Kézilabda: hozta a kötelezőt a MOL-Pick Szeged + FOTÓK

2015. március 4., szerda
pick_oroshaza19_gs

Az Orosháza ellen folytatódott a MOL-Pick Szegednek a felsőházi rájátszás, Vadkertiék egy pillanatig sem adtak esélyt a vendégeknek.

Mazic belőtt ziccerével először és utoljára vezetett az Orosháza az újszegedi sportcsarnokban: ez követően nyolc Pick-gólra csupán egy válasz érkezett a vendégektől. (8-2) Lassan az volt a kérdés, hogy mikor lesz meg a tízgólos különbség, azonban 13-4 után két gyors Stranigg-találattal szépített az Orosháza, majd időt is kért Juan Carlos Pastor. Sok hibát követett el támadásban mindkét együttes, számos lerohanás alakult ki már az első félidőben, végül Robledo állította be a félidei eredményt. A második félidőt remekül kezdte a MOL-Pick Szeged, három szegedi góllal kezdődött a második harminc perc, ami után Vladan Jordovic, a vendégek mestere időt is kért, hiszen ezzel már "átléptük" a tízgólos különbséget (21-10) Innentől kezdve tartotta a tíznél nagyobb előnyét a Pick, amelyben Ancsin keze sült, de a lerohanások is jól működtek Vadkertiéknek. Végül 11 lett közte, a MOL-Pick Szeged végig kontrollálta a találkozót, és sima győzelmet aratott az Orosháza felett, így második meccsét is megnyerte a rájátszásban. A MOL-Pick Szeged legközelebb március 10-én, kedden 18 órától a Csurgót fogadja az újszegedi sportcsarnokban.

Férfi kézilabda NB I, rájátszás az 1.-6. helyért, 2. forduló

MOL-Pick Szeged - Orosházi FKSE-Linamar 33 - 22 (17-10)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezeti: Hargitai Gábor, Markó Gábor.

Pick Szeged:

Sierra – PRODANOVIC 5/1, ANCSIN 6, Bombac, Zubai 3, ILYÉS 3, Kälmann 2. Csere: Wyszomirski, Pásztor (kapusok), Blazevic, BALOGH 5, Robledo 2, Vadkerti 1, Parrondo 2, VRANJES 4, Hegedüs.

Juan Carlos Pastor.

Orosháza:

Ivanisevic – Benis 1, Denmiloud 2, Berta, MAZIC 3, Morva, Németh L. 1. Csere: Herjeczki (kapus), Németh G. 1, Cemas 1, Milovic, KNEZSEVIC 6 (4), STRANIGG 6, Varsandán, Szeitl 1, Tárkányi.

Vladan Jordovic.

1/1 ill. 4/4.

2 perc ill. 8 perc.

60'Ancsin megy fel, de ezt most Herjeczki jól érezhette: még tíz másodperc, Vranjes küldi rá talpról, Herjeczki védésével zárul a meccs. Sima győzelmet aratott a rájátszás második körében a MOL-Pick Szeged, amely 33-22-re verte az Orosházát. 59'Németh Gábor lövését blokkolja Ancsin, de a sarokból jöhet az Orosháza. Stranigg a szaggatottról lövi ki a bal alsót, 33-22. 58' Megint egy indítás a vendégektől, Szeitl rohan, és Pásztor véd, de már vonalat fújnak Szeitlnél. Megszerezzük a labdát, Parrondo mehet ziccerig, szép csuklómozdulattal elteszi Herjeczki mellett, 33-21. 57' Hegedűs nem találja el a kaput, de az orosháziak is tévesztenek. Nagy az iram a végére, egy eladott labda után Knezevic mehet ziccerig, bepattintja Pásztor mellett, 32-21. 56' Ancsin talpról most a felső lécet találja telibe, egészen a saját térfelünkig vágódik vissza a labda. Másodjára már nem kegyelmez, ez már a hatodik gólja, 32-19. Stranigg válaszol gyorsan a rendezetlen védelemmel szemben, 32-20. 55' A bejátszást megszerzi Blazevic, de nem kapkod, inkább megvárja a társakat, azonban most jól védekeznek az orosháziak is, Vranjes hiába marad lent, nincs ítélet. Szeitlnek a bejátszás, Vranjes faultolja, hétméterest lőhet ismét Knezevic: magabiztosan bepattintja a negyediket is, 31-19. 54' Németh Gábor átlövése pattan ki a kapufáról. ANCSIN! Hát ez megint egy hatalmas lövés volt, Herjeczki követni is alig tudta, 31-18. 53' Vranjes tarthatatlan középre, a védőjével a hátán fordul be, és a rövidbe zúdítja, 30-18. Straniggot ki is küldik két percre. 51' Németh Gábor válaszol kissé kiszorított helyzetből, 29-17. Blazevic megy fel kilenc méterről, tőle kissé szokatlanul, blokkolják lövését, majd Robledo ellen a fault: Ancsin bombáját pedig most kitolja a felső sarok elől Herjeczki! Sőt, indít is, Szeitl iramodik meg, be is fejezi a ziccert, 29-18. 50' Robledo durrant mellé,de sarokdobással jöhetünk. ANCSIN! Óriási gólt ragaszt Herjeczki kapujába a szaggatottról, 29-16. 49' Támadófault, ebből nincs helyet. Benmiloud marad üresen beállóban, rá is fordul, és pattintva befejezi, 28-16. 48'Némeh Gábor pontosan Vadkerti kezébe passzol, azonban Robledónál is faultot fújnak a bírók, így gyorsan el is veszti a labdát a Pick, de az Orosháza sem tudja végigvinni az akcióját hiba nélkül, visszaszerezzük a labdát. 47'Jó a blokk, de Wyszomirski még rá is segít, kitolja a felső kapufa alól! Gyors kontrát vezet a Pick, amit Vranjes fejez be, 28-15! Időt kér az Orosháza. 46' Cemas szerez gólt beállóból, 26-15. Parrondo! Szépen futott be középre, és a hatosról mattolta Herjeczkit, 27-15. 44'Blazevic lábbal ér bele a bejátszásba, mérges is érte,de elszórja végül az Orosháza. Prodanovic megint felkanyarodik, de most az oldalhálót találja el. 44' Mi is lőhetünk egy büntetőt, az elsőt a meccsen: Prodanovic higgadtan bedobja, 26-14. 42' Hetes, Knezevic lőhet ismét büntetőt: ezt is bedobja, háromból három a mérlege a büntetőknél, 25-14. 40'Varsandán pattintott lövését védi Wyszomirski, de szabálytalanság miatt marad az orosháziaknál a labda. Majd megszerezzük, de Balogh átlövését most fogja Herjeczki az alsó sarok elől, viszont Källman ziccerénél már ő is tehetetlen, 25-13. 39'Bombac játssza be Zubainak, akit Morva ránt le, két perc az orosházi játékosnak. Eladott labda után lerohannak az orosháziak, Benis fejezi be az akciót, 23-13. Balogh viszont már ötgólos, visszaáll a több mint tízgólos különbség, 24-13. 37'Morva nem tud bemenni Zubai és Blazevic között, majd passzív miatt elveszik a labdát a vendégektől. Balogh szerzi az újabb szegedi találatot átlövésből, 23-12. 36'Mazic szerzi a második vendég gólt ebben a félidőben beállóból, 22-12. Prodanovic ziccerét tolja ki Herjeczki a túloldalon. 35'Bombac és Balogh csinálja meg szépen, utóbbi előtt nyílik nagy terület a beálló mellett, ezt ki is használja, 22-11. 34'Knezevic szerzi első mezőnygólját, miután egy hosszú adogatást követően lő Wyszomirski lábai között a kapuba, 21-11. 33' Egy eladott labda után Zubai marad üresen elől, már közte tíz, 20-10! Megint egy rossz passz, ami után Balogh lőhet tisztán: ez is gól, 21-10, időt kér Vladan Jordovic. 32' Stranigg ziccerébe ér bele lábbal Wyszomirski, így a labda a kapufáról megy ki. Ilyés átlövése viszont pontos, ezt sem tudja védeni Herjeczki, 19-10. 31'Straniggnál a lépéshiba, de maradhat a labda az orosháziaknál, amit végül könnyedén gyűjt be Wyszomirski. PRODANOVIC! Ismét villan a szélső, ezzel már 18-10. 31'A vendégek kezdik a második félidőt, a szegedi kapuba érkezik Piotr Wyszomirski. SZÜNET30' Időn túli szabaddobással zárul majd a félidő, bár kicsit lassan végezték el a szabaddobást, így lehetett időn túli: Stranigg a kezekbe lövi, ez a félidő vége, hét góllal vezet a MOL-Pick Szeged a szünetben. 30' Bertát vélik szabálytalannak középen, amiért két percet is kap a sporiktól. Robledo lövi ki a hosszút, rögtön kihasználva ezzel az emberelőnyt, 17-10. 29' Stranigg szerez újabb gólt a vendégektől ismét a szélről, 16-10. 28'Elveszik a labdát a vendégektől támadó fault miatt, pedig ketten is üresen kaphatták volna Németh Gábortól. Balogh pattintja a bal alsóba a kilencesről, 16-9. 27'Benist rántja le Vranjest, aki második kiállítását is megkapja, míg Knezevic jöhet ismét hetest lőni: ezt is szinte ugyanoda küldi, ahova az előzőt, a léc alá, 15-9. 26' Parrondo is fel tud kanyarodni a jobb szélről, de lövése a rövid kapufáról az oldalvonalon túlra vágódik. Balog labdaszerzése után szépen végigviszi az akciót a Pick, amit Vranjes fejez be beállóból, 15-8. 25' Stranigg egy szép csel után jut el a hatosig, majd a bal alsóba lő, ezzel ő a legeredményesebb vendég játékos, háromgólos. 14-8. 24'Balogh előtt nyílik meg a folyosó, be is megy, de az oldalhálóba lő. 22' Egy eladott labda után indulhatnának az orosháziak, hárman sprintelnek, de a passzba belenyúl Bombac, szép szerelés volt! Bombac átadását lelesi Németh László, aki ziccerig mehet vele, Sierra tehetetlen, 14-7. Robledo hát mögötti passzát nem tudja összeszedni Vadkerti. Időt kér Juan Carlos Pastor. 21' Robledónak harmadjára már összejön, ezt most Herjeczki sem védhette, 14-6. 20'Megint jól zárunk középen, nem jut el a labda Benmiloudhoz. Stranigg egy csel után kerül ziccerbe a szélen, ezt bedobja, 13-5, majd egy villámgyors akció után ismét Stranigg roboghat Sierra kapujáig, ezt is értékesíti, 13-6. 18' Vadkerti rövid sarokra lőtt labdája most bepattan Herjeczkiről, a cséká is szerez egy gólt, 12-4. Robledo most bejátssza Vranjesnek, aki a levegőből szórja be, 13-4. 17' Jó a blokk Vranjestől Námeth Gábor újabb lövése után is. Robledo másodjára is megpróbálja, de most szerencséje van Herjeczkinek, hiszen róla úgy pattan a labda a kapufára, hogy a gólvonal elé vágódik. Sierra is bemutat egy védés, majd az első orosházi kiállítás Straniggé. 15'Németh Gábor lövi el középről, de éppen Sierra kezeibe megy a labda. Robledo átlövését blokkolják, de jól zárunk vissza, nincs indítás. 14'Hosszas adogatás után ismét az előző figurát akarták megjátszani a vendégek, amikor Benmiloud fut be, de most kiperdült a kezéből a labda, Prodanovic pedig egy újabb gyors akció után eredményes ziccerből, 11-4. 13' Ilyés és Ancsin összjátéka után utóbbi küldi a labdát a bal alsóba, 10-4. 13' A meccs első hetesét az Orosháza kapja: Knezevic a léc alá bombáz, 9-4. 12'Most Benmiloud futott be középre a második hullámból, őt nem bírtuk lekövetni, és a hatosról belőtte a ziccert, 8-3. Ancsin viszont egy betörés után gyorsan válaszol, 9-3. 11' Megint egy eladott orosházi labda, Ilyés pedig ismét felmegy a szaggatottról, és ismét gólt szerez átlövésből! 8-2! Kapust cserélnek a vendégek. 10' Mazicnak csak sárga a túloldalon, majd Bombacot engedi el nehezen Berta. Zubai szerez egy pazar gólt Bombac passza után, elhajolva lő a bal alsóba, 7-2. 9'Az időkérést követően Cemas lövi el, és bár mellépattintja, Blazevicet kiállítják két percre. 8' Ismét elveszti a labdát az orosházi együttes, ami után Ancsin lő egy bombagólt a vendégek kapujába, majd rövid időn belül Prodanovic és Källman is egy-egy indításgólt szerez, ezzel már 6-2! Időt kér az Orosháza. 7'Második gólját szerzi az orosházi beálló, Mazic, most le tudott fordulni középen, 3-2. 5'Milovicot kell ápolni, miután Blazevic-el ütközött, nagy csata lehet az övék, végül tudja folytatni Milovic. Morva sem tud betörni, de továbbra is marad a labda a vendégeknél. Mazic kezéből kiperdül a labda, Ilyés pedig elront egy hát mögötti passzt Källman felé, de Prodanovic visszaszerzi, és pattintott labdája a felső lécről vágódik a gólvonal mögé, 3-1! 4'Blazevic jó védekezése Milovic ellen, majd támadófault miatt elveszik a vendégektől a labdát, de nem tudunk indulni: viszont Ilyés a szaggatottról a hosszú alsóba lő, 2-1! 2'Ezt az átlövést fogja Ivanisevic, majd Mazic ezúttal Milovicnak készíti elő, akit faultonak majd passzívot jeleznek, Sierra védi az erőtlen átlövést, a bejátszás végén viszont Zubai megszerzi a Pick első mai gólját, 1-1. 1'Az első támadás végén Bombac elrontja a passzt, indulhat az Orosháza, és Mazic a kapuig gyalogol a labdával, be is lövi a ziccert, 0-1. 1'A Pick kezdte a mérkőzést. 17:59 - A közelmúltban lejátszott alapszakaszbeli mérkőzéshez hasonlóan az orosháziakat ezúttal is elkísérte a szurkolótáboruk, így jó hangulatú meccs előtt állunk. Lezajlottak a bemutatások, kezdődhet a találkozó! 17:46 - Köszöntjük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyok, a csapatok már a kapusaik bemelegítésnél tartanak. Ezúttal nem lesz ott az Orosháza keretében a Picket is megjárt Buday Dániel. Balogh Zsolt viszont szülővárosa ellen játszik a hamarosan kezdődő mérkőzésen. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!