Kézilabda: Óriási küzdelemben újabb Pick-siker + FOTÓK

2014. november 5., szerda
pick_csurgo_14_11_05_gs

Hatalmas csatában, végül nyolc góllal győzte le az eddig a Pick Szegedhez hasonlóan hibátlan mérleggel rendelkező Csurgót Juan Carlos Pastor együttese.

A meccs első góljára egészen a hetedik percig kellett várni: ez idő alatt néhány bravúrt bemutatott mindkét kapus, végül

Pukhouski

szerezte meg a vezetést a Csurgónak. Egy perccel később

Zubai

lőtte a Pick első találatát, csak hogy addigra

Szöllősi

is gólt szerzett, így az előny továbbra is a vendégeknél volt. A Csurgó agresszíven és nagyon zártan védekezett, ezt nehezen tudta feltörni

Juan Carlos Pastor

csapata, az adódó ziccereket pedig alacsony százalékban értékesítette a szegedi együttes, így volt, hogy néggyel vezetett a Csurgó. (3-7)

Bombac

értékesített hetesei, valamint

Vranjes

kiváló játéka után négy perccel a szünet előtt tudott egyenlíteni a MOL-Pick, egy-két elkapkodott lehetőség után viszont

Cavor

újra a Csurgót juttatta előnyhöz, így a félidőben egyel vezettek a somogyiak. (11-12) A második félidőben főleg támadásban javultak fel Baloghék, illetve a nyáron éppen a Csurgótól szerződtetett

Wyszomirsk

i is jól, fontos védésekkel szállt be a meccsbe, és a 40. percben

Prodanovic

értékesített ziccere után kettővel vezetett a Pick. (17-15) Ezt követően még egyszer feljött a Csurgó, a 48. percben csak egy volt a különbség (21-20), de Juan Carlos Pastor időkérését követően 5-1-s sorozatot produkált a Pick Szeged, ahonnan már nem volt visszaút a végig keményen játszó Csurgónak. A vége talán simább lett, mint azt a meccs képe indokolta volna, ugyanakkor a MOL-Pick Szeged remekül kézilabdázott a második félidőben, támadásban jelentősen feljavult az első félidei produkciójához képest, Wyszomirski pedig lélektanilag is fontos hárításokkal segítette a csapatot. Ezzel a MOL-Pick Szeged tizedik sikerét aratta az NB I-ben, elvette a Csurgó hibátlan mérlegét, és vezeti a bajnokságot. Vadkertiék legközelebb vasárnap 18 órától Cegléden lépnek pályára a bajnokságban.

Férfi kézilabda NB I, 10. forduló

MOL-Pick Szeged - Csurgói KK 31 - 23 (11-12)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1800 néző. Vezeti: Andorka Miklós, Hucker Róbert.

MOL-Pick:

Sierra - Parrondo 1, Blazevic 1, Zubai 4, Källman 1, ILYÉS 4, BOMBAC 8/6 Csere: WYSZOMIRSKI (kapus), Balogh 4, PRODANOVIC 4, Vranjes 3, Vadkerti 1, Ancsin.

Juan Carlos Pastor.

Csurgó:

Mijatovic - Gebhardt 2, Borsos, PUKHOUSKI 5, Szöllősi 3, Ostrouskho 2, Gazdag 1/1. Csere: Pallag (kapus), Herbert, Cavor 2, Ratajec 2, Pordán 1, LELE 4, Oláh, Nagy 1.

Sótonyi László.

7/7 ill 3/1

14 perc ill. 16 perc

Piros lap

Blazevic (32') ill. Borsos (54')

VÉGE60' Balogh pattintja be, és megszerzi a harmincadik szegedi gólt, 30-22! Pordán szépít, 30-23. Majd Vadkertit lökik meg, még Pordán is kap egy két percet, Bombac pedig lőhet egy újabb hetest: ezt is belövi, ma hibátlanul lőtte a büntetőket! Itt a vége, 31-23, a végére nagy lett a különbség, pedig nem így indult a találkozó, ezzel a Csurgó először kapott ki a bajnokságban, míg a MOL-Pick Szeged továbbra is 100%-os mérleggel vezeti az NB I-et. 59' Páros kiállítás! A benti birkózást így zárják le a játékvezetők, Zubai és Ratajec is kiáll, számukra vége a meccsnek, hiszen nincs már két perc a találkozóból. 58' Zubai lop labdát, végigrobog vele a pályán, és belövi ziccerét, 29-22! 58' Ancsint rántják le középen, hetest kapunk, ismét Bombac lövi: Mijatovic mellett az alsóba lő, 28-22! 57' Újabb két perc Vranjesnek, éppen hogy visszatért az előzőből, ismét kiáll, miután meglökte Oláh-t. A heteshez Lele áll oda, azonban WYSZOMIRSKI MEGFOGJA! BRAVÓ! 56' Vadkerti megy fel a szélről, visszaállítja az ötgólos különbséget, miután a rövidbe lő, 27-22. 55' Ratajec lő mellé a szélről, majd egy lerohanás végén Nagy dobja be a rövidbe, 26-22. 54' Balogh tör be, és elteszi Mijatovic mellett, 26-21, az eddigi legnagyobb különbség a Pick javára. Rosszul cserélnek a vendégek, aminek következtében Borsost kiállítják két percre, neki pedig ez volt a harmadik, így nem térhet vissza, azonban Vranjes is két percet kap, így öt az öt ellen a felek. 53' Ilyés egy újabb bombával jelentkezik, 25-21! Wyszomirski is elkapta a fonalat, bravó, ismét hárítani tud a lengyel! 52' Prodanovic lövi be Pallag felett, 24-20! Gyorsan jön a válasz a csurgóiaktól, Lele a negyedik gólját dobja, 24-21. 51' WYSZOMIRSKI! Gebhardt szélről leadott lövését üti ki, bravó! Nagy kilép a labdával az oldalvonalon túlra, így ismét a Pické a labda. 49' Nem jó Oláh bejátszása, ismét a háromgólos vezetésért támad a Pick. ILYÉS! EZ IGEN! Óriási gól talpról a felső sarokba, 23-20! 49' Ilyés megy fel kilencről, az alsóba bombáz, 22-20. 48' Belül védekezésért hétméteres a vendégeknek, Wyszomirski már megfogott egyet, ezúttal Gazdag lövi: bepattintja a lengyel lába alatt, 21-20. 47' Bombac pördül meg a levegőben, nem eresztették el, de nincs komolyabb retorzió. Balogh csinálja meg a cselt, majd szélről lövi el, meglökik, hiába reklamál, szabaddobás csupán. Ilyés pazar passzából Källman kínaiból ismét, a rövidbe Mijatovic mellett, 21-19! 46' Lele lövi ki a hosszú alsót, 20-18. Ancsin lő mellé, visszajöhet egyre a Csurgó. Lele ismét, ezt bepattintja: időt kér Juan Carlos Pastor, most mínusz ötről egyre jött vissza a vendég csapat. 45' Bombacnál belemenést látnak, jöhet a Csurgó. Vranjest fellökik, aki a labdával együtt beesik a saját hatosára, de a Csurgónak adnak szabaddobást a játékvezetők. 43' Källman kiválóan látja meg a lendületből érkező Ilyést, aki a hosszú felsőbe bombáz hat méterről, már öt a Pick előnye, 20-15! Majd Gebhardt a szélről eredményes, 20-16. Prodanovic ismét megindul, de Mijatovicba lövi ziccerét, majd ismét Gebhardt használ ki egy ziccert, gyorsan zárkózik a Csurgó, 20-17. 42' Lehozták a kapust a vendégek, a Pick pedig megszerezte a labdát, Bombac pedig a saját hatosáról, kiváló mozdulattal az üres kapuba lőtt, ez igen! 19-15! 41' Balogh egy kínai figura végén dobja be, gyönyörű volt, 18-15! Időt kér Juan Carlos Pastor időt kér. 40' Cavor ellépi, a háromgólos vezetésért támadhat a Pick. Bombac játssza meg Zubait beállóban, Mijatovic azonban kirúgja a labdát, de marad a Pick támadásban. Hiába reklamálnak a vendégek, Herbertet ismét kiküldik két percre, az egykori szegedi nem vesztett kőkeménységéből. 39' Ismét le tudja rohanni a Pick a Csurgót, Prodanovic száguld végig a pályán: ezt is bedobja, 17-15! Időt kér a Csurgó. 39' Prodanovic nagyon finom mozdulattal akarta elcunderezni Mijatovic mellet, de túlhúzta. Majd Wyszomirski jelentkezik egy újabb fontos védéssel, a lerohanás végén pedig Vranjes ismét megszerzi a vezetést, 16-15! 37' Pukhouski szerzi negyedik gólját, ismét előny a vendégeknél, 14-15. Ancsint lökik meg a levegőben, nincs két perc, csak hétméteres, Bombac Mijatovic-csal szemben: a felső kapufáról bepattan, 15-15. 36' Ancsin lövi csúnyán mellé kilencről, azonban Wyszomirski kiválóan indítja Prodanovicot, aki az utolsó pillanatig kivár felugorva, de bepattintja Mijatovic mellett, 14-14. 35' Lábért két perc?! Hát, nem tűnt szándékosnak,de Ilyést kiállítják két percre. A játékvezetők nem lesznek közkedvelt személyek ma este... Szöllősi a negyedik gólját szerzi, ezzel újra előny a Csurgónál,13-14. 34' Szöllősi kap ismét egy bejátszást, Balogh-al ütközik, hétméterest kap a vendég csapat, először a meccsen. A kapuban az éppen a csurgóiaktól igazolt Wyszomirski: MEGFOGJA! Nagyon fontos volt, bravó! 33' Ilyés átlövése csalóka volt, de csak az oldalhálót találta el. Szöllősit játsszák meg, a beállós ezt is bedobja, ezzel egyenlít, 13-13. 33' Belemenés, ezzel kettővel vezethet a Pick. Bombacot megint a nyakánál fogják meg, Pukhouski is kiáll két percre. 32' Prodanovic mehet el ziccerben, ki is használja, ezzel újra előny a Picknél, 13-12! 32' Blazevic üt oda Pukhouski-nak, amiért egyből piros lappal kiállítják őt, így ő ma már nem térhet vissza, ezzel öt az öt ellen folytatják a felek bő egy percig. 31' Emberelőnyben kezdheti a második félidőt a Pick,Herbert kiállítása átnyúlt erre a félidőre. Zubai rögtön egyenlít, ez volt a harmadik gólja, 12-12! SZÜNET30' Az időn túli szabaddobást megpróbálta bedobni Ancsin,de elhajlása után nem tudta kellő erővel ellőni a labdát, így a félidőben 12-11-re vezet a Csurgó. A vendégek nagyon agresszívan és zártan védekeznek, ezt nehezen tudja átlőni a Pick, a szélről pedig eddig több ziccert is elhibázott Juan Carlos Pastor együttese, ebben javulnia kell a második félidőre. 30' Cavor veszi vissza a vezetést a Csurgónak, 11-12. Bombac-cal szemben roppant durva volt Herbert, a fejét ütötte meg a szlovénnek, aki lent is marad, ez egyértelmű kiállítás volt, ebből súlyosabb sérülés is lehetett volna, emberelőnyben kezdheti majd a második félidőt a Pick, hiszen csak 1 másodperc van a félidőből. 29' Blazevic talpról eleresztett lövése az oldalhálóban hal el. Lele lövését blokkolja Ancsin, marad támadásban a Csurgó. Cavor lábára pattan a labda, Vadkerti indítása azonban túl hosszú Zubainak, jöhet újra a Csurgó. 28' Pordán játszották be beállóba, Sierra azonban lábbal védi a ziccert, bravó! Átveheti a vezetést a Pick, a meccsen először. 28' Prodanovic hozza egálra ismét, a szélről szinte elfekve dobja a hosszú alsóba, 11-11. 27' Ratajec szerzi a második gólját, 10-11. Bombac ismét Vranjest játssza meg, leterítik Vranjest, de csak szabaddobás. Brutális, hogy mit kap ott bent Vranjes, talán meg is rúgják: Borsos kap két percet. De Bombac is kiáll, addig szövegelt a játékvezetőnek, amíg Bombacot is kiküldték a sporik. 26' Nagy lő mellé a szélről, a rövidbe szánta, de túl rövid lett lövése. Vranjes! Ismét a beállós fordul be, és megint a hosszúba lő, ezzel kiegyenlít, 10-10! 24' Cavor tör be, Sierra nem tudja megfogni a ziccert, 8-10. Vranjest birkózzák le, de nincs kiállítás, csak hétméteres, ismét Bombac, újra Pallaggal szemben: szépen leülteti a kapust, és mellette belövi, 9-10. 23' Ancsin megy fel kilencről, de őt is blokkolják, egyelőre ebben nagyon jók a vendégek. Vranjest azonban nem bírják megfogni, a beállós kiküzdi a helyzetet, és a hosszú felsőbe lő, 8-9. 22' Pukhouski átlövését fogja Sierra, de Blazevic két percet kap, így emberhátrányban folytatjuk. Végül Lele hét méterről lő a felsőbe, 7-9. 21' Nem először adogathat a kaputól távolabb kissé hosszabb ideig a Csurgó, végül az erőtlen próbálkozást Sierra fogja. Vranjest rántják le középen, ez is büntető, jön a kapuba Pallag, Bombac végzi el ismét: elsőre bepattintja, 7-8! 20' Lele nagy bombája vágódik le a kapufáról, zárkózhat a Pick. Bombac kapta el a fonalat, ezt kegyetlenül bevágta, 6-8. 18' Ratajec is betalál egy átlövés után, 4-8. Újra hetest lőhet Bombac: ezt sem hagyja ki, 5-8. 17' Kiegészül a Csurgó, Szöllősi beállóból szerez gólt, 3-7. Majd a félpályánál szerez labdát a Pick, az akció végén Zubai kissé tőle szokatlan helyről, de bedobja, 4-7. 17' Időt kér a Csurgó, egyelőre nem csak a védekezésük, hanem a kapusteljesítményük is meggyőző, Mijatovic már több ziccert is hárított. Valószínűleg ma nem születik gólcsúcs, bő negyed óra alatt 10 gólt sem szereztek a csapatok. 16' Megszerzi a Pick a labdát, Parrondo egyedül marad a szélen, azonban a ziccert Mijatovic megfogja, pazar formában a kapus, marad a 3-6. 15' Borsost küldik ki kettő percre, hetest is lőhet Bombac: bepattintja, 3-6! 14' Ostroushko átlövésből az ötödik vendég gólt dobja, 2-5. Mijatovic véd ismét, a csurgói kapussal is nehezen bírunk. Sőt, Ostroushko ismét gólt lő, néggyel vezet a Csurgó, 2-6. 13' Pukhouski már a harmadik gólját szerzi betörése után, 2-4. 12' Ilyés blokkol, de a kipattanót összeszedik a vendégek, majd Szöllősi a kapufára lő, Sierráról pedig kipattan a labda. Az indítás végén Källman kerül ziccerbe, miután felkanyarodik, azonban ezt sem lövi be a svéd. 11' Borsos kap sárgát a vendégektől. Zártan, keményen védekezik a Csurgó, a hatosfal ellen eddig nehezen megy a Picknek. Balogh tör be a szélen, és ballal szép mozdulattal lő a kapuba, 2-3. 9' Labdát szerez a Pick, Parrondo labdája azonban pontatlan Zubainak, ezt most könnyelműen elszórtuk. Pukhouski küldi az alsóba a labdát, 1-3. 8' Zubai szerzi az első szegedi gólt az időkérést követően, Bombac passza után lő a rövidbe, 1-2. 8' Időt kér Juan Carlos Pastor, eddig a támadójáték nem működik jól, hiszen nem sikerült még gólt szerezni. 8' Balogh lövését blokkolják, aminek a végén lerohanja a Picket a Csurgó, Szöllősi pedig bevágja a ziccert, 0-2. 7' Megszületett az első gól, Pukhouski lövi ki a felső sarkot, 0-1. 5' Pukhouski lő mellé, indulhat a Pick. Ilyés újabb próbálkozása a blokkról jön le, majd indulhat a Csurgó: Gebhardt ziccerét bravúrral védi Sierra! 4' Blazevic is sárgát kap, majd Zubai is ebben a figyelmeztetésben részesül Szöllősivel szemben elkövetett szabálytalanságáért. Eladja a labdát a Csurgó, a lerohanás végén Zubai pattintja el a hosszú sarokba, de a felső kapuráfól kijön a labda, kimarad a ziccer! 3' Bombac elhajolva tűzi kapura, de Mijatovic védi, sőt, a kipattanót begyűjtő Källman lövését is fogja a csurgói kapus, továbbra is gól nélkül a csapatok. 2' Ilyésé az első sárga lap a meccsen. Kissé sokáig támadhatott a Csurgó,de a pattintott labda elkerüli a kaput végül. 1' Ostroushko bombázza a kapufára az első lövést, Sierra a másik irányba ment el. Ilyés lő kilencről, de Mijatovic fogja középre tartó labdáját. 1'A Pick ma kékben játszik, míg a Csurgó tiszta pirosban lép pályára. A vendégek kezdik a meccset. 17:44 - Köszöntjük olvasóinkat a helyszínről, a csapatok már javában melegítenek. Veretlenek csatájára kerül ma sor, mindkét együttes hibátlan mérleggel áll a bajnokságban, remélhetőleg a Pick sorozata folytatódik tovább. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!