Labdarúgás: az FK nyerte a szegedi rangadót a Kertész utcában + FOTÓK

2014. november 8., szombat
utc_fk_mj_DSC6643

Az UTC szerzett vezetést, ám a diszkoszvetősök a második játékrészben fordítani tudtak, és visszavágtak a fekete-fehéreknek az előző szezon két vereségéért.

Szegedi presztízsrangadót rendeztek szombaton a megyei I. osztályban. Az Ujszegedi TC és az FK 1899 Szeged Újszegeden, a Kertész utcában csapott össze. A 19 pontos hazaiak a hetedik, a 20 pontos vendégek az ötödik helyről várták a találkozót, mely tehát komoly jelentőséggel bírt abból a szempontból, hogy a téli szünethez közeledve ki tud megkapaszkodni az élbolyban. Az újszegediek nagyon vártak már egy győzelemre, hiszen legutóbb október 4-én Mórahalmon tudtak nyerni, azóta kikaptak a Hódmezővásárhelytől, Csongrádon és Algyőn pedig döntetlenre végeztek. Ugyanakkor ha úgy tekintjük, ez a két idegenbeli iksz nem rossz eredmény, a gárda pedig javuló formát mutatott. A diszkoszvetősök is rendkívül stabilan futballoznak ebben a szezonban, utoljára szeptember 7-én Hódmezővásárhelyen maradtak alul, azóta három diadal mellett négy pontosztozkodás volt a mérlegük. Az előzményeknél érdemes még megemlékeznünk arról, hogy legutóbbi bajnokijukon, idén áprilisban idegenben nyert

3-0-ra az UTC

, tavaly ősszel pedig a Kertész utcában

3-1-es hazai siker

született, így a kék-feketék számára különös motivációt jelenthetett a törlesztés lehetősége is. Mindezzel együtt a hazai együttes ragadta magához a kezdeményezést az első periódusban, sokkal többet volt a labda az UTC-nél, a lelkes ultrák által buzdított vendégek nem találták a ritmust.

Brinszky Adrián

előtt adódott az első nagy lehetőség, egyedül ugrott ki, ám a kapu mellé emelt nagy helyzetben. A folytatásban is maradt a fekete-fehérek nyomása, többször pompásan játszották be a labdát a látogatók védőfala mögé, ám

Balogh Ádám

Mészáros Zoltán

sem tudott a hálóba találni. Nagyobb hőfokon égett az UTC, mely rendre kihasználta az FK hátsó alakzatának hibáit, bizonytalanságát. Balogh Ádám oldalról, 25 méteres szabadrúgását

Brunczvik Dánielnek

a léc alól kellett kikaparnia, a kapus ekkor még megmentette csapatát a góltól. A 35. percben azonban góllá érett az újszegedi fölény! Mészáros Zoltán a jobb oldalon megbolondította a diszkoszvetősök védelmét, majd ügyesen tálalt az érkező

Bánóczki Dániel

elé, aki magabiztosan lőtt a hálóba; 1-0! Ezután is támadásban maradtak a hazaiak, akik akár három-négygólos előnyre is szert tehettek volna a szünetig, ha jobban kihasználják lehetőségeiket. Többször azonban nem találtak a kapuba - és ahogy ez lenni szokott, mindez később megbosszulta magát...

utc_fk_mj_DSC6690

A félidőben ugyanis rendezte sorait az FK! A vendégek más felfogásban futottak ki a folytatásra, többet tartották a labdát, igyekeztek a széleken és középen is fölényt kialakítani. Mesterük átszervezte védekezésüket, ez is sokat segített.

Makai Árpád

lépett egy sorral feljebb,

Németh András

húzódott vissza a védelembe, stabilabbá vált a látogatók középpályája, amiben szerepet játszott

Lajkó Ádám

beszállása, illetve rengeteg labdaszerzése is.

Varga Richárd

eközben remekül mozgatta társait, átvette az irányítást a látogató! A 62. percben formás bal oldali akciót vezetett az FK,

Mihalkó Dávid

tartotta a lasztit a tizenhatos bal sarkánál, nem engedte hozzáférni védőjét, majd nagyszerűen tálalt a jobb oldalon felfutó

Dóra János

elé, aki kapásból lőtt a hálóba; 1-1! Az egyenlítő találat még inkább meghozta az ultrák hangját, ami újabb erőt és lendületet adott a vendégcsapatnak. A 71. percben már a vezetést is átvették. Ekkor a jobb szárnyon vezettek támadást, Heredea Máté játszott

Gyurkovics Tamáshoz

, aki nem lőtt, hanem egy cselt csinált, majd önzetlenül passzolt Mihalkó Dávidnak, ő pedig kiváló lövéssel verte meg

Szabó Marcellt

; 1-2! Előnye birtokában sem állt vissza a Tóth-legénység, erőteljesen, dinamikusan focizott tovább. Az UTC az utolsó tíz percre szedte össze magát, akkor minden erejét mozgósította az egyenlítésért, de Balogh Ádám távoli szabadrúgásán kívül komoly lehetőséget már nem tudott teremteni. Összességében két ellentétes félidőt láthattak a nézők, és a remek hangulatú szegedi derbit végül a helyzeteivel jobban sáfárkodó alakulat nyerte. Ami a folytatást illeti, az UTC november 15-én (szombaton) 13.30-kor az újonc Rosmarin Zrt. Mártély vendége lesz, míg az FK ugyanezen a napon 17 órakor a másik újoncot, a Mindszentet látja vendégül villanyfényes meccsen.

A megyei I. osztály 13. fordulójában:

Ujszegedi TC - FK 1899 Szeged 1-2 (1-0).

Újszeged, Kertész utca, 100 néző, vezette: Bánáthy János (Bán Imre, Gáleg Ferenc Lajos).

UTC:

Szabó M. - Bálint D., Kovács M., Laczkó J. (Szántó 32'), Zsibrita, Mészáros Z., Balogh Á., Mészáros T., Rácz, Brinszky, Bánóczki (Gajdacsi 72'). Játékos-edző: Brinszky Adrián.

FK 1899 Szeged:

Brunczvik - Dóra (Herczeg 70'), Németh A., Boldizsár, Barta (Gyurkovics 70'), Makai (Szalai 85'), Varga R. (Csuka 89'), Molnár D., Imre (Lajkó 46'), Heredea, Mihalkó D., Vezetőedző: Tóth János.

Bánóczki D. (35'), illetve Dóra J. (62'), Mihalkó D. (71')

Mészáros Z. (52'), Mészáros T. (76'), Rácz Z. (74'), illetve Lajkó Á. (64'), Gyurkovics T. (90') Brinszky Adrián:

"Az idény legrosszabb játékával is illet volna ma nyernünk..."

Tóth János:

"Nagyon értékes győzelmet arattunk egy kiélezett mérkőzésen. Jó hangulatú találkozó volt, gratulálok a csapatnak!"