Vízilabda: nem bírt a Szeged a Dunaújváros tempójával + FOTÓK

2015. február 4., szerda
sznve-dunaujvaros05kf

Újabb vereséget szenvedett Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem a női vízilabda OB I 2. fordulójában, Barna Tamás tanítványai a jó erőkből álló Dunaújváros vendéglátójaként kapituláltak 8-16-re.

Fej-fej mellett kezdtek a csapatok,

Gurisatti Gréta

találatára

Somhegyi Noémi

válaszolt, majd a hetedik percben ismét Somhegyi szerzett gólt, kettéválasztva

Menczinger Kata

dupláját. (2-3) Menczinger ugyanakkor itt nem állt meg, a negyed utolsó pillanataiban újra mattolni tudta Tóth Esztert. (2-4) A két Dalmády lányt,

Szandrát

Petrát

, illetve

Vidovics Katát

is nélkülöző szegediek jól tartották magukat, még úgy is, hogy a második periódust szintén két góllal nyerte a Dunaújvárosi Főiskola. (4-8) A vendégek ugyanakkor nagyobb merítési lehetőségekkel számolhattak a csapat forgatásában, aminek igazán szünet után jött ki az eredménye. A hazaiak a nyolc perc során több hibát is elkövettek, amiket

Mihalók Attila

tanítványai rendre gólokkal büntettek. Mindezek hatására az utolsó felvonás előtt eldőlt a győzelem kérdése. (5-13) A Szeged ezzel második vereségét szenvedte el az OB I Középszakaszában. Árkosy Lilláék legközelebb szombaton este ugranak vízbe, az UVSE-Centrál vendégeként.

Női vízilabda OB I Középszakasz, 2. forduló:

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem – Dunaújvárosi Főiskola VE 8-16 (2-4, 2-4, 1-5, 3-3)

Szeged, SZUE, 50 néző. Vezette: Veilandics Zoltán, Csanádi Zsolt.

Tóth - Lengyel Dor., Veréb, Lengyel A., Lengyel Dom. 3/2, O-Nagy, Somhegyi 3.

Árkosy, Miklós 2.

Barna Tamás.

Dunaújváros:

Kasó - Szilágyi 2, Menczinger 3/1, Gurisatti 5/1, Horváth, Slagter 1, Garda 3.

Brezovszki, Ziegler 1, Vági, Brávik 1, Mchunu, Vályi.

Mihók Attila.

Emberelőny:

9/2, ill. 10/4.

Ötméteres:

2/2, ill. 2/2.

Veréb (24'), ill. Ziegler (30'). Barna Tamás:

"Három meghatározó játékos hiányában igen nehéz helyzetbe kerültünk. Hajtottunk, küzdöttünk becsülettel, de a Dunaújváros által diktált iramot nehéz volt tartani négy negyeden keresztül."

Mihók Attila:

"Három-négy játékosom gyorsasága ma győzelmet ért, őket nem tudták tartani a hazaiak. Ugyanakkor jó mérkőzés volt, minden labdáért meg kellett küzdenünk, és a Szeged rendre kellemetlen helyzetbe hozott minket a hibáink után, amit hűen tükröz a nyolc kapott gólunk is."

VÉGEIV. negyed 8-16 (2-4, 2-4, 1-5, 3-3) 32' Gól... Garda távoli lökete egy blokkoló kezet is érintve száguld a kapu jobb oldalába, 8-16. Somhegyi távolról nem talál kaput, nem tudott közel kerülni a Szeged. Mcnuhu még elereszt egy bombát a rövidre, Tóth Eszter véd. Ezzel véget is ér a mérkőzés. A végig pontosabban játszó Dunaújváros megérdemelten távozik győzelemmel Szegedről. 31' Miklós fordul le centerben, de közeli lövését fogja a kapus. Labdavesztés a Dunaújvárosnál, Barna Tamás időt kér. 1 perc 21 másodperc van vissza. Árkosy elpasszolja magát. 30' Lejár a vendégek támadóideje, Lengyel Anett kap gyors indítást a szélen, de Ziegler követi. Zieglert kiküldik Miklósról, Lengyel Anett vállalja el a fórt, de egyenes a blokkba vágja. Gól... Lengyel ANettet kiállítják, de ki sem tud úszni, Gurisatti máris a hálóba ejt Tóth felett. 8-15. 29' Vági a vízre pattint, onnan megy fölé. Somhegyi lefordul, Mcnuhu ellen fújnak ötméterest a bírók! Lengyel Dominika veszi kézbe a labdát, és... GÓÓÓL!!! 8-14! 28' Kiállítják Brávikot, O-Nagy vállalja el, de Kasó ezt is fogja. Menczinger ellen fújnak a támadásban, fordulhatnak a csapatok. Miklóst keresi a passz középen, ő a szabálytalan. 27'Lengyel Dorottya szélről érkező bombáját Kasó sarokdobásra tolja, majd a bíró magához hívja O-Nagyot és Horváthot. Túl erőszakosak voltak a lányok. GÓÓÓL!!! Árkosy lövése kijön, de a kipattanóból O-Nagy betalál! 7-14! Brávikhoz rossz a bejátszási kísérlet. 26' Sajátos eset, némi birkózás után Menczingert és O-Nagyot is kiküldik a sporik! GÓÓÓL!!! Somhegyi betalál! 6-13! Gól... Horváthttól érkezik válasz, 6-14. 25' Árkosyé ismét a labda, de Miklós ellen fújnak centerben. Zieglert keresi a bejátszás, a védők leszedik a kezéről a labdát, de labdavesztéssel zárul a hazai akció is. Hektikus kissé a mérkőzés ezekben a pillanatokban. III. negyed 5-13 (2-4, 2-4, 1-5) 24' Lengyel Dominika ejtését leolvassa a kapus. Gól... Brávikról kiállítják Verébet, majd ugyanő alakítja góllá az emberelőnyt. 5-13. Ezzel ér véget a negyed, az utolsó felvonás előtt tetemes előnyt halmozott fel a Dunaújváros. 23' Horváthra jön ki a figura, közeli próbálkozása elakad a blokkban, ahogy Somhegyi kísérlete Kasóban. Gól... Garda óriási gólt zúdít a bal felsőbe, szinte zsinóron húzták... 5-12. 22' Somhegyit rángatja meg Brávik, ötméteres! GÓÓÓL!!! Lengyel Dominika gólra váltja! 5-11! Slagter távolról a jobb kapufa mellé suhint. Veréb elpasszolja magát, majd még őt szórják ki visszaúszás közben. Mihók Attila magához hívja övéit egy időkérés okán. 21' Veréb löketét Kasó fogja. Gól... Sajnos Szilágyi nagyon üresen maradt O-Nagy mellett, első ziccerét a kapufára a vágja, a kipattanót viszont már a hálóba. 4-11. 20' Ráég az idő a vendégekre, Menczinger távolról tüzel, magasra pattan a labdája a pipáról. Lengyel Anett ejtené át Kasót, de a kapus leolvassa a szándékot, aztán kiválóan indítja Gurisattit. Gól... A kék sapkások klasszisa nem téveszti el a ziccert, 4-10. Barna Tamás időt kér. 19' Garda marad üresen középen, csalja a távot, lóbál, aztán a keresztléc fölé zúdít. Sajnos újabb elpasszolt labda a Szegednél, pontatlanul játszik a hazai gárda az utóbbi percekben. 18' Lengyel Dorottyát kiküldik, de Menczinger passza a szélre rettenetesen magas. Somhegyi két védővel is megküzd centerben, lövésre már nincs lehetősége, majd a megúszás végén Slagter trafálja telibe a kapufát közvetlen közelről. 17' Árkosy elhozza ezúttal a labdát! Nagyon távol védekezik kapujától a Dunaújváros, de a mieink jól lopják a távolságot. Sajnos a végén egy rossz passzal oda a támadás. Gól... Gurisattira nem maradt őrző, 4-9. Szilágyi labdát szerez egy gyenge passzt kihasználva. II. negyed 4-8 (2-4, 2-4) 16' Zieglert kiállítják a centerről, Barna Tamás pedig időt kér az emberelőny előtt. GÓÓÓL!!! Lengyel Dominika marad üresen középen, a kapufa segítségével óriási gólt ragaszt! 4-7! 25 másodperc van vissza, amikor időt kérnek a vendégek is. Gól... Garda embertelen nagy találatot vág a hálóba középről. 4-8. Ez jelenti az utolsó eseményt a negyedben. 15' Somhegyi megint nem talál senkit szabadon irányítóként, végül elvállalja messziről, de elzúg a kísérlete a bal kapufa mellett. Egy rossz bejátszás után ismét támadhat a Szeged. 14' Slagter a keresztlécet kínálja meg, ez már a harmadik kapufája a vendégeknek a meccsen. Somhegyit keresnék egy bejátszással a társak, de nincs esélye a túlerővel szemben. Árkosyt kiállítják, Slagter pedig némi állítgatás után a bal felsőbe bombáz. 3-7. 13' Gól... Szilágyi maradt tisztán a bal szélen, az érkező átadást pedig cicoma nélkül a rövidbe vágja. 3-6. Somhegyi egy váratlan svédcsavarral! Kasó kiváló reflexekről tanúbizonyságot téve véd. Sípolnak a bírók, marad a labda a SZegednél, Menczingert ki is küldik, de hiába, gól nincs az akcióból. 12' Labdavesztés szegedi oldalon, majd Vályi farigcsálja meg a keresztlécet. Lengyel Dominika ejt, túl magas, a kapu felett is elmegy. 11' Somhegyi ismét nem talál társat a passzhoz, Lengyel Dominika nagyon messziről lő, Kasót nem tudja vele meglepni. Árkosy aztán labdát szerez, jöhetnek a hazaiak! 10' Tóth Eszter! Gurisatti nagyon egyedül maradt a kapu jobb oldalánál, de közeli lövését a hazai kapus bravúrral hárítja! Sajnos egy gyors labdavesztés után Gurisatti Tóth kapust is kicselezi, majd Miklós akadályozza a gólhelyzetben lévő ellenfelet. A sértett értékesíti a büntetőt, 3-5. 9' Ráég az idő a Dunaújvárosra,, Menczinger nagyon messziről engedi el, nem is jelent veszélyt. GÓÓÓL!!! Hasonló a helyzet a Szegednél is, de Miklós ejtésszerű lövése a hálóban köt ki! 3-4! I. negyed 2-4 8' Kitolja védekezésé a Dunaújváros, labdaszerzés az eredménye. Gól... Menczinger úszott kapuig, és értékesítette is a ziccert. 2-4. Lengyel Dorottya passzát lekapja a levegőből Horváth, szerencsére megakad az ellenakció. Horváth kapja centerben a bepasszt, fújnak ellene. Ezzel vége is a játékrésznek. 7' Brávik kap labdát centerben, nagy csapkodás körülötte két védőtől, ötméteres... Menczinger a jobb alsóba vágja, 1-2. Gardát kiszórják a sporik, szépen jár a labda, Somhegyire jön ki a figura, és... GÓÓÓL!!! 2-2! Gól... Menczinger nagyon szépen vette észre a lehetőséget, messziről ejtette át Tóth Esztert. 2-3. 6' Szépen jár a labda, végül Veréb vállalja el, Kasó véd a rövid felsőnél. Lengyel Dominikát kiállítják, de Brávik a bejátszott labdát centerből a kapufára tolja! Szegedi labdavesztés után újra jöhetnek a vendégek. 5' Szilágyit is kiküldik, de Somhegyi elpasszolja magát, oda a lehetőség. Garda távoli löketét Tóth kapus magához öleli, Barna Tamás pedig időt kér. 4' Somhegyi-parádé! Most egy passzt olvasott le mesterien. A túloldalon azonba becsapdázzák, majd visszaúszás közben Lengyel Anettet szórják ki. Gól azonban nincs, Tóth Eszter védi a rövidre érkező kísérletet. 3' Somhegyi több mozgásra sarkallja a társakat, közben azonban szerelik, szerencsére az újvárosi megúszás pontatlan. GÓÓÓL!!! Somhegyi bombájával egyenlít a Szeged! 1-1! 2' Slagtert védekezik le kiválóan a hazaiak, Lengyel Anett távoli ejtése pedig a kapufáról jön le... Gól... Gurisatti óriási gólt ragaszt a jobb felsőbe. 0-1. 1' A vendégeké az első akció: Horváth ellen fújnak centerben, fordulhat a Szeged. Veréb labdát veszít GUrisattival szemben. 18.10: Síppal-dobbal megérkeztek a szegedi szurkolók is, lesz, aki adja az ütemet a lányoknak és buzdítsa a hazai csapatot. 18.05: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok a vízben melegítenek. A vendégek egy tetszetős csoporttáncot is bemutattak a medence végén, mielőtt becsobbantak volna, jó hangulatban várják a felek a találkozót. Hamarosan kezdünk! A mérkőzés 18.15-kor kezdődik!

A találkozó:

Folytatódik a női vízilabda OB I Középszakasz küzdelemsorozata, amelynek tíz fordulója végén a felsőház első két helyezettje egyenes ágon jut a play-off elődöntőjébe, míg a 3-6. helyezettek két győzelemig tartó párharcban csapnak össze a negyeddöntők során. A csapatok tiszta lappal, nulláról indultak a jelen szakaszban. A szegedi csajok az első körben a regnáló bajnok Szentestől szenvedtek vereséget, míg a Dunaújvárosi Főiskola együttese a BVSC-t verte 13-10-re. A két gárda az ősz folyamán a Fejér megyei klub otthonában találkozott, akkor a vendéglátók 17-8-as sikert arattak.