Kosárlabda: nem volt ellenszere a paksi védekezésre a Szedeáknak

szedeak_mafc27_gs

A végig agresszíven, jól védekező Paks ellen nem tudott eredményesen játszani a Szedeák, amelyben két kulcsember is sérüléssel bajlódott, így harmadik idegenbeli meccsét is elvesztette Nikola Lazic együttese.

Nem a legjobb előjelekkel érkezett Paksra a Szedeák, Darko Balaban ujjsérüléssel vállalta a játékot, így kötéssel lépett pályára a tavalyi ezüstérmes otthonában. A Paks roppant keményen védekezett a meccs elejétől kezdve, a Szedeák nehezen tudta felépíteni támadásait, így a hatodik percre már 10 pont volt a csapatok között (17-7) E mellett a triplákat is jobban “szórta” az ASE, amely az első, és a második negyedet is egyaránt 11 ponttal nyerte, nagyban köszönhetően a második negyed elején hozott 14-0-s sorozatnak. A Szedeák a félidőre elvesztette Ciricet, aki combsérülést szenvedett, bár mindent megtettek a pályán kívül azért, hogy Ciric folytatni tudja, de ő nem lépett pályára a második félidőben, így Nikola Lazic kulcsemberei közül kettőt is sérülés hátráltatott a játékban.

A nagyszünet után sem javult a helyzet, a Paks továbbra is remekül védekezett, a Szedeák mindössze öt pontot tudott szerezni a harmadik negyedben, ellenben a Paks 27-et, így az utolsó játékrész előtt több, mint 30 ponttal vezetett az Atomerőmű, így a záró negyedre csak a különbség volt kérdéses. A záró 10 percet megnyerte a Szedeák, de a vereséget így sem kerülhette el, a tavalyi ezüstérmes ellen nem sikerült a bravúr, így harmadik idegenbeli meccsét is elvesztették Kiss Zsolték.

A Szedeák legközelebb a Kecskemétet fogadja pénteken, 17:30-tól.

Férfi kosárlabda NB I /A csoport, 6.forduló

Atomerőmű SE – Naturtex-SZTE Szedeák 90 – 51 (24-13, 25-14, 27-5, 14-19)
Paks, ASE sportcsarnok, 600 néző. Vezeti: Pálla Z., Gál J., Fodor A. (Várhalmi)
Paks: ROBERSON 12/12, Medve 2, KÖRTÉLYESI 12/3, Szabó Zs. 9/3, Jones 11 Csere: DUGAT 14, Eilingsfeld 7, Kovács Á. 7/3, Baki 5/3, Tóth 9, Antóni 2 Vezetőedző: Dzunics Braniszláv.
Szedeák: JEREMINOV 13/6, Molnár A. 2, Ciric -, Vágvölgyi 11/3, Balaban 6 Csere: KISS ZS. 14/6, Csorvási L. -, Wirth 3/3, Révész -, Kuntic 2, Molnár B. –Vezetőedző: Nikola Lazic.

IV. negyed 90-51

40′ Kovács dobása lejön, viszont Jones összeszedi, és közelről beejti, 90-51. Itt a vége, ez volt az utolsó sikeres kosár, a Szedeák támadásban ma nem tudott jól teljesíteni, bár ebben nagyban közrejátszott az, hogy Ciric csak egy félidőt tudott játszani, Balaban pedig kisebb sérüléssel vállalta a játékot, valamint hogy a Paks szinte egész meccsen tudta hozni agresszív védekezését.

39′ Antóni szerzi meg első pontjait, 88-48. Kiss Zsolt lép elő legeredményesebb Szedeák-játékossá egy triplával, 88-51.

39′ Újabb büntetők, ezúttal Kuntic próbálkozhat: az elsőt kihagyja, a második bent van, 86-48. Jones is szabálytalankodik Csorvásival kapcsolatban, azonban egyik sincs bent.

38′ Vágvölgyi most elköveti a szabálytalanságot: Kovács mindkettőt bedobja, 86-47.

38′ Ismét Körtélyesi és Vágvölgyi küzdenek, újra büntetőzhet Vágvölgyi, ezúttal mindkettő kimarad. Kiss Zsolt jelentkezik egy zsákolással, 84-45. Belelendül a cséká, középtávolról is bedobja, 84-47.

38′ Most fordított a leosztás, Körtélyesi szabálytalankodik Vágvölgyivel: a szegedi az elsőt kihagyja, a másodikat bedobja, 84-44.

37′ Vágvölgyi szabálytalankodik Körtélyesivel, aki mindkét büntetőt bedobja, ezzel már 40 pont a csapatok között, 84-43.

37′ Antóni passzából Körtélyesi zsákol, 82-43. Jereminovot blokkolja Jones, majd a vállalkozó kedvű Vágvölgyi kettese marad ki, ami után időt kér Nikola Lazic.

36′ Kovács szabálytalankodik Vágvölgyivel szemben, aki mindkét büntetőt bedobja, 78-43. Kovács gyorsan javít közelről, 80-43.

35′ Jones kísérlete után Vágvölgyié a lepattanó, azonban a hármasa nincs bent. Kicsit lankad a koncentráció a hazaiaknál, két kihagyott dobás is a paksiaknál.

34′Balaban teszi ki remekül Vágvölgyinek, aki bedobja a hármast, 78-39. A képlet ugyanaz ismét, csak Kiss Zsolt labdaszerzésével indul: Balaban teszi Vágvölgyinek, aki a kétpontost is bedobja, 78-41.

33′ Kiss Zsolt szerez labdát, azonban Jereminov triplája nincs bent. Elingsfeld eddig hibátlan kétpontosokból, 78-36.

32′ Jones faultolja Balabant, aki mindkét büntetőt bedobja, 76-34. Vágvölgyi szedi össze a lepattantó Elinsfeld rossz hármasa után, majd Balaban közelről dobja be, 76-36.

31′Jereminov kihagyott kettesével kezdődik az utolsó negyed. Jones is pontatlan, Jereminové a lepattanó, azonban Balaban nem tudja bedobni közelről.

III. negyed 76-32

30′ Vágvölgyi kihagyott kettese zárja a negyedet, nem tudott javulni támadásban a Szedeák, mindössze öt pontot tudott szerezni ebben a játékrészben Nikola Lazic együttese. Ellenben a Paks nem vett vissza a tempóból, így eldöntötte a meccset a negyedik negyedre

29′ Roberson már a nyolcadik hazai triplát dobja be, 74-32. Jereminov rontja el a kettest, amit Elingsfeld büntet középtávolról, 76-32.

29′ Dugat és Tóth is sikerrel jár közelről, ezzel már 71-32. A Szedeák támadójátéka nem tudott feljavulni a nagyszünetet követően sem, most 10-0-t produkál a Paks.

28′ Molnár András szerez labdát, azonban Kuntic átadása ismét pontatlan. Tóth is eladja a labdát, azonban Kiss Zsolt nem tudja bedobni a hármast, Balaban pedig hiába szerzi meg a lepattanót, nem tudja betenni közelről.

27′ Tóth újabb kétpontosa, 65-32. Molnár András faultol Dugattal szemben, a sértett mindkettőt bedobja, 67-32.

26′ Révész passzolja el ismét, ami után Dugat kettese jó, már 30 pont a különbség, 63-32. Kuntic büntetőzhet: az első kimarad, a második viszont bent van, 63-33.

25′ Kiss Zsolt dobhat három büntetőt is: a második nincs bent, a másik kettő viszont ige, 59-32. Szabó Zsolt azonban gyorsan válaszol középtávolról, 61-32.

25′ Körtélyesi zsákolja be ismét, ezzel 57-30. Kuntic passzát Tóth szerzi meg, végigrobog vele, bezsákolja: 59-30.

24′ Balaban faultol ismét, a centert láthatóan zavarja az ujján lévő kötés, amivel ma játszik. Dugat mindkettőt bedobja, 55-27. Kiss Zsolt közelije van bent, 55-30.

23′ Sok hibával játszanak most a csapatok, ugyanakkor a Paks agresszív védekezése nehéz feladat elé állítja a Szedeákot.

22′ Balaban szabálytalankodik, Körtélyesi egy büntetőt bedob, egyet viszont kihagy, 53-27. Révész is dobhat egyet a vonalról, bent van, 53-28.

22′Kissé kapkodóvá vált a játék, két-két eladott labda egyaránt mindkét oldalon. Tóth dobása nem jó, amit Körtélyesi szed össze, majd Szabótól visszakapja a labdát, és bedobja a triplát, 52-27.

21′Ciric nem is melegített a szünetben, a combját jegelték a szünetben, de úgy tűnik, nem tudja folytatni.

II. negyed 49-27

20′Balaban kihagyott középtávolijával zárul a második negyed. A 14-0-s futás alapvetően befolyásolhatja ezt a meccset, a félidőre 22 pontos hátrányban van a Szedeák, amelyben Ciric játéka kétséges a második félidőre.

20′ Jereminov kozmetikáz a triplamérlegen, a második sikeres hármasa, 49-27. Időt kér az Atomerőmű, most két gyors kosarat kaptak a hazaiak.

19′ Jereminov szerzi meg a labdát, Kiss Zsolt pedig egy hármast, 49-24.

18′ Baki hármasa nincs bent, Elingsfeld szedi össze a lepattanót, Révész faultol, büntetőket dobhat a Paks is: Elingsfeld az elsőt kihagyja, a második bent van, 49-21.

18′Dugat szabálytalankodik Jereminov ellen: az ezért járó mindkét büntetőt bedobja, 48-21. Közben Ciric megsérült, így nem tudja folytatni a játékot, tekintve, hogy Balaban is kisebb sérüléssel vállalta a játékot, ez már két nagy érvágás mára a Szedeáknak.

17′ Jereminov ismét büntetőzhet: most mindkettő jó, 44-19. Elingsfeld zsákolhat ismét, 46-19. Sőt, Dugat középtávolról bedobja, miután Wirth adta el a labdát, 48-19.

16′Kovács hármasa van bent, egyelőre ez nagy különbség a csapatok között, 44-17.

15′ Tóth még dobhatott egy büntetőt is, amit ki is használt: 41-17. Csorvási triplája jön le, Tóth elkapta a fonalat, most egy védőlepattanót szerez.

15′ Tóth dobása után Balaban szedi össze a lepattanót, a támadás végén Wirth szerez hármast, ez kell, 38-17. Dugat közelije után Tóthé a lepattanó, másodjára már bedobják, 40-17.

14′ Elingsfeld szabálytalanságát követően büntetőzhet Jereminov: az első bemegy, a második viszont nem, 38-14.

14′ Így nehéz lesz, Csorvási is eladja a labdát, amit kegyetlenül megbüntet a Paks egy triplával, Baki szerzi, ez már az ötödik a hazaiaktól, 38-13, 14-0 eddig a második negyed.

13′ Dugat iratkozik fel a pontszerzők közé, ezzel már 20 a Paks előnye, 33-13.Sőt, Molnár B. eladott labdája után Dugat viheti végig, bezsákolja, 35-13.

13′ Ciric hagy ki egy triplát, majd Wirth szabálytalanságát követően kér időt Nikola Lazic, még nem tudott pontot szerezni a második negyedben a Szedeák, ellenben a Paks nyolcat is.

12′ Molnár András és Wirth triplája sincs bent, Baki közelije ellenben behullik, ezzel 31-13. 8-0-s rohanásban a Paks.

11′ Jereminov kihagyja a triplát, Roberson viszont nem, ezek fontos momentumai lehetnek a mai meccsnek, 27-13. Csorvási eladott labdája után Jones zsákolhat, 29-13, nem kezdődött túl jól a második negyed.

I. negyed 24-13

10′ Molnár András triplája sincs bent, hatból csupán egy kísérlet zárult sikeresen, míg a túloldalon már három hárompontos is bement. Ez az első negyed vége, tizeneggyel, 24-13-ra vezet a Paks.

9′ Roberson második sikeres triplája, 24-13. Jereminov és Jones is kihagyja közelről.

9′Medve szabálytalankodik Jereminovval szemben, ő is büntetőzhet: ő sem hibázik, mindkettőt bedobja, 21-13.

8′ Molnár András dobhat büntetőket: mindkettő bent van, 21-11.

8′Vágvölgyi első rontott dobása, két kettes után a hármasa nincs bent. Ahogy Robersoné is lejön, azonban Jones összeszedi a támadólepattanót, és közelről bedobja, 21-9.

7′ Balaban szerzi meg első pontjait, 17-9. Roberson passzából Körtélyesi zsákolhat, ismét 10 a különbség, 19-9.

7′ Jereminov kettese most kimarad, majd Körtélyesi dobása után Molnár A. szedi össze a labdát,a támadás végén viszont Balaban közelije után Molnár sem tudja bedobni közelről.

6′ Jones büntetőivel folytatódik a meccs: az első bent van, a második viszont kimarad, Balaban szedi össze a lepattanót, 17-7.

6′Balaban első dobása nincs bent, majd Molnár András faultol. Időt kér Nikola Lazic.

5′Vágvölgyi második kísérlete is kosárral zárul, 13-7. Szabó Zsolt azonban hármassal válaszol, 16-7.

4′ Nagy iramban zajlik a meccs, bár most mindkét csapat elkapkodja támadását. Jones szerez egy kettest, 11-5. Jereminov sajnos elpasszolja a labdát, Jones pedig újra bedobja, 13-5.

3′ Ciric kihagyott hármasa után Roberson szerzi meg a labdát, majd Szabó Zsolt elé tálal, aki középtávolról eredményes, 9-5.

2′ Jereminov! Ott folytatja, ahol a múlt héten abbahagyta, egy triplával nyit az irányító, 4-5! Gyors válasz szintén távolról, Roberson triplája van bent, 7-5.

1′ Medve és Ciric is kihagy egy-egy triplát, majd Szabó veszi vissza a vezetést a paksiaknak sikeres kettesével, 4-2.

1′ Medve sikeres közelije nyitja a mai meccset, 2-0. A mieink első próbálkozása is kosárral zárul, Vágvölgyi szerzi első pontjait, 2-2.

18:00 – Érkeznek a csapatok a parkettre, a mieinknél Darko Balaban kisebb kötéssel játszik a kezén. A két edző kapcsolata kiváló, majd egy órát beszélgettek a találkozó előtt, hamarosan pedig kiderül, melyikük lehet boldogabb majd a meccs után.

17:49 – Köszöntjük olvasóinkat, a csapatok már melegítenek a hamarosan kezdődő derbire. Az U21-es mérkőzésen szegedi siker született, a fiatalok 105-74-re győzték le a Paksot.