Vízilabda: idei negyedik bajnokiját is megnyerte a Tiszavirág Szeged Diapolo

2015. február 4., szerda
tiszavirag_edzomeccs22kf

A fővárosban folytatta a bajnokságot a Tiszavirág Szeged Diapolo: Varga Péter együttese az UVSE ellen 2015-ben a negyedik bajnokiját is megnyerte, így továbbra is 100%-os mérleggel bír az új évben.

Nehezen kezdődött a találkozó, hiszen az eredetileg kiírt játékvezető páros csupán egyik tagja jelent meg a kezdésre, így kis tanakodás után végül a nézőtéren helyet foglaló egykori olimpiai bajnok,

Kenéz György

"ugrott be" kisegíteni kollégáját. Kétgólos hátrányba került a Szeged a mérkőzés elején, azonban négy perc alatt megfordította a találkozót

Varga Péter

együttese,

Manhercz Krisztián

emberelőnyből lőtt gólja után

Sánta Dániel

két góljával már a szegedieknél volt az előny. (2-3) A második játékrészben is fej-fej mellett álltak a csapatok, hiába vezetett többször is két góllal a Szeged, az UVSE rendre válaszolt ezekre, de végül a negyed zárómomentumaként Varga Péter időkérését követően

Varga II Zsolt

emberelőnyből lőtt gólja után kétgólos előnnyel mehetett a szünetre a Tiszavirág. (6-8) A harmadik negyedben bár meglépett már három góllal is a szegedi együttes, azonban

Korényi

emberelőnyből szerzett találata után ismét csak egy gól volt a különbség a csapatok között, bő egy perccel a negyed zárása előtt. Tizenöt másodperccel a harmadik nyolc perc vége előtt ötméterest kapott a Szeged, amelyet erősen megkérdőjelezhetőnek vélt a hazaiak edzője, aki sárga lapot is kapott reklamálásáért,

Kiss Csabát

azonban nem zavarta meg a közjáték, és gólra váltotta a büntetőt, így a záró negyedet is kétgólos fórral várhatta a Szeged. Kiss Csaba újabb értékesített ötméterese, valamint

Seman

gólja után már néggyel vezetett a Varga-legénység, és innen már nehéz lett volna elvesztenie a találkozót: végül az utolsó negyedet is egy góllal nyerte a Tiszavirág Szeged Diapolo, amely egy küzdelmes mérkőzést tudott megnyerni, ezzel idei negyedik bajnokiját is behúzta, és továbbra is hatodik helyen áll a bajnokságban. A szegediek legközelebbi bajnokijukat szombaton, 11 órától játsszák majd, akkor a bajnoki cím várományosa, az eddig veretlen Szolnok érkezik az újszegedi sportuszodába.

Férfi vízilabda OB I, 16. forduló

UVSE-Hunguest Hotels–Tiszavirág Szeged Diapolo 12–15 (2–3,4–5,3–3,3–4)

Hajós uszoda, 100 néző. Vezette: Kenéz, Székely.

UVSE:

Laboncz – Tóth Z. 1, DÁVID 3, Tóth K., Korényi 2, KOVÁCS R. 2, Tiba.

Nagy Á. 1, Zentai, Sélley 1, Keresztúri, Vadovic, Szatmári 2.

Németh Zsolt

Meixner – PALOTÁS 2, Manhercz Á., Seman 2, VARGA II ZSOLT 3, Kiss Cs. 2, Kunac.

Manhercz K. 1, SÁNTA 3, Török K., Zsigri, Chilkó 2.