Kézilabda: Könnyed MOL-Pick-győzelem + FOTÓK

2014. november 11., kedd
pick_komlo14_gs

A papírformának megfelelően, könnyedén, tíz góllal verte a Komlót a MOL-Pick Szeged az NB I. 13. fordulójában, Juan Carlos Pastor együttese így továbbra is hibátlan a bajnokságban.

Parrondo

találata nyitotta a kedd esti mérkőzést, ahol

Juan Carlos Pastor

csapata gyakorolhatta a

Bombac

nélküli játékot, a sérült irányítót Parrondo pótolta középen. A vendégektől nagy kedvvel kezdett

Sebestyén

, akinek harmadik próbálkozásából lett gól, az első kettőt védeni tudta Sierra, majd Källman kapta el a fonalat, és szerzett gólokat a szélről. Hét-nullás roham következett ezután,

Mindegía

gólja után a 14. percben 9-2-re vezetett a Pick. Érezhető volt, hogy nem pörgött teljes hőfokon a MOL-Pick Szeged, de ma ez is elég volt a hétgólos szünetbeli vezetéshez. A második félidőben mintegy 13 percig nem tudott gólt szerezni a Komló, miközben Zubaiék hatot is lőttek, így már tíznél is több góllal vezetett a Pastor-legénység. (23-11) Több fiatal is szerepet kapott ezen a bajnokin,

Fekete

két remek góllal jelentkezett,

Pásztor

pedig néhány védést mutatott be a kapuban. A győzelem egy percig sem volt kérdéses, csak annak aránya, végül a Komló nem tudott visszakapaszkodni tízen belülre, így 27-17-re nyert a MOL-Pick Szeged, ezzel tizenkettedik bajnokiját is megnyerte az együttes, a Komló pedig továbbra is pont nélkül áll a bajnokságban. Juan Carlos Pastor együttesére egy sokkal nehezebb mérkőzés vár majd vasárnap, amikor a

Nagy Kornéllal

felálló francia Dunkerque-t fogadják 16 órától a Bajnokok Ligája csoportkörében.

Férfi kézilabda NB I, 13. forduló

MOL-Pick Szeged - Sport36 Komló 27 -17 (17-10)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezeti: B.Pech Katalin, Vágvölgyi Mária.

MOL-Pick:

Sierra – Vadkerti, Balogh 3/1, Parrondo 4, Zubai 2, Ilyés 1, KALLMAN 4. Csere: Wyszomirski, Pásztor (kapusok), Mindegía 3, Fekete 2, Árpási, Blazevic 1, PRODANOVIC 4/3, Vranjes 2, Ancsin 1.

Juan Carlos Pastor.

Komló:

Granic - Radjenovic 4 , Hidasi, Győri, Laufer 1/1, KUN 5, Marcsek. Csere: Kiss, Selymes (kapusok), Nagy 1, Sebestyén 1, Oszlár 2, Wéber 2, Hadziomerovic 1.

Ratko Djurkovic.

5/4 ill. 1/1

8 perc ill. 12 perc.

VÉGE60' Az utolsó perc a meccsen, Árpásit lökik fel bent, de nincs hetes. Időntúli szabaddobással zárul a meccs, de Prodanovic leejti a labdát, itt a vége, tízgólos győzelemmel melegített a vasárnapi Dunkerque elleni BL-meccsre a MOL-Pick Szeged. 58' Vadkerti kap két percet, ismét emberhátrányban van a Pick. Gyorsan ki is használja ezt a Komló, Hadziomerovic lövi be Pásztor mellett, 27-17. 57' Pásztor újabb védése, Radjenovic löketét fogta, majd a "kolléga" is bemutat egy bravúrt Blazevic lövése után. Ancsinnak nem jön össze ma, ezúttal a szélről lőhetett tisztán, de a felső lécről hagyja el a játékteret a labda. 56' Radjenovic sprintel végig egy indítással, és teszi el Pásztor mellett, 27-16. 55' Hadziomerovic szerzi az ötödik vendég gólt a második félidőben, 27-15. Blazevic kezéből kicsúszik a labda, ismét támadhat a Komló, de kivédekezik a Pick. 53' Blazevic pattintja el Selymes mellett, 27-14. Hiába lő a hálóba Sebestyén, már korábban fújtak a játékvezetők, majd időt kér a Komló. 52' Parrondo tör be középen, jól játsszák meg, és be is lövi a hosszú alsóba, 26-14. Idén először jut szóhoz a fiatal Árpási Patrik. 51' Balogh lő gólt,azonban közben odacsapnak neki csúnyán, rosszul fog talajt, erre semmi szükség nem volt. 50' Sebestyénnel szemben szabálytalankodnak, hetest lőhet először a meccsen a Komló: Laufer áll oda, Pásztor bár beleér, de védeni nem tudja, 24-14. 49' Szép akció végén Kun szerez újabb gólt, 24-13. 48' Pásztor mutat be egy újabb védést, Hadziomerovic viszont összeszedi a kipattanót, és belövi, 24-12. 47' Kun kap két percet Zubaival szemben elkövetett szabálytalanságáért, de Balogh a felső lécre bombázza a büntetőt. 46' Pásztor két védéssel mutatkozik be, Kun lövéseit védi a fiatal kapus. Blazevic elcsúszik, törölni kell a pályán, szerencsére nem lett belőle sérülés. 45' Vranjes roboghat el ziccerben, de Granicba lövi a helyzetét, fel is hördül a publikum. Laufer csinálta meg a lövőcselt, majd Vadkerti szabálytalankodik vele szemben, amiért két percet kap. 44' Itt az első komlói gól a második félidőben, Kun talál be, 23-11. Gyors válasz, Balogh teszi el Granic mellett, 24-11. 43' Elveszik a labdát a Komlótól, indulhat a Pick, de Ancsin passza pontatlan Vranjesnek. 41' Érkezik a kapuba Pásztor Wyszomirski helyett, nagy taps fogadja. Ancsin átlövését a kapufára tolja Granic, de Fekete összeszedi a kipattanót, majd Ancsin ellépi. 39' Wéber lövését is megfogja Wyszomirski, nem lőtt még gólt a második félidőben a Komló. Középen tesz rendet Vágvölgyi Mária játékvezető, majd a szabaddobás után Ancsin megy fel,de Granic véd, az indítást viszont Fekete húzza le, majd megcsinálja ugyanazt, mint az előbb, ismét a hosszú felsőt pókhálózza ki, 23-10. 38' Hidasi előtte, de nem volt túl erős próbálkozása, Wyszomirski fogja, majd kissé könnyelműen elszórja a labdát a MOL-Pick, újra a Komló támadhat. Ellépte Oszlár, hiába kötött ki az alsóban a labda. Fekete szerzi meg első gólját, a szélről gyönyörűen lőtt a hosszú felsőbe, 22-10. 37' Ilyés megy fel kilencről, és az alsóba bombázza a labdát, 21-10. 36' Granic védi Ancsin alsóba tartó lövését. Parrondo megszerzi a labdát, majd Källmannal vezethetik ketten a kapusra, végül utóbbi dobja be, ezzel tíz a csapatok között, 20-10. Időt kér Ratko Djurkovic. 35' Hatalmas kapufa Sebestyéntől, Wyszomirski már verve volt,de a kapufáról visszajön a labda. Parrondo tör be középen, nem tudják megállítani, a hosszúba bombáz, 19-10. 34' De máris egyenlő a létszám, Radjenovicot is kiküldik két percre. Parrondo ellépi. 33' Kisebb gondolkodás után állítják ki Källmant, éppen, mikor letelik Blazevic két perce. A fiatal Fekete szerez labdát, most ismét emberhátrányban támadhat a Pick. 32' Ancsin bejátszása nem jó Zubainak, azonban hiába indul meg Radjenovic, Prodanovic szereli őt ziccerben. 31' Zubaié a második félidő első gólja, a beállós megszabadult védőjétől, majd az alsóba lőtt, 18-10. 31' Folytatódik a meccs, a Pick támad először, még hat másodperc híján két percig emberhátrányban Juan Carlos Pastor együttese. SZÜNET30' Lehozta a kapust Pastor mester, így emberelőnyben adogathattak Ancsinék a félidő zárásáig, ám az átlövő kísérletét fogta Ranic, így hét góllal, 17-10-re vezet a MOL-Pick Szeged a szünetben, amely érezhetően nem pörög 100%-on. 30' Ancsin is blokkolja Kun lövését, jól védekezik a Pick. Hadziomerovic kerül ziccerbe, de Wyszomirski a kapufára tolja, majd Blazevicet kiállítják két percre. Időt kér Juan Carlos Pastor. 29'Blazevic kap sárgát. Szép blokk Blazevictől Radjenovic lövése után, támadhat a Pick. Vranjessel ismét szabálytalankodnak, de csak szabaddobás ezúttal. Prodanovic hámozza át magát a védőfalon, majd a felsőbe lő, 17-10. 28' Wéber talpról küldi a hosszúba, de gyorsan válaszol rá Ancsin egy átlövésből, 16-10. 26' Kun megy fel ismét, és megint a kapuba bombáz, 14-9. Ancsin ismét Vranjest találja meg, aki újabb hetest harcol ki középen, ezúttal Balogh lövi: bent van, 15-9. 25' Wyszomirski első védése után Vadkerti kerül ziccerbe, de pattintása a felső lécről vágódik le. Fekete érkezik a MOL-Pick Szegedbe. 24' Radjenovic lövi ki talpról a hosszú alsót, Wyszomirski a másik irányba mozdult, 13-8. Ilyés ziccerét védi Granic, de már szabálytalankodtak vele szemben, újabb hetes: Prodanovic ezt is belövi, 14-8. 23' Vranjessel addig birkóznak bent, amíg kiharcol egy hetest: Prodanovic a bal alsóba küldi, 13-7. 22' Kun nem először vállalja el bátran a lövést, most is rátűzte kilencről, és kilőtte a felső sarkot, 12-7. Prodanovic érkezik rosszul a földre, nagyon nem hiányozna, ha ő is megsérülne. 21' Oszlár avatja fel Wyszomirskit, 12-6. Balogh megy fel kilencről, de fölélövi. 20'Kun ezt most fölélövi tízről, közben Wyszomirski érkezik a kapuba. Nagy kap két percet a komlóiaktól, ismét emberelőnyben a Pick, majd Ancsin is Vranjest látja meg, aki ismét bezúdítja a kapuba, 12-5. 18' Vranjest játssza meg Prodanovic, nem tudják megfogni középen, lefordul, és belövi Granic mellé, 11-5. 17' Kun is szerez egy bombagólt, 10-5. Közben Zubai kap sárgát. 16' Mindegía éri be a szintén háromgólos Källmant, újra eredményes a visszatérő játékos, 10-4. Zubai összeszedi a blokkolt labdát, de a játékvezető szerint a vonalon állva tette ezt. 15' Oszlár bombáz a jobb felsőbe, ez szép volt, 9-3. Granic mutat be egy bravúrt, Prodanovic akarja cunderrel eltenni mellette, de a kapus félig a földön ülve is utána tud még nyúlni. Radjenovic szerzi a negyedik vendég találatot átlövésből, 9-4. 14' Sebestyén ezúttal ellépi, ismét a Pick támadhat. Mindegía tör be, nagyon nagy terület maradt előtte középen, el is lövi Granic mellett, 9-2. Zsinórban a hatodik Pick-gól válasz nélkül. 13' Sierra indítja Prodanovicot, aki végigrobog a pályán, majd bepattintja Granic mellett, 8-2. 12' Sebestyén és Sierra csatáját ismét az utóbbi nyeri. Mindegía estében is kapura lő, bent is van a sarokban, 7-2. 11' Zubai lopja le Sebestyén átadását bravúros mozdulattal. Fölteszik a kezüket a bírók, Mindegía bejátssza Zubainak, akit fellöknek, hetes: Prodanovic lövi a léc alá, 6-2. Időt kér a Komló. 10' Radjenovicot küldik ki két percre, emberelőnybe kerül a Pick. Sőt, Källman már a harmadik gólját szerzi, eddig hibátlan a szélről, 5-2. 8' Zubait kissé agresszívan szerelik, majd a fellazult védelem ellen a szélen üresen maradt Radjenovic tud gólt szerezni, 3-2. Gyorsan válaszol azonban Källman, ő a mezőny első kétgólosa, 4-2. 7' Zubai szerez labdát, megelőzi "kollégáját" középen, azonban a támadás végén mellélő, jöhet a Komló. Sierra hárít újra, Wéber lőtte el kilencről, Sierra lábbal védett. 6' Sebestyén harmadik próbálkozásából már gólt ér el, 2-1. Majd Källman megy fel szélről, kegyetlenül belövi a hosszú felsőbe, 3-1. 5' Sierra véd megint, Sebestyén ziccerét fogja. Nincs meg a gyors támadás, kipattan Balogh kezéből a labda. Mindegía lő fölé talpról a passzolgatás végén. 4'Sierra indítja el a lerohanást, a végén Zubai lövése a felső lécről vágódik a gólvonal mögé, 2-0. 2' Hosszas adogatás után elveszik a labdát a Komlótól. Mindegía látja meg remekül Parrondót a szélen, aki pazar mozdulattal a hosszúba lő, 1-0. 1' A Komló kezdi a mérkőzést. Sierra egy védéssel nyit, Sebestyén pattintva lő, a megpattanó labdát fogja a spanyol kapus, de sarokdobással folytatják, marad támadásban a Komló. 17:59 - Már zajlik a bemutatás, a Komló edzője, az egykori Pick-kedvenc, Ratko Djurkovic nagy népszerűségnek örvend még most is. A vendégek fehér felsőben, és fekete alsóban lépnek pályára, míg a MOL-Pick ma tiszta kékben játszik. 17:45 - Köszöntjük olvasóinkat a helyszínről, a csapatok már javában melegítenek a hamarosan kezdődő mérkőzésre. A Pick Szegedből hiányzik a vasárnap megsérült Bombac, valamint továbbra is maródi García Robledo. A találkozó 18 órakor kezdődik!