Kézilabda: drámai küzdelemben maradt alul a MOL-Pick Szeged + FOTÓK

2014. december 6., szombat
mol_pick_szeged_kielce_mj 20

Bár a félidei hátrányát megfordította, és több góllal is vezetett a Kielce ellen a MOL-Pick Szeged, az utolsó percben esett góllal kapott kikapott a Kielcétől.

Csoportrangadót játszott a MOL-Pick Szeged, hiszen az idén még minden sorozatban veretlen Kielcét fogadta a Bajnokok Ligája alapszakaszának nyolcadik fordulójában. Ennek megfelelően rengetegen érkeztek Lengyelországból is a Kielcével, több, mint egy szektornyi szurkoló is elkísérte a magyar válogatott szövetségi kapitánya,

Talant Dusyhebaev

által irányított lengyel csapatot. A Kielce szerezte az első gólt a meccsen, méghozzá éppen a legerősebb játékelemük, a gyors lerohanás után, majd a hatodik percben először volt kétgólos a különbség (3-5) Az első negyed óra végén már néggyel is vezetett a lengyel együttes, amelyben remekül védett

Sego

, de nem csak ő, hanem az előtte lévő védekezés is nagyon nehezen volt áttörhető. A 20. percben kapust cserélt

Juan Carlos Pastor

, Sierrát

Wyszomirski

váltotta, és a honfitársai ellen játszó lengyel elképesztően szállt be a meccsbe, rögtön hárított egy hetest, de ez is csak arra volt elég, hogy ne lépjen meg öttel a Kielce. (7-11) A hajrában nem tudott közelebb férkőzni Bieleckiékhez a Pick, a félidei háromgólos hátrány nagyban köszönhető Wyszomirskinek is, aki az utolsó pillanatban ziccert is hárított a játékrész zárásaként. A második félidőre azonban egy egészen másik Pick Szeged jött ki: Bombacék parádésan kezdték a második 30 percet, támadásban sokkal kreatívabban, védekezésben pedig sokkal összeszedettebben játszottak, és a háromgólos hátrányból mintegy 15 perc alatt négygólos előny lett.

Källman, Bombac

Ilyés

is kiválóan játszott, ráadásul Wyszomirski bravúrt-bravúrra halmozott a kapuban, elképesztő volt, amit nyújtott, ennek köszönhetően pedig 22-18-ra vezetett a Pick Szeged. Innentől kezdve felváltva estek a gólok, azonban a lengyelek csendben mindig csippentettek egyet hátrányukból, és nem úgy tűnt, hogy elfáradnának valaha is a vendégek... Tíz perccel a vége előtt már csak kettő volt a különbség, kicsit akadozott támadásban a Szeged játéka, több ziccert is elrontottunk, és talán voltak olyan szituációk is, amikor fújhatott volna "keményebben" is a cseh játékvezető páros, de három perccel a vége előtt Strlek gólja már azt jelentette, hogy átvették a vezetést a lengyelek. (25-26) Prodanovic még kiegyenlített, azonban az utolsó támadást a Kielce vezethette, Cupic pedig a szélről bepattintotta Wyszomirski mellett, ezt követően azonban már nem volt idő újra kiegyenlíteni, így egyetlen góllal kapott ki a MOL-Pick Szeged a Kielcétől. Ettől függetlenül jár a dicséret a szegedi játékosoknak, hiszen hatalmasat küzdöttek, és Európa egyik legerősebb csapatát igencsak nagy erőbedobásra késztették ma, nagyon közel álltak a győzelemhez is, azonban az utolsó negyedórában csupán négy gólt tudott szerezni Juan Carlos Pastor együttese, ez pedig sokba kerülhet egy Kielce szintű csapat ellen - most éppen a győzelem múl(hatot)t ezen. A fantasztikus hangulatban lejátszott mérkőzésen roppant sportszerűek voltak a lengyel szurkolók, akik honfitársukat, a Pick kapusát, Piotr Wyszomirskit is éltették a meccs végén kedvenceik mellett. Az már eldőlt, hogy a MOL-Pick Szeged nem végezhet másodiknál rosszabb helyen a csoportban, amely nemzetközi mérkőzésen legközelebb majd csak februárban lép pályára, a BL a világbajnokságot követően folytatódik majd, míg a bajnokságban szerdán a Balatonfüredet fogadják Vadkertiék.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, D csoport, 8. forduló

MOL-Pick Szeged - Vive Tauron Kielce 26 - 27 (11-14)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezeti: Vaclav Horacek, Jiri Novotny (csehek)

Sierra - KALLMAN 4, Robledo 1, BOMBAC 3/2, Mindegía, BALOGH 4, Parrondo 2. Csere: WYSZOMIRSKI (kapus), Vadkerti, Fekete, Zubai 1, Ilyés 3, Blazevic , PRODANOVIC 6, Vranjes 1, Ancsin 1.

Juan Carlos Pastor.

Kielce:

SEGO - Tkaczyk 1, Chrapkowkski 1, Zorman, Buntic 1, BIELECKI 7/3, CUPIC 5. Csere: Szmal (kapus), Grabarczyk, Jachlewski, Strlek 2, Lijewski 2, Musa 2, JURECKI 6.

Talant Duyshebaev.

3/2 ill. 4/3.

6 perc ill. 4 perc Juan Carlos Pastor:

"Nem örülök, hiszen az utolsó támadás után kaptunk ki. Volt két akciónk a végén, választhattunk, hogy védjük a döntetlent, vagy megyünk a győzelemért, de az élet ilyen, csak utólag tudod meg, hogy mi a helyes döntés. Az első félidőben nem játszottunk jól,azok nem mi voltunk, nem voltunk a Pick Szeged, rengeteget hibáztunk támadásban, elvesztettük a labdákat. Wyszomirski beállításánál felébredt a csapat, a második félidőben pedig fel tudtunk jönni, négy góllal is vezettünk, csak ezt nem tudtuk megtartani. Ugyanakkor örülök, hogy egy ilyen csapattal versenyben tudunk lenni, mint a Kielce, de hiányzik belőlünk az a kicsi, amivel megnyerhetünk egy ilyen meccset. A maradék két meccset arra kell használjunk, hogy ezt a kicsit megszerezzük, és használjuk a nyolcaddöntőben, bár még ugye nem tudjuk, kivel fogunk majd játszani. Köszönjük szépen a szurkolóink támogatását, biztos vagyok benne, hogyha nagyobb csarnokunk lenne, az is megtelt volna ma, köszönöm segítségüket."

Talant Duyshebaev:

"Nagyon boldog vagyok a győzelem miatt, köszönöm szépen a játékosaimnak ezt a hatvan percen át tartó harcot, amit produkáltak. A második félidő első 15 percét el kell felejtenünk, ugyanakkor ebből a periódusból is lehet tanulnunk. Volt karakterünk, hiszen négygólos hátrányból is vissza tudtunk jönni, és meg tudtuk nyerni a meccset."

Balogh Zsolt:

"Csalódottak vagyunk, hiszen nem sikerült nyernünk. Gratulálok a Kielcének, rengeteg energiánkba került, hogy meg tudjuk fordítani a meccset. A végén több tiszta helyzetünk is volt, azonban ekkor a vendégek kapusa bravúrokkal védeni tudott. Talán védekezésben is lettek volna lehetőségeink arra, hogy elkerüljünk egy-két gólt, és akkor már a döntetlen megvan. Kicsi hiányzott ahhoz, hogy nyerjünk ma, hogy egy Final Four-szintű csapatot meg tudjunk verni, ugyanakkor emelt fővel távozhatunk a pályáról, viszont fájó vereséget szenvedtünk."

Piotr Chrapowski:

"A végsőkig hittünk a győzelemben, egy pillanatra sem adtuk fel. Az utolsó negyed órára nagyon jól összeállt a védekezésünk, ez segített a győzelemben. Ezzel matematikailag is megnyertük a csoportot, készülünk a nyolcaddöntőre."

VÉGE60' Kevesebb, mint fél perc van hátra, a lengyelek támadhatnak újból a vezetésért. Cupic bedobja a szélről, majd Blazevic és Jurecki akaszkodik össze, és mindkettejüket kiállítja a játékvezető, paprikás hangulatban ér véget a találkozó, amelyet a Kielce nyer meg: mindössze egyetlen góllal. Nagyot küzdött ma a Pick Szeged, de a végén ennyi hiba nem fért bele támadásban ez ellen a Kielce ellen, amely még ha kicsit nagyobb tiszteletet is kapott attól, mint amire szüksége lenne. Így szinte biztosra vehető, hogy a Pick Szeged a csoport második helyén végez majd, hiszen a Kielce továbbra is hibátlan, és ahhoz, hogy a lengyeleket megelőzze a szegedi csapat, a hátralévő mindkét meccsüket el kellene veszítenie a Kielcének. 60' Baloghnál nem látnak semmit, a lengyeleknek pedig persze ilyenkor van bajuk a labdával, hát hogyne. Pastor mester kezében az időkérő lap, hogy csak le kelljen tenni, amennyiben szükség van rá... Nyílt védekezésre váltunk, de Duyshebaev kéri ki az idejét. 59' KAPUFA! Buntic csak a kapufát találja el,a győzelemért támadhat a Pick! 58' Prodanovic! REmekül játszik ma, most is el tud szakadni őrzőjétől, és ezzel kiegyenlít, 26-26! Gyerünk, védekezz! 58' Balogh kerül ziccerbe, de Sego lábaiban hal el a lövése, ezt a tempót, ahogy a Kielce kézilabdázik, nehéz tartani, azonban úgy tűnik, a lengyelek nem fáradnak, és most kettővel is megléphetnek. Újabb érvénytelen gól a vendégektől. 57' Vranjes mellett Musa meg tudja tartani, és még annyi ideje is marad, hogy megnézze, hova lőheti, így kiegyenlít a Kielce, 25-25. Sőt, az eladott labda után Strlek indul meg, és bedobja a ziccert, immáron a lengyelek vezetnek, 25-26. 56' Robledo átlövését blokkolják a falban, másodjára pedig Sego ha kis szerencsével is, de védeni tud, mert a kezéről kifele pattan a labda. Egyenlíthet a Kielce. 55' Időt kér a MOL-Pick Szeged, nagyon fontos lenne, hogy a támadás végén gólt szerezzünk, mert most kicsit megakadtunk, a Kielce pedig jön fel, mint a talajvíz. 54' Legyünk őszinték, ez is lehetett volna passzív, de a támadás végén ismét Prodanovic tűnik fel középen, Balogh találja meg őt, és ezt is bedobja Prodanovic, 25-23. Gyorsan válaszol erre Jurecki, ezeket a gyors gólokat kellene valahogy elkerülni, 25-24. 53' Bombac találta meg a támadás végén a rést a falon, de a kontakt semmit sem ért a cseh játékvezetőnél. Elsőre Jurecki átlövését fogja Wyszomirski, azonabn Jurecki szemfülesebb Parrondónál, és megszerzi a kipattanót, majd másodjára már bedobja,24-23. 52' Vranjest teszik odébb középen, Cupic már indul is a szélen, Wyszomirskire vezetheti rá, és pattintva bedobja, 24-22 ezzel 52' Lijewski szeretné elhitetni a bírókkal, hogy őt nagyon bántották, miközben felugrott a hatosról, de nem fújnak semmit, a lövése pedig fölé megy. Megint néggyel léphetünk meg, ha most gólt tudunk szerezni, nagyon kell a gól! 51' Robledora jön ki a figura, ő ugrik fel a szaggatottról, de ezen rajta volt Sego. Hetes! Robledót nem engedték el a szélen: Bombac pedig lehelet finoman dobja be a büntetőt, 24-21. 50' Hát ez csontra ugyanaz a szituáció volt Bombacnál és Cupicnál, mindkettejüket meglökték egy picit, miközben felugrottak a szélről bekanyarodva, azonban hetest csak a Kielce, két percet meg csak mi kapunk... Bielecki bedobja, 23-21. 49' Buntic ezt értékesíti a szélről, 23-20. Zubai is be tud fordulni, de Segoba lövi a labdát, majd megindul Cupic, aki be is dobja középről, de ez sem érvényes, hiába lázad Cupic, marad a 23-20. 48' PRODANOVIC! Micsoda csuklómozdulattal teszi el Sego mellett, zseniális! 23-19! WYSZOMIRSKI! Emberfeletti kapusteljesítményt láthatunk a lengyeltől, ez nagyon kellett! Cupic mintha belépett volna Sego védését követően a labdával,de végül láb miatt maradhat nálunk. 47' Az ember úgy érzi, hogy az idő nagyon relatív fogalom a lengyeleknél, mert hogy amikor ők támadnak, az mindig hosszan zajlik, az biztos. Hetest ítélnek a végén Bielecki elleni szabálytalanság után, Strlek bedobja, ezt most nem tudja védeni Wyszomirski,22-19. 46' BOMBAC! Ha ő betör, kevesen állítják meg... most sem tudták, és Sego is tehetetlen volt lövésénél, már néggyel vezet a Pick Szeged, lassan közelítünk az álomként emlegetett ötgólos előnyhöz, 22-18. 45' WYSZOMIRSKI! HÁT ERRE VANNAK SZAVAK?! Mit fogott megint, te jó isten... Sajnos ezt most ellépjük, kár ezért, majd elsőre gólt ítélnek a bírók Jurecki lövése után, de jelzik, hogy vonalra lépett, így nem adják meg, marad a 21-18. 44' Bieleckire számíthatnak a lengyelek, az átlövő szépen hozza azt, ami tőle elvárható, most kilencről megy fel, és védhetetlenül bombáz az alsóba, 20-18. KALLMAN! A svéd a rontott ziccere óta magára talált, és újabb góllal jelentkezik, 21-18! 43' KALLMAN! Bepattintja a szélről, pedig még a csuklójára oda is ütnek, de ez sem zavarja, 20-17! Az, ahogy a Pick Szeged kijött erre a második félidőre, az valami hihetetlen, mínusz háromról plusz három most a szempontunkból. 42' Megint a szélére játsszák, Cupic kanyarodik fel, de ma nagyon nehéz kifogni Wyszomirskin, valami elképesztő amit művel a kapuban Wyszomirski! 41' Blazevic kapja meg második két perces kiállítását, neki vigyáznia kell innentől, hiszen a következő után nem térhetne vissza majd a pályára. 40' Hosszas passzolgatás után Tkaczyk megy fel kilencről, nem tudtuk blokkolni, a sarokban köt ki a labdája, 18-17. Prodanovic remekül mozgott be középre a szélről, Bombac pedig meg is tudta játszani őt, Prodanovic hat méterről teszi el Sego mellett, 19-17. 39' Ismét kettővel vezetünk, Ilyés ezeket nagyon érzi ma, amikor betörés után minimális területe van lőni, ezt most a hosszú felsőbe dobja, 18-16. 38' Balogh eladja a labdát, azonban éppen ő szerzi vissza, remek mezőnymunkával, de nem tudja összeszedni a földön ülve sem, azonban Cupic ezen annyira meglepődik, hogy mellédobja a labdát. 37' 17-16, miután megint az "idők végezetéig" adogathatott a Kielce, sőt, Strlek labdaszerzése sem biztos, hogy szabályos volt, de Cupicot ez nem zavarta, és bedobta a vonalról Wyszomirski mellett. Musa kap két percet, emberelőnyben támadhatunk. 36' Zubai lerántása nagyon sok pályán hetes lenne, azonban itt nem... BOMBAC! Egy újabb remek átlövés, na ezek hiányoztak az első félidőben, 17-15! GYERÜNK! 35' Ezúttal Källman marad szabadon, Bombaccal ketten vihetik egy védőre, a svéd pedig ezt a ziccert már nem hagyja ki, vezetünk! 5-1-es sorozatot produkál a Szeged, remekül jöttünk ki a második félidőre! 34' WYSZOMIRSKI! Erre nehezen vannak szavak, újabb védés! Källman indulhat meg ziccerben, de Sego fogja, a kipattanó után azonban marad a Szegednél, Zubainak a bejátszás, aki kiegyenlít, 15-15! 33' Lijewski ezt most keményen belövi a felsőbe kilencről, azonban Ilyés roppant gyorsan válaszol rá, miután megnyílt előtte a folyosó, betört, és a felsőbe lőtte a labdát a hatosról, 14-15! 32' BALOGH! Ismét Balogh, már csak egy van közte, talpról most az alsóba küldte a labdát, remek ütemű és erejű lövés volt, 13-14. 31' Lijewski átlövésével kezdődik a második félidő, azonban nem talál kaput. Bombac inkább lelassította a támadást, nem ment bele a "csínes" átadásba. BALOGH! Ahogy azt tőle idén megszokhattuk, talpról a sarokba lő, 12-14. WYSZOMIRSKI! Elképesztő formában szállt be a meccsbe, bravó! 31' A Kielce kezdi a második félidőt. SZÜNET30' Vranjest mintha meglökték volna, de a Kielcéé a labda, Bielecki azonban a kapufára küldi, amit Mindegía szed össze. Vadkerti felmegy a szélről, de Sego véd, majd a kipattanó Ancsiné, ő viszont a kapufára dobja! Indulhatnak ziccerben a lengyelek, de WYSZOMIRSKI hatalmas bravúrral megfogja a ziccert, ez igen! Itt a vége,három góllal, 14-11-re vezet a Kielce a szünetben. A Pick védekezése nehezen állt össze, de a félidő második felében már jobb volt, a Kielce egyelőre a védekezésével és a gyorsan szerzett góljaival jobb ma. 29' A Kielcének nincs passzív, ez szinte biztos, sokadjára nem húzzák be nekik. ILYÉS! EZ IGEN! Óriási bombát küld a felső sarokba talpról, visszajövünk kettőre, 11-13. Azonban nem sokáig örülhetünk, Jureckit nehezen tudjuk tartani, egy újabb gyors gól tőle, 11-14. 28' Bombac egymaga oldja meg a helyzetet, mellé lő, azonban szabálytalanságot fújnak a a játékvezetők, hetest lőhet Bombac: elsőre, csel nélkül beküldi az alsóba, 10-13. 27' Itt az első emberelőnyünk, szó se róla, érett már. Grabarczyk a kiállított. 26' Balogh ejti oda Vranjesnek, aki emberrel együtt befordul, lehetetlen megfogni, 9-12. Bielecki azonban gyorsan villan, ezt nagyon értik a lengyelek, minél hamarabb, gyors gólokat szerezni, 9-13. 25' WYSZOMIRSKI! Lábbal fogja Buntic átlövését,de marad a lengyeleknél. Megint a szélre játsszák, Cupic, de ezt fogja Wyszomirski, jól szállt be a meccsbe a lengyel kapus! 23' Tudtuk, hogy jó a szélsőjátékuk, Buntic marad üresen a szélén a figura után, aki Wyszomirski mellett, kicsavart helyzetből lövi a hosszúba a labdát, 8-12. Támadásban picit ötlettelennek tűnik a szegedi csapat, most Bombac sem tudott mit kezdeni a labdával, és el is adtuk. Időt kérnek a lengyelek. 21' Ancsin blokkol remekül, ez nagyon kellett, bravó! Bombac veri meg az emberét, de megfogják, először lőhetünk hetest: Prodanovic fogja elvégezni a büntetőt, vele szemben Sego: lábbal véd a lengyelek kapusa, ezért nagyon nagy kár, marad a 8-11. 19' Sego ezt is jól olvasta, Källman célozta meg a bal alsót, de odaért Sego. Öttel léphetnek meg a lengyelek, Balogh szabálytalanságát követően pedig erre van is esélyük, hiszen hetest kapnak: Buntic áll oda, azonban Wyszomirski megfogja! Támadásban megint kapkodunk, de szerencsére belemenés, ami után megindulhat Balogh, ziccerből pedig nem hibázik, 8-11. Ez most fontos volt, öt helyett csupán három a különbség. 19' Tkaczyk is el tudja tenni Sierra mellett, 7-11, kapust cserél Juan Carlos Pastor, Wyszomirskinek honfitársaival kell farkasszemet néznie. 18' Ez is mintha passzív lett volna, de Jurecki nem foglalkozik ezzel, és Sierra mellett a felsőbe lő, 6-10. Azonban itt a válasz: Balogh ereszt el egy bombát, ezt Sego sem védhette, 7-10. 17' Csak sárga Tkaczyknak Blazevic eltüntetéséért. Nagyon kellene a gól, bő öt perce nem tudtunk gólt lőni a lengyeleknek. Parrondo! Bombac remek meglátása után bepattintja Sego lábai között, 6-9. 16' Ez is bent van, már néggyel vezetnek a lengyelek Jurecki átlövését követően, 5-9. Ezt is védi Sego, egyelőre a lengyelek kapusa is hozzá teszi a magáét a meccshez. 15' Ancsint lökik meg a levegőben, de nincs komolyabb retorzió. Bombac bejátszását kiütik, azonban Cupic ezt csúnyán fölé lövi ziccerben. Sajnos nem jó a passz Prodanovicnak, így újra a Kielce támad. 14' Mindegía ellépi, ebből indul a Kielce, és ismét egy gyors gól, ezzel hárommal megy a Kielce, miután Strlek is jobb szélső annál, hogy ezt kihagyja, 5-8. Időt kér Juan Carlos Pastor. 13' Blazevic kap két percet, amit gyorsan ki is használ Bielecki, ezzel újra kétgólos a vendégek előnye, nemhiába éltetik Bieleckit a lengyel szurkolók, 5-7. Emberhátrányban ahogy megszokhattuk, lehozza a kapusát Juan Carlos Pastor. 12' Bielecki eladja, de összeszedik valahogy a lengyelek, ez viszont már a mienk. Majd Bombacot lerántják, hát ezt hogy nem vették észre?! Robledónál fújnak belemenést, ezzel újra jöhetnek a lengyelek, nem tudunk kiegyenlíteni. 11' Ez lesz az, Sierra védi Tkaczyk átlövését, azonban a támadást kicsit elkapkodjuk, és Szmal is véd könnyedén. 11' Bielecki bejátszása nem jó, Sierra egyből kidobja, Prodanovic iramodik meg, és ezt is bedobja, eddig remekül játszik Prodanovic, 5-6. 10' Bieleckié a lap, miután nem eresztette el Ancsint. Bombac sajnos nem találja meg azt a rést, ahol el lehetne lőni, nagyon jól dolgozik együtt a Kielce fala és a kapus, Szmal. 9' Ancsin talpról eleresztett bombáját olvasta Szmal. Nyugtatja a játékot a Kielce, ráérősen adogatnak messze a kaputól. Ez mondjuk belemenés is lehetett volna Lijewskitől... 8' Lijewski jelentkezik egy gyors góllal, ezeket ki kellene küszöbölni valahogy, még ha emberhátrányban is vagyunk, 4-6. 7' Na hát ez sem volt csúnyább, Ancsin! Honnan dobta ezt be? Szinte már a sarokból, ballal, ellentétes kézzel valahogy bezúdította Szmal mellett, 4-5. 6' Kissé hosszú ideig támadhat a Kielce, de nincs passzív, sőt: Zubait ki is állítják két percre. Cupic villan, hát ez zseniális mozdulat volt a részéről, az oldalháló belső részébe teszi el szélről, 3-5. 5' Az átlövést fogja Szmal, azonban Prodanovic begyűjti a kipattanót, és be is dobja, 3-4! 4' Ez most jó, bravó, így kell megállítani őket! Bielecki passza után azonban marad a labda a lengyeleknél, majd ismét a meginduló ember, Jurecki, 2-4. 3' Chapowski is befér középen, egyelőre nem tudjuk ezeket a helyzeteket hatástalanítani, 1-3. Ancsin látja meg remekül a szélen üresen maradt Prodanovicot, aki bepattintja a hosszúba, 2-3. 2' Lijewski tör be, de megállítjuk, csak vaktában lő. Ismét befér a falban, ezt nem kellene engedni, jogos hétméteres a lengyeleknek, Blazevic kap sárgát. Bielecki végzi el: bedobja, ismét vezetnek a lengyelek, 1-2. 2'Robledo tér vissza a BL-be! Átlövése az alsóban köt ki, 1-1! 1' Nem jó az első támadásunk, és rögtön a Kielce nagy fegyverével él, a gyors lerohanásokkal: Musa száguld végig, és bevágja Sierra mellett pattintva, 0-1. 1' Zubai kezében először a labda, mi kezdünk. 16:25 - A bemutatások alatt hatalmas éljenzés fogadta a vendégek edzőjét, Talant Duyshebaev-et: óriási hangulat van a csarnokban, a két szurkolótábor frenetikus atmoszférát teremt ma, ez garantálható. Gyerünk, hajrá Pick Szeged! 16:19 - Átadták azt az aláírt mezt a lengyelek képviselőjének, amelynek árverésével a Kielce másodedzőjének gyógyulását szeretné segíteni a MOL-Pick Szeged. November hónap legjobb játékosának José Manuel Sierrát választották a szurkolók - rá nagyon nagy szükség lenne ma is. 16:03 - Igen népes, mintegy 150 fős lengyel szurkolótábor is érkezett, akik az egyik kapu mögötti szektort szinte teljesen megtöltik. Mellettük számos újságíró is érkezett, elég nagy az érdeklődés tehát a csoport rangadója iránt a vendégek részéről is. Garantálható, hogy teltház lesz ma, már azok a nézők is bent vannak, akik állójegyet vásároltak, megtöltve ezzel a szektorok mögötti területet. 15:52 - Ha már a hiányzók: a Pickben vállalni tudta a játékot a keddi bajnokin sérülés miatt hiányzó Ilyés, és ott van a keretben a Balmazújváros ellen jó játékkal visszatért Robledo is. 15:27 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, a csapatok is lassan érkeznek melegíteni, mi már a helyszínen vagyunk. A várakozásoknak megfelelően kimaradt a lengyelek keretéből a világ egyik legjobb beállósa, Aguinagalde, a többi klasszis azonban ott van a Kielce keretében. Juan Carlos Pastor és Talant Duyshebaev kedélyesen beszélgetett egymással az imént,majd a magyar válogatott szövetségi kapitányi tisztségét is betöltő Kielce vezetőedzője Jonas Källmant üdvözölte roppant barátságosan. A mérkőzés 16.30-kor kezdődik!