Női labdarúgás: tovább robog a SZAK, megerősödött a Nagymágocs + FOTÓK

2015. március 10., kedd
dorozsmaibombazok_hfc_ mj 69

Közel három hónapos szünet után folytatódott a Csongrád megyei női bajnokság, a listavezető SZAK hálója immáron négy mérkőzés óta érintetlen, míg a télen több új játékost igazoló Nagymágocs is két magabiztos sikerekkel kezdte a tavaszt.

Az őszi bajnok SZAK két nagyon hasonló találkozón van túl: a tavaszi első fordulóban a Csanytelket, majd a hétvégén a Baktót verték egyaránt 3-0-ra. Mindkét találkozón az első negyedórában megszerzett vezetését követően egészen a mérkőzés utolsó szakaszáig nem esett több találat, végig nyílt maradt ezzel a mérkőzés, majd a SZAK az utolsó tíz percet megnyomta, és mindkét ellenfelének további két gólt lőtt, amivel eldöntötte a meccsek kimenetelét, így továbbra is az élen áll

Kovács Attila

együttese. Az együtteshez a télen Nagymágocsról igazolt

Szarka Dóra

góllal debütált a Csanytelek elleni találkozón. A szegediekre tapadó Mezőberény sem hibázott a tavasz első két mérkőzésén: a Békés megyeiek a Dorozsmai Bombázókat a mindkét félidő elején eredményes

Hídvégi Rita

találataival verték, majd a St. Mihály ellen egy nagyon kiélezett mérkőzésen végül a szünet előtt megszerzett előnyüket a második félidőben meg tudták duplázni, így a szentmihályiakat is két góllal győzték le. A Nagymágocs két meggyőző sikerrel kezdte a szezon második felét. A Kecskemétről, és Bács-megye más együtteseitől, valamint Csanádapácáról bővített Nagymágocs a HFC mellett a Kisteleket is elkapta, bő 10 perc után már kétgólos volt a mágocsi előny, amit a folytatásban még

Horváth Kitti

„fejelt meg” nagymágocsi színekben szerzett első találatával. Az első fordulóban elszenvedett súlyos hazai vereség, a szünetben a keretét több játékossal is bővítő Nagymágocs elleni 0-4 után a Dorozsmai Bombázók ellen próbált javítani a Hódmezővásárhely. A labda a mérkőzés legnagyobb részében a dorozsmaiak térfelén volt. Az első adódó lehetőségüket a vásárhelyiek gólra is váltották, egy megszerzett labda után

Deák

lőtt az alsó sarokba a félidő hajrájában. A második félidőben is a HFC irányított, a Bombázók előtt ugyan két kisebb lehetőség is adódott, de nem tudták bevenni Fehér Ágnes kapuját, így egygólos győzelmet aratott a Hódmezővásárhely, míg a Bombázók ezúttal sem tudtak gólt szerezni, és harmadik egygólos vereségüket szenvedték el

Ottlik Sándor

lányai. A Csanytelek már a kezében érezhette a győzelmet a SZVSE ellen, hiszen annak ellenére, hogy

Szántó Adrienn

egalizálta

Bali Cintia Renáta

találatát,

Farkas Viktória

a 70. percben újra megszerezte a vezetést a csanytelkieknek. Mindössze néhány másodperc volt hátra a mérkőzésből, amikor az addigra már

Perneki Nikolett

piros lapja miatt emberhátrányban küzdő SZVSE végül másodjára is ki tudott egyenlíteni

Király Dzsenifer

révén, így értékes pontot szerzett a SZVSE a Csanytelek vendégeként.

Eredmények, 12. forduló

Kisteleki TE-Komlósi-Trans Baktó SC 1-0

Gól: Csikos Edina.

Hódmezővásárhelyi FC-Nagymágocs SE 0-4

Gól: Gila Nóra, Tóth Vivien, Horváth Tímea Ilona, Kotvics Edina.

Mezőberényi FC-Dorozsmai Bombázók 2-0

Gól: Hídvégi Rita (2)

Szegedi AK-Csanytelek SC 3-0

Gól: Szarka Dóra, Sasvári Annabella, Pap Klára Melinda (öngól) A Csengele KSE-Szegedi VSE találkozót március 15-én játsszák, míg a St. Mihály FC szabadnapos volt.

Eredmények, 13. forduló

Csanytelek SC-Szegedi VSE 2-2

Gól: Bali Cintia Renáta, Farkas Viktória ill. Szántó Adrienn, Király Dzsenifer.

Dorozsmai Bombázók-Hódmezővásárhelyi FC 0-1

Gól: Deák Bianka.

Nagymágocs SE-Kisteleki TE 3-0

Gól: Lakatos Szabina Zsanett, Kotvics Edina, Horváth Kitti.

Komlósi Trans Baktó SC-Szegedi AK 0-3

Gól: Frankó Nikolett Anett, Lovászi Zita, Fehér Zsuzsanna.

St. Mihály FC-Mezőberényi FC 0-2

Gól: Szabó Laura, Hídvégi Rita. A Csengele KSE szabadnapos volt.

Tekintse meg galériánkat a Dorozsmai Bombázók-HFC mérkőzésről!

A 14. forduló programja

március 14., szombat 9:30 Kisteleki TE-Dorozsmai Bombázók március 21., szombat 9:00 Hódmezővásárhelyi FC-St. Mihály FC 10:00 Csengele KSE-Csanytelek SC március 22., vasárnap 11:00 Szegedi VSE-Komlósi Trans Baktó SC 15:00 Szegedi AK-Nagymágocs SE. A Mezőberényi FC szabadnapos lesz.