Kézilabda: nagy csatában kapott ki a KSZSE

2015. február 10., kedd
kszse_eszterhazy

Vereséggel kezdte hazai pályán a tavaszt a Kézilabda Szeged SE, Buchholcz-Huba Dóra tanítványai az Eszterházy Károly Főiskola csapatával szemben maradtak alul.

Nagyon készültek a KSZSE lányai a mérkőzésre, sokan voltak kíváncsiak rá, hogy mire lesznek képesek az új igazolásokkal. A "B" középnek köszönhetően fantasztikus hangulatban kezdődött a találkozó, ami végig ki is tartott. Az első félidő végéig uralták a játékot, jól játszottak a szegedi lányok, sajnos azonban a játékrész vége előtti kisebb megingás sokba került, mert három perc alatt négy gólt lőttek a vendégek, így csak egygólos előnnyel fordulhattak a hazaiak. Uganakkor a második játékrészben is sikerült a félidő közepére 4-5 gólos előnyt kiharcolni a

debütáló

Lehmann-Dobó Andrea

Sebők Stefánia

vezérletével. Kiélezett csata dúlt a pályán, majd ismét jöttek a sajnálatos hibák, a kapkodás, ami talán a fáradság számlájára volt írható. Több büntetőgyanús helyzetben is elmaradt a sípszó, miközben a vendégek fordítani tudtak. Bár a 27. percre még sikerült a KSZSE-nek az egyenlítés, két könnyelműen bekapott gól és négy (!) vitatható jogosságú büntető után az egriek söpörhették be a két pontot. Összességében a kilátogató szurkolók egy remek hangulatú, izgalmas, változatos mérkőzést láthattak, aminek végén talán a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport, 14. forduló:

Kézilabda Szeged SE - Eszterházy KFSC 25-28 (13-12)

Szeged, Etelka sori Sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Bíró Ádám, Herbák Tamás.

KSZSE:

Varga - Draxler D., Velky 3, SEBŐK 6, DOBÓ 6/2, Vér, FARKAS 2.

Kölcze (kapus), BOTÓ 6, Dávid, Debreczeni, Sebestyén, Frányó 2/1, Farkasinszki, Huszka.

Buchholcz-Huba Dóra.

EKFSC:

GYŐRFFY - Balázs 2, MOLNÁR 8/2, LÁSZLÓ 5/2, Benedek 1, PETROVICS 5/4, Bárkai 3.

Kveták (kapus), Bocsi 1, Kovács, Őri, Szendrey 1, Mészáros 2.

Hegedűs Tibor .

10 perc, ill. 14 perc.

Büntető:

3/3, ill. 11/8. Buchholcz-Huba Dóra:

"Nagyot küzdött a csapat, jól is játszottunk, egy pontot megérdemeltünk volna."

Hegedűs Tibor:

"Csapatként sikerült talpra állni a második félidő közepén. Nem játszottunk jól, de a lányok bebizonyították, hogy a szívük a helyén van."