Kosárlabda: vereséggel zárt a Szedeák

2014. december 19., péntek
szedeak_zte25_gs

Három győztes meccs után először kapott ki a Naturtex-SZTE Szedeák együttese, Nikola Lazic tanítványai azonban így is remek őszt produkáltak.

Jól indult a meccs a Szedeák számára, 14-9-re, majd 18-13-ra is vezettek Jereminovék, a szegedieket főleg

Balaban

húzta, aki hamar tíz pont fölé jutott. A negyed utolsó részét azonban 7-3-al tudta le a Pécs, így

Csirke Ferenc

együttese majdhogynem ledolgozta hatpontos hátrányát, és csupán kettő volt a Szedeák fórja. A második negyedben nehezen indult be a pontgyártás, majd

Nelson

kapott erőre a hazaiaktól, aki betöréseivel és passzaival is segítette csapatát, a Szedeák pedig mezőnyből mintegy öt percig nem szerzett kosarat, így szépen lassan meglépett a Pécs, ráadásul az utolsó pillanatokban

Pahlmbdal

triplája is behullott, így kereken tízzel vezetett a nagyszünetben a hazai együttes. Balaban ponterősen kezdte a harmadik negyedet is, azonban támadásban pontatlan volt a Szedeák, amely sok eladott labdával játszott a meccsen, míg a pécsieknél

Budimir

kinti dobásai is ültek, Nelson játéka mellett a svéd Pahlmbdal szintén szorgosan gyűjtötte a pontokat. A vonalról sem ment a Szedeáknak, a Pécs szinte nem is hibázott a büntetőknél, viszont

Nikola Lazic

együttese több büntetőt is elrontott. A záró negyedre meg tudta duplázni előnyét a Pécs a félidőhöz képest, így óriási bravúrra lett volna szükség ahhoz, hogy elkerülje a Szedeák a vereséget. Bár az utolsó negyedet megnyerte a szegedi együttes, de korábban összeszedett előnyét nem tudta ledolgozni, így vereséggel zárta az őszi szezont, ezzel pedig eldőlt, hogy a Pécs jut be a két csapat közül a Magyar kupa nyolcas döntőjébe. A Naturtex-SZTE Szedeák ezzel 6 győzelemmel és 6 vereséggel zárta az őszt, legközelebb pedig majd január harmadikán lép parkettre a csapat, amikor is 18 órától a Sopron látogat az újszegedi sportcsarnokba.

Férfi kosárlabda NB I/A csoport, 13. forduló

PVSK-Pannonpower - Naturtex-SZTE Szedeák 97 - 81 (25-27,24-12,31-21,17-21)

Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 700 néző. Vezeti: Cziffra Cs., Frányó P., Szabó G. (ellenőr: Fekete)

Pécs:

NELSON 15, PAHLMBLAD 21/9, Bíró 5/3, BUDIMIR 27/12, Horti 14/3 Csere: Délity 5/3, Halász 4, Harazin 4, Somogyfoki -, Czukor 2, Sértő -

Csirke Ferenc.

Szedeák:

Jereminov 6, Vágvölgyi 10/6, Molnár A. 14/6, Ciric 9/3, BALABAN 28 Csere: KISS 11/9, Kuntic 3, Mike -.

Nikola Lazic. Kipontozódott: Bíró (34') ill. Vágvölgyi (37') Nikola Lazic:

"Abszolút megérdemelten nyert a Pécs, motiváltan, harcosan játszottak. Mi nem tudtuk hozni az utóbbi meccseink ritmusát, nem alkalmazkodtunk a pécsiek védekezéséhez, és támadásban is voltak problémáink."

IV. negyed 97-81

40'

Ciric az utolsó percben dobja meg első hármasát, 95-81. Halász is megpróbálja kintről, de nincs bent, majd Mike passzát Sértő szerzi meg, Czukor pedig közelről az első pontjait dobja, 97-81. Ez a vége, Mike még távolról megpróbálja, de nem jó, így vereséggel zárja az idei évet a Naturtex-SZTE Szedeák, amely három meccs után először szenvedett vereséget.

39'

Molnár András egy hármast, míg Czukor egy középtávolit hagy ki, kicsit "könnyebben" vállalnak a játékosok már, hiszen eldőlt a meccs.

38'

Kuntic most egy asszisztot oszt ki Molnár Andrásnak, aki középrávolról szerez kosarat, 93-78. Nem marad sokáig válasz nélkül, rögtön ez után Nelson cselei után a palánk alól eredményes, 95-78.

37'

Pahlmblad válaszol Vágvölgyi hármasára, de "csak" egy kettessel, 90-75. Majd Kuntic-ot Horti faultolja, Kuntic állhat a vonalra: csak a második van bent, 90-76. Pahlmblad jut 20 pont fölé harmadik triplája után, 93-76.

36'

Balaban szerzi meg a labdát Halásztól, majd Kuntic passzolja tovább Vágvölgyinek, aki kintről szép mozdulattal szerez egy triplát, 88-72.

35'

Kuntic közelije lejön, viszont Balaban összeszedi, és betuszkolja, 88-69. Időt kér a Pécs.

34'

Nelson közelije kiszédül, Kiss Zsolt a kettesével viszont 10 pont fölé lép, 86-67. Ciric passzát Budimir szerzi meg, majd Nelsonnal játszik össze, és közelről bedobja, 88-67.

33'

Vágvölgyi remekül látja meg az üresen maradt Kiss Zsoltot, aki harmadik hármasát hinti be, 86-65. Budimir hármasa most nem jó, Vágvölgyié a lepattanó, azonban Nelson lefüleli passzát.

32'

Mindkét oldalon kimaradnak a közeliek, majd Bíró töri meg a kisebb csendet, aki első kétpontosát szerzi, 86-62.

31'

Balaban ejti be ismét közelről, 26 pontos már Balaban, 82-62. Pahlmblad jól játszik ma, középtávolról engedi el, és jó is, 84-62.

31'

Harazin kettese nyitja az utolsó játékrészt, és még dobhat egy büntetőt is Vágvölgyi faultja után, de kihagyja, 82-60.

III. negyed 80-60

30'

Harazin is odaüt Vágvölgyinek, de Vágvölgyi is csak az egyik büntetőt dobja be, 80-58. Délity triplája nem jó, Ciric pedig rögtön indítja Balabant, aki egy zsákolással zárja le a harmadik negyedet, 80-60, kereken hússzal vezet tehát a Pécs a záró negyed előtt.

29'

Délity nem tudja tartani a lépést Jereminovval, szabálytalan a pécsi, büntetőket dobhat Jereminov: csak a második van bent, 77-57. Pahlmblad azonban bedobja az újabb hazai triplát, ezzel már 80-57.

29'

Bíró faultolja Ciricet, ő is a vonalra állhat: most mindkettőt bedobja, 74-56. Budimir lép elő a mezőny legeredményesebb játékosává újabb triplájával, 77-56.

28'

Ciric harmadjára sem tud hármast szerezni, majd Kiss Zsolt faultolja Pahlmbladot: a svéd mindkét büntetőjét bedobja, a Pécs eddig 14 alkalommal dobhatott a vonalról, és csupán egy maradt ki,míg a Szedeák 11 büntetőből csak 6 pontot szerzett, ezzel már 20 pont a Pécs előny, 74-54.

28'

Molnár András triplája nem jó, Halász passza után pedig Harazin zsákolja be a labdát, ezzel 72-54, időt kér Nikola Lazic is, ez most egy 7-0 a Pécs részéről.

27'

Budimir harmadik tripláját dobja, 68-54. Ciric picit elkapkodja, nem jó a passza, Nelson pedig bedobja a szerzett labdát közelről, 70-54.

26'

Bíró hármasa nincs bent, Jereminové a lepattanó, aki Balabannak teszi tovább, Balaban pedig berobog vele, és beejti, 65-52. Jereminov újabb szerzett védőlepattanója után most Molnár András szerez kosarat közelről, 65-54, időt kér a Pécs.

25'

Horti már 18 pontosra növeli a Szedeák hátrányát sikeres triplájával, 65-47. Kiss Zsolt gyorsan válaszol szintén egy trojkával, ez nagyon kellett, 65-50.

24'

Balaban sarokba szánt passza most nem jó, Budimir pedig ismét kosarat szerez közelről, egyre nagyobb a Pécs előnye, 62-45. Balaban most nem passzol, megoldja a palánk alatt, majd még dobhat egy plusz egyet is Pahlmblad faultja után: de nincs bent! 62-47.

23'

Molnár András triplája nem jó, azonban Nelson újabb passza után Délity is bedob egy hármast, 57-43. Ciric második kosara a meccsen közelről, 57-45. Horti harmadik közelije is sikeres, sőt, Jereminov megmozdulását még szabálytalannak is vélik Hortival szemben, így dobhat egyet a vonalról: bent van, 60-45.

22'

Balaban! Ismét villan a center, most Ciric kiváló passzát váltja kosárra, 52-43. Nelson már a hatodik gólpasszát adja, ezúttal Horti eredményes közelről, 54-43.

21'

Molnár András passzából Balaban szerzi a második félidő első pontjait, 49-41. Budimir egy hármassal köszön vissza, 52-41.

II. negyed 49-39

20'

Budimir most továbbhúzza Pahlmbladnak, aki ezt a triplát az előző kísérletével ellentétben most bedobja, 49-39. Vágvölgyi még távolról megpróbálja, de nem jó, tízpontos pécsi vezetéssel mennek a csapatok a nagyszünetre, a Szedeák a második félidőben több hibával játszott, amit egyelőre kihasznál a pécsi együttes.

20'

Pahlmblad most szabálytalankodik Jereminov ellen, büntetőket dobhat Jereminov: az első nincs bent, a második igen, 46-39, nagy kár ezekért a kihagyott büntetőkért. Időt kér a Pécs.

19'

Délity szerzi meg első pontjait, hát ettől eltekintettünk volna, 44-38. Jereminov hármasa nincs bent, Nelson lepattanója után pedig Budimir középtávolról szerez újabb kosarat, 46-38.

19'

Nagyon kellett ez a Kiss Zsolt-tripla, Balaban okosan tette ki a sarokba a csékának, aki be is dobta a hármast, 42-36. Halász eladja a labdát, Vágvölgyi indulhat belőle, be is ejti ziccerben, 42-38!

18'

Vágvölgyivel szemben éppen Pahlmblad a szabálytalan, Vágvölgyi büntetőzhet: csak az első van bent, a második lejön, 40-33. Elkapta a fonalat Pahlmblad, ezt is bedobja majdnem a tripla vonalról, 42-33.

18'

Kiss Zsolt hármasa nem jó sajnos, Balaban azonban hiába szerzi meg a támadólepattanót, nem tudja bedobni. Pahlmblad azonban igen, a svéd közelről az eddigi legnagyobb hazai előnyt alakítja ki, 40-32. Időt kér Nikola Lazic.

17'

Kuntic harmadik személyije után Horti állhat a vonalra: ő bedobja mindkettőt, 36-32. Ciric sem tudja társhoz juttatni pontosan a labdát, majd Budimir közelről újabb kosarat szerez, ő is 10 pont fölött ezzel, 38-32.

16'

Molnár András szerzi a Szedeák harmincadik pontját középtávolról, 32-30. Azonban Nelson tíz fölé jut újabb jó közelijével, 34-30. Kuntic! Látványosan kígyózott be a palánk alá, majd be is dobta, Nelson faultolja, így jöhet a büntető is Kuntictól, azonban kihagyja Kuntic, 34-32.

15'

Ciric kétpontosa nem sem jó, azonban Délity sem tud kosarat szerezni, öt perc alatt csupán négy pontot szerzett a két csapat összesen. Molnár András passza most nem jó, Budimir megléphet vele, és be is dobja, 32-28.

14'

Budimir közelije kiszédül, Ciricé a lepattanó, azonban Balaban nem tudja bedobni közelről, így továbbra sincs mezőnykosár a második negyedben a Szedeáktól. Nelsont nehezen tudjuk tartani, belelendült az amerikai, most Kiss Zsolt a szabálytalan ellene.

13'

Nelson az időkérés után áll oda a büntetőkhöz: mindkettőt bedobja, 30-27. Somogyfokinak is a második faultja Ciric-csel szemben, majd Balabant Bíró faultolja, de Balaban kihagyja az első büntetőt, csak a második van bent, 30-28.

13'

Jereminov passza ismét nem jó, így megint jöhet a Pécs, azonban Halász elkapkodja, és ő is eladja. Balaban most nem tudja betenni kissé messzebbről, majd Kuntic ismét szabálytalankodik Nelsonnal szemben, időt kér Nikola Lazic, eddig nem a legjobb a második negyed a Szedeák számára.

12'

Ciric megpróbálja kintről, de ez most nem ül. Kuntic faultolja Nelsont, így az amerikai büntetőket dobhat: az első nincs bent, csak a második, 28-27.

11'

Ciric passza sem jó, jobban kellene koncentrálni, mert ezek nem biztos, hogy beleférnek ma. Szerencsére itt van Nelson első hibája, így nem veszi át a vezetést a Pécs, marad a 27-27.

11'

Pahlmblad egyenlíthetne, azonban nem jó a középtávolija. Ciric harcol ki egy faultot Somogyfokival szemben, de Jereminov eladja a labdát. Nelson közelről továbbra is hibátlan, így kiegyenlít a Pécs, 27-27.

I. negyed 25-27

10'

Molnár András is faultol, Halász a "sértett", így ő jöhet a vonalról: ő sem hibázza el egyiket sem, 25-27. Nincs már sok hátra, Jereminov meg is próbálja kintről, de rövid, így véget ér az első negyed, két ponttal vezet a Szedeák az első 10 perc után Pécsett.

10'

Balaban egy újabb zsákolással jelentkezik, pazarul kezdte a meccset a center! Ráadásul neki is odaütnek, így ő is dobhat még egy büntetőt is: bent is van, 23-27, nagyon fontos kosarak voltak ezek, hiszen feljött egy pontra a Pécs.

9'

Használt az időkérés, Halász egy szép akció végén középtávolról dobja be magabiztosa, 20-24. Jereminov passza most nem jó, Budimir a szerzett labdát pedig úgy dobja be, hogy Vágvölgyi szabálytalankodik vele, így jöhet a plusz egy: az is jó, 23-24.

9'

Pahlmblad triplája nem jó, Jereminov pedig zseniális passzal játssza meg Molnár Andrást, aki bedobja a közelit, 18-24, ezt követően pedig időt kér Csirke Ferenc, a pécsiek edzője.

8'

Budimir most zsákol egyet, ezzel ismét csak két pont a különbség, 18-20. Harazin szabálytalan, először büntetőzhet a Szedeák, Jereminovval szemben volt a fault: mindkettőt bedobja Jereminov, 18-22.

7'

Budimir szerzi a hazaiak második tripláját, ezekre figyelnünk kell, 16-18. Jereminov most nem passzol, hanem ellenállhatatlanul berobog a palánk alá, be is dobja a ziccert, 16-20!

6'

Nelson eddig hibátlan, ezt beejti közelről, 13-16. Balaban! Már tíz pontos a center egy pazar zsákolás után, ez igen! 13-18!

6'

Pahlmblad középtávolról iratkozik fel a pontszerzők közé, Vágvölgyi faultja után Nelson húzta tovább Pahlmbladnak, aki élt a lehetőséggel, 9-14. Ciric is megszerzi első pontjait, 11-16.

5'

Bíró ezúttal kihagyja a triplát, ellenben Molnár András nem! Balaban ezúttal kijátssza a palánk alól, Molnár András pedig második tripláját dobja, 9-14!

4'

Bíró szerzi a meccs első tripláját, 9-8. De itt a válasz! Molnár András is bedob egy hármast, 9-11!

4'

Balaban! Kiválóan kezdi a center a meccset, ez már a nyolcadik pontja, és ezzel átveszi a vezetést a Szedeák, egyelőre tarthatatlan Balaban, 6-8.

3'

Nelson közelije is behullik végül, 6-4. Vágvölgyi ereszti el a triplát, azonban nem jó, de összeszedi a lepattanót, majd Molnár András ismét Balabant játssza meg, aki harmadik kosarát is megszerzi, 6-6.

2'

Budimir hármasa nem jó, azonban a lepattanó a Pécsé, és Hortival szemben a meccs első faultját követi el Balaban, így Horti állhat a vonalra: mindkét büntetője bent van, 4-2. Balaban azonban javítja előbbi hibáját, ezt a bejátszást is beejti, 4-4.

1'

Elhozza a labdát a Szedeák nyitásként, és rögvest kosarat is szerez, Jereminov passza után Balaban dobja be közelről, 0-2. Horti szintén közelről gyorsan válaszol egy betörés után, ezzel 2-2.

18:15

- Köszöntjük olvasóinkat, a csapatok már pattogtatják a labdákat, hamarosan eldől, melyik együttes lehet ott a Magyar kupa nyolcas döntőjében, hiszen amelyik csapat ma nyer, az egyben ezt a jogot is kivívja. A Szedeák három, zsinórban aratott győzelem után érkezett Pécsre, így jó formában várhatja az őszi szezon zárómeccsét.