Kézilabda: gyorsabb volt a Loki az SZKKSE-nél + FOTÓK

2015. február 14., szombat
szkkse_dvsc_mj 18

Az első félidei hibákért megbüntette a Debrecen a Szeged KKSE-t, amely bár a második félidőben egyszer visszajött a meccsbe, de hátránya túl nagynak bizonyult.

Szinte teljes kerettel várhatta a Debrecen elleni mérkőzést a Szeged KKSE, amelyben először lépett pályára az újszegedi sportcsarnokban a Siófokról igazolt

Termány Rita

.

Lackovic

átlövés góljával még vezetett az SZKKSE, ezt követően azonban négy gólt is kapott, rengeteg hibát vétettek támadásban Barjánék, ezekből pedig rendre indítani tudtak a vendégek, és egymás után lőtték a könnyű gólokat. Támadásban nehezen találta a ritmust

Marosán György

együttese, mintegy nyolc perces gólszünetet tört meg Termány a 17. percben, azonban addigra már alaposan elhúzott a Debrecen. (4-12) A folytatásban sem változott nagyban a játék képe, a Debrecen gyors kézilabdáját nem tudta megállítani az SZKKSE, amely kilencgólos hátrányban zárta az első harminc percet. A második félidőben ugyan tízzel is meglépett a Debrecen, azonban az első tíz perc után eljött a holtpont a Debrecen játékában, amit Barján remekül használt ki: végül hat góllal zárt

Barján Bianka

, 13-24 után pedig zsinórban hat szegedi gól született úgy, hogy a debreceniek egyetlen találatot sem tudtak szerezni, így visszajött a meccsbe az SZKKSE. (19-24) Varsányi két gyors gólja után azonban megnyugodtak a vendégek, hétgólos fórral várhatták a mérkőzés hajráját, amelyet már nem tudott ledolgozni a támadásban sok hibát vétő SZKKSE, a Debrecen első félidőben indításból dobott góljait nem tudták ellensúlyozni a második félidőben a szegedi lányok. Ezzel a Szeged KKSE továbbra is egy ponttal áll a bajnokságban, Marosán György tanítványai legközelebb február 20-án pénteken 18 órától a Fehérvár KC-t fogadják az újszegedi sportcsarnokban.

Női kézilabda NB I, 19. forduló

Szeged KKSE - DVSC-TVP Aquaticum 21 - 29 (8-17)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezeti: Kékes Csaba, Kékes Pál.

SZKKSE:

Futaki - SZABÓ E. 5/3, Hódi, BARJÁN 6, GULYÁS 4, Lackovic 1, Zsilák.

Dobó (kapus), Aron 1, Csoknyai, Selmeci 1, Kiss, Termány 3.

Marosán György.

DVSC:

Horváth-Pásztor – Slakta 3, Karnik Sz. 2, SISKA 4, GORILSKA 5, KUDOR 6, KELEMEN 6.

Makai, Lajtos (kapusok) Vörös, Soproni 1, Varsányi 2, Bous-Karnik.

Varga József.

3/3 ill. 1/0

- ill. 2 perc Marosán György:

"Nagyon sok technikai hibát vétettünk az első félidőben, amiből megbüntettek bennünket. Ha elöl vétünk egy hibát, azok valószínűleg hátul kiütköznek kapott gólokban, az első félidő tragikus játékában dőlt el a mérkőzés sorsa. A második félidőben megint megmutattuk, hogy tudunk kézilabdázni, örülök megint azoknak a szakaszoknak, viszont nem vagyok megelégedve az első félidő miatt. A fiatal korunkból adódik ez a hullámzás, ezt kell eltüntetnünk a játékunkból áprilisig."

VÉGE60' Siska lövi el hét méterről, bemegy a bal alsóba, 21-29. Lackovic átlövése zárja a meccset, ő azonban nem talál kaput, így nyolcgólos vereséget szenved a Szeged KKSE a Debrecennel szemben. 59'Nem kell elhagyniuk a szurkolóknak a csarnokot, csak vissza kellett menniük a szektorukba, de ez úgy tűnik, nagyon zavarta a játékvezetőket. Kimarad Szabó ziccere, majd Kudor lövését lábbal védi Dobó, jó az indítása is Szabónak, de nem tudja összeszedni a labdát Szabó, így nem kerül ziccerbe. 59' Siska a jobb alsóba lő, Dobó elindult a másik irányba, ezt nem védhette, 21-28. Áll a játék, a játékvezetőknek a szegedi szurkolókkal van problémájuk, amíg nem hagyja el néhány szegedi szurkoló a csarnokot, úgy tűnik, nem folytatódhat a meccs. 58' Kudor talpról lő Dobó lábai között a kapuba, 20-27. Szabó Edina használja ki a ziccerét, miután középre húz a szélről, 21-27. 57' Lépéshiba Kudornál, elveszik a labdát. Aron szépen meglátja a folyosót, be is tör, de mellé lő a hatosról. 56' Varsányi kerül ziccerbe a jobb szélen, de Dobó véd! Nincs azonban gól a szegedieknél sem, rossz a passz Zsilák felé, így jöhet a Debrecen. 54'Termány passzát lefülelik középen, de most nem indítanak a debreceniek. Siska lövi el talpról, de pontosan Dobó kezeibe lő, majd egy elég érdekes támadófaultot fújnak Barjánnál, mindenesetre a Debrecen visszakapja a labdát. 54' Támadófault a vendégeknél, majd Marosán György időt kér. 53' GULYÁS! Ez igen, Barján a saját térfeléről játszotta meg Gulyást, aki szinte egyből továbbította a labdát a kapuba, pazar gól volt, 20-26. 52' Varsányi kap labdát a szélen, van is területe, felkanyarodik, és a hosszúba lő, 19-25. Elveszik a labdát, amit gyorsan el is végeznek a vendégek, Varsányi indul, és befejezi a ziccert, 19-26. 50'Ez is kapufa, Kudor is csak a lécig jut! Kell a gól, négyre jöhetünk vissza, passzívot jeleznek a bírók, végül Aron vállalja el, de Horváth-Pásztor védi az alsóba tartó lövését. 49' Eladott labda, de nem tudják végigvinni a debreceniek, majd Aron a földön csúszva szerzi vissza! Selmecinek passzol Barján, akit ziccerben fognak meg, hetes! Szabó Edina ismét: a léc alá bombáz, 19-24! 48'Labdaszerzés, de ebből sincs indítás, van viszont gól! BARJÁN villan újra, már hatgólos, 18-24. Kapufa! Karnik átlövése csattan a lécen, feljöhetünk öt gólra. 47' Rossz a bejátszás Gorilskának, miénk a labda, de sajnos nem tudunk belőle indulni. BARJÁN! Egy pazar csel után ismét a hosszú alsóba lő, 17-24, időt kér a Debrecen. 45' Jó blokk után indulhatnánk, de támadófault Szabónál is, Karnik lő fölé a szaggatottról. Barján lepattintja magának, majd be tud törni, és kilövi a hosszú alsót, 16-24. 43' Barján passzából Aron eredményes a szélről, 14-24. Támadófault a vendégeknél, elsőre faultolják Barjánt, de a második lövése már a felső sarokban köt ki, 15-24. 42' Selmeci előtt nyílik meg a terület, aki bátran be is tör, és pattintva szerez gólt, 13-23. Nem jó a bejátszás Gorilska felé, Dobó begyűjti a labdát. Barjánt megfogják középen, majd talpról eleresztett lövését blokkolják, amiből indulhat Kudor, ziccerig viheti, és nem hibázza el, 13-24. 41'Termány lövi el kintről, de nem találja el a kaput, majd újabb indítás Kelemen felé, aki ismét egy könnyű gólt lő, 12-23. 39' Slakta szakad el a védőjétől, majd beállóból veszi be Dobó kapuját, 12-21. Barján átlövését most olvasta Horváth-Pásztor, az indítása pedig pontos Kelemen felé, aki a léc alá küldi a labdát, 12-22. 38' Sopronyi átlövését védi lábbal Dobó! Barján egy csel után nagy erővel lő a bal alsóba, 12-20, gyerünk! 37' Gulyásnak ellenben nincs szerencséje, lövése után Horváth-Pásztor csak belekap, de a lecsorgó nem megy át a gólvonalon, még össze tudja szedni a kapus. Dobó védi Kudor pattintott lövését, majd Gulyás marad középen üresen, a beállós pedig ezt a ziccert is belövi, 11-20. 37' Kelemennek megy a passz a bal szélre, van egy kis területe a felkanyarodáshoz, amit ki is használ, és Dobó mellett a kapuba lő, 10-20. 36'Kudor szaggatottról eleresztett lövése megy mellé, majd Barján talpról ereszti el, Horváth-Pásztor pedig csak beljebb tudja segíteni, 10-19. 35'Barján játssza meg Gulyást középen, akit meglöknek, jár a büntető: Szabó Edina ezt a hetest is bedobja, 9-19. 33'Most szépen végigjár a labda, egészen le a balszélig Szabóhoz, azonban túlhúzza a labdát a szélső. Támadószabálytalanság, elveszik a labdát a Debrecentől. 33'Rossz a passz Szabó Edinának a szélen, majd Siska talpról a szaggatottról lövi ki a hosszú alsót, 8-19. 31'Gorilska nagyon keményen fordul, Gulyás hiába reklamál belemenést, megadják a gólt, tíz van közte, 8-18. Egy újabb eladott labda után Slaktának játsszák ki a ziccert, de Dobó bravúrral véd! 31' A Debrecen kezdi a második félidőt. SZÜNET30'Lackovicnak lőnie kellett, hiszen csak három másodperc maradt a félidőből, a szabaddobás után el is vállalta, de leblokkolták, ez az első félidő vége: a Debrecen rettentő sok könnyű gólt szerzett, számtalan indítás után voltak eredményesek a hajdúságiak, míg az SZKKSE támadójátékába sok hiba csúszott eddig, így 17-8-ra vezet a Debrecen a szünetben. 29' Lépéshiba miatt elveszik a labdát a Debrecentől. Termány szépen megcsinálja a cselt, majd Gulyásnak is jó a bejátszása, de a kapufát találja el Gulyás! Ellenben Gorilska megint ziccerig mehet, be is dobja Csoknyai szorításában, 8-17. 28' Termány bejátszása nem jó Gulyásnak, a tízgólos vezetésért támadhat a Debrecen, megszerezzük a labdát, Termány pedig az üresen maradt Gulyáshoz passzol, aki a hatosról eredményes, 8-16. 27'Kelemen durrant mellé kintről, de megint egy eladott labda után mehet ziccerig Sopronyi, ezeket pedig nehezen védheti Dobó, aki kiszolgáltatott helyzetben volt: Sopronyi nem hibázott, pattintva szerez gólt, 7-16. 26' Gulyás pazarul ment Gorilska elől, szépen lelesi a passzt, azonban a sporik szabálytalannak látták őt. Időt kér a Debrecen. 25' Lackovic átlövését védi Horváth-Pásztor, de ebből az indításból most nem tudnak ziccert kialakítani a vendégek. Gulyás beállóból szerez gólt, sőt, egy a meccs első kiállítását is kiharcolja, Karnikot küldik le,7-15. 24' Lackovic kezéből kicsúszik a labda, Siska pedig indítja Kudort, aki megint ziccerig mehet, nem is hibázik, 6-14. Újabb lerohanás, eddig ez ellen nincs ellenszere az SZKKSE-nek, Kelemen szerez újabb gólt egy gyors akció után, 6-15. 23' Nem találja el a kaput most Kudor, ismét indítja Futaki Szabót, akit Karnik nemes egyszerűséggel kilök a pályáról, így nehéz lett volna elkapni, de nincs ítélet... Siska átlövésből eredményes, 6-13. 22'Aron megállítja Kudort szép védekezéssel, és jogos a nézők kritikája a sporiknál, ez bőven lehetne már passzív, Vörös fölé is lő. Gyorsan indítjuk a támadást, de Zsiláknak túl alacsony a labda, nem tudja összeszedni, de kár ezért. 21'Eladott labda a debreceniektől is most, de nem tudunk belőle indulni, Szabó viszont okosan megoldja a szélről, átejti Horváth-Pásztort, 6-12! Ez lesz az, védekezz! 20'Szabó Edinát játszották meg beállóban, akit csúnyán feltartottak középen, jöhet az első szegedi büntetőt: Szabó belövi, 5-12. 18' Lackovic vállalja el a szaggatottról, de fölélő. Karnik átlövését blokkoljuk, majd a lecsorgót összegyűjti Futaki. Ismét az extra emberes játék, Csoknyain a "lyukas mez" ismét, Lackovicnak az arcára ütnek, akit ápolni kell - visszatér közben Futaki is a kapujába. 17' Gorilska hiába ló gólt beállóból, vonalra lépett, így érvénytelenítik. Termány kintről újra nagy gólt lő, 4-11, mintegy nyolc perces szünetet tör meg ezzel. Kelemen szerzi a második gólját, nem sikerül kivédekezni, 4-12. 15'Aron gyorsan ellövi a támadás elején, de nem jut el a kapuig lövése a blokk után. Kudornak megint szerencséje is van, Futaki mellett éppencsak, de bemegy, 3-11. Lehozza kapusát Marosán György, ezzel is kockáztat, végül Csoknyai visszaül a padra az első figura után. Zsilák nagyon éles szögből lőtte el, onnan nagyon nehéz lett volna belőni, nem is sikerült neki, Horváth-Pásztor lábbal véd. 13'Termány lövését elsőre blokkolják, de maradhat nálunk, újabb blokk, de már passzívot jeleznek a játékvezetők. Lackovicnak lőnie kell, ez is lejön a kezekről, Termány összeszedi, majd hiába borítják fel ziccerben, néma a sporik sípja... 12'Valamiben megegyezik a két tábor: a Békéscsabát nem szeretik. Szabó passzát lefüleli Gorilska, Kudor így indulhat ziccerben, és ezt is belövi, bár mintha többet lépett volna... 3-9. Egy újabb eladott labda, hát így nehéz lesz, Kelemen indul most, már héttel megy a Debrecen, 3-10. 11' Karnik talpról lövi ki a hosszú alsót, ez is bent van, öt góllal vezet a Debrecen, 3-8. Időt kér Marosán György. 10' Jó az indítás Szabónak, aki azonban kihagyja a ziccert a szélről, az újabb indítás után pedig Slakta eredményes, 3-6. Gulyással szemben nincs ítélet középen, hiába reklamál Marosán György, Slakta azonban középről ismét befejezi, 3-7. 9' Aron visszaszerzi, Zsilákkal szépen ziccerig játsszák, de Aron csak kapufáig jut, ellenben a kontrából Gorilska beállóból szerez gól, 2-5. Termány gyorsan szépít, 3-5. 8'Nem jó a passz Zsiláknak, Gulyás viszont remekül védekezik Karnikkal szemben. Gulyás egy rövid ápolás után tudja folytatni a játékot, Siska átlövését védi Futaki, akinek az indítása jó Szabó felé, de éppen elcsípi előle a védő! Vonalra lépett Gulyás, így elveszik a labdát. 7' Termány első gólja hazai pályán hazai színekben, nagy erővel lőtt a rövid felsőbe bal átlövőből, 2-4. 6'Barján durrant mellé talpról, ám ezúttal nem tudja végigvinni a támadását a Debrecen sem. Most kell higgadtan játszani, Termány talpról lövi kapura, de eltalálja a kapust, majd Kudornak ezúttal szerencséje is van, Futaki csak beleérni tud a labdájába, ami bepattog, 1-4. 5' Ismét egy ziccer egy eladott labda után, ezúttal Gorilska tud végigsprintelni a pályán, ő is bedobja, 1-3. 4'Eladott labda után indulhat a Debrecen, a rendezetlen védelem ellen Kudor tudja ziccerig vinni, bepattintja Futaki mellett, 1-2. 3'Barján előtt nyílik meg a terület, de lövése középre megy, majd Kelemen talpról elengedett lövését a kapufára tolja Futaki, de a kipattanó labda Karniké, aki ellen szabálytalankodnak ziccerben, jöhet az első hetes a meccsen, a sértett végzi majd el: kapufa! 2' Lavkovic lábára pattan a labda, elveszik az SZKKSE-től, majd Slakta kerül ziccerbe a szélről, de Futaki lábbal véd, bravó! 2'Karnik egyenlít egy átlövés után, a bal alsóba küldi a labdát, ezzel 1-1. 1' Lackovic villan a szaggatottról, megvan az első gól, 1-0. 1'Az SZKKSE kezdte a játékot a két tábor hangpárbaja mellett. 17:54 - Az SZKKSE-ben ma mutatkozik be az újszegedi sportcsarnokban Termány Rita, aki nemrégen még ellenfélként járt itt a Siófokkal. Visszatér a csapatba Selmeci Sarolta is, a hosszú időre kidőlt Albert Helga mellett Hárs Adél hiányzik ma a szegediek keretéből. Megérkeztek a szegedi ultrák is a csarnokba. 17:45 - Köszöntjük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok pedig már javában melegítenek. Készülődnek a debreceni ultrák is, az utcán már hallatták hangjukat, így várhatóan egy jó hangulatú meccset játszik ma a két csapat. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!