Kosárlabda: nem tudta itthon legyőzni az Albát a Szedeák

2015. április 1., szerda
szedeak_alba44_gs

Az idegenbeli győzelmet követően itthon nem sikerült legyőznie a TLI-Alba Fehérvárt a Szedeáknak, a vendégek az utolsó negyedben nyerték meg a meccset.

Ezúttal

Kiss Zsoltra

nem számíthatott

Nikola Lazic

vezetőedző az Alba Fehérvár elleni meccsen, a Szedeák csapatkapitányának Falco ellen összeszedett sérülése még nem jött rendbe. Jól kezdett a Naturtex,

Stefanovic

triplája után szinte csak hárompontos akciók jöttek a szegediektől, a negyedik percben Ciric már a negyedik triplát dobta be, amivel 11 ponttal vezetett a Szedeák. (15-4) Egészen a negyed végééig tartani tudta a tíz, vagy annál nagyobb különbséget a Szeged, azonban

Juhos

középtávolijának köszönhetően végül nyolc pont lett a két csapat közti különbség az első tíz percet követően. A második negyedben feljavult az Alba, és folyamatosan dolgozta le a hátrányát a negyed során, ráadásul

Ciric

összeszedte a harmadik hibáját is, majd a játékrész hajrájában már csak öt pont volt a csapatok között. (35-30) Az Alba védekezése sem működött, sok büntetőt dobhatott a Szedeák, és végül Jereminov bedobott büntetője után héttel vezetett a nagyszünetben Nikola Lazic együttese. A fordulás után összeszólalkozott

Gilchrist

és a vendégek edzője,

Góbi Henrik

, a játékos két kézzel meglökte az edzőjét, majd ki is állították Gilchristet a bírók. Ezt követően azonban összekapta magát az Alba, sorra jöttek a triplák és a könnyű kosarak a vendégektől, előbbiben főleg

Simon

Kromah

járt élen. 54-45-nél

Balaban

két büntetőt is kihagyott, ellenben Simon beszórt egy trojkát, így tíz helyett csupán hat pont lett a szegedi előny, majd

Mitchell

előbb remek védekezése után végigszáguldott a pályán, és bedobta a ziccert, amivel már csak egy pont volt a különbség. (59-58) Ciric és

Jereminov

még tartotta a Szedeákot, de csak annyira, hogy két pontos előnyről várhatták az utolsó 10 percet

Molnár Andrásék

. Az Alba kinti dobásai azonban továbbra is sültek, Kromah és

Supola

is triplával nyitotta a záró negyedet, 68-71-nél először vezetett a meccsen a fehérvári együttes. Kromah újabb trojkája után már héttel ment az Alba, amit még le tudott dolgozni a Szedeák, 82-82 után azonban az utolsó három percben csupán négy pontot tudott szerezni a szegedi csapat, míg az Alba újabb hárm triplával eldöntötte a meccset, és annak ellenére, hogy három negyeden át vezetett a Szedeák, végül a vendégek megnyerték a találkozót, visszavágva ezzel a legutóbbi, a középszakasz első fordulójában aratott szegedi győzelemért. Bár a Naturtex-SZTE Szedeák továbbra is rájátszást érő helyen áll a középházban, de a hátralévő három találkozójából kettőt is meg kellene nyernie ahhoz, hogy odaérjen a play-offra, ellenkező esetben szinte bizonyos, hogy lemarad a rájátszásról. A Szedeák legközelebb szombaton, 18 órától a Pécs vendégeként lép majd pályára.

Ami a statisztikát illeti

A meccs legponterősebb játékosa Andrija Ciric lett, aki 30 pontot szorgoskodott össze pályán töltött 32 perce alatt, bedobott 4 triplát, szedett hat védőlepattanót, kiosztott három asszisztot és még egy blokkra is futotta tőle. A lepattanókat megnyerte a Szedeák, Balaban például 11-el vette ki a részét a 37 szedett labdából, szemben az Alba 34 megszerzett lepattanójával. A legnagyobb különbség a hárompontosok területén mutatkozik: a vendégek 23 kísérletéből 14 is a gyűrűben landolt, míg a Szedeák 27 alkalommal próbálkozott kintről, de csak hét járt sikerrel. Az asszisztok tekintetében nem meglepően Branko Jereminov volt a legjobb szegedi nyolc gólpasszal, de a túloldalon Simon kilenc sikeres assziszttal nyerte ezt a kategóriát. A Szedeáknak 18 eladott labdája volt, míg az Alba hárommal kevesebbszer adta el a játékszert. Ami a játékperceket illeti, Jereminov és Balaban végigjátszotta a meccset, de 36 percet töltött a parkettán Molnár András, Ciric pedig csak nyolc percet pihent, igaz, ő hamar begyűjtötte a harmadik, majd a negyedik faultját is, de végül megúszta a kipontozódást. 26 percet játszott Ivan Stefanovic, míg Mike Jánosnak hét perc jutott ezen a találkozón. Az Albánál jóval több ember között osztódnak el a játékpercek, bár hatan is húsz perc fölött játszottak, a legtöbbet Kromah töltötte a játéktéren, aki 9 perc kivételével végig a pályán volt.

Férfi kosárlabda NB I/A csoport, középszakasz, 6. forduló

Naturtex-SZTE Szedeák - TLI-Alba Fehérvár 86 - 98 (20-12,21-22,27-32,18-32)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezeti: Papp Péter, Hegedüs Tibor, Válé Flórián (Valovics István)

Szedeák:

JEREMINOV 21/6, Molnár A. 2, CIRIC 30/12, Stefanovic 6/3, Balaban 21. Csere: Mike, Meleg, Molnár B., Kuntic 6, Varga, Révész.

Nikola Lazic.

Alba Fehérvár:

Tóth P. 6, KOVÁCS 14/6, SUPOLA 12/6, Gilchrist 6, Csorvási 5. Csere: SIMON 14/9, Czirbus, Juhos 8, Kovács, Molnár M., Mitchell 10/6, KROMAH 23/15.

Góbi Henrik.

Tóth P. (35') Nikola Lazic:

"Amíg frissek voltunk, kontrolláltuk a mérkőzést, a rövid kispadunk miatt a végére elfogytunk."

Góbi Henrik:

"A második félidőben azt csináltuk a védekezésben, amit megbeszéltünk, támadójátékunk pedig minden igényt kielégített."

A középház állása

6. Falco KC Szombathely 28, 17 - 11, 2510–2444, 0.804 7. PVSK-PannonPower 29, 16 - 13, 2405–2333, 0.776

8. Naturtex-SZTE-Szedeák 29, 14 - 15, 2449–2580, 0.741

9. Egis Körmend 29, 13 - 16, 2512–2450, 0.724 10. Alba Fehérvár 29, 13 - 16, 2515–2423, 0.724

IV. negyed 86-9840'Mitchell egy újabb triplát dob be, 84-98. Ciric még bedob egy közelit betörése után, majd nagyon rosszul esik, 86-98 a vége, ennyi nem volt talán a két csapat között ma, de a jól hajrázó Alba végül megnyeri a meccset, annak ellenére, hogy három negyeden át vezetett a Szedeák. 39'Megint labdát vesztünk, így nehéz lesz. Ezzel lehet, hogy eldőlt, Mitchell a sarokból emel be egy hármast, 84-95. Jereminov triplája nem esik be. 39' Simon szór be egy trojkát, ezzel nyolc pontos hátrányban a Szedeák bő másfél perccel a vége előtt, 84-92-nél kér időt Nikola Lazic. 38' Mitchell kettese is jó, 84-89. Ellenben Balaban ezt most nem tudja beejteni közelről. 37'Jereminov oszt ki egy remek passzt Stefanovicnak, aki palánkról szerez egy kettest, 84-85. Kromah most középtávolról, 84-87. Balaban elveszti, végigrohan vele Kromah, de Ciric remek védekezéssel blokkolja őt! 37' De csak eddig, Kromah tempója is ül, 82-82. Nem jó a tripla Jereminovtól, Kromah viszont beszórja a túloldalon, időt kér Nikola Lazic 82-85-nél. 36' Ciric egy remek betörés után fejezi be, 80-80. Kovács triplája a sarokból hosszú, Molnár Andrásé a lepattanó, majd Ciric pattintva játssza meg Balabant, aki közelről be is ejti, vezetünk, 82-80! 35'Kuntic mindkét büntetőt bedobja, egyenlő, 78-78! Kovács teszi fel a palánkra, 78-80. 34' Csorvásinál is lépéshiba, újabb eladott labda az Albától, meg lehet fordítani a meccset. Kromah faultolja Ciricet, majd Jereminov távoli triplája jön le, de a túloldalt Kromahé sem ül most. Kunticnak ütnek oda, ő dobhat büntetőket, időt kér az Alba. 34'Lépéshiba Tóthnál, na most lehet megkezdeni a zárkózást. CIRIC! OTT IS A TRIPLA! 76-78! 33' Ciric ellen a fault, dobhat két büntetőt: az első bent, és a második is, 73-78! 33' Kromah a tizedik triplát dobja be az Albától, 71-78. Balaban mit hagyott ki, háromszor is dobhatott közelről, de egyik sincs bent, majd beragad a labda a gyűrű és a palánk közé. 32' Ciric tempója rövid, majd technikait fújnak a Szedeákra: Simon pedig bedobja a büntetőt, 69-72. Supola a sarokból beszórja a kilencedik vendég hármast, 69-75, Ciric válaszol rá egy betörés után, 71-75. 32' Eladott labda végén lerohan az Alba, de Juhos nem tudja bedobni közelről, majd Simon faultolja Jereminovot, aki ziccerig mehetett volna. Csak az első büntető a jó, 69-71. 31' Mike középtávolija rövid, majd Supola mintha kilépett volna vele, de mehet tovább, Simon pedig bedobja középtávolról, 68-71. 31'Kromah szór be egy újabb triplát, már vezet az Alba, 68-69. III. negyed 68-6630'Simon középtávolija is bent, ezzel csupán két pont a felek között a különbség a záró negyed előtt, 68-66. Jobb védekezés kell az utolsó negyedre a Szedeáktól. 30' Jereminov középtávolija ül, 66-61, erre Kromah egy újabb triplával válaszol, 66-64. Jereminov bemegy a palánk alá, nem tudják megfogni, 68-64. Ez a hármas most rossz Mitchelltől, azonban eladjuk a labdát. 29' Kromah is beszór egy triplát, most jönnek a fehérvári kinti dibások, 62-61. JEREMINOV! Fontos labdaszerzés volt, és Ciric ismét faulttal együtt tudja beejteni, viszont nem jó a büntetője, 64-61. 29' Jereminov gyűjti be a saját lepattanóját, majd Balaban közelről faulttal együtt teszi be! Jó a plusz egy is, 62-58. 28'Juhos oszt ki egy sapkát Molnár Andrásnak, majd Molnár András eladja, Mitchell végigszáguld vele, 59-58. 28' Kuntic is beleáll a hármasba, de rövid, viszont Molnár Andrásé a lepattanó. Kuntic kilép vele az oldalvonalon, eladjuk a labdát. Juhos tud bemenni könnyen középen, 59-56, időt kér Nikola Lazic. 27'Egy újabb fehérvári tripla, ezúttal Kovács szórja be, 56-51. De itt a válasz, CIRIC! 59-51, ez volt Ciric harmadik hármasa. Eladjuk a labdát a saját térfélen, amit Simon egy triplával büntet, 59-54. 26' Simon dob be egy hármast, 54-48, tíz helyett csupán hat pont a különbség. Balaban dobhat megint kettőt a vonalról Juhos hibája után. Az első jó, és a második is, 56-48! 26' Jó bejátszás Kovácsnak, aki azonban nem tudja beejteni, Balaban megszerzi, Kovács pedig odaüt neki, Balaban állhat a vonalra: az első kimarad, és a második is! 25' Tóth Péter könnyű közelije, most kicsit szellősen védekeztünk, 52-45. Kuntic dobhat büntetőket Tóth Péter faultja után, az első bent, és a második is jó, 54-45! 25' Ciric kerül a kipontozódás szélére, miután begyűjti negyedik faultját. Kovács közelije ül, 52-43. Kunticnak hosszú a passz, nem tudja megmenteni. 24' Juhos kezéből kicsúszik a labda, majd Jereminov szór be egy triplát a sarokból, 52-41! Supola hármasa lejön, Ciricé a lepattanó, Balaban azonban nem tudja befejezni közelről. 24' Ciric vállal egy egy hármast, de közben meglökik: sajnos rövid, de így jöhet három büntető Kromah faultja után. Mindhármat bedobja! 49-41! 23' Ciric közelije nem jó, és Balaban sem tudja összeszedni a lepattanót. Supola tör be szépen, de nincs bent, majd Juhost faultolja Kuntic: Juhos mindkettőt bedobja, 46-41. 23'Ciric triplája jön le a sarokból, majd Supola süllyeszt el egy trojkát, 46-37. Eladjuk a labdát, Kovács szerez könnyű kosarat, 46-39. 22'Gilchrist-el támad némi problémája Góbi Henriknek a Gilchrist meglöki a saját edzőjét (!), és ez érdekes, be is küldi az öltözőbe a saját játékosát a fehérvári edző. Technikai, dobhat két büntetőt Ciric: az első bent, a második kimarad, 44-34. Balaban teszi be közelről, 46-34. 21'Balabantól ellopják a labdát az első akció végén a nagyszünetet követően, majd Gilchrist közelije szédül ki, Balabané a lepattanó, és ő is fejezi be a túloldalon közelről, 43-34. II. negyed 41-3420'Gilchrist középtávolija hosszú, majd Molnár Bencét blokkolja Gilchrist már a saját palánkja alatt. Stefanovic hármasa sem jó a sarokból, még tíz másodperc, de Kromah kidobja oldalt a labdát, nem talál embert a passza. Mike engedi el az utolsó hármast a nagyszünet előtt egy másodperccel, de ez sincs bent, hét pontos Szedeák-előny a félidőre. 20' Jereminovot állítja meg Simon szabálytalanul, Jereminov áll a vonalra: mindkettő bent, 41-34. 19'Lépéshiba Gilchristnél, miénk a labda. Balaban kezéből kitépik a labdát, de nincs fault, ellenben a túloldalon Supola ellen Mikénél befújják... Supola dobhat két büntetőt, az első jó, és a második is bent, 39-34. 18' Mitchell faultolja Jereminovot, aki mindkettő büntetőt bedobja, 37-30. Juhos szerez megint egy támadólepattanót, amit bepöciz, 37-32. Jereminov tör be, és ejti be, 39-32. 18' Tóth Péter marad üresen a hosszún, meg is kapja a labdát, és beejti közelről, 35-28. Stefanovic hármasa nem jó, majd Gilchrist szedi össze Tóth Péter lepattanóját, és szerez egy kettest, már csak öt pont a különbség, 35-30. 17'Csorvásinál a fault Balabannal szemben, neki is a harmadik hibája: Balaban bedobja az első büntetőt, a második viszont kimarad, 35-26. 16' Az utolsó pillanatokban dobta el Jereminov, de nem lett jó a hármasa. Tóth középtávolija ül, 34-24, majd Mike a sarokból dobja el a hármast, de nem jó, indulhat az Alba, Csorvási fejezi be közelről az akciót, 34-26-nál kér időt Nikola Lazic. 15' Ciric már három faulttal áll, le is hozza őt Nikola Lazic. Molnár András megy be a palánk alá, közelről beteszi, 34-20. Kovács hármasa nem jó, de ezt is faultnak fújják, Molnár Andrásnak is a harmadik faultja ez Supolával szemben: Supola bedobja az elsőt, és a másodikat is, 34-22. 15' Balaban áll a vonalra: az első bent, és a második is jó, 32-19. Csorvási ziccerben középen, de ő is dobhat két büntetőt: az első jó, a második viszont lejön, 32-20. 14'Jereminov betörése után ejti be, 30-19, majd Kromah hasonló helyzetből eldobott közelije lejön. Balabannal szemben a fault Mitchelltől, még a két büntető előtt kér időt az Alba. 14'Ötödik csapatfault, dobhat két büntetőt Mitchell: azonban mindkettőt kihagyja! Egy már elvesztett labdát szerez vissza Molnár András, aki Cirichez passzol, az ő közelije már bent, 28-19. 13'Ciric tempója rövid, majd indul az Alba, Mitchell azonban ziccerből kihagyja, de a lepattanó Kovácsé, aki másodjára közelről megoldja, 24-19. Kuntic dobhat két büntetőt: jó az első, és a második is bent, 26-19. 13'Majdnem ismét labdát loptunk, de Molnár András végül nem tudta megszerezni, ezt pedig Kovács használja ki a sarokból egy triplával, 24-17. 12'Juhos nagyon üresen marad középen megint, de nem tudja beejteni ziccerben. Kuntic hármasa rövid a sarokból, majd Jereminov labdát szerez, Csorvási passzát füleli le az irányító, majd Balaban közelije hullik be, 24-14. 11'Juhos marad üresen középen, végül Ciric faultja után büntetőket dobhat: mindkettő bent, 20-14. Jereminov tör be, és oldja meg szépen, 22-14. I. negyed 20-1210' Gilchrist középtávolija jön le, a lepattanó Jereminové, majd Stefanovic engedi el a triplát a negyed zárásaként, de hosszú lett, így nyolc ponttal, 20-12-re vezet egy negyedet követően a Szedeák az Alba ellen. 10' Juhos éppen a vonalon belülről dobja be, ez csak kettes, 20-12. Nem tudtuk most végigvinni a támadást, így Ciricnek kellett messziről eldobnia, nem is lett jó. 9'Stefanovic harcol ki egy faultot, dobhat két büntetőt: az első kimarad, a második viszont jó, 20-10. 8' Most Kuntic ellen fújnak támadófaultot. Juhos sarokból elengedett hármasa jön le, majd Kuntic triplája rövid a túloldalon. Mitchell középtávolija viszont ül, 19-10-nél kér időt Nikola Lazic. 7'Mitchellnél is lépéshibát fújnak, rengeteg technikai hibával játszik az Alba. Ciricnek már el kellett vállalnia, kevés ideje volt, de nem lett jó a hármasa. Gilchrist tör be a palánk alá, és oldja meg közelről, 19-8. 7' Csorvásinál a lépéshiba, elveszíti a labdát az Alba. Stefanovic ellen a fault, ő állhat a vonalra: az első büntető kimarad, és a második is! 6'Jereminov játssza meg szépen Balabant a palánk alatt, be is fejezi Balaban közelről, 17-6. Simon Balázs kettese marad ki, amiből indulunk, Ciric el is tudja dobni, rá is fújják a faultot, de nem szédül be, így két büntetőt dobhat Ciric: az első bent, és a második is jó, 19-6. 6' Jereminov ellen támadófaultot fújnak, így jöhetnek a vendégek. Csorvási játssza ki Gilchristnek, jó a középtávolija, 15-6. 5'Mitchell hármasa sem ül a sarokból,de marad a labda az Albánál,de Stefanovic megszerzi a lepattanót! Ciric hármasa most nincs bent, majd Mitchell eladja a labdát. 4' Kromah triplája sem jó, Ciric viszont két dobócsel után a negyedik szegedi trojkát süllyeszti el, 15-4, tizenegy ponttal vezet a Szedeák! 4'Csorvásiról maradunk le egy picit, aki ezt ki is használja, faulttal együtt szerez egy közelit: a büntetője azonban kimarad, 9-4. Balaban teremti meg magának a lehetőséget, és bár kimarad, de visszakerül hozzánk a labda, amit Jereminov egy újabb hármassal büntet! 12-4, időt kér az Alba. 3' Jó védekezés most a Szedeáktól, nem tudja eldobni Supola. Ciric a sarokból szórja be a triplát, 9-2. 3' Kromah szerzi a vendégek első kosarát, jó a tempója, 3-2. Már-már elvesztettük a labdát, de Ciric visszaszerzi, Balaban pedig faulttal együtt teszi be a palánk alól Molnár András remek passza után: a büntető is jó, 6-2. 2'Kromah középtávolija is lejön, Stefanovic azonban kilépett az oldalvonalon a labdával, jöhet az Alba. Tóth Péter középtávolija sincs bent, eddig háromból nulla az Alba mérlege dobásoknál, viszont ismét nem tudunk dobóhelyzetbe kerülni a támadás végén. 1' Stefanovic triplával nyit, 3-0. Tóth Péter közelijét Jereminov szerzi meg a palánk alatt, majd eladjuk a labdát támadásban. 1' A Szedeák hozza el a labdát a feldobásnál. 17:56 - Túl vagyunk a bemutatásokon, hamarosan kezdődik a mérkőzés. A két csapat legutóbbi meccsén története során először legyőzte a fehérváriakat a Szedeák, a vendégek most kvázi utolsó esélyüket ragadhatják meg a rájátszásba kerülést illetően, viszont egy győzelemmel a szegediek is nagy lépést tehetnek a play-off felé. 17:34 - Köszöntjük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok is javában pattogtatnak már. Ami kisebb meglepetés, hogy Kiss Zsolt csak civilben ül a kispadon, a cséká sérülés miatt nem tud ma játszani. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

Este hattól az Albát fogadja a Szedeák - kőkemény derbire van kilátás, ne hagyjátok ki!

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. április 1.