Vízilabda: parádés csatában verte a Szeged a Kaposvárt + FOTÓK

2015. február 11., szerda
szeged_kaposvar25_gs

Harmadik negyedbeli megingása után nagyszerű hajrával verte 11-10-re a Tiszavirág Szeged Diapolo a vendég Kaposvárt a férfi vízilabda OB I 15. fordulóból elhalasztott mérkőzésén.

Surányi László

Kiss Csab

a gólváltása indította a mérkőzést, a 8. percben pedig újfent a hazai csapatkapitány talált a hálóba, megnyerve ezzel a negyedet övéinek. (2-1) Hasonló forgatókönyv szerint zajlott a második felvonás is,

Manhercz Krisztián

nagy pillanata: a szegediek 18 éves válogatott tehetségének távoli ejtése a kapufa segítségével csapta be a minden hájjal megkent, háromszoros olimpiai bajnok

Szécsi Zoltánt

. (5-3) Szünetben úgy tűnt, sínen van a hazai siker, minden a legnagyobb rendben zajlik a vízben

Varga Péter

legénysége szempontjából, ám ezután következett egy komoly rövidzárlat a csapatnál. A Kaposvár gólgyártását

Gros Ronen

nyitotta meg egy mesteri pöccintéssel, amit további négy gól követett a vendégek részéről. (5-8) A mélypontról a játékrész utolsó percében

Varga II. Zsolt

rángatta ki a Szegedet egy remek egyéni megoldással. (6-8) A végén Manhercz Krisztián kapott egy hosszú indítást

Horváth Barna

kapufáját követően. Szécsi Zoltán kimozdult a labdára, meg is szerezte azt, de a nyakára érkező ifjú titán szerelte a rutinos portást, majd az üres kapuba lőtt. (7-8) Komoly izgalmakat ígért így az utolsó periódus, amit csak tetézett

Manhercz Ádám

egyenlítést érő büntetője. (8-8) Rögtön utána a testvére is értékesített egy ötméterest, amire Gros óriási bombája jelentette a választ kaposvári részről. (9-9) Kunac kihasznált ziccere révén hazai előnnyel fordultak a felek az utolsó 60 másodpercbe. (10-9)

lóbált sokáig, kereste a társakat a passzhoz, de senkit sem talált üresen, így ő maga lőtt. A labda a kapuban kötött ki, ezzel lényegében eldőlt a legfontosabb kérdés a találkozón. A végeredményt

Berta József

alakította ki, ez azonban már nem volt több kozmetikázásnál. (11-10) A Szegedre most egy kisebb szünet vár. Kiss Csabáék legközelebb február 21-én a Ferencváros ellen játszanak újfent hazai vízben.

Férfi vízilabda OB I, 15. forduló:

Tiszavirág Szeged Diapolo - Kaposvári VK 11-10 (2-1, 3-2, 2-5, 4-2)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezeti: Vojvoda István, Horváth Csaba.

MEIXNER - Palotás 1, Kiss 2, SEMAN, Varga II. 2/1, MANHERCZ K. 2/1, Kunac 2.

Sánta, Zsigri, Török A., Manhercz Á. 1/1, Chilkó 1.

Varga Péter.

Kaposvár:

Szécsi - Kovács, Berta 1, VIKALO 2, Surányi 1, Vindisch 1, GROS 2.

Davie, Horváth, Ágner 1, Prikidánovics, Parezanovic 2, Sántavy.

Varga II. (32'), ill. Sántavy (11'), Kovács (24'). Varga Péter:

"Örülök, hogy volt tartása a csapatnak, és hogy a nagyon gyenge harmadik negyed után talpra állt és megnyerte a mérkőzést!"

Fekete Szilveszter:

"Nagyon jó mérkőzést játszottunk, a sok ötméteres ellen nem volt ellenszerünk."

VÉGEIV. negyed 11-10 (2-1, 3-2, 2-5, 4-2) 32' GÓÓÓL!!!! Varga II. nem talál társat a passzhoz, így maga vállalja el, és milyen jól teszi?! 11-9!!! Berta távolról nem tudja meglepni Meixnert. Belefújnak a hazai akcióba a bírók, 20 másodperc vissza. Vargát kiküldik, kipontozódott. Gól... Berta bombája Meixner hóna alatt becsúszik a kapuba. 11-10. Négy másodperc van hátra! VÉGE! Nyert a Szeged! Parádés meccs volt! 31' Manhercz Krisztián elképesztően messziről lepné meg Szécsit, ez most nem jön be. Visszaúszás közben Berta nyomja víz alá az ifjú titánt, a sapkáját is lerángatja, mégis a szegedi küldik ki a sporik... Sajátos ítélet. Lövés nélkül lejár a kiállítás, aztán Ágner nem talál kaput! 30' Surányi pattint a vízre, de Meixner fogja, aztán a kapus Kunacot indítja, aki egyedül úszhat kapugi - GÓÓÓL!!!! BELÖVI! 10-9! Davie nem boldogul centerként, négyen fogták meg egyszerre. 29' Sánta megelőzi centerben Ágner, ez is büntető! Manhercz Krisztián fogja meg a labdát, és... GÓÓÓL!!! A bal alsóban a labda! 9-8!!! Gól.. Gros nagyon messziről öli ki a pókokat a bal felsőnél. 9-9. Kunacot elnyomják centerben. 28' Kunac már lefelé merül, amikor lő, Szécsi véd a jobb alsónál. Gros lövése levágódik a blokkról! 27' Kunac óriási bombáját kell kitolnia Szécsinek. Varga II. úszik be Davie elé, a kaposvári ráugrik hátulról, ötméteres! GÓÓÓL!!! Manhercz Ádám bedobja! 8-8! Palotás labdát szerez! 26' Seman közeli kísérletét a léc védi Szécsi helyett. Semant kiállítják Davieről, Ágner szélről eleresztett lövése viszont elhal Meixnerben! 25' Harmadjára is a vendégeké a ráúszás, de Meixner véd! Varga bejátszása nem jó Semanhoz. Berta kap hosszú indítást, váratlanul lövést választ, Meixner viszont szépen hárít. III. negyed 7-8 (2-1, 3-2, 2-5) 24' Seman megint centerben, Kovács szabálytalan vele szemben, ő is kipontozódik! Ötméteres, Varga II. Zsolt vállalja magára. GÓÓÓL!!! Kipókhálózza a bal felsőt, 6-8! Vargát kiállítják Vikalóról, de Horváth a rövidnél a kapufát lövi telibe. GÓÓÓL!!! Manhercz kap hosszú indítást, egy az egyben megküzd Szécsivel, szereli a kapust és az üres kapuba lő! Parádé! 7-8! Ez a vége, rendkívül izgalmas utolsó negyed előtt állunk! 23' Semanról egy kiállítás, de Kunac labdát veszít... A sporik a támadó Kaposvár ellen fújnak. 22' Gól... Vindisch magas ívben ragasztja be a labdát a jobb felsőbe. 5-7. Varga II. Zsolt centerezése a védők kezében köt ki. Gól... Prikidánovicsra nem maradt ember, majd a rámozduló bekkek között Parezanovicnak adja fel a labdát, aki aztán kapásból húzza a hálóba. 5-8. 21' Kiküldik Chilkót, gól... Ágner lövésével átveszi a vezetést a Kaposvár. 5-6. Semanról Prikidánovics áll ki, de ismét kimarad a hazai emberfór. Újabb kiállítás, most Seman a szenvedője. 20' Palotás szereli Daviet centerben, kapkodó egy kicsit most a játék. Palotás ezúttal jó bejátszást kap, Grost szórják ki róla! Varga Péter időt kér. Kiss Csaba átlövését Szécsi védi. 19' Szegedi labdaszerzés, Kunac megy a szélen, de kiszorítják, lelassul az akció. Sánta és Prikidánovics középen kölcsönösen fogják egymást, a hazai játékos ellen fújnak a sporik. 18' Sánta ellen fújnak centerben, majd Manhercz Ádámot szórják ki visszaúszás közben. A vendégek időt kérnek. Gól... Berta bejátszását Vikalo húzza a kapuba védője mellett. 5-5. Varga II. Zsolt kísérletére odaér Szécsi, szépen ovlasta a szándékot a kapus. 17' Manhercz Krisztián ezúttal megveri Grost a ráúszásnál! Kunac telibe lövi a bal felső sarkot, megúszik a Kaposvár, gól... Berta bejátszását Gros előbb a vízre, majd onnan ujjheggyel a kapuba pöccinti. 5-4. II. negyed 5-3 (2-1, 3-2) 16' Ágner trafálja telibe a pipát, azt jelzik, blokkoló kéz is beleért. Ágner másodjára már bejátszana Bertához, Seman viszont jól reagálja le! Varga Péter időt kér. Manhercz Ádám lövése zárja a félidőt, szélről a kapu fölé bombázott az idő szűkében. 15' Davie nem bír a túlerővel középen, pedig jó passzt kapott. GÓÓÓL!!! Micsoda gól?! Manhercz Krisztián némi lóbálás után átejtette a nála bő húsz évvel idősebb Szécsit! 5-3! 14' Ágner őrületes rakétát indít a kapura, Meixner kitolja a léc fölé! Gól... Parezanovic a sarokdobás után kilövi a jobb alsót Kiss mellől. 4-3. Kiss Csaba fineszesen játszaná meg belül Kunacot, de három kaposvári ugrik rá egyből. Parezanovic pattintott lövése Meixner hóna érintésével pattan kapu fölé. 13' Parezanovic távoli lökete elhal Meixner ölelésében, sajnos Kiss Csaba centerezése viszont nem jut el a társig, Ágner fülelte le. 12' Vikalo centerből a felső kapufát pattintja meg. GÓÓÓL!!! Kunacot nagyon egyedül hagyták, ő pedig jobbról jobbal kilövi a rövid oldalt! 4-2! 11' Gól... Manhercz Ádám kiállítása után Vikalo elsőre a kapufát fargicsálja meg, második lehetőségét azonban már bevágja. 2-2. Sántavyt is kiszórják, és még büntető is! Sántavy Máté hamar kipontozódott. Kiss Csaba a végrehajtó... Szécsi óriási bravúrral véd. GÓÓÓL!!! Sarokdobás után Chilkó javítja társa hibáját! 3-2! 10' Chilkót ketten becsapdázzák, a blokkban hal el a lövése, azonban Manhercz Ádám mesterien szereli Daviet a túloldalon! Davie aztán egy kiállításba is belefut, de Palotás kihagyja az emberelőnyt. 9' Ismét Gros a leggyorsabb a ráúszásnál. Palotást kiállítják Kovácsról, de Davie alaposan kapu fölé durrant! I. negyed 2-1 8' Prikidánovics ápolása miatt áll a játék, az orvos mellett Kiss Csaba vigasztalja a vendégek nyolcasát. Ráég a támadóidő a Kaposvárra, Berta kényszerű ejtését Meixner könnyedén fogja. GÓÓÓL!!! Vikalo kiállítása után Kiss Csaba bombáz a hálóba! 2-1! Ez jelenti a felvonás végét, egy negyed után vezet a hazai együttes! 7' Most Sántavyt küldik ki a medencéből, Varga Péter is időt kér. Manhercz Ádám előtt nyelt meg egy pillanatra a folyosó, de Szécsi leolvasta a szándékot és védett a rövidnél. Továbbra is támadásban a vendéglátók, de a bejátszás Sántához nem jó. 6' Parezanovicot kiszórják, Manhercz centerez, de Sánta nem tudja a kapuba húzni a passzt. Chilkó Mártont állítják ki a bírók, válaszul Fekete Szilveszter időt kér. Varga Zsoltot is kiszúrják, de jó a blokk! Kettős emberhátrányt úszott meg a Szeged! 5' Davie félfordulatból bombáz a kapu előteréből - jó egy méterrel a keresztléc fölé. Ez ellentámadás során Kiss Csabáék ellen fújnak. Surányi lökete lejön Chilkó blokkjáról, végül Parezanovic vállalja el nagyon messziről, nem is talál kaput. 4' Kunac közeli kísérlete a keresztlécen csattan ,de begyűjtik a hazaiak. GÓÓÓL!!! Kiss Csaba éles szögből bombáz Szécsi felett a hálóba, 1-1! 3' Kunac újfent megkínálja Szécsit, ismét a kapus nyer. Gyors kaposvári megúszás, Kiss Csabát állítják ki Bertáról. Gól... Surányi használja ki az emberfórt. 0-1. 2' Varga közeli löketét Szécsi fogja, oda a kettős emberelőny... Sántavy bombáját Meixner hatástalanítja a jobb felsőnél. Sarokdobás és megannyi passz után Gros kénytelen kiszorított szögből próbálkozni, Meixnert nem tudja meglepni. 1' Gros nyeri a ráúszást, a vendégek támadhatnak először. Vikalo odaüt centerben őrzőjének, szól a síp. Kunacé az első lövés, a bal alsót vette célba, Szécsi véd. Marad a labda a Szegednél, Kovácsot kiállítják, majd Bertát is! 18.28: Túl a bemutatásokon, hamarosan kezdünk! 18.20: Hazai oldalon ismét bevethető a válogatottból visszatért Lukas Seman, Varga Péter így teljes kerettel állhat ki a Kaposvár ellen. A vendégeket korábban betegséghullám sújtotta, és bár jelenleg a hiányzók számában ez nem tükröződik, kérdés, mennyire állt vissza a kerékvágásba Fekete Szilveszter alakulata. 18.10: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok a vízben melegítenek. A mérkőzés 18.30-kor kezdődik!