Labdarúgás: a dobogóért szállhat harcba a SZEOL a Bölcske ellen

2015. április 24., péntek
szeol_szekszard_mj004

Ötödik tavaszi győzelmét gyűjtötte be az elmúlt hétvégén a SZEOL SC az NB III Közép csoportjában, Tóth Ákos tanítványai számára pedig ezzel ismét elérhető közelségbe került a dobogós helyezés, amelyet a bárhol, bárkire veszélyes Bölcske ellen közelíthet meg.

Ellenkező előjelekkel várhatja a Felső Tisza-parti, egymás elleni mérkőzést a SZEOL SC és a Bölcske: míg a szegediek 7-0-s gólkülönbséggel tudták le előző két bajnokijukat, addig a Tolna megyeiek egyaránt pont nélkül maradtak az Orosháza vendégeként, valamint az elmúlt fordulóban a Dunaharaszti elleni hazai mérkőzésen. Így aztán helyet cserélt a tabellán a két együttes, a SZEOL egy ponttal megelőzi hétvégi riválisát, és csak úgy, mint az elmúlt héten, egy újabb ellenfelét tudhatja egy kis időre maga mögött, amennyiben hétvégén is nyerni tud. Hasonló szituációban a legutóbbi fordulóban Szekszárdon ötösre vizsgáztak

Beretka Péterék

, hiszen

5-0-ra nyertek

, ezzel idei legnagyobb arányú győzelmét aratták

Tóth Ákos

tanítványai, ráadásul bizonyos szempontból történelmi is volt az ötgólos szegedi győzelem, mert a 2007-es, NB III-ba való feljutás óta nem szenvedett ötgólos vereséget hazai pályán a Szekszárd. A szegediek a tavaszi nyolc mérkőzésük során csupán egyszer kaptak ki, míg a Bölcske hullámzó teljesítményt nyújt, mert bár a Baját 7-0-ra, a Maglódot pedig 6-0-ra győzték le, de az említett két vereség mellett kikaptak a Videoton „fakótól” otthon, viszont ezt követően volt egy remek periódusuk is, amikor sorrendben a Gyulát (4-0), a Monort (2-0) és a Maglódot is elkapták kapott gól nélkül, két fordulóval ez előtt pedig ők álltak a dobogó harmadik fokán.

Online

Szombaton 17 órától folyamatosan frissülő, élő szöveges közvetítést adunk a SZEOL SC - Bölcskei SE NB III-as bajnoki mérkőzésről. Hajrá Szeged!

„Az, hogy most az előző két meccsükön kikapott ellenfelünk, az nem jelent semmit, hiszen tavasszal nagyon jól szerepel ez a bölcskei alakulat, amelynek vannak jó játékosaik. Egy egységes, jó csapatról van szó, ami az őszi idényben igazán hazai pályán volt acélos, de most tavasszal idegenben is nagyon szép eredményeket érnek el, és figyelemre méltó a rúgott góljaik száma. Biztos vagyok benne, hogy jó csapat érkezik hozzánk, aki javítani szeretne az elmúlt két vereség miatt. Nem lesz könnyű, de természetesen bizakodóak vagyunk, milyenek is lennénk, amikor egy rivális otthonában nyerni tudtunk 5-0-ra, és kettő pontra vagyunk a harmadik helyről? Ugyanakkor folyamatosan tekintgetnünk kell hátra is, hiszen annyira szoros a mezőny, hogy erre is figyelnünk kell, de a hátralévő hét meccsből szeretnénk a legtöbb pontot begyűjteni” - fogalmazott portálunknak a hétvégi mérkőzéssel kapcsolatban Tóth Ákos, a SZEOL SC vezetőedzője. A Bölcske a mezőnytől picit meglépő élen álló Vác-Kozármisleny duón kívül a legtöbb gólt szerezte a bajnokságban, a tolnaiak 46 alkalommal vették be ellenfelük kapuját, viszont a SZEOL ha nem is ennyi találatot szerzett, de érdekesség, hogy a november eleji, orosházi vereség óta egyet legalább mindig lőtt a szegedi csapat is, ez pedig rengeteget érhet ebben a kiélezett Közép csoportban. „Ha már a számokat nézzük, nyolc meccsen viszont csak hat gólt kaptunk, ez szerintem egy nagyon pozitív adat. Ha ezt a stabilitást, amit előtérbe helyezek és mindig is mondok a csapatomnak, tovább tudjuk vinni, akkor nagyon szép eredmény is kisülhet ebből a tavaszi idény végére. Egy-két gólt azért általában sikerül összeszednünk valóban, úgy gondolom, nem is semmiből, hiszen a helyzeteink megvannak a mérkőzéseken, ritkán fordul elő, hogy a semmiből, helyzet nélkül találnánk be, rendszerint igencsak megszenvedünk ezért az 1-2 gólért, kidolgozzuk azt a 4-5 helyzetet, amiből végül betalálunk” - hangsúlyozta a védelem szerepének fontosságát a SZEOL mestere. Ahogy Tóth Ákos hozzátette, a megszerezhető három pont mellett az is a mérkőzés tétje, hogy le tudja-e egy picit szakítani újabb ellenfelét a SZEOL SC egy győzelemmel, és ezzel a sikerrel fel tud-e lépni akár a dobogóra, utóbbihoz persze a többi eredmény megfelelő alakulása is elengedhetetlen kelléket képez. Az ősszel gól nélküli félidőt követően második félidei játékával kapott gól nélkül hozta el a három pontot Bölcskéről a SZEOL SC, így

Buzás Attila

együttesének is bőven van motivációja a szombati találkozóra. Tóth Ákosnak ezúttal eltiltás miatt nem kell senkit sem nélkülöznie a hétvégi mérkőzésen, sérülés miatt viszont

Dongó Dénes

biztosan nem állhat majd a mester rendelkezésére, a többiek viszont kisebb problémáktól eltekintve egészségesek, így az elmúlt meccset betegség miatt kihagyó

Ondrejó Tamás

is visszatérhet.

A SZEOL SC várható kezdőcsapata:

Leindler – Kormányos, Dlusztus, Bjedov, Grünvald, Buzási, Puskás, Forró, Beretka, Faragó, Végh.

Emlékeztetőül a két csapat legutóbbi mérkőzésén (2014. október 12.)

Bölcskei SE – SZEOL SC: 0 – 3 (0-0)

Bölcske, Bölcskei sporttelep. Vezeti: Pillók Ádám (Mohos Milán, Keszthelyi Tamás)

Bölcske:

Csoknyai – Hajdók, Farsang (Fröchlich, a szünetben), Laták, Féhr, Miskovicz (Ledneczki, 86′), Szabolcska (Szalánczi, 65′), Budai, Horváth, Agócs, Tóth.

Buzás Attila.

SZEOL:

Dongó – Kormányos, Dlusztus, Forró, Bjedov, Grünvald, Puskás, Ngalle (Mucsi, 87′), Faragó (Beretka, 78′), Bata, Ondrejó (Buzási, 82′).

Tóth Ákos.

Bata (46′, 59′), Ondrejó (62′)

Budai (52′) ill Dlusztus (52′), Ngalle (70′), Bjedov (76′)

Így játszottak a csapatok a 23. fordulóban

Tolle UFC Szekszárd – SZEOL SC 0-5 (0-4)

Szekszárd, Szekszárdi Városi Stadion, 100 néző. Vezette: Sipos Katalin (Iványi István, Éles András).

Szekszárd:

Szűcs – Dobra (Hernády 54′), Koch, Tóth, Nánási, Márton (Rigó 18′), Rátkai (Kvanduk 54′), Micskó, Arena, Szabolcska, Deli.

Kvanduk János.

SZEOL:

Leindler – Kormányos, Dlusztus, Bjedov, Grünvald, Buzási (Hacker 68′), Puskás (Ngalle 84′), Forró, Beretka, Faragó, Végh (Bata 70′).

Tóth Ákos.

Faragó (4′, 22′), Végh (9′), Beretka (26′), Kormányos (89′).

Deli (37′), Tóth (58′), Micskó (65′), ill. Buzási (50′), Dlusztus (76′)

Bölcskei SE-Dunaharaszti MTK 2-3 (0-1)

Bölcske, vezette: Brezovai Zoltán (Lászlai Róbert, Török Sándor)

Bölcske:

Csoknyai – Miskovicz, Budai, Agócs, Farsang (Kecse, 53'), Hajdók, Szili, Blatt, Tóth, Szalánczi (Horváth, 63'), Nagy (Fröchlich – a szünetben).

Budai (60'), Szili (77') ill. Rebecsák (35'), Márton (49'), Mészáros (75').

április 25., szombat 17.00

Vác-Baja, Kozármisleny-REAC, SZEOL SC-Baja, Maglód-Videoton II., Szentlőrinc-Dabas.

Április 26., vasárnap 17.00

Orosháza-Monor, ESMTK-Szekszárd, Dunaharaszti-Gyula.

A SZEOL már a dobogót ostromolja az NB III-ban - szombaton a Bölcskét fogadják Beretkáék. Részletek ITT: http://szegedma.hu/?p=531002

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. április 24.