta bele magát. A szögletből inkább tartja a labdát az EHÖK SE, nem sietik el az akciót. 2'Kottán kapu előtt keresztbe lőtt labdája suhan el a nélkül, hogy bárki is beleérne, veszélyes volt, de nem érkezett társ középen. Az előzetes híreket igazolva valóban elég dinamikusan játszanak a vendégek. 1'Rögtön egy szögletet harcolt ki a Göcsej, majd a kontrából Teimel lőhetett mintegy 12 méterről, lökete azonban fölé szállt. 1'A vendégek kezdték a mérkőzést. 18:54 - Az EHÖK SE a szokásos kék-sárga összeállításban, míg a vendégek tiszta fehérben lépnek ma pályára. 18:46 - Köszöntjük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, hamarosan kezdődik a mérkőzés. A szegediek több hiányzóval vágnak neki a mai találkozónak, így például a két légiós, Igor Bilic és Dalibor Crkvenjakov sincs ott a mai keretben. A mérkőzés 19 órakor kezdődik!

Rendkívül fontos futsalmeccs vár ma az SZTE EHÖK SE-re a sportcsarnokban - a Göcsej elleni derbit ÉLŐben közvetítjük! KLIKK: http://szegedma.hu/?p=538602

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. május 18.