Vízilabda: idegenben verte a Vasast a Szeged

2015. március 7., szombat
szeged_vasas24_gs

Háromgólos győzelemmel távozott a Tiszavirág Szeged Diapolo a Vasas otthonából a férfi vízilabda OB I 21. fordulójában.

Alig 23 másodperc elteltével

Hőna Dávid

az angyalföldieknek szerzett vezetést, ami azonban ezután következett a negyedben, azt nem tették zsebre a hazaiak. Előbb

Varga II. Zsolt

egalizált a meccs egyetlen büntetőjéből, majd

Manhercz Ádám

találatával már a Szegednél volt az előny. (1-2) Erre ugyan még

Takács Bálint

válaszolni tudott, a folytatásban azonban a mesterhármasig jutó Varga II. vezérletével a vendégek további négy alkalommal mattolták

Barabás Botondot

. (2-6) Az eseménydús első negyedet egy csendesebb második követte, a publikum a nyolc perc alatt mindössze egyetlen gólt láthatott - azt viszont

Kiss Csaba

jóvoltából, így a szünetben igen magabiztos előnyt tudhatott magáénak

Varga Péter

legénysége. (2-7) Bár a harmadik és negyedik felvonást egyaránt megnyerte a Vasas, a kozmetikázáson túl ez már többre nemigen volt elegendő, így a szegediek örülhettek győzelemnek a lefújást követően. Sikerével a Tiszavirág Szeged Diapolo megelőzte a táblázaton az UVSE otthonában váratlan vereségbe belefutó BVSC-t, és fellépett a hatodik pozícióba. Manherczék március 11-én a Honvéd otthonában folytatják bajnoki szereplésüket.

Férfi vízilabda OB I, 21. forduló:

Vasas Plaket - Tiszavirág Szeged Diapolo 6-9 (2-6, 0-1, 2-1, 2-1)

Budapest, Komjádi Béla Sportuszoda. Vezette: Székely Balázs, Marosvári Attila.

Vasas:

Barabás - Gyárfás 1, Bóbis, Sedlmayer 1, Hőna 1, Takács 1, Steinmetz 1.

Várnai, Vereczkey, Goreta, Juhász-Szelei 1, Német.

Földi László.

Meixner - Kiss 1, Seman 1, Varga II. 3/1, Manhercz K., Manhercz Á. 2, Kunac 2.

Sánta, Zsigri, Török A., Palotás, Jmnaishvili, Chilkó.

Varga Péter.

Emberelőny:

5/1, ill. 6/3.

Ötméteres:

-, ill. 1/1. Varga Péter:

"Óriási jelentőséggel bírt ez a mérkőzés, ennek megfelelően álltak hozzá a srácok. Fantasztikusan kezdtünk, bár a végére egy kicsit belassultunk, ami tulajdonképpen betudható a magabiztos előnyünknek. Úgy gondolom, végig jól kezeltük a mérkőzést. Azt még tanulnunk kell, hogyan tudunk egy komolyabb vezetés esetén még egy-két gólt pluszba lőni. Ettől eltekintve teljes mértékig elégedett vagyok a játékunkkal, az alázattal, amellyel a fiúk játszottak. Fantasztikus volt!"