Futsal: másodjára is remizett az Airnergyvel az EHÖK SE

2015. február 3., kedd
dunakeszi_ehok_14_12_08_

Hétfőn este a fővárosban, az Airnergy FC vendégeként lépett pályára a futsal NB II Közép-csoportjában az SZTE EHÖK SE. Cserenkó Szabolcs együttese jó iramú mérkőzés után egy ponttal térhetett haza.

A télen alaposan kicserélődött az Airnergy, amelynek kerete számos fiatal játékossal bővült az ünnepek alatti szünet alatt. Az SZTE EHÖK SE egyetlen hazai pontvesztését éppen az Airnergy ellen produkálta

Teimel

értékesített helyzetét követően. A hazaiak masszívan védekeztek a folytatásban, a kapujuktól 9-10 méterre felhúzott védelmi vonaluk jól zárt a fővárosiaknak. Még éppen a félidő lefújása előtt

Bullás

növelni tudta az EHÖK SE előnyét, így jóval nyugodtabban vonulhattak pihenőre Tombáczék kétgólos fórjuk tudatában. A második félidőben azonban hiába voltak meg a szegedi lehetőségek, azok rendre kimaradtak. Három-négy komoly gólszerzési lehetőség adódott az EHÖK SE előtt, azonban ezekből nem sikerült újabb gólt szerezni, ami a végkimenetelt tekintve is fontosnak bizonyult, hiszen

Dévényi

előbb szépített, majd Gecse ki is egyenlített hat perccel a mérkőzés vége előtt, erre pedig már nem volt válasza a szegedi együttesnek, amely több gólhelyzetet is elpuskázott, amely az őszi meccs után végül ismét döntetlent játszott az Airnergyvel. Az SZTE EHÖK SE továbbra is első helyen áll az NB II Közép csoportjában, előnye mindössze egyetlen pont a Váccal szemben. A gárda legközelebb február 16-án a Gödöt fogadja a deszki sportcsarnokban 18:30-tól.

Futsal NB II, Közép csoport, 17. forduló

Airnergy FC-SZTE EHÖK SE 3-3 (1-3)

Budapest, Gyulai István Általános Iskola. Vezette: Janitz Gergő, Harmath Zsolt (Takács Zoltán)

Airnergy:

Nádasi – István, Dévényi, Machalek, Pokó.

Pándi, Ferenczi-Bakó, Gecse, Berki, Csatlós, Erdei, Iváncsik.

Gabura Gyula.

EHÖK SE:

Tombácz – Bullás, Bilic, Szentes Bíró, Deák.

Vastag (kapus), Crkvenjakov, Csamangó, Pataki, Fülöp, Teimel, Cserenkó.

Játékos-edző:

Cserenkó Szabolcs.

Gecse (5', 34'), Dévényi (28') ill. Szentes Bíró (2'), Teimel (8'), Bullás (19')

Szentes Bíró (4') Cserenkó Szabolcs:

„Kettős érzés kavarog bennem, mert helyzeteink alapján meg kellett volna nyernünk ezt a meccset, de képtelenek voltunk gólra váltani ezeket. Ugyanakkor íratlan szabály, hogyha egy félidőn keresztül nem tudsz gólt rúgni, akkor nem érdemelsz győzelmet. Gratulálok az Airnergynek, jövő héten javítunk.”