Kosárlabda: sima meccsen verte a Szedeák a ZTE-t + FOTÓK, VIDEÓ

2014. december 10., szerda
szedeak_zte25_gs

Végig magabiztosan tartotta első negyedben megszerzett stabil előnyét, így végül megérdemelt győzelmet aratott a Naturtex-SZTE-Szedeák a vendég Zalakerámia-ZTE KK felett.

Andrija Ciric

kimaradt triplakísérlete, majd

Cole Darling

kettőből egy sikeres büntetője nyitotta a találkozót. (0-1) Mindez azért érdekes, mert a vendégek ekkor vezettek utoljára az összecsapáson, ráadásul ekkor sem sokáig, miután Ciric igen hamar fordított egy szép betöréssel. (2-1) A hazai előnynek

Branko Jereminov

triplája adott nyomatékot, majd Ciric értékesített két büntetőt. (7-1)

Kertész Dániel

duplájára a fiatal

Vágvölgyi Ákos

trojkája érkezett válaszul. (10-3) A zalaegerszegiek nem tudták tartani a lépést, főként igen rossz dobószázalékuk okán, miközben

Nikola Lazic

legénysége szorgosan gyűjtögette a pontokat. Az utolsó percben Ciric már második hárompontosát szerezte, így

Tamir Dávid

pontjai ellenére is tetemes hátrányba került a ZTE. (28-11) A második és harmadik negyed már jóval egyenlőbb játékot hozott, ebben a két periódusban a Szedeák összesen két ponttal tudta növelni a differenciát az eredményben, ami viszont éppen elég volt arra, hogy a csapat nyugodtan kezdhesse az utolsó tíz minutumot. Az utolsó negyed elején elkezdtek zárkózni a vendégek, de érdemben nem tudták megközelíteni a Szegedet, miközben az idő előrehaladtával egyre több fiatal kapott lehetőséget Lazic mestertől. A csapat végül egy híján százat dobott, összességében pedig elmondható, a Szedeák győzelmét egy pillanatig sem fenyegette veszély a mérkőzés során. Kiss Zsolték legközelebb szombaton játszanak a bajnokságban, amikor az utolsó előtti Körmend látogat 18 órától az újszegedi sportcsarnokba.

Révész Ádám

viszont a meccs közel felét a pályán töltötte, sőt, utóbbi játékos 14 pontot is szerzett, aminél csak

Molnár András

és - a hétvégére is gondolva - a sokat pihentetett Andrija Ciric jegyzett. Lepattanók terén az egerszegi Cole Darling teljesített a legjobban, összesen 11-szer szerzett labdát e módon. Szegedi oldalon

Darko Balaban

7-7 alkalommal tudott a legszemfülesebb lenni a palánkok alatt. Az irányító egy másik területen is kimagaslóan teljesített: 11 asszisztjához nincs hasonló mutatót egyik csapatban sem.

Férfi kosárlabda NB I/A csoport, 11. forduló:

Naturtex-SZTE-Szedeák – Zalakerámia-ZTE KK 99-74 (28-11, 22-20, 22-22, 27-21)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Papp P., Jakab L., Hervay T.

Szedeák:

JEREMINOV 13/3, Vágvölgyi 7/3, Molnár A. 16/6, CIRIC 16/12, Balaban 8.

Kiss 7/6, Kuntic 8/3, RÉVÉSZ 14, Varga 6, Mike 2, Demeter, Molnár B. 2.

Nikola Lazic.

ZTE:

Kertész 4, Mohácsi 8, Gáspár 14, DARLING 27, Ilic 8/3.

Tamir 8, Velkey 5/3.

Milos Sporar. Nikola Lazic:

"Végig kontrolláltuk a mérkőzést, ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk."

Milos Sporar:

"A Szeged ma jobban játszott, megérdemelten nyert."

VÉGE 99-74 (28-11, 22-20, 22-22, 27-21) 40' Demeter asszisztjából ismét Révész a pontszerző, 97-74! Mike a végére még dobat egyet Molnár Bencével is, vastaps közepette fejezi be a meccset a Szedeák! Nagyszerű sikert arattak a srácok, megérdemlik, hogy ünnepeljék őket! 39' Kunticot faultolják, ő pedig két büntetőt is bedob - 93-73! Molnár Bence is lehetőséget kap Lazic mesteről. Gáspár értékesít egy büntetőt, 93-74. Révész szorítják be a védők, de ő addig pipiskedik, amíg megtalál a dobóhelyzetet, 95-74! 38' Darling tör be agilisan, 89-68. Mike is hasonlóan tesz, 91-68! Darling dob kosarat, és még büntetőzhet is. Közben Demeter is beszáll a játékba. A büntető bemegy, 91-71. Cole Darling végigmegy egy megszerzett labdával, 91-73. 37' Révésznél láttak faultot a sporik, de Darling egyet sem dobott be. Jereminov irgalmatlan messziről triplázna, millimétereken múlt, hogy bemegy. Mike János is pályára lép! 36' Darling középtávolija hibátlan, 87-66. Kuntic kosarával 89-66! 35' Időt kérnek a hazaiak. Kuntic triplája nagyon rövid, de aztán Révész ellopja a labdát Ilic kezéről. Kiss Zsolt ereszt meg egy trojkát a sarokból, 87-64! 34' Gáspár és Révész pontváltása után Darling is betalál, 82-64. Pörögnek az események. Révész mesterien forgatja meg Ilicet, aztán kosarat is dob a palánk alól, 84-64! 33' Varga dobna hármast oldalról, kis híja volt, hogy sikerül neki. Ilic viszont betalál, 79-60. Gáspár küldi le messzi éghajlatra a sporikat, Kiss pedig értékesíti a technikai okán megítélt büntetőt, 80-60! 32' Kuntic tripláz a sarokból! 77-56! Révész Ádám Jereminov bejátszásából talál be! 79-56! Darlingtól érkezik válasz, 79-58. 31' Kiss Zsolt ment meg egy labdát még éppen a vonal előtt, jól teszi, Varga-kosár az akció vége! 74-53! Egy eladott passz után őrületes csata a palánk alatt, Mohácsi szerez végül labdát és be is dobja, ráadásul Jereminov odaüt a kezére. A büntető is bent, 74-56. III. negyed 72-53 (28-11, 22-20, 22-22) 30' Darling egyedül oldalná meg középen, kétszer is összeszedi a lepattanót, de egyszer sem tudja bedobni. Kiss triplakísérlete kimarad, aztán Gáspár tesz be a kosárba egy lerohanást. 70-51. Mohácsi negyedik hibáját szerzi Jereminov faultolásával, az irányító pedig mindkét büntetőjét bedobja, 72-51! Darling kosara zárja a negyedet, 72-53. 29' Jereminov ment el fineszesen Kertész mellett, az egerszegi utána nyúlt, az irányító pedig kétszer is magabiztosan büntetett. 65-47! Kiss Zsolt vág be oldalról egy hármast! 68-47! Gáspár válaszol, 68-49. Révész Ádám szerez lepattanót, Darling oda is csapott neki, a fiatal szegedi tehetség megérdemelt tapsot kap a nézőtérről. A biztatással felvértezve mindkét büntetőjét bevágja, 70-49! 28' Sőt, Kertész Dániel egy eladott labda után egy ziccert is bevág, 63-44, Lazic mester időt kér. Kiss Zsoltra jön ki a figura, oldalsó triplája a homályba vész, miközben Gáspárt faultolják középen. Újabb büntetők, egy be is megy, 63-45. Molnár András középtávolija kicsorog, aztán Darling talál be közelről. 63-47. 27' Tamir harcol ki faultot Révésszel szemben, a vendég játékos büntetői is pontosak, 63-40. Molnár András! Elképesztő cselekkel küldte el maga elől Kertészt, de a hármasa kipördült a gyűrűből. Pedig ez most pontot érdemelt volna! Kertész a túloldalon büntetőkből szépít, 63-42. 26' Molnár András vércseként csapott le Kertész passzára Darling előtt. Szép megmozdulás. Jereminov triplája viszont nem jó, négyből eddig egy ment be neki. 25' Molnár Andrást ketten lökik fel a palánk alatt, ő pedig kétszer is büntet - 63-36! Gáspár középtávolija ül, 63-38. 24' Ilic szerzi a második egerszegi triplát, aztán Vágvölgyi eredményes a palánk alól, 61-36! Ilic szinte rámászik Molnár Andrásra, negyedik hibája. A hazaiaknál Ciric jár négy faultnál. 23' Ilic hiába fordul be, nem tudja bedobni a lehetőséget, aztán megindul Varga Zalán és hibátlanul kivitelezi a ziccert - 57-31! Velkey betörése után Tamir szedi össze a lepattanót, hogy aztán szépítsen belőle, de Balaban rögtön egy zsákolással válaszol! 59-33! 22' Jereminov néhány csellel mindenkit elküld maga elől, aztán bevágja a ziccert, 52-31! Molnár András hármasa másodjára pattan be, 55-31! 21' Jereminov triplakísérlete nyitja a félidőt, amely aztán lepattan a gyűrű széléről. Darling távolija sem jó szerencsére. II. negyed 50-31 (28-11, 22-20) 20' Labdaszerzés után Molnár András mehet egyedül kosárig, 48-29! Varga Zalán is a pályán, így már ő is testközelből láthatja, amint Velkey bedob két büntetőt. 48-31. Nem egész fél perc hátra, amikor Lazic mester időt kér. A fiatal Varga zárja a játékrészt egy lerohanás végén szerzett duplával, 50-31! Félidőben megérdemelten vezet magabiztosan a végig pontosabb, nyugodtabb játékot bemutató Szedeák. 19' Balaban befordul őrzőjéről, de kísérlete kigördül a gyűrűből, majd Darling próbálkozása is csak a jóindulat révén csordul ki. Ciric! Az ő hármasa viszont kíméletlenül pontos! 46-29! 18' Jereminov harcol ki faultot Velkeyvel szemben, a büntetőit közül viszont egy sem megy be. A túloldalon Darling is büntetőzhet, a mérlege neki eggyel jobb, 43-29. 17' Mohácsi hármasa nem talál, Ciricé viszont igen! 43-25! Darling sípszó után még bedobja a ziccerét, így a büntetővel együtt három pontot szerez, 43-28. 16' Darling küzd nagyot Balabannal, kétszer is dobhat, mire a szerb szereli. Jereminovot saját térfelén Tamir buktatja, az irányító pedig egy büntetőt a kettőből értékesít is. 38-25! Velkey betörése nem jó, aztán Jereminov siklóként kúszik végig a védők között, hogy aztán kihagyhatatlan helyzetbe hozza az oldalról érkező Molnár Andrást! Nagy játék volt, 40-25! A vendégek ismét időt kérnek. 15' Balaban egy az egyben veri meg Tamirt, aztán zsákol is a center, 35-20! Darling középtávolija ül, és még büntetőt is dobhat, de előbb Sporar mester időt kér. A légiós végül nem hibázik, 35-23. Gáspárt is faultolják betörése közben: mindkettő bemegy neki, 35-25. Balaban visszapasszával Molnár András megy be a palánk alá, bedobja a ziccert (37-25) és még faultolják is. Ugyan a büntető nem emgy be, de marad a labda a Szedeáknál. 14' Kuntic összeesik saját palánkjánál, Ilic lekönyökölte, még ha vétlenül is. Jereminov eladja a labdát, a lerohanás végén Tamir szerez pontot ziccerben, 33-20. 13' Ilic befordul Révész mellett, a lepattanójára pedig Darling robban be, akit Balaban faultol. Mindkét büntetőjét bedobja az egerszegi, 32-18. Kunticcsal szemben túl kemény a védekezés, ő is büntetőzhet: az első éppen még, hogy kiszédül, a második bent- 33-18! 12' Balaban középtávolija két pattanás után kifelé ugrik, majd Mohácsi szépít és még büntetőzhet is. Csont nélkül megy be neki, 30-14. Kuntic átadásából Balaban második zsákolását mutatja be a publikumnak, 32-14! Ilic sokadik középtávolija már beszédül, 32-16. 11' Ilicre jön ki a figura, de megint nem tud betalálni, aztán Balabané a lepattanó Molnár András triplája után. Révész harcol ki végül büntetőt a palánk alatt. Egyet bedob, meg kettőt is, 30-11! Gáspár hármasa lecsorog a gyűrűről, nem nagyon jönnek ezek ma össze a vendégeknek. I. negyed 28-11 10' Andrija Ciric! Nagyon megy neki, újabb három pontot szerez, 28-9! Tamir nagyon erőszakos a palánk alatt, agilitását siker kíséri, 28-11. Két másodperc van még hátra, ebből kellene gazdálkodnia a ZTE-nek: Gáspár saját térfeléről dob, a palánkot legalább eltalálta. Itt a vége a negyednek. 9' Kertész próbálkozik a palánk alól, Balaban levédekezi. Eddig nagyszerű a Szedeák produkciója. Molnár András! Újabb hármas! 25-6! Velkeyé az első vendég tripla, 25-9. 8' Jereminovot két kézzel lökte Darling, pedig labda sem volt ott. Sajátos eset. Az irányító büntet is, olajon csúszva megy végig középen a védelmen, majd egyrészt értékesíti a ziccert, másrészt büntetőt is dobhat. Az is bent, 19-5! Ilic birkózik nagyot Ciriccsel, a bíró megszánja, dobhat büntetőt. Egyet kihagy, a másodikat már nem, 19-6. Ciric! Nem tudják blokkolni középen, a tripla pedig ül, 22-6!!! 7' Mohácsi oldalról a vonalon túlról, de ez sem jó. Nem nagyon jön össze eddig semmi sem a ZTE-nek. Mohácsi büntetőzhet, mindkettőt bedobja, 16-5. Jereminov triplázna, ez most nem megy be, aztán Vágvölgyi is hibázik. 6' Molnár András és Ciric ketten etették meg a teljes zalaegerszegi hátsó sort egy bedobásnál, előbbi szerzett pontot, 14-3! Mohácsi ziccerénél kiszédül a labda a gyűrűből. Jereminov mesterien hozza kihagyhatatlan helyzetbe Balabant, a társ zsákol, Milos Sporar pedig elérkezettnek látja, hogy időt kérjen. 5' Darlingnak viszont nem jön össze a hárompontos. Jereminov fű alatt játssza meg Balabant, és bár őt még szerelik, Vágvölgyi begyűjti és bevágja - 12-3! Ilic szépen fordul be, dobása viszont nem jó, majd már saját palánkja alatt védekezik nagyszerűen Balabannal szemben. 4' Gáspár próbálkozik a vonalról, Mohácsié a lepattanó, aztán Kertész tör át a védőfalon és betalál, 7-3. Vágvölgyi oldalról egy trojkával! 10-3! 3' Jereminov! Mesteri tripla középről! 5-1! Ciric négy védő között törne be, faultolják, büntetőzhet: egyszer sem hibázik, 7-1! 2' Gáspár fülel le egy passzt, Jereminov faultolja, nincs megindulás. Ilic elnyomja Balabant, de a kosárba már nem talál be, aztán Molnár András hármasa is pontatlan. 1' Balaban hozza el a labdát, a mieinké az első attak. Ciric triplázna oldalról, a gyűrűről pattan tovább. Darling betörne, Vágvölgyi faultolja, büntetőzhet a légiós. Egy bent, a második nincs, 0-1. Ciric gyönyörűen kígyózik végig középen, 2-1! 19.08: A bemutatásokon már túl vagyunk, két-három percen belül kezdődik a derbi. 19.05: A hazai keretből ezúttal is hiányzik a sérült Csorvási Levente, a kezdő ötösön túl így Mike, Molnár Bence, Demeter, Kiss, Kuntic, Varga és Révész szolgálataira számíthat Nikola Lazic edző. 19.00: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok még a pályán melegítenek. Csúszik egy kicsit a kezdés, miután az előző meccs csak nem régen ért véget. Körülbelül 18.35-kor tudták elfoglalni a terepet a kosarasok. A mérkőzés 19 órakor kezdődik!