Kosárlabda: szűk vereséget szenvedett a Szedeák Kecskeméten

2015. január 31., szombat
szedeak_kecskemet01_gs

A papírformának megfelelően az élmezőnyhöz tartozó Kecskemét nyert a vendég Naturtex-SZTE-Szedeák ellen a férfi kosárlabda NB I/A 20. fordulójában.

Bár vezetéshez a kecskemétiek juttotak először,

Kiss Zsolt

már az első percben bemutatott egyet a specialitásának számító triplák közül. (2-3) A csapatkapitány ezt követően egy gólpasszt is kiosztott

Darko Balabannak

, majd

Marko Derasimovic

egyenlített egy trojkával. (5-5) Fej-fej mellett haladtak a felek, és bár

Molnár Adnrás

az utolsó percfordulónál két duplát is dobott (12-15), Derasimovic büntetője illetve

Filip Barovic

ziccere révén döntetlennel zárult az első negyed. (15-15) A játék képe érdemben a második félidőben sem változott: a hazaiak több dobóhelyzetet dolgoztak ki, ám ezeket lényegesen kisebb százalékban értékesítették a szegedieknél. A 20. minutumnak 29-30-as állásnál futottak neki a felek, a meglehetősen pontszegény első félidőt pedig az ezútta is kiváló formát mutató Molnár András közelije zárta. (29-32) Fordulás után öt pontra is el tudott húzni a Szedeák, de hiába, miután a vendéglátók a hajrában fordítani tudtak. 43-48-nál Barovic értékesített egy büntetőt, majd

Tomislav Ivosev

zárkóztatta fel csapatát egy triplával - ez az egy kosarat szerezte az összecsapás folyamán. (47-48) A végére az amerikai irányító,

James Kinney

dobhatott három büntetőt, és - a többi játékos addigi gyakorlatával ellentétben - mindet ponttá is váltotta. (50-48) Ugyancsak ő szerezte az utolsó játékrész első pontjait, majd

Pongó Martin

már hatra növelte a differenciát. (54-48) A Lazic-legénység a hajráig tartotta a különbséget, közelebb kerülni azonban már nem tudtak Balabanék. Az i-re a pontot végül

Miljan Rakic

trojkája tette fel a 39. percben. (70-60) A Szedeák ezzel tizedik vereségét szenvedte el a bajnokságban. Kiss Zsolték legközelebb február 4-én, szerdán lépnek pályára, amikor a Nyíregyháza érkezik az újszegedi sportcsarnokba.

Ami a statisztikát illeti:

Meglehetősen pontszegényre sikerült a mérkőzés, amit jól mutat, hogy egyetlen játékos sem jutott húsz pont fölé. Molnár András 18, Derasimovic és Barovic pedig 17-17 egységgel nyújtotta a legjobb teljesítményt. A kecskemétiek 38,7 százalékos aránnyal találtak kísérleteikből a kosárba, a vendégeknél ez a mutató 52,1. Gólpasszok terén - szokás szerint -

Branko Jereminov

produkálta a legjobbat kilenc átadásával. A lepattanókat 43-29-re nyerték a hazaiak, a támadólepattanókat pedig 19-2-re. Mindemellett a legtöbb ilyen jellegű labdaszerzés szegedi névhez fűződik,

Andrija Ciric

nyolc alkalommal volt a legszemfülesebb, mindannyiszor saját palánkja alatt.

Férfi kosárlabda NB I/A, 20. forduló:

KTE-Duna Aszfalt - Naturtex-SZTE-Szedeák 70-62 (15-15, 14-17, 21-16, 20-14)

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok. Vezette: Földházi T., Hegedûs T., Praksch P.

KTE:

Kinney 12, DERASIMOVIC 17/6, Ivosev 3/3, Kovács P., BAROVIC 17.

Rakic 5/3, Karahodzic 4, Pongó Ma. 4, Hegedűs 8, Pongó Má.

Szakmai igazgató:

Sztojan Ivkovics.

Szedeák:

Jereminov 4, Kiss 6/6, MOLNÁR A. 18/3, Ciric 13/3, Balaban 16.

Stefanovic 5/3, Molnár B.

Nikola Lazic.

Molnár A. (40'). Sztojan Ivkovics:

"Nagyon kemény meccs volt, szerintem 37-38. percig volt nyílt a meccs. Rakics távoli triplája döntötte el a meccset a legvégén. A Szeged kulturált, tudatos játékot képviselt. Görcsösek voltunk, távolról nagyon nem ment. A támadó lepattanókban viszont nagyon jók voltunk, ez döntötte el a meccset. Ez a győzelem most kinyitotta a kaput számunkra a felsőházi rájátszásra. Köszönöm a szurkolóknak, hogy támogattak bennünket!"

Nikola Lazic:

"Gratulálok a Kecskemétnek! Úgy gondolom, hogy a 35. percig partiban voltunk. A statisztikát megnézve láttam, hogy a Kecskemét túl sok támadó lepattanót tudott szedni. Rosszul dobtuk ma a büntetőket, pedig minden pont fontos lett volna. A következő meccs a Nyíregyháza ellen lesz számunkra, mostantól arra készülünk."

IV. negyed 70-62 (15-15, 14-17, 21-16, 20-14)

40' Molnár András kipontozódik. Kinney eladott labdája után Ciric hármasa kimarad. Ezzel vége is a találkozónak, amely során a számtalan hibával játszó hazaiak a hajrában gyűjtötték be a győzelmet. 39' Kinney jól szolgálja ki az üresen álló Rakicot, aki egy trojkával alighanem eldönti a győzelem sorsát. 70-60. Technikai a Szedeák ellen, Derasimovic büntetőzhet, de kihagyja. Balaban középtávolija jelent némi reményt a vendégeknek, 70-62. 38' Molnár András az első büntetőjét bedobja, ahogy a másodikat is, 65-60! Kinney süllyeszt el egy duplát, 67-60. Balabant Derasimovic szereli. 37' Kiss is eléri a negyedik faultját, majd Jereminov kimaradt dobása után Hegedűs mehet zsákolásig, 65-58. Molnárral szemben szabálytalan Barovic, számára is ez volt a negyedik. 36' Hegedűs passzából Barovic eredményes, 63-55. Kiss Zsolt! A cséká fontos pillanatban mutat be egy hibátlan hárompontost! 63-58! 35' Jereminov harcol ki büntetőt a másik irányítóval, Kinneyvel szemben. Csak az első megy be ugyanakkor, 56-55. Rakic kimaradt hárompontosát Pongó szedi össze, aztán közelről be is talál, 58-55. Balaban ezúttal nem elég határozott a palánk alatt, a túloldalon pedig Derasimovic enged el egy sikeres triplát, 61-55. 34' Ivosev közelije kimarad, Karahodzicé a lepattanó, akit Ciric faultol. Neki is ez volt a negyedik. A Kecskemét légiósa mindkét büntetőjét bedobja, 56-52. Ciric javítja iménti hibáját, 56-54! 33' Balaban harcol ki faultot előbb Barovic, aztán Karahodzic kárára is. A hazaiaknál eddig csak Ivosev jár négy hibánál, a szegedieknél pedig Molnár András. Balaban labdát veszít, időt kér a Szedeák. Molnár András megy be a palánk alá, jól is teszi, 54-50! Ciric szerez lepattanót saját palánkjánál, Balabant indítja, aki zsákolással demoralizálja az ellenfelet! 54-52! 32' Pongó középtávolija elsüllyed, 54-48. 31' Ciric hármasa kimarad, négyből eddig egy ment be neki a mai napon. Rakic kimaradt helyzet után Stefanovic szerez lepattanót, de Ciric elpasszolja magát. Kinney egy betörés végén négyre növeli csapata előnyét. 52-48. Jereminov, majd Molnár András is triplával próbálkozik, egyik sem ül azonban.

III. negyed 50-48 (15-15, 14-17, 21-16)

30' Ivosev egy triplával zárkóztatja övéit, 47-48. Molnár Bence is trojkára vállalkozik, ő már nem jár szerencsével, majd Ciric állítja meg szabálytalanul Kinneyt. Az amerikai mindhárom büntetőjét bedobja, 50-48-ra vezet a Kecskemét. 29' Mindkét Molnár faultol egy-egy kecskemétit, Andrásnak ez már a negyedik volt, Bencéé után pedig Barovic büntetőzhet. Egyet kihagy, egyet bedob, 44-48. Lazic mester időt kér. Stefanovic hármasa nem talál be, de Kiss Zsolt labdát szerez, Ivosev pedig faultolja Jereminovot. Az irányító első büntetője nem jó, sajnos a második sem. 28' Hegedűs és Stefanovic gyors pontváltásával 43-48! 27' Stefanovic egy gyönyörű triplával szerzi meg első pontjait a meccsen! 39-44! Derasimovic viszont egy betörésből reagál, 41-44. Jereminov a hetedik gólpasszát osztja ki, ezúttal Ciricet hozta helyzetbe, 41-46! 26' Molnár András harcol ki büntetőket Barovic mellett. Az elsőt tudja csak értékesíteni, 39-39! Ciric középtávolijával ismét a Szedeáknál az előny! 39-41! 25' Andrija Ciric hármasát Hegedűs blokkolja, aki aztán közelről ki is egyenlít, 37-37. Újra Hegedűs és Ciric a két főszereplő: előbbi volt szabálytalan, utóbbi büntetőzhet. Az első kimarad, a második már összejön, 37-38! Barovic egy agilis betöréssel válaszol, 39-38. 24' Kiss már a harmadik faultját gyűjti be, ismét Kinney volt az áldozat. Hegedűs triplája pontatlan, majd a túloldalon éppen ő csap rá Ciric kezére. Büntetőzhet a vendégek játékosa: egy kimarad, egy bemegy, 33-37! Jereminov eladott labdájából Hegedűs mehet kosárig, 35-37. 23' Labdavesztések mindkét oldalon gyors egymásutánban, hektikus kissé a találkozó e szakaszában. Balaban közelije kimarad, Derasimovicé a lepattanó, de a meginduló Kinneyt Kiss Zsolt faultolja. 22' Kinne középtávolija betalál, 33-36. 21' Folytatódik a mérkőzés, Ivosev hagy ki rögtön a félidő elején egy hárompontost, majd a másik palánknál Jereminovot faultolja. A szegedi a második büntetőjét értékesíti, 29-33! Sőt! Kovács eladott labdájából Jereminov Cirichez játszik, aki mesterien ereszt el egy trojkát! 29-36! Barovic nagyot küzd a kosár alatt, erőfeszítéseit siker koronázza, 31-36.

II. negyed 29-32 (15-15, 14-17)

20' Rakic kiválóan játszik Barovichoz, aki tiszta helyzetből nézheti meg a kosarat, 29-30. Barovic ráadásul büntetőt is dobhat, az viszont már kimarad! Jereminov nagyszerűen találja meg Molnárt, bemegy a ziccer, 29-32! Ezzel az eredménnyel vonulhatnak a szünetre a felek. A szegediek az eddigiek során kétszer pontosabban céloztak riválisuknál, az is igaz azonban, hogy a Kecskemét jóval több dobóhelyzetet tudott kiharcolni magának. Ebben alighanem az is közrejátszik, hogy a támadólepattanók aránya 14-1 a hazaiak javára az első húsz perc alatt. 19' Jereminov próbálkozik hármassal, sajnos sikertelenül, hajszálnyival rövidebb a kelleténél. Hasonló a helyzet Derasimovic dobásánál is, ugyanakkor Ivosev összeszedi a lepattanót és kiszolgálja az imént hibázó társat, 27-30. Nikola Lazic időt kér. Ciricre jön ki a figura, de a triplája nem jut be. Andrija Ciric eddig mindössze két pontnál jár. 18' Másodjára sem tud betalálni triplából Pongó Martin, aztán Kinney kísérlete is kimarad. 17' Pongó távolija nem ül, majd éppen ő faultolja Jereminovot. A vendégek irányítója ezt egy duplával bosszulja meg, 23-30! Derasimovic középtávolija újra ötre csökkenti a differenciát, 25-30. 16' Stefanovic néz meg egy hármast, sajnos nem céloz megfelelően, majd Hegedűs is trojkával próbálkozik, hasonló sikerrel. A lepattanó Pongóé, ő pedig közelről be is talál. 23-26. Jereminov megint! Parádé, amit művel! Balabant hozta kihagyhatatlan helyzetbe a palánk alatt, 23-28! 15' A hazai irányító jól látja meg az üresen álló Barovicot, aki ki is használja az adódó lehetőséget, 21-24. Jereminov! Remek passz volt, Ciric teszi be a közelit! 21-26! 14' Rakic hármasa kimarad, de Hegedűsé a lepattanó. Rakic másodjára is próbálkozhat, ismét sikertelenül, aztán Balaban indulhat meg és ki is használja a százszázalékos helyzetet, 19-24! Kinney hármassal válaszolna, de nem jön össze neki. 13' Jereminov labdaszerzése után Molnárt játssza meg, aki egy kiváló középtávolit mutat be, 19-22! 12' Molnár! A második trojkája már a helyére kerül! 19-20! 11' Balaban és Barovic gyors kosárváltásával indul a második negyed, 17-17. Molnár András első triplakísérlete nem talál be. Karahodzic aztán közelről próbálkozik, elsőre nem megy be, de összeszedi és másodjára bedobja, 19-17.

I. negyed 15-15

10' Barovic eladott labdájából Molnár szerez közeli kosarat, 12-15! Molnár András a mai napon is ihletett formát mutat! Stefanovic ellen fújnak technikait, a büntetőt Derasimovic dobja be, 13-15. Támadhat tovább a Kecskemét, Ivosev próbál meg egy hármast, de sikertelenül, a lepattanó viszont Barovicé, aki aztán egyből értékesíti is a közeli ziccert. 15-15. Döntetlennel ér véget az első felvonás. Jelzésértékű ugyanakkor a két csapat sikeres dobásainak aránya: 28,6 és 53,8 százalék e tekintetben az állás! 9' Fault a másik palánknál is, Kiss Zsolt a szenvedő fél. A csapatkapitány azonban egyik büntetőjét sem tudja gólra váltani. Ivosev ereszt el egy hármast, de nem jó, a lepattanóból pedig Jereminov indítja Molnárt. A társ meg sem áll a kosárig és még egy faultot is kiharcol! A büntető nincs bent, marad a 12-13. 8' Barovic középtávolija elsüllyed, aztán Kinney robog át a védelmen, mint kés a vajon, 11-11. Utóbbi eset kapcsán ráadásul büntető is jár, ezt az amerikai bevágja, 12-11. 7' Jereminov adja el a labdát, Kinney Derasimovicot indítja, aki meg sem áll a kosárig, 7-9. Molnár András dob a vonalon belülről már, sajnos pontatlan, ahogy a túloldalon Kinney próbálkozása is. Molnár aztán labdát szerez Barovictól, betalál a betöréssel és még egy faultot is kiharcol! Nagyszerű megmozdulás! 7-11! 6' Derasimovic kísérlete pontatlan, majd Barovic szerez lepattanót, de a visszajátszott labdából Hegedűs hármasa sem talál. 5' Ciric faultolja Rakicot, újabb büntetők következnek. Egy kimarad, aztán a második is! Eddig négyből nulla a kecskemétiek mérlege! Balabanra jön ki a figura a palánk alatt, a center pedig nem hibázza el a ziccert, 5-9! 4' Balaban közelije nem jó, majd Kiss faultja után Karahodzic büntetőzhet, de kihagyja mindkettőt! Labdaszerzés után Derasimovic enged el egy hármast, a gyűrűről kifelé pattan. 3' Derasimovic is bemutat egy hármast, de Balabantól azonnal jön a válasz, 5-7! Kiss Zsolt második triplakísérlete már kimarad. 2' Kiss ezúttal egy asszisztot oszt ki, Balaban a kedvezményezett, 2-5! 1' A hazaiak hozzák el a feldobást, majd Derasimovic középtávolija nyitja a találkozót. 2-0. Kiss Zsolt! A cséká egyből egy trojkával válaszol! 2-3!