Női vízilabda: nem tudta megszorítani a Szentest a Szeged

2015. február 3., kedd
szeged_bvsc10_gs

A női vízilabda OB I középszakaszának első fordulójában a címvédő otthonában játszott a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem csapata: Barna Tamás lányai nem tudták megállítani a szentesieket.

A felsőház középszakaszát Szentesen kezdte meg a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem. Az első gólt a hazaiak szerezték, ötméteresből talált be

van der Sloot

, majd Lengyel Anett rögtön egyenlített is akcióból. (1-1) Jól tartotta magát az első negyedben a szegedi csapat, hiszen bő fél perccel a vége előtt csak egy góllal vezetett a Szentes (3-2), de

Kövér-Kiss Réka

rövid idő alatt szerzett két akciótalálata már magabiztos szentesi előnyt jelentett az első negyed után. (5-2) A második negyed is egy Kövér-Kiss Réka-góllal indult, majd több helyzetet is kihagyott a Szeged, így ellépett a Szentes, (8-2) innen pedig már nem tudott visszakapaszkodni

Barna Tamás

csapata, amely sem a második, sem a harmadik negyedben nem szerzett gólt, így végül a Szentes magabiztosa, 12-4-re nyert a számtalan kiállítást (összesen 23 kiállítás volt a meccsen), valamint büntetőt hozó mérkőzésen. A Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem a középszakasz második fordulójában a Dunaújvárost fogadja február negyedikén, szerdán, 18:15-től.

Női vízilabda OB I, középszakasz, 1. forduló

Hungerit-Szentesi VK-Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 12-4 (5-2, 3-0, 1-0, 3-2)

Szentes, 200 néző. Vezette: Füzesi, Marnitz.